вул. Симона Петлюри, 16, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
"04" березня 2019 р. м.Київ Справа № 911/1708/18
Господарський суд Київської області у складі головуючого судді Янюк О.С. за участю секретаря судового засідання Мірошніченко В.В. розглянув у підсумковому засіданні справу №911/1708/18
за заявою Акціонерного товариства «Альфа-Банк», м.Київ
про банкрутство Приватна фірма «Валентина» (08132, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код 30845993)
У підсумковому засіданні приймали участь від:
кредиторів ФОП ОСОБА_1 та ТОВ «Шакур»: ОСОБА_2 (договір про надання правової допомоги №27/12/2017 від 27.12.2017, посвідчення адвоката КВ2784 від 27.08.2018);
боржника: не з'явився;
розпорядник майна : ОСОБА_3 (посвідчення №645 від 29.03.2013)
03.08.2018 Товариство з обмеженою відповідальністю «Шакур» (далі - кредитор, ТОВ «Шакур») звернулось до Господарського суду Київської області (далі - суд) у порядку ст. 11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі - Закон про банкрутство) із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство Селянсько-фермерського господарства «Аграрник» (далі - боржник, СФГ «Аграрник»), у зв'язку із нездатністю останнього у повному обсязі розрахуватися із ТОВ «Шакур».
Ухвалою суду від 07.08.2018 відповідну заяву прийнято до розгляду, призначено підготовче засідання на 20.08.2018, за результатами якого, ухвалою суду від 20.08.2018, порушено провадження у справі про банкрутство СФГ «Аграрник»; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів відповідно до ст. 19 Закону про банкрутство; введено процедуру розпорядження майном боржника; призначено розпорядником майна СФГ «Аграрник» арбітражного керуючого ОСОБА_3 (свідоцтво №645 від 26.03.2013) та вирішено інші процедурні питання по справі.
Додатковою ухвалою суду від 30.08.2018 визнано безспірні грошові вимоги ТОВ «Шакур» у розмірі 1 231 353,41грн.
З метою виявлення усіх кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, суд 21.08.2018 здійснив офіційне оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство СФГ «Аграрник» на офіційному веб-сайті Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду в мережі Інтернет, номер публікації якого 53670 (т.1 а.с. 222-223).
05.09.2018 від боржника до суду надійшло клопотання (вх. 18216/18) про зупинення провадження у справі у зв'язку із поданням апеляційної скарги до Київського апеляційного господарського суду на ухвали суду від 20.08.2018 та від 30.08.2018, яке ухвалою суду від 07.09.2018 було задоволено та зупинено провадження у справі №911/1708/18 до повернення матеріалів справи до суду.
29.10.2018, що підтверджується вхідним штампом суду, матеріали справи №911/1708/18 було повернуто до Господарського суду Київської області, у зв'язку із чим ухвалою суду від 01.11.2018 поновлено провадження у справі.
Ухвалою суду від 17.12.2018, зокрема, затверджено реєстр вимог кредиторів СФГ «Аграрник», до якого включено вимоги кредиторів: ФОП ОСОБА_1 (3 524,00грн - 1 черга задоволення вимог кредиторів; 584 518,62грн - 4 черга задоволення вимог кредиторів) та ТОВ «Шакур» (21 144,00грн - 1 черга задоволення вимог кредиторів; 1 337 452,70грн - 4 черга задоволення вимог кредиторів; 310 258,65грн - 6 черга задоволення вимог кредиторів); зобов'язано розпорядника майна надати докази скликання та проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів разом з обґрунтованим клопотанням про відкриття наступної процедури у відношенні боржника (санації, ліквідації або укладення мирової угоди) з посиланням на фактичні обставини, що привели до прийняття такого рішення, надати суду у триденний строк після прийняття рішення; зобов'язано розпорядника майна боржника надати суду протокольне рішення зборів кредиторів боржника про утворення і склад комітету кредиторів боржника та протокол зборів комітету кредиторів боржника з прийнятим рішенням щодо введення наступної судової процедури банкрутства; призначено підсумкове засідання суду на 04.02.2019.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України «Про міжнародне приватне право», Закону про банкрутство, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Справи про банкрутство розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими ГПК України, з урахуванням особливостей, визначених цим Законом (ст. 9 Закону про банкрутство).
На підставі ст. 216 ГПК України у підсумковому засіданні неодноразово оголошувалась перерва. Чергове засідання призначено на 04.03.2019.
У підсумкове засідання представник СФГ «Аграрник» не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, про час та місце підсумкового засідання був повідомлений належним чином та своєчасно (т. 4 а.с. 118).
Згідно із ч. 2 ст. 37 Закону про банкрутство, неявка у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про час і місце такого засідання, не перешкоджає провадженню у справі.
Ураховуючи зазначене, суд вважає за можливе провести підсумкове засідання без участі представника СФГ «Аграрник».
Водночас, на виконання вимог ухвали суду від 17.12.2018 розпорядником майна суду надано: докази направлення кредиторам та боржнику повідомлень про скликання зборів кредиторів (т. 4 а.с. 24-27), протоколи засідань зборів кредиторів та комітету кредиторів від 28.02.2019 (т. 4 а.с. 2-23); докази на підтвердження вчинених дій розпорядником майна у процедурі розпорядження майном (т.3 а.с. 92, 127-157, 212-256; т. 4 а.с. 28-47).
Відповідно до протоколу засідання комітету кредиторів боржника від 28.02.2019 б/н комітетом було вирішено звернутися до суду із відповідним клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; звернутися із клопотання про припинення повноважень розпорядника майна боржника - ОСОБА_3 та погодження призначення ліквідатором СФГ «Аграрник» - арбітражного керуючого ОСОБА_4 Вирішили доручити голові комітету кредиторів ТОВ «Шакур» звернутись до суду із клопотання про визнання боржника банкрутом (т. 4 а.с. 12-23).
У свою чергу, 01.03.2019 ТОВ «Шакур» звернулось із відповідним клопотанням до суду (т. 4 а.с. 89-92).
Так, під час підсумкового засідання присутні представники учасників справи підтримали вказане клопотання та просили суд його задовольнити.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення учасників справи, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до ст. 2 Закону про банкрутство, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, ГПК України, іншими законодавчими актами України.
Згідно із ч. 4 ст. 205 Господарського кодексу України, у разі неплатоспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна для задоволення вимог кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом. Умови, порядок та наслідки оголошення суб'єкта господарювання банкрутом встановлюється цим Кодексом та іншими законами.
Так, норми Закону про банкрутство регулюють умови та порядок відновлення платоспроможності суб'єкта підприємницької діяльності - боржника або визнання його банкрутом та застосування ліквідаційної процедури, повного або часткового задоволення вимог кредиторів.
Статтею 12 ГПК встановлено, що господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, установлених Законом про банкрутство.
Як зазначалось вище, за результатами проведення попереднього засідання 17.12.2018, судом постановлено ухвалу, якою затверджено реєстр грошових вимог кредиторів у складі кредиторів: ФОП ОСОБА_1 (3 524,00грн - 1 черга задоволення вимог кредиторів; 584 518,62грн - 4 черга задоволення вимог кредиторів) та ТОВ «Шакур» (21 144,00грн - 1 черга задоволення вимог кредиторів; 1 337 452,70грн - 4 черга задоволення вимог кредиторів; 310 258,65грн - 6 черга задоволення вимог кредиторів).
Відповідно до абз. 6 ч. 2 ст. 25 Закону про банкрутство, ухвала є підставою для визначення кількості голосів, які належать кожному конкурсному кредитору під час прийняття рішення на зборах (комітеті) кредиторів. Для визначення кількості голосів для участі у представницьких органах кредиторів зі складу вимог конкурсних кредиторів виключається неустойка (штраф, пеня).
Частиною 2, 4 ст. 26 Закону про банкрутство визначено, що перші збори кредиторів вважаються повноважними, якщо на них присутні кредитори, що мають не менше ніж дві треті голосів. Наступні збори вважаються повноважними у разі присутності на них кредиторів, що мають більше половини голосів. Кількість голосів кредиторів на зборах визначається відповідно до ч. 4 цієї статті. Конкурсні кредитори мають на зборах кредиторів кількість голосів, пропорційну сумі вимог кредиторів, включених до реєстру вимог кредиторів, та кратну одній тисячі гривень.
Так, 28.02.2019 були проведені збори кредиторів СФГ «Аграрник» у складі двох кредиторів: ТОВ «Шакур» та ФОП ОСОБА_1, які оформлені протоколом б/н (т. 4 а.с. 3-10). Із змісту зазначеного протоколу вбачається, що кредитори мають таку кількість голосів: ТОВ «Шакур» - 1 337; ФОП ОСОБА_5 - 585. Так, на зборах кредиторів був присутній представник вказаних кредиторів ОСОБА_1, повноваження якого підтверджуються витягами з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, станом на 06.08.2018 та на 30.10.2018 (т. 1 а.с. 125-126; т. 2 а.с. 132) та розпорядник майна.
За таких обставин, суд вважає, що відповідні збори кредиторів боржника є повноважними.
Відповідно до ч.6 ст. 26 Закону про банкрутство, на час дії процедур банкрутства збори кредиторів обирають комітет кредиторів у складі не більш ніж сім осіб, який під час проведення процедур банкрутства представляє інтереси усіх кредиторів.
Так, на зборах вищевказаними кредиторами було прийнято рішення про обрання комітету кредиторів у складі двох кредиторів: ТОВ «Шакур» та ФОП ОСОБА_1; схвалено звіт розпорядника майна про проведення процедури розпорядження майном та взято до уваги інформацію про незадовільний стан та майно боржника; вирішено подати до суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття його ліквідаційної процедури (т. 4 а.с. 3-10).
Частиною 11 ст. 26 Закону про банкрутство визначено, що засідання комітету кредиторів з питання введення наступної судової процедури, крім першого, повинно відбутися не пізніше п'яти днів до судового засідання.
Із матеріалів справи вбачається, що засідання комітету кредиторів було проведено 28.02.2019, яке оформлене протоколом б/н (т. 4 а.с. 12-23). Так, на засіданні були присутні представник кредиторів ФОП ОСОБА_1 та ТОВ «Шакур» - ОСОБА_1, повноваження якого підтверджуються витягами з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, станом на 06.08.2018 та на 30.10.2018 (т. 1 а.с. 125-126; т. 2 а.с. 132) та розпорядник майна.
Відповідно до приписів ч. 8 ст. 26 та ч. 2 ст. 27 Закону про банкрутство, до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про обрання голови комітету; до закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів зобов'язані прийняти одне з таких рішень, зокрема, подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Так, із змісту наданого суду протоколу засідання комітету кредиторів вбачається, що на засіданні було прийнято рішення про обрання голови комітету кредиторів - ТОВ «Шакур»; схвалено звіт розпорядника майна про проведення процедури розпорядження майном та взято до уваги інформацію про незадовільний стан та майно боржника; вирішено звернутись до суду із вирішено звернутися до суду із відповідним клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; звернутися із клопотання про припинення повноважень розпорядника майна боржника - ОСОБА_3 та погодження призначення ліквідатором СФГ «Аграрник» - арбітражного керуючого ОСОБА_4; доручено голові комітету кредиторів ТОВ «Шакур» звернутись до суду із клопотанням про визнання боржника банкрутом; погоджено звіт про нарахування та виплату грошової винагороди розпорядника майна шляхом їх оплати заявником - ініціюючим кредитором - ТОВ «Шакур» (т. 4 а.с. 12-23).
Відповідно до ч. 1 ст. 37 Закону про банкрутство у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд в судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
При прийнятті постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури в суді повинен бути доведеним факт неоплатності боржника, як того вимагає ст. 205 Господарського кодексу України (аналогічна правова позиція викладена у постанові Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 17.04.2018 у справі №910/9260/14).
Суб'єкт господарської діяльності на підставі абз. 3 ст. 1 Закону про банкрутство може бути визнаний банкрутом тільки у разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Так, із змісту поданого розпорядником майна аналізу фінансово-господарського стану суб'єкта господарювання СФГ «Аграрник» щодо наявності ознак неплатоспроможності із визначення фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неплатоспроможності, незаконний дій у разі банкрутства (т. 3 а.с. 128-139) вбачається, що для визначення платоспроможності боржника приймалось до уваги показники станом на 31.12.2015, 31.12.2016 та 31.12.2017 років з урахуванням об'єктивних чинників (законодавчо обумовлених подій), що могли вплинути на фактичну зміну зазначених показників за весь проміжок часу, що минув.
Аналіз фінансових результатів боржника за 2015-2017 роки показує на значне скорочення фінансово-господарської діяльності підприємства. Зменшення поточної платоспроможності характеризує критичний стан підприємства, тобто, майнових активів боржника недостатньо для погашення кредиторської заборгованості.
За результатами проведеного аналізу показників фінансово-господарської діяльності боржника встановлено: ознаки фіктивного банкрутства відсутні; факти наявності ознак доведення до банкрутства, приховування банкрутства відсутні (за умови достовірності відомостей відображених у фінзвітності але є припущення, що вивід активів відбувся на протязі 2018 року); задоволення, визнаних судом, вимог кредиторів можливе шляхом застосування процедури ліквідації.
Проте, учасниками справи не було надано суду доказів, у розумінні ст.ст. 74-79 ГПК України, щодо здійснення будь-яких заходів реагування для встановлення наявність факту доведення до банкрутства. Водночас, суду також не було надано належних та допустимих доказів того, що боржником вживались дії щодо доведення СФГ «Аграрник» до банкрутства.
Разом з цим, розпорядником майна боржника на підтвердження виконання вимог ст.ст. 16, 22 Закону про банкрутство було надано суду ряд доказів, із змісту яких вбачається, що:
розпорядником майна було проведено інвентаризацію майна СФГ «Аграрник», що підтверджується актом інвентаризації майна (т. 3 а.с. 92) та встановлено, що за місцем реєстрації (АДРЕСА_2) боржник відсутній, майно (рухоме та нерухоме), що підлягає реалізації в рахунок погашення боргу не виявлено, бухгалтерські та фінансові документи відсутні;
за СФГ «Аграрник» зареєстровано право постійного користування та оренди на земельні ділянки на території Ружинського району Житомирської області, що підтверджується листом Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області від 14.12.2017 №11-6-0.2-10959/2-17 (т. 3 а.с. 226-227);
договори оренди між СФГ «Аграрник» та Бистріївською сільською радою Ружинського району Житомирської області не укладались, що підтверджується листом зазначеної установи від 18.07.2018 №155 (т. 3 а.с. 228);
договори оренди між СФГ «Аграрник» та Березанською сільською радою Ружинського району Житомирської області не укладались; боржником не засівались посіви сільськогосподарських культур (2018 рік), що підтверджується листом зазначеної установи від 12.07.2018 вих. 107 (т. 3 а.с. 229);
договори оренди між СФГ «Аграрник» та Ягнятинською сільською радою Ружинського району Житомирської області не укладались; боржником не засівались посіви сільськогосподарських культур (2018 рік), що підтверджується листом зазначеної установи (т. 3 а.с. 230);
за СФГ «Аграрник» не здійснювалась реєстрація великовантажних та інших технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування, що підтверджується листом Головного управління держпраці у Донецькій області від 26.02.2019 №11-14-6/1900-19 (т. 4 а.с. 33);
за СФГ «Аграрник» не зареєстровано рухомого та нерухомого майна, що підтверджується листом Головного управління держпраці у Львівській області від 20.02.2019 №1884/1/09-09 та від 19.02.2019 №1830/1/09-09 (т. 4 а.с. 34, 36);
у СФГ «Аграрник» немає великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів. Об'єктів підвищеної небезпеки та об'єктів котлонагляду, що підтверджується листом Головного управління держпраці у Закарпатській області від 25.02.2019 №07-07/833 (т. 4 а.с. 35);
у СФГ «Аграрник» відсутні технологічні транспортні засоби, що підтверджується листом Головного управління держпраці у Черкаській області від 20.02.2019 №1760/10-27/477 (т. 4 а.с. 37)
в Управлінні держпраці у Вінницькій області відсутня інформація щодо великовантажних та інших технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування, об'єктів котлонагляду, зареєстрованих за боржником, що підтверджується листом зазначеної установи від 22.02.2019 №882/17-11/11 (т. 4 а.с. 38);
за СФГ «Аграрник» не зареєстровані трактори, самохідні шасі, самохідні сільськогосподарські, дорожньо-будівельні і меліоративні машини, сільськогосподарська техніка та інші механізми, що підтверджується листом Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів б/н б/д (т. 4 а.с. 40);
за СФГ «Аграрник» не зареєстрована сільськогосподарська техніка у Житомирській області, що підтверджується листом Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області від 13.02.2019 №04-00/811 (т. 4а.с. 41);
у Акціонерного товариства «Українська залізниця» Філія «Головний інформаційно-обчислювальний центр» інформації про вагони за СФГ «Аграрни» як власника немає; боржник відсутній в довіднику «Собственники грузовых вагонов государств-участников Содружества»; відсутні відомості про зареєстровані локомотиви боржника, що підтверджується листом відповідної установи від 21.02.2019 №72/626 (т. 4 а.с. 42);
за СФГ «Аграрник» станом на 12.02.2019 у базі даних Єдиного державного реєстру транспортних засобів значаться зареєстрованими транспортні засоби: ВАЗ 210994, легковий седан-в, 2008 року, дата державної реєстрації 21.03.2017, № кузова (шасі) Y6D21099480066069, об'єм двигуна 1596см3, що підтверджується листом Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ України від 13.02.2019 №31/2209 (т. 4 а.с. 43);
у Державного космічного агентства України відсутні відомості щодо наявності технічних засобів зареєстрованих за СФГ «Аграрник», що підтверджується листом зазначеної установи від 28.02.2019 №1051/10-16Д04.1/19 (т. 4 а.с. 45).
СФГ «Аграрник» не значиться у реєстрі цивільних повітряних суден України станом на 15.02.2019 (т. 4 а.с. 66-88);
Крім того, розпорядником майна отримано інформацію від СФГ «Аграргник» про те, що: аудиторська перевірка на підприємстві не проводилась; дані про кількість працюючих відсутні; перевірки ДФС, Пенсійного фонду України за період з 01.01.2015 по 31.12.2018 не проводились; заборгованість по заробітній платі станом на 01.01.2018 відсутня; у 2018 році боржником діяльність не проводилась; працівники станом на 01.12.2017 відсутні; майнові активи підприємства, в тому числі продукція, відсутні; відсутні земельні ділянки, у власності чи користуванні СВГ «Аграрник»; грошові кошти в касі і на розрахункових рахунках боржника відсутні; кошторис витрат і надходжень відсутні; договори за 2018 роки (т. 3 а.с. 140-149).
Окрім цього, під час засідання комітету кредиторів, що оформлено протоколом яке оформлене протоколом б/н (т. 4 а.с. 12-23), встановлено відсутність звернень від потенційних інвесторів щодо відновлення його платоспроможності СФГ «Аграрник».
Підсумовуючи викладене, суд приходить до висновку, що матеріалами справи та наданими суду доказами підтверджується, що комітет кредиторів обґрунтовано дійшов висновку про неможливість задоволення вимог кредиторів не інакше, як через застосування до боржника ліквідаційної процедури.
Згідно з вимогами ст. 4, 114, 115 Закону про банкрутство кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених Законом. Ліквідатором може бути призначена особа, яка виконувала функції розпорядника майна або керуючого санацією цього ж боржника.
Рекомендований комітетом кредиторів арбітражний керуючий ОСОБА_6 (свідоцтво №1505 від 16.07.2013) надав суду згоду на призначення його ліквідатором боржника, сповістив суд, що порушень законодавства при виконанні обов'язків арбітражного керуючого і порушень строків подання інформації за час виконання своїх обов'язків не має, не є особою, яка згідно з Законом про банкрутство є заінтересованою особою, не є особою, якій заборонено здійснювати цей вид підприємницької діяльності або займати керівні посади, якій відмовлено у допуску до державної таємниці, не має судимості за вчинення корисливих злочинів.
З огляду на вимоги законодавства та вищевикладені обставини, суд дійшов висновку про можливість призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого ОСОБА_4
Відповідно до ч. 1 ст. 27 Закону про банкрутство, у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації, мирової угоди) або закривається провадження у справі.
Постанова господарського суду про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури є, за своєю правовою природою, судовим рішенням, яке повинно прийматись у цілковитій відповідності з нормами матеріального і процесуального права та фактичними обставинами справи, з достовірністю встановленими господарським судом, тобто з'ясованими шляхом дослідження та оцінки судом, належних і допустимих доказів у конкретній справі (аналогічна правова позиція викладена у постанові Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 19.04.2018 у справі №914/2618/16).
Ураховуючи вищевикладене, дослідивши подані учасниками справи докази, суд вважає за необхідне визнати боржника банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором боржника запропонованого комітетом кредиторів арбітражного керуючого ОСОБА_4, а також з метою виявлення кредиторів з вимогами до боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедури розпорядження майном, здійснити офіційне повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Керуючись ст.ст. 232-233, 254, 256 ГПК України, ст.ст.4, 8, 26-27, 37-48, 114-115 Закону про банкрутство, суд, -
1. Припинити процедуру розпорядження майном Селянсько-фермерського господарства «Аграрник» (ідентифікаційний код 31826023).
2. Припинити повноваження розпорядника майном Селянсько-фермерського господарства «Аграрник» (ідентифікаційний код 31826023) арбітражного керуючого ОСОБА_3 (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №645 видане 26.03.2013 Міністерством юстиції України).
3. Визнати Селянсько-фермерське господарство «Аграрник» (08322, АДРЕСА_3, ідентифікаційний код 31826023) банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
4. З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:
господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо;
строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав;
у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;
припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;
відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;
продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому Законом про банкрутство;
скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;
вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі;
виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених Законом про банкрутство.
5. З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.
6. Призначити ліквідатором Селянсько-фермерського господарства «Аграрник» (08322, АДРЕСА_3, ідентифікаційний код 31826023) арбітражного керуючого ОСОБА_4 (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1505 видане 16.07.2013 Міністерством юстиції України), адреса: 14011, м. Чернігів, вул. Івана Мазепи, 59-а, ідентифікаційний номер НОМЕР_1).
7.Установити арбітражному керуючому ОСОБА_4 (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1505 видане 16.07.2013 Міністерством юстиції України) розмір грошової винагороди за виконання повноважень ліквідатора боржника у розмірі двох середньомісячних заробітних плат керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень ліквідатора.
Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень ліквідатора не може перевищувати десяти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.
8. Здійснити офіційне оприлюднення на офіційному веб-сайті Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду про визнання Селянсько-фермерського господарства «Аграрник» (ідентифікаційний код 31826023) банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
9. Зобов'язати ліквідатора відповідно до ст. 41 Закону про банкрутство прийняти до свого відання майно боржника та забезпечити його збереження; виконувати функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводити інвентаризацію та оцінку майна банкрута, здійснювати аналіз фінансового становища банкрута, повідомляти працівників банкрута про звільнення та здійснити його відповідно до законодавства України про працю; виплату вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута проводити у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута або отриманого для цієї мети кредиту; вживати заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передати в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню; здійснити продаж майна банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом; повідомити про своє призначення державний орган з питань банкрутства у десятиденний строк з дня прийняття постанови господарським судом та надавати державному органу з питань банкрутства відповідну інформацію для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство; пред'являти до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; закрити усі рахунки банкрута в установах банку і відкрити або переоформити один основний рахунок для проведення розрахунків з кредиторами; залишки коштів на цих рахунках перераховуються на основний рахунок боржника.
Зобов'язати ліквідатора не рідше ніж один раз на місяць надавати суду звіт про свою діяльність, інформацію про фінансове становище і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та при проведенні ліквідаційної процедури, використання коштів боржника, а також іншу інформацію на вимогу суду.
10. Зобов'язати керівника Селянсько-фермерського господарства «Аграрник» (ідентифікаційний код 31826023) ОСОБА_7 протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України.
11. Зобов'язати ліквідатора у встановлений строк виконати ліквідаційну процедуру та надати суду обґрунтований звіт про виконану роботу, ліквідаційний баланс, а також усі докази, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури, у тому числі:
акти інвентаризації майна, перелік ліквідаційної маси, звіти про оцінку майна, договори купівлі-продажу та акти приймання-передачі права власності на майно;
реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів;
звіт про виплачені кредиторам кошти, документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів;
довідки установ банку про закриття рахунків банкрута;
копії повідомлень, направлених до органу державної податкової служби, Пенсійного фонду та центру зайнятості про закінчення ліквідаційної процедури;
довідку архіву про прийняття документів, які підлягають обов'язковому зберіганню;
оригінали установчих документів і документів, що підтверджують державну реєстрацію боржника;
докази, що свідчать про стягнення дебіторської заборгованості, або докази, що свідчать про неможливість її стягнення;
довідку банку про рух грошових коштів по поточному рахунку за весь час здійснення ліквідаційної процедури;
баланси підприємства за весь час роботи ліквідатора;
протоколи засідань комітету кредиторів і протоколи загальних зборів кредиторів;
затверджений комітетом кредиторів звіт про оплату послуг та відшкодування витрат ліквідатора;
інші документи, що свідчать про виконану ліквідатором роботу з ліквідації банкрута.
12. Примірник постанови направити органу державної виконавчої служби та Центру надання адміністративних послуг (для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відповідних відомостей) за місцезнаходженням банкрута.
13.Копію постанови надіслати кредиторам, банкруту, ліквідатору, органу доходів і зборів за місцезнаходженням банкрута, місцевому загальному суду та Відділу з питань банкрутство ГТУЮ у Київській області (для проведення перевірки наявності факта доведення до банкрутства Селянсько-фермерського господарства «Аграрник» (ідентифікаційний код 31826023).
Постанова про визнання боржника банкрутом набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена протягом 20 днів у порядку, передбаченому ст.ст. 255-257 ГПК України з урахуванням пп. 17.5 п.17 ч.1 Перехідних положень ГПК України.
Суддя О.С. Янюк
Постанова складена та підписана 12.03.2019.