Справа №485/298/19
Провадження № 1-в/485/28/19
11 березня 2019 року м.Снігурівка
Снігурівський районний суд Миколаївської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання ОСОБА_2 ,
за участю представника ВК ОСОБА_3 ,
засудженого ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Снігурівка Миколаївської області у режимі відеоконференції подання начальника державної установи "Снігурівська виправна колонія (№5)" ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду стосовно засудженого
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Бориспіль Київської області, українця, громадянина України, до засудження проживав в АДРЕСА_1 , раніше судимого,
встановив:
20 лютого 2019 року від начальника державної установи "Снігурівська виправна колонія (№5)" ОСОБА_5 до суду надійшло подання про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_4 на підставі п."б" ст.3 Закону України "Про адміністративній нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі", який засуджений 30 жовтня 2015 року Ірпінським районним судом Київської області за ч.1 ст.309, ч.1 ст.71 КК України до 5 років позбавлення волі.
На даний час засуджений відбуває покарання у державній установі "Снігурівська виправна колонія (№5) " с.Центральне Миколаївської області.
15 березня 2019 року засуджений ОСОБА_4 звільняється з державної установи "Снігурівська виправна колонія (№5)" по закінченню строку покарання.
В судовому засіданні представник установи подання підтримав. Мотивом до застосування адміністративного нагляду максимальним строком назвав небажання засудженого ставати на шлях виправлення.
Засуджений заперечуючи проти встановлення адміністративного нагляду, послався на наявність хвороби та спокутуванням вини за вчинений злочин відбуттям призначеного судом строку покарання.
Дослідивши матеріали подання та особової справи засудженого, суд вважає, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.2 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" (далі - Закон) адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Згідно з п."б" ст.3 Закону, адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства.
Вироком Ірпінського міського суду Київської області від 30.10.2015 року року ОСОБА_4 засуджений за ч.1 ст.309 КК України до 2 років позбавлення волі. На підставі ч.1 ст.71 КК України йому приєднано невідбуту частину покарання за вироком Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 24.11.2014 року і ухвалою Апеляційного суду Київської області від 24.02.2015 р. та остаточно призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі.
Ухвалою Апеляційного суду Київської області від 20.01.2016 року вирок від 20.10.2015 року залишено без змін, в силу ч.5 ст.72 КК України, зараховано в строк покарання час попереднього ув"язнення з 06.11.2015 року по 20.01.2016 року включно з розрахунку один день попереднього ув"язнення за два дні позбавлення волі. Ухвалою Снігурівського районного суду Миколаївської області від 11.01.2019 року, в силу ч.5 ст.72 КК України, зараховано в строк покарання час попереднього ув"язнення з 10.10.2014 року по 24.02.2015 року включно з розрахунку один день попереднього ув"язнення за два дні позбавлення волі.
З характеристики начальника відділу соціально-виховної та психологічної роботи Снігурівської ВК №5 ОСОБА_6 від 04 лютого 2019 року відносно засудженого ОСОБА_4 вбачається, що за час відбування покарання останній характеризується негативно. За допущені порушення режиму відбування покарання двадцять вісім разів притягався до дисциплінарної відповідальності, з яких 6 разів за зберігання заборонених предметів, 8 - за порушення розпорядку дня, 3 рази за порушення форми одягу, за порушення локального сектору - 5 разів та за інші порушення, двічі був поміщений до ДІЗО. Свідомо не виконує передбачені законом вимоги персоналу установи виконання покарань та публічно демонструє зневажливе ставлення до цих вимог. Безвідповідально ставиться до виконання робіт із благоустрою установи, не вбачає суспільної та особистої необхідності у їх виконанні (а.с.2-3). Крім того, ОСОБА_4 більше двох разів засуджений за умисні злочини.
Враховуючи вищенаведене, до ОСОБА_4 з метою виховного впливу, з урахуванням його особи та кількості й характеру допущених порушень, що свідчать про його небажання ставати на шлях виправлення, доцільно застосувати адміністративний нагляд та обмеження, передбачені в ст.10 Закону, на строк 24 місяці.
Керуючись ст.3-6,10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", суд, -
постановив:
Подання начальника державної установи "Снігурівська виправна колонія (№5)" ОСОБА_5 про встановлення ОСОБА_4 адміністративного нагляду - задовольнити.
Встановити у відношенні ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , засудженого 30.10.2015 року вироком Ірпінського міського суду Київської області за ч.1 ст.309, ч.1 ст.71 КК України до 5 років позбавлення волі - адміністративний нагляд строком на двадцять чотири місяці.
Встановити наступні обмеження:
1.Заборонити вихід з будинку чи іншого житла з 22-00 до 6-00 години.
2.3аборонити виїзд за межі місця проживання (міста,селища) без дозволу органів поліції.
3.Реєстрація у відділку поліції двічі на місяць: 1 та 15 числа місяця.
Ухвала може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через Снігурівський районний суд Миколаївської області протягом семи діб з дня її проголошення.
Суддя