Ухвала від 05.03.2019 по справі 127/2102/14-к

Справа № 127/2102/14-к

Провадження 1-в/127/172/19

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 березня 2019 року Вінницький міський суд Вінницької області

в складі: головуючого - судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

за участю представника Лівобережного ВП ВВП

ГУНП у Вінницькій області -

ОСОБА_3 ,

особи щодо якої вирішується питання про зміну обмежень адміннагляду ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Вінниці подання начальника Лівобережного ВП ВВП ГУНП у Вінницькій області про зміну обмежень адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , раніше судимого:

24.10.2014Вінницьким міським судом Вінницької області за ч. 3 ст. 185 КК України до 3 років позбавлення волі,

проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , -

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького міського суду Вінницької області надійшло подання начальника Лівобережного віділення поліції Вінницького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області про зміну обмежень адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 .

Подання мотивоване тим, що 11.08.2017 ОСОБА_4 , звільнився з місць позбавлення волі, однак після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став та порушує громадський порядок.

Так, 17.07.2018 близько 18.00 год. працівниками СКП Лівобережного ВП ВВП ГУНП у Вінницькій області, поблизу будинку № 40 по вул. О. Довженка м. Вінниці було зупинено гр. ОСОБА_4 , в якого під час поверхневого огляду було виявлено два прозорі поліетиленові пакети з подрібненою речовиною рослинного походження, яку він зберігав для власного вживання.

03.01.2019 о 21.20 год. гр. ОСОБА_4 перебуваючи на території МКЛ № 3 по вул. Маяковського розпивав алкогольні напої, а саме пиво «Оболонь», чим саме ображав людську гідність та громадську мораль, за що відносно нього було винесено постанову у справі про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 178 КУпАП та його було піддано адміністративному стягненню у виді попередження та винесено попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду.

05.01.2019 о 10.30 год. гр. ОСОБА_4 перебуваючи на зупинці громадського транспорту «вул. Замкова» по вул. Московській у забороненому законом місці палив тютюнові вироби, за що відносно нього було винесено постанову у справі про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП та його було піддано адміністративному стягненню у виді попередження та винесено попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду.

06.01.2019 о 16.00 год. гр. ОСОБА_4 перебуваючи на території залізничного вокзалу ст. Вінниця здійснив перехід залізничних колій у невстановленому місці, за що відносно нього було винесено постанову у справі про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 109 КУпАП та його було піддано адміністративному стягненню у виді попередження та винесено попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду.

06.01.2019 о 16.05 год. у гр. ОСОБА_4 на території залізничного вокзалу ст. Вінниця під час поверхневого огляду було виявлено та вилучено пляшку ємкістю 0,5 літра із прозорою рідиною із різким запахом самогону, яку останній зберігав для власних потреб без мети збуту, за що відносно нього було винесено постанову у справі про адміністративне правопорушення за ст. 176 КУпАП та його було піддано адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 51 гривні та винесено попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду.

На підставі викладеного, а також керуючись ст. 5, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ОСОБА_4 доцільно збільшити обмеження адміністративний нагляд.

ОСОБА_4 в судовому засіданні заперечив щодо зміну обмежень адміністративного нагляду, зазначив, що умови встановленого адміністративного нагляду не порушує.

Представник Лівобережного ВП ВВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 в судовому засіданні подання підтримав, просив його задовольнити.

Заслухавши пояснення ОСОБА_4 та представника Лівобережного ВП ВВП ГУНП у Вінницькій області, дослідивши матеріали подання, суд дійшов наступного висновку.

Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

ОСОБА_4 раніше неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності, останній раз судимий 24.10.2014 Вінницьким міським судом Вінницької області за ч. 3 ст. 185 КК України до 3 років позбавлення волі. Протягом останнього року він чотири рази притягувався до адміністративної відповідальності, на підставі чого ухвалою Вінницького міського суду Вінницької області від 08.01.2019, відносно ОСОБА_4 встановлено адміністративний нагляд строком на один рік.

Згідно роз'яснень Постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 28 березня 1986 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду», суд, при розгляді питання встановлення чи продовження адміністративного нагляду, не може допускати формального підходу, тому слід повно досліджувати всі обставини та перевіряти обгрунтованість встановлення і продовження адміністративного нагляду.

У відповідності до ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі у поданні мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань чи начальник органу Національної поліції щодо поведінки піднаглядного, та обгрунтування доцільності таких заходів. Разом з поданням до суду надсилаються копія вироку та матеріали, що свідчать про необхідність продовження адміністративного нагляду за відповідною особою.

Так, в поданні не міститься достатніх доказів того, що ОСОБА_4 порушує умови встановленого відносно нього адміністративного нагляду, не бажає стати на шлях виправлення, веде антигромадський спосіб життя, не наведено обставин, що б свідчили про систематичність порушення громадського порядку ОСОБА_4 , та необхідності більш суворого контролю щодо нього із сторони працівників поліції.

Крім того, як вбачається із матеріалів подання, правопорушення останнім були вчинені 17.07.2018, 03.01.2019, 05.01.2019 та 06.01.2019, тобто до встановлення відносно нього адміністративного нагляду та вказані правопорушення були враховані під час розгляду питання про встановлення відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду і стали підставою для задоволення подання.

Таким чином, суд не вбачає підстав для зміни відносно ОСОБА_4 обмежень адміністративного нагляду.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 7, 9, 369-372, 376, 392, 393, 395, 532, 537, 539 КПК України, ст.ст. 1-6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», -

УХВАЛИВ:

В задоволенні подання начальника Лівобережного ВП ВВП ГУНП у Вінницькій області про зміну обмежень адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - відмовити.

Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду, через Вінницький міський суд Вінницької області протягом семи днів з дня її оголошення.

Суддя: