ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про повернення позовної заяви
06 березня 2019 року м. Київ № 640/3675/19
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Донець В.А., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
за позовомОСОБА_1
доКабінету Міністрів України
провизнання протиправною та нечинною постанови,
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом про визнати протиправною та нечинною постанову Кабінету Міністрів України від 20.06.2018 №511 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.09.2014 №465" з підстав невідповідності її положень:
- вимогам частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України щодо обґрунтованості та розсудливості прийняття рішень органами влади, дотримання принципу рівності перед законом, бездискримінаційності, дотримання необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав свобод та інтересів особи та прийнятими рішеннями;
- вимогам статей 25 Закону України "Про безоплатну правову допомогу", статей 1, 5, 27, 30, 45 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", статті 55 Закону України "Про запобігання корупції", статті 12 Закону України "Про ціни та ціноутворення";
- вимогам статті 22 Конституції України як такі, що звужують обсяг конституційних прав громадян, що були визначені відповідно до постанови Кабінету Міністрів України у редакції від 26.04.2017 №301;
- статті 50 Закону України "Про Кабінет Міністрів України" та параграфів 3, 42 Регламенту Кабінету Міністрів України (щодо порядку оприлюднення проекту акта та проведення громадського обговорення).
Відповідно до пункту 6 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) позовна заява повертається позивачеві, якщо порушено правила об'єднання позовних вимог (крім випадків, в яких є підстави для застосування положень статті 172 цього Кодексу).
Як убачається зі змісту позовних вимог, позивачем заявлено вимогу про визнання протиправною та нечинною постанови Кабінету Міністрів України від 20.06.2018 №511 з підстав невідповідності, в тому числі, вимогам статті 22 Конституції України.
Статтею 150 Конституції України встановлено, що до повноважень Конституційного Суду України належить вирішення питань про відповідність Конституції України (конституційність) актів Кабінету Міністрів України (абзац четвертий пункту 1).
Згідно з пунктом 1 частини другої статті 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів не поширюється на справи, що віднесені до юрисдикції Конституційного Суду України.
Пунктом 1 частини першої статті 264 КАС України (якою визначено особливості провадження у справах щодо оскарження нормативно-правових актів органів виконавчої влади) встановлено, що правила цієї статті поширюються на розгляд адміністративних справ щодо законності (крім конституційності) постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів України <...>.
Тобто, визнання оскаржуваної постанови Уряду України не відноситься до юрисдикції адміністративних судів.
Відповідно до частини четвертої статті 172 КАС України не допускається об'єднання в одне провадження кількох вимог, які належить розглядати в порядку різного судочинства, якщо інше не встановлено законом.
Отже, позивачем об'єднано позовні вимоги щодо визнання нормативно-правового акту Кабінету Міністрів України протиправним та нечинним з підстав невідповідності законам України та Конституції України, які не можуть бути об'єднанні.
З огляду на таке правове регулювання та зміст позовних вимог, суд дійшов висновку про наявність підстав для повернення позовної заяви згідно з пунктом 6 частини четвертої статті 169 КАС України.
Керуючись пунктом 6 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Повернути позовну заяву ОСОБА_1 про визнання протиправною та нечинною постанови.
Роз'яснити позивачеві, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Відповідно до статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Згідно зі статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Суддя В.А. Донець