Справа № 263/3414/19
Провадження № 3/263/1138/2019
07 березня 2019 року м. Маріуполь
Суддя Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли з Центрального ВП ГУ Національної поліції в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, не працюючого, мешкаючого за адресою: Донецька область, м. Маріуполь, б. Шевченко, 252/168,
за ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ГП №237570, згідно якого 17.02.2019 року о 03-15 год. ОСОБА_2В, знаходячись у дворі будинку №307 по б. Шевченко в м. Маріуполі, висловлювався нецензурної лайкою в адресу ОСОБА_3, чим порушив громадський порядок, тим самим здійснив адміністративне правопорушення, передбачене ст.173 КпАП України.
Згідно зі ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання про те, чи належить до його компетенції розгляд даної справи, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушення заподіяло матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Згідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото-і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото-і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Так, у вищевказаному протоколі місцем вчинення правопорушення вказано: у дворі будинку №307 по бул. Шевченка в м. Маріуполі, в той же час, як у доданому до протоколу рапорті, складеному за результатами виїзду співробітників УПП, місцем вчинення правопорушення вказано: м. Маріуполь, бул. Шевченко, 307-23, 1-ий під'їзд, 6 поверх.
Також вказаним протоколом ОСОБА_2 інкримінується висловлювання нецензурною лайкою в адресу ОСОБА_3, в той час, як у вищевказаному рапорті та письмовій заяві ОСОБА_3, остання просила притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за те, що останній застосував до неї фізичне насилля, а саме вдарив по обличчю.
При цьому, ст. 173 КпАП України передбачена відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
За змістом ст.278 КУпАП, при виявлені недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному всупереч ст. 256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному органу, що порушив провадження в адміністративній справі на до оформлення.
Вищевикладене свідчить про наявність у матеріалах про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ст.173 КУпАП протиріч щодо місця вчинення правопорушення та суті самого адміністративного правопорушення, що в свою чергу позбавляє можливості повно та об'єктивно розглянути дану справу, встановити вину та накласти на правопорушника адміністративне стягнення саме за ст. 173 КУпАП, тому суд вважає необхідним надіслати матеріали даної справи на дооформлення, оскільки протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги, обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.
На підставі викладеного та керуючись ст. 251, 256, 278 КУпАП України,
Матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Центрального ВП ГУНП в Донецькій області для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Л.Г. Шатілова