Ухвала від 12.03.2019 по справі 473/1087/19

Справа № 473/1087/19

Номер провадження 1-кс/473/441/2019

УХВАЛА

Іменем України

"12" березня 2019 р. м. Вознесенськ

Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області в складі: слідчого судді - ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вознесенську Миколаївської області матеріали клопотання слідчого СВ Вознесенського ВП ГУ НП України в Миколаївській області ОСОБА_3 погоджене з прокурором Вознесенської місцевої прокуратури ОСОБА_4 без застосування звуко - та відеозаписувальних технічних засобів справу № 473/1087/19 про надання доручення на проведення трасологічної експертизи за розділом 4.6 (дактилоскопічні дослідження), за кримінальним провадженням, внесеним до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019150190000451,

ВСТАНОВИВ:

12.03.2019 року до Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області надійшло клопотання слідчого Вознесенського ВП ГУНП України в Миколаївській області про проведення трасологічної експертизи.

В обґрунтуванні клопотання зазначено, що 05.03.2019 року до Вознесенського ВП ГУНП в Миколаївській області надійшла заява від ОСОБА_5 про те, що 05.03.2019 року в період часу з 10:00 год. до 15:00 год. 04.03.2019 року в АДРЕСА_1 шляхом застосування відмички, таємно викрала ноутбук сірого кольору марки НР, ігрову приставку PlayStation 4 чорного кольору; каблучку жіночу срібно - золоту; речі особистого вжитку які належали заявнику. Сума збитків встановлюється.

05.03.2019 року відомості за даним фактом внесено до ЄРДР за №12019150190000451 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України.

В ході огляду місця події 05.03.2019 року виявлено та вилучено: 1 СПУ з верхньої та 1 СПУ з нижньої частини поверхні коробки білого кольору від мобільного телефону «Iphone» яка знаходилась на підлозі кімнати №3, дактилоскопічні карти громадян: ОСОБА_5 1988 року народження, ОСОБА_6 1987 року народження, ОСОБА_7 1961 року народження, які поміщено до паперового конверту білого кольору, який опечатано печаткою «Для пакетів» Вознесенського ВП ГУНТ, серцевину врізаного замку вхідних дверей квартири АДРЕСА_2 , який поміщено до сейф - пакету №EXP0169351.

З метою виконання завдань кримінального провадження, забезпечення швидкого, повного, всебічного та неупередженого розслідування, виникла необхідність у проведенні трасологічної експертизи за розділом 4.6 (дактилоскопічні дослідження), для чого необхідні спеціальні знання.

В судове засідання слідчий ОСОБА_3 - не з'явилась, повідомлена про час та місце розгляду клопотання про призначення трасологічної експертизи, надіслала до суду заяву в якій просила розглядати клопотання за її відсутност, її неявка не перешкоджає розгляду клопотання.

Дослідивши клопотання та долучені до нього матеріали, слідчий суддя прийшов до наступного.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, в тому числі для встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень.

Згідно ч. 6-7 ст. 244КПК України,слідчий суддя самостійно визначає експерта,якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.

До ухвали слідчого судді про доручення проведення експертизи включаються запитання, поставлені експертові особою, яка звернулася з відповідним клопотанням. Слідчий суддя має право не включити до ухвали запитання, поставлені особою, яка звернулася з відповідним клопотанням, якщо відповіді на них не стосуються кримінального провадження або не мають значення для судового розгляду, обґрунтувавши таке рішення в ухвалі.

Виходячи з того, що для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, слідчий суддя вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. 242, 243, 244 КПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Призначити по кримінальному провадженню, внесеному 05.03.2019 року до ЄРДР за №12019150190000451 трасологічну експертизу за розділом 4.6 (дактилоскопічні дослідження), проведення якої доручити експертам Миколаївського НДЕКЦ МВС України, яке розташовано за адресою: 54003, м. Миколаїв, вул. 1 Воєнна, 2-А.

На вирішення експертів поставити питання:

-Чи є на представленому об'єкті сліди рук ?

-Чи придатні вони для ідентифікації особи ?

-Чи належать сліди рук на представленому об'єкті одному або кільком особам ?

-Чи не залишені сліди рук на представленому об'єкті власником домоволодіння громадянкою ОСОБА_5 1988 року народження, її чоловіком ОСОБА_6 1987 року народження, матір'ю потерпілої ОСОБА_7 1961 року народження, дактилоскопічні карти яких поміщені до паперового конверту білого кольору, який опечатано печаткою «Для пакетів» Вознесенського ВП ГУНП?

Надати дозвіл експертам при проведенні експертизи на пошкодження первинного упакування та застосування методів дослідження, які можуть призвести до повного чи часткового знищення об'єкта експертизи, або зміну його властивостей.

Для дослідження експертам надати паперовий конверт білого кольору, який опечатано печаткою «Для пакетів» Вознесенського ВП ГУНП в якому міститься: 1 СПУ з верхньої та 1 СПУ з нижньої частини поверхні коробки білого кольору від мобільного телефону «Iphone» яка знаходилась на підлозі кімнати №3, дактилоскопічні карти громадян: ОСОБА_5 1988 року народження, ОСОБА_6 1987 року народження, ОСОБА_7 1961 року народження.

Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов'язків.

В розпорядження експерта трасологічної експертизи надати ухвалу суду та в разі необхідності матеріали кримінального провадження №12019150190000451.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
80368603
Наступний документ
80368605
Інформація про рішення:
№ рішення: 80368604
№ справи: 473/1087/19
Дата рішення: 12.03.2019
Дата публікації: 15.02.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; проведення експертизи