Постанова від 06.03.2019 по справі 220/208/19

Номер справи 220/208/19

Номер провадження 3/220/139/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 березня 2019 року року смт. Велика Новосілка Донецької області

Великоновосілківський районний суд Донецької області у складі:

головуючого - судді Яненко Г.М.,

за участю секретаря Сербіної І.В.,

прокурора Матросова С.П.

особи, яка притягується

до відповідальності ОСОБА_1

розглянувши матеріали, які надійшли з УЗЕ в Донецькій області ДЗЕ Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІНН НОМЕР_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, не судимого, який має середньо-спеціальну освіту, одруженого, не працюючого, який є депутатом Іскрівської сільської ради Великоновосілківського району Донецької області, проживає та зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 відповідно до Рішення Іскрівської сільської ради Великоновосілківського району Донецької області №7/1-1 від 16.11.2015 року «Про підсумки виборів депутатів Іскрівської сільської ради сьомого скликання» обрано та визнано його повноваження, як депутата Іскрівської сільської ради 7 скликання, обрано та визнано його повноваження, як депутата Іскрівської сільської ради, і відповідно до п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», він є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією.

Відповідно до ст.ст. 12, 12-1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування в Україні» з часу призначення на посаду депутата Іскрівської сільської ради поширюються вимоги про обмеження, пов'язані з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та проходження служби, в тому числі встановленими Законом України «Про запобігання корупції», щодо зобов'язання вчасно подавати декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно п. 2 Розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції» до початку роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб'єкти декларування подають декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру в порядку, встановленому Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції». Зазначені декларації підлягають оприлюдненню в порядку, встановленому Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рішення Національного агентства з хитань запобігання корупції.

Так, згідно п. 1 п. 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 р. «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016р., яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 за № 1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016р., Національне агентство з питань запобігання корупції визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.

Зокрема, до першого етапу - з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 р. для декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування, які передбачені абзацом першим частини першої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», віднесено щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці.

До другого етапу - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Крім цього, зазначена у пункті 1, 2 цього ж рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання і корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік 20.03.2018 року.

Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб -сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Таким чином, депутат Іскрівської сільської ради ОСОБА_1 несвоєчасно, без поважних причин, 20.03.2018 року о 17 годині 44 хвилин, перебуваючи в приміщенні Іскрівської сільської ради, подав декларацію особи, яка здійснює діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 визнав свою вину у вчиненні зазначеного вище правопорушення та пояснив, що дійсно подав декларацію несвоєчасно через те, що він не володіє комп'ютерною технікою та не розібрався в програмі електронних декларацій.

Прокурор вважав, що ОСОБА_1 своїми діями вчинив адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, тому просив притягнути його до відповідальності, призначивши адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в мінімальних межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Вислухавши особу, що притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, доведена дослідженими судом доказами, а саме:

- рішенням Іскрівської сільської ради Великоновосілківського району Донецької області від 16.11.2015 р. № 7/1-1 про визнання повноважень ОСОБА_1М як депутата Іскрівської сільської ради (а.с. 8);

- витягом з протоколу першої сесії сільської ради 7-го скликання від 16.11.2015 року; (а.с.10);

- додатком до рішення сесії 16.11.2015 р. № 7/1-1 в якому зазначений список депутатів Іскрівської сільської ради 7 скликання (а.с.10);

- витягом з протоколу дев'ятнадцятої сесії сільської ради 7-го скликання від 16.11.2016 року; (а.с.11-13);

- витягом з протоколу тридцять п'ятої сесії сільської ради 7-го скликання від 07.02.2018 року; (а.с.14-16);

- регламентом Іскрівської сільської ради затвердженого рішенням сільської ради від 08.12.2015 року №7/2-10 (а.с.17-60);

- скрін-шотом сторінки з офіційного сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до якого декларація ОСОБА_1 подана 20.02.2018 р. (а.с. 32);

- щорічною декларацією ОСОБА_2 за 2016 рік (а.с. 46-50);

- поясненнями ОСОБА_2, відповідно до яких останній пояснив, що він не подав вчасно декларацію в зв'язку з тим, що він не володіє комп'ютерною технікою та не розбирається в комп'ютерних програмах. (а.с.40);

Отже, судом встановлено, що ОСОБА_1 у передбачений законом строк щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, за 2016 рік подав не своєчасно.

Доказів поважності причини несвоєчасного подання щорічної декларації за 2016 рік ОСОБА_1 суду не надав і об'єктивних причин, які б перешкоджали поданню декларації, судом не встановлено.

Таким чином, суд вважає повністю доведеною провину ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Враховуючи обставини скоєного, особу ОСОБА_1, зокрема, те, що він раніше до адміністративної та кримінальної відповідальності не притягувався, пом'якшуючою обставиною суд визнає щире каяття, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю правильним призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 384,20 грн.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 172-6 ч.1, 283, 284, 285 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді адміністративного штрафу в доход держави в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 384,20 грн.

Строк пред'явлення постанови до примусового виконання протягом трьох місяців з дня її винесення.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Донецького апеляційного суду через Великоновосілківський районний суд Донецької області. За відсутності скарги постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку встановленого на оскарження.

Суддя Г.М. Яненко