01.03.2019
Провадження № 2-а/389/171/17
ЄУН 389/2959/17
01 березня 2019 року Знам'янський міськрайонний суд
Кіровоградської області
в складі:
головуючого судді Українського В.В.
за участю секретаря Гой І.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду у місті Знам'янка Кіровоградської області справу за позовом ОСОБА_1 до Головного Управління пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, вимоги за яким уточнив в процесі розгляду справи, та в якому просить визнати дії Головного Управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо зменшення основного розміру пенсії з 90 до 70 відсотків від суми місячного грошового забезпечення, не проведення невідкладного перерахунку призначеної позивачеві пенсії з урахуванням за вислугу років змін та нововведень відповідно до Законів України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» № 900-УІІІ від 23 грудня 2015 року, Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Постанови Кабінету Міністрів від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268» в зв'язку з підвищенням заробітної плати поліцейським, починаючи з 01.01.2016 року, протиправними.
Визнати бездіяльність Головного Управління Пенсійного Фонду України в Кіровоградській області щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії за період з 01.01.2016 по день фактичної виплати донарахованої частини пенсії протиправною.
Зобов'язати ОСОБА_2 Управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії відповідаю до вимог ст. 13 Закону України «про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» в розмірі 90 % від суми місячного грошового забезпечення, з урахуванням змін в грошовому забезпеченні відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268», на підставі Довідки про розмір грошового забезпечення для нарахування (перерахунку) пенсії № 90/9102 від 21.03.2018 року з врахуванням додаткових видів надбавок та премій, що були складовими його пенсії, встановленими Постановою КМ України № 1294 та Наказом МВС України № 499-2007 року, за його пенсійною справою у розмірі 90%, до складу грошового забезпечення слід врахувати надбавку за особливо важливі завдання 50%, та премію, яка на день вчинення перерахунку - 01.01.2016 року складала 95,8 % (середній розмір премії за 24 місяці), починаючи з 01 січня 2016 року без обмеження граничного розміру, та без врахування постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 року «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», якою врегульовано проведення перерахунку пенсії відповідно до постанови КМУ від 15.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», оскільки дана постанова прийнята пізніше, ніж виникли обставини для перерахунку пенсії, та нарахувати і виплатити ОСОБА_1 компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії за період з 01.01.2016 по день фактичної виплати донарахованої частини пенсії, яка визначається відповідно до Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строку їх виплати», «Порядку проведення компенсації громадянам втрати грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 №159.
Встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання Головного Управління пенсійного фонду України в Кіровоградській області подати у десятиденний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду (ст. 382 КАС України).
Вимоги обґрунтував тим, що він є пенсіонером та перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Кіровоградській області як пенсіонер Міністерства внутрішніх справ України та отримує пенсію за вислугу років.
При проведенні аналізу грошового забезпечення, позивачем встановлено, що в довідці про останній перерахунок його пенсії, складеної на підставі Постанови КМУ № 1294, відсутні такі надбавки як надбавка за особливо важкі завдання 50%, та премія, яка на день вчинення перерахунку складала 95,8% (середній розмір за 24 місяці).
На виконання вимог Постанови КМУ від 21.02.2018 № 103 про здійснення перерахунку пенсії, надана нова довідка про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії № 6020 від 20.03.2018 в якій вказано, що розмір грошового забезпечення за нормами чинними на січень 2016 року за прирівняною посадою поліцейського до посади на день звільнення зі служби становить: посадовий оклад - 3100,00 грн.; оклад за звання - 2000,00 грн.; надбавка за вислугу років 50% - 2550,00 грн.; премія 1,25% - 95,63 грн., всього 5421,94 грн. У вказану довідку знов таки не включені вказана вище надбавка та премія, що суперечить вимогам Законів України.
Крім того, при перерахунку пенсійного забезпечення працівниками ГУ ПФ України в Кіровоградській області застосовано ч.2 ст. 13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» в новій редакції, згідно з якою пенсія не провинна перевищувати 70% грошового забезпечення, що на думку позивача є незаконним.
Також позивач зазначив, що тривале ненарухвання пенсії за минулі періоди сталося через вину відповідача, зокрема призначення позивачеві зниженого розміру пенсії, внаслідок порушення закону, тому просить нарахувати і виплатити компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з несвоєчасним отриманням місячних пенсійних витрат.
Позивач в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки не повідомив.
Представник відповідача в судове засідання також не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав відзив на уточнені позовні вимоги, відповідно до якого просить відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Повно, всебічно та об'єктивно дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
На обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області ОСОБА_1 перебуває як пенсіонер Міністерства внутрішніх справ України та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ (далі - Закон №2262).
На підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова № 103), ГУ ПФУ здійснено перерахунок пенсії позивача з 01.01.2016 року, виходячи з основного розміру пенсії 70% від грошового забезпечення.
Згідно довідки ГУ ПФУ в Кіровоградській області від 31.03.2018 року, станом на 01.04.2018 розмір пенсії позивача становив 5421,94 грн., який був обчислений відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення від 20.03.2018 за № 6020, виходячи з наступних сум грошового забезпечення: посадовий оклад - 3100,00 грн.; оклад за військовим званням - 2000,00 грн.; процентна надбавка за стаж служби 50% - 2550,00 грн.; премія 1,25% - 95,63 грн. Всього: 7745,63 грн. 70% = 5421,94 грн. Як вбачається із вказаної довідки, розмір пенсії позивач не зменшився з січня 2016 року.
Спірні правовідносини, які виникли між сторонами, пов'язані з проведенням перерахунку пенсії за вислугу років військовослужбовцю, та порядком виплати перерахованої пенсії.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 22 Конституції України встановлено, що права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними.
Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.
При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Відповідно до ч. 1 ст. 113 Конституції України Кабінет Міністрів України є вищим органом у системі органів виконавчої влади.
Кабінет Міністрів України забезпечує, окрім іншого, виконання законів України, проведення політики у сфері соціального захисту (ст. 116 Конституції України).
За змістом ст. 117 Конституції України Кабінет Міністрів України в межах своєї компетенції видає нормативно-правові акті, зокрема постанови і розпорядження, які є обов'язковими до виконання.
Відповідно до ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до преамбули Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» цей Закон визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.
Закон має на меті реалізацію особами, які мають право на пенсію за цим Законом, свого конституційного права на державне пенсійне забезпечення у випадках, передбачених Конституцією України та цим Законом, і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України.
Держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» законодавство про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, базується на Конституції України і складається з цього Закону, Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та інших нормативно-правових актів України, прийнятих відповідно до цих законів.
Зміна умов і норм пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, здійснюється виключно шляхом внесення змін до цього Закону та ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Питання перерахунку раніше призначених пенсій врегульовано ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Так, частиною 4 статті 63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» встановлено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Зазначеною нормою закону Кабінету Міністрів України делеговані повноваження для встановлення умов, порядку та розміру перерахунку пенсій у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що узгоджується з приписами ст. ст. 19, 113, 116, 117 Конституції України.
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13 лютого 2008 року.
Відповідно до п. 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (в редакції чинній станом на 05.04.2018 р.), у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України, що узгоджується з приписами ч. 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Відповідно до п. 4 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (в редакції чинній станом на 05.04.2018 р.), перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Абзацом першим пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (в редакції Постанови КМУ № 103 від 21.02.2018 року) встановлено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.
Відтак, суд звертає увагу, що органи Пенсійного фонду не наділені повноваженнями самостійно визначати складові грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій. До їх функцій належать виключно питання призначення (перерахунку) і виплати пенсій. Розмір складових грошового забезпечення визначається уповноваженим органом.
Враховуючи наведене, суд зазначає, що ОСОБА_2 управління як територіальний орган Пенсійного фонду України здійснює перерахунок та виплату пенсій військовослужбовцям виключно на підставі документів, що надані уповноваженими структурними підрозділами де особа проходила службу та не наділений повноваженнями щодо визначення складових грошового забезпечення, які мають бути включені як складові в довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Таку ж правову позицію висловив Верховний Суд у справі К/9901/10401/18 у постанові від 26.06.2018.
Відповідач не вчиняв дії щодо неврахування надбавок на підставі власного рішення, а здійснив перерахунок на підставі Довідки Управління Міністерства внутрішніх справ України в Кіровоградській області від 20.03.2018 року, відповідно до Порядку № 45.
Таким чином, враховуючи зазначені норми чинного законодавства, суд дійшов висновку, що перерахунок пенсії позивача здійснений на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України, зокрема постанови КМУ № 45 від 13 лютого 2008 року, із змінами внесеними Постановою КМУ № 103 від 21.02.2018 року, які прийняті у межах повноважень та у спосіб, що встановлені Основним Законом. При цьому розмір пенсії позивача не зменшився, що спростовує доводи позивача щодо звуження його прав та порушення відповідачем норм Конституції України.
При цьому, суд щодо вимог які стосуються протиправного зменшення позивачу, при проведенні перерахунку пенсії з 01.01.2016, яка виплачується з 01.01.2018, відсоткового розміру пенсії з 90 до 70 відсотків відповідних сум грошового забезпечення, зазначає наступне.
Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 року № 3668-V були внесені зміни до частини 2 статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», яким встановлено, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 80 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.
Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 року № 1166-VII, внесено зміни у частину другій статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», згідно яких цифри « 80» замінено цифрами « 70».
Матеріалами справи підтверджено та сторонами у справі не оспорюється той факт , що при проведенні перерахунку пенсії з 01.01.2018 року, пенсія позивача була визначена в розмірі 70 відсотків грошового забезпечення, що пов'язано з обмеженням граничного розміру пенсії при її обчисленні.
Оскільки призначення та перерахунок пенсії є різними за змістом та механізмом процедурами їх проведення, внесені зміни до частини 2 статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 90 відсотків, а потім 70 відсотків грошового забезпечення не стосуються перерахунку вже призначеної пенсії, отже при перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців має застосовуватись норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії.
Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом у постановах цього суду від 03.04.2018 р. у справі № 175/1665/17, від 24.04.2018 р. у справі № 686/12623/17, у подібних правовідносинах.
Стаття 63 Закону №2262-ХІІ визначає як обов'язкову підставу для здійснення перерахунку пенсії - підвищення грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом. Ця норма також делегує Кабінету Міністрів України визначення умов, порядку та розмірів перерахунку пенсії за цим Законом.
Кабінет Міністрів України у Порядку №45 визначив, що перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права.
У зв'язку із прийняттям Кабінетом Міністрів України Постанови №704, якою з 1 березня 2018 року змінено грошове забезпечення, зокрема, військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу у позивача виникло право на перерахунок призначеної пенсії.
Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону №2262-ХІІ умови, порядок та розміри вказаного перерахунку визначені Постановою КМУ №103, якою постановлено здійснити перерахунок призначених до 1 березня 2018 року на підставі вказаного Закону пенсій з 1 січня 2018 року.
Стаття 13 Закону №2262-ХІІ регулює порядок призначення пенсій, а стаття 63 визначає підстави, умови і порядок їх перерахунку.
Зміни до статті 63 Закону №2262-ХІІ ні Законом №3668-VI, ні Законом №1166-VII у частині підстав, умов, розміру або порядку перерахунку пенсій не вносилися.
Постанова КМУ №45 і Постанова КМУ №103 також не містять жодних положень про зміну відсоткового значення розміру призначених пенсій при їх перерахунку.
Системний аналіз наведених норм права дає підстави для висновку, що внесені Законом №3668-VІ та Законом №1166-VII зміни до статті 13 Закону №2262-ХІІ щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії за вислугу років військовослужбовцям та особам, які мають право на пенсію за цим Законом у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм здійснення перерахунку пенсії за вислугу років є норми статті 63 Закону №2262-ХІІ, яка змін у зв'язку з прийняттям Закону №3668-VІ та Закону №1166-VII не зазнала.
За таких обставин у відповідача були відсутні підстави для зменшення відсоткового значення розміру основної пенсії при здійсненні її перерахунку, а тому позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню.
Таким чином, суд приходить до висновку щодо наявності правових підстав для задоволення позовних вимог в частині визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо проведення розрахунку призначеної позивачеві пенсії в розмірі 70 відсотків суми грошового забезпечення, та зобов'язання відповідача перерахувати та виплатити позивачу пенсію з 01.01.2016 року виходячи з її розміру 90 відсотків відповідних сум грошового забезпечення, що зазначені в довідці Управління Міністерства внутрішніх справ України в Кіровоградській області від 20.03.2018 року, однак без врахування надбавкиза особливо важливі завдання 50% та премії 95,8 %.
Також, суд вважає відмовити позивачеві в задоволенні позовних вимог про нарахування і виплату позивачеві компенсації втрати частини доходів в зв'язку з порушенням строків виплати пенсії за період з 01.01.2016 про день фактичної виплати донарахованої частини пенсії. Позивач не здійснив розрахунок вказаної компенсації, до суду його не надав, порушення строків виплати пенсії в судовому засіданні не доведені. Встановити розмір компенсації суд не має можливості, так як фактична виплата донарахованої частини пенсії не здійснена.
Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України, на користь позивача підлягає стягненню сплачений судовий збір.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.6, 77, 241, 246, 255 КАС України, суд, -
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управлінняПенсійного фонду України в Кіровоградській області, що полягають у здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_1 починаючи з 01.01.2016 року з розрахунку 70% грошового забезпечення.
Зобов'язати ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити з 01.01.2016 року перерахунок пенсії ОСОБА_1, виходячи з посадового окладу в сумі 3100,00 грн., окладу за військовим званням в сумі 2000,00 грн., процентної надбавки за вислугу років50% в сумі 2550,00 грн., премії 1,25 % в сумі 95,63 грн., з розрахунку 90% грошового забезпечення.
Встановити судовий контроль за виконанням рішення суду. Зобов'язати ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області подати звіт про виконання судового рішення протягом двох місяців з дня набрання законної сили рішенням суду.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 640 (шістсот сорок) грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головногоуправління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.
Рішення може бути оскаржено до Третього апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Позивач ОСОБА_1 проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1.
Відповідач ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області місце знаходження місто Кропивницький вул. Соборнна, 7а, код ЄДРПОУ 20632802 .
Повний текст прішення складений 07.03.2019.
Суддя Знам'янського міськрайонного суду
Кіровоградської області ОСОБА_3