Постанова від 06.03.2019 по справі 490/107/19

нп 3/490/26/2019

Центральний районний суд м. Миколаєва

54020, м. Миколаїв, вул. Декабристів, 41/12, inbox@ct.mk.court.gov.ua

Справа № 490/107/19

ПОСТАНОВА

01.03.2019р. суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Дірко І.І., розглянувши протокол про вчинення

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який є ФОП, мешкає за адресою: АДРЕСА_1, РНОКПП - НОМЕР_1,

адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

29.12.2018р. при проведенні інспекційного відвідування на предмет додержання вимог законодавства України про працю фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 за адресою: м. Миколаїв, вул. Архітектора Старова 6/1, юридична адреса: АДРЕСА_2, було встановлено порушення ст.ст. 115 ч. 1, ст. 116 ч. 1, ст. 117 ч. 1 КЗпП України, а саме: заробітна плата працівникам за період з січня 2018 по листопад 2018 виплачувалась один раз на місяць; при звільненні працівників з займаних посад виплата усіх сум при звільненні не проводилась у день звільнення; станом на 28.12.2018р. не виплачено звільненому працівнику середній заробіток за весь час затримки належних коштів при звільненні по день фактичного розрахунку.

У судовому засіданні ОСОБА_1 погодився із викладеними обставинами правопорушення, пояснив що інспекційна перевірка проводилась у зв'язку зі скаргою колишнього працівника ОСОБА_2, яка була звільнена 01.07.2018р. із займаної посади, однак виплата останній всіх сум при звільненні була проведена лише 19.07.2018р. Така ситуація склалась у зв'язку із практикою виплати усіх нарахувань приблизно в 19 числах місяця. При цьому працівники щодо вказаної дати виплат претензій не мали. Більше того, за порушення вимог ст.ст. 115, 116 та 117 КЗпП ОСОБА_1 згідно постанови Управління Держпраці у Миколаївській області №МК2583/895/АВ/П/ПТ/ІП-ФС від 22.01.2019р. вже притягнуто до відповідальності у вигляді штрафу.

Враховуючи наведене, вивчивши матеріали додані до адміністративних протоколів, приходжу до висновку, що фактично у діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП та його провина окрім власних пояснень підтверджується наступними доказами по справі:

- протоколом № МК2583/895/АВ/П/ПР від 29.12.2018р., із яким ОСОБА_1 був ознайомлений, про що поставив свій підпис. Жодних зауважень чи скарг щодо суті викладеного від останнього не надходило;

- актом інспекційного відвідування №МК2583/895/АВ від 29.12.2018р.;

- копією довідки про остаточний розрахунок зі звільненими працівниками у 2018р.;

- копією довідки про нараховану та виплачену заробітну плату працівникам у 2018р.;

- копією постанови Управління Держпраці у Миколаївській області №МК2583/895/АВ/П/ПТ/ІП-ФС від 22.01.2019р.;

- копією платіжного доручення №3081 від 28.01.2019р. про сплату штрафу;

- матеріалами справи у сукупності.

Між тим, враховуючи те, що на момент судового засідання усі порушення законодавства про працю було усунуто, відповідні документи про усунення порушень подані до Управління Держпраці у Миколаївській області, ФОП ОСОБА_1 добровільно сплачено до Державного бюджету України штраф, накладений Управлінням на ОСОБА_1 з вказаного приводу, беручи до уваги те, що вчинене порушення не потягло тяжких наслідків, у зв'язку із чим вважаю за можливе закрити провадження по справі у зв'язку із малозначністю скоєного.

Керуючись ст.ст. 22, 283-285 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративну справу у відношенні ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП - закрити у зв'язку із малозначністю скоєного, обмежившись усним зауваженням.

Постанову може бути оскаржено до Миколаївського апеляційного суду протягом 10 днів.

Суддя Дірко І.І.