Справа № 686/16404/18
5 березня 2019 року Хмельницький міськрайонний суд в складі:
головуючого - судді Карплюка О.І.
при секретарі Потравному І.С.
з участю позивача ОСОБА_1
та його представника ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Хмельницькому справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до головного інспектора управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області ОСОБА_3, третьої особи управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,
встановив:
Постановою №23/1022-2/2084-18 головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області ОСОБА_3 від 6 липня2018року ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 2 ч. 6 п. 2 Закону України “Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності” та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 55230 грн. за те, що він протягом проведення перевірки не з'явився, тим самим відмовився надавати документи, необхідні для здійснення заходу державного архітектурно-будівельного контролю, та не виконав в установлений строк вимоги, встановлені в приписі про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 19 квітня 2018 року, чим допустив порушення вимог ст. 41 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” та п. 14 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 року №553.
Не погоджуючись із вказаною постановою, ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до головного інспектора управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області ОСОБА_3, третьої особи управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області про її скасування, посилаючись на те, що він не здійснює будівництво за адресою: м. Хмельницький, вул. Соборна, 60, та не чинить перешкоди у проведенні перевірки.
В судовому засіданні позивач та його представник позовні вимоги підтримали.
Відповідач та представник третьої особи в судове засідання не з'явились без поважних причин, повідомлені про дату, час і місце судового засідання належним чином, не повідомивши про причини неявки.
Заслухавши учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Так, в ідповідно до вимог п. 14 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 року №553, суб'єкт містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль, зобов'язаний: допускати посадових осіб органу державного архітектурно-будівельного контролю до проведення перевірки за умови дотримання ними порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю; одержувати примірник припису органу державного архітектурно-будівельного контролю за результатами здійсненого планового чи позапланового заходу; виконувати вимоги органу державного архітектурно-будівельного контролю щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності; надавати документи, пояснення в обсязі, який він вважає необхідним, довідки, відомості, матеріали з питань, що виникають під час здійснення державного архітектурно-будівельного контролю.
Відповідно до вимог ст. 2 ч. 6 п. 2 Закону України “Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності” суб'єкти містобудування несуть відповідальність у вигляді штрафу за недопущення посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю на об'єкти будівництва, підприємства будівельної галузі для виконання покладених на них функцій - у розмірі тридцяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
Відповідно до вимог ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин. Докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом. Суд не може витребовувати докази у позивача в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, окрім доказів на підтвердження обставин, за яких, на думку позивача, відбулося порушення його прав, свобод чи інтересів. Якщо учасник справи без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які він посилається, суд вирішує справу на підставі наявних доказів.
Позивач заперечує свою причетність до вчинення даного правопорушення. Однак, окрім постанови про притягнення його до адміністративної відповідальності, суду не надано інших належних та допустимих доказів, які вказували на доведеність його вини у цьому, зокрема: матеріали адміністративної справи не містять посилання на докази про отримання ним листа щодо проведення перевірки; про отримання ним припису від 19 квітня 2018 року про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил; про те, що позивач є суб'єктом містобудування.
Оцінюючи встановлене, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 9, 19, 242-246, 286 ч. 3 п. 3 КАС України, суд
вирішив:
Позов задовольнити.
Постанову №23/1022-2/2084-18 головного інспектора управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області ОСОБА_3 від 6 липня2018 року про накладення на ОСОБА_1 стягнення у вигляді штрафу в розмірі 55230 грн. скасувати.
Провадження в справі про вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ст. 2 ч. 6 п. 2 Закону України “Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності”, закрити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Сьомого апеляційного адміністративного судупротягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя:
05.03.2019