Справа № 464/1175/19
пр.№ 2-а/464/76/19
07.03.2019 року м. Львів
Сихівський районний суд м.Львова в особі судді Рудакова І.П., розглянувши у загальному позовному провадженні у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління патрульної поліції у Львівській області департаменту патрульної поліції Національної поліції України про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення та закриття провадження у справі,
позивач звернувся до суду з позовом до відповідача у якому просить скасувати постанову у справі про адміністративне правопорушення серії НК № 497521 від 21 лютого 2019 року щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.122, ч. 5 ст. 121 КУпАП. В обґрунтування заявленого позову покликається на те, що оскаржуваною постановою його притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення п. п. 2.3 (в), 2.9 (д) Правил дорожнього руху України - під час руху користувався засобом зв'язку та не був пристебнутий ременем безпеки під час руху. У зв'язку із вчиненням таких адміністративних правопорушень накладено адміністративне стягнення у розмірі 425 грн. Дану постанову вважає незаконною та такою, що підлягає скасуванню, оскільки Правил дорожнього руху України не порушував та такі були дотримані, а тому просить позов задовольнити у повному обсязі.
Відповідач не подав відзив який містив би заперечення проти позову.
01 березня 2019 року ухвалою суду відкрито провадження у справі, призначено справу до розгляду у судове засідання.
07 березня 2019 року позивачем до суду подано заяву про слухання справи у його відсутності. Позовні вимоги підтримує повністю. Просить позов задовольнити.
У судове засідання сторони не з'явились, хоча належним чином були повідомлені про місце, час та дату цього засідання, а відтак їх неприбуття у відповідності до ч. 3 ст. 268 КАС України не перешкоджає розгляду справи.
Згідно з вимогами ч. 3 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за можливе розглядати справу у відсутності осіб, що не з'явились, на підставі наявних в справі доказів.
На підставі ч. 9 ст. 205 цього Кодексу справа розглядається в порядку письмового провадження без фіксування судового засідання технічними засобами згідно з ч.4 ст.229 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши її дійсні обставини, суд прийшов наступного.
Суд встановив, 21 лютого 2019 року інспектором управління патрульної поліції у Львівській області департаменту патрульної поліції Національної поліції України прийнято постанову серії НК № 497521 якою на ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 425 грн за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.122, ч. 5 ст. 121 КУпАП. З постанови вбачається, що позивач 21 лютого 2019 року о 10 год. 43 хв. керував транспортним засобом та під час руху користувався засобами зв'язку, а саме мобільним телефоном тримаючи його в руці та не був пристебнутий ременем безпеки під час руху, чим порушив п. п. 2.3 (в), 2.9 (д) Правил дорожнього руху України.
Відповідно до ст. 288 КУпАП постанову по праві про адміністративне правопорушення про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржено у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.
Відповідно ч. ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно із ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
У поданому позові позивач вину у вчиненні правопорушення заперечив з підстав, що не здійснював правопорушення, яке зазначене у протоколі про адміністративне правопорушення, адже п.25. ПДР України стосується правила щодо зобов'язання у встановленому законом порядку пройти медичний огляд на стан сп'яніння. Разом із тим, у суду відсутні належні докази в розумінні ст.251 КУпАП, які б містили дані, що заперечували б згадані твердження позивача та інспектором у оскаржуваній постанові такі не спростовано. Інші докази вчинення правопорушення позивачем в матеріалах справи відсутні.
Відповідач, в свою чергу, не представив суду достатніх та належних доказів в підтвердження правомірності винесення оскаржуваної постанови, а відтак доводи позивача не спростовано.
Враховуючи наведене, оскаржувану постанову про накладення адміністративного стягнення слід скасувати, а позов задовольнити повністю.
Відповідно до ч. 5 ст. 139 КАС України судові витрати компенсувати за рахунок коштів, передбачених Державним бюджетом України.
Керуючись ст. ст. 6, 9 77, 205, 241, 244-246, 250, 251, 286, 295 Кодексу адміністративного судочинства України,
позов ОСОБА_1 до управління патрульної поліції у Львівській області департаменту патрульної поліції Національної поліції України про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення та закриття провадження у справі - задовольнити повністю.
Постанову інспектора управління патрульної поліції у Львівській області департаменту патрульної поліції Національної поліції по справі про адміністративне правопорушення від 21 лютого 2019 року серії НК № 497521 відносно ОСОБА_1 про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 425 грн за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 122, ч. 5 ст. 121 КУпАП - скасувати, а провадження у справі закрити.
Рішення може бути оскаржено, згідно з ч.4 ст.286 КАС України, протягом 10 днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Рішення набирає законної сили, згідно з ст.272 КАС України, після закінчення строку апеляційного оскарження, а в разі апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Учасники справи:
позивач ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце проживання - АДРЕСА_1, РНОКППФО НОМЕР_1;
відповідач управління патрульної поліції у Львівській області департамент патрульної поліції Національної поліції України, місцезнаходження - місто Львів, вулиця Перфецького, будинок № 19.
Повне судове рішення проголошено 07 березня 2019 року.
Суддя І. П. Рудаков