Постанова від 12.03.2019 по справі 127/5716/19

Справа № 127/5716/19

Провадження № 3/127/1232/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"12" березня 2019 р.м. Вінниця

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Бернада Є.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, приватного підприємця, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 41 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

14.02.2019 р. ОСОБА_1 допустив до роботи найманого працівника без повідомлення органів ДФС у встановленому порядку, чим порушив частину третю статті 24 КЗпП України та Постанову КМУ № 413 від 17.06.2015 р.

ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився з невідомих причин. Про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, що підтверджується рекомендованим повідомленням, яке повернулося на адресу суду.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Частиною першою статті 41 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України «Про звернення громадян», або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю.

З матеріалів справи про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 допустив до роботи найманого працівника - ОСОБА_2 без повідомлення органу Державної фіскальної служби (далі - ДФС) у встановленому порядку. Зокрема, ОСОБА_2 14.02.2019 р. подала роботодавцю заяву про прийняття на роботу, цього ж дня було укладено трудовий договір та остання приступила до роботи. Натомість повідомлення про прийняття працівника на роботу було сформовано 18.02.2019 р.

Відповідно до положень частини третьої статті 24 КЗпП України працівник не може бути допущений до роботи без повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. При цьому, порядок повідомлення ДФС та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу регламентований Постановою КМУ № 413 від 17.06.2015 р.

Порушення ОСОБА_1 вищезазначених норм підтверджується копіями акту інспекційного відвідування (невиїзного інспектування) юридичної особи (фізичної особи), яка використовує найману працю № ВН 334/199/НП/АВ/ПТ від 18.02.2019 р., письмової заяви ОСОБА_2 трудового договору та повідомлення про прийняття працівника на роботу.

За таких обставин, суд вважає, що дії ОСОБА_1 охоплюються складом правопорушення, передбаченого частиною першою статті 41 КУпАП, за ознаками порушення вимог законодавства про працю.

При вирішенні питання про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь вини, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, та вважає за доцільне з метою попередження вчинення ним аналогічних правопорушень у майбутньому застосувати до останнього адміністративне стягнення у виді штрафу.

Згідно зі статтею 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Відповідно до пункту 5 частини другої статті 4 ЗУ «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи, на яку накладено стягнення, справляється судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись статтями 41, 283, 284 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 41 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 30 (тридцяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 510 (п'ятсот десять) грн. на користь держави.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 384 грн. 20 коп.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: