Справа № 140/351/19
Провадження №4-с/140/1/19
про залишення скарги без руху
14.02.2019 року м. Немирів
Суддя Немирівського районного суду Вінницької області Царапора О.П. розглянувши скаргу ОСОБА_1 на бездіяльність дії заступника начальника Немирівського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального Управління юстиції у Вінницькій області ОСОБА_2,-
13.02.2019 року до Немирівського районного суду надійшла скарга ОСОБА_1 на бездіяльність дії заступника начальника Немирівського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального Управління юстиції у Вінницькій області ОСОБА_2. У своїй скарзі ОСОБА_1 просить суд визнати
його скаргу обґрунтованою, а дії та бездіяльність заступника начальника Немирівського районного відділу ДВС ОСОБА_2 неправомірними та скасувати винесені постанови від 01.02.2019 року про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами, про встановлення тимчасового обмеження боржнику у праві виїзду за межі України, про накладення штрафу, про встановлення обмеження боржнику у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії зброєю, про встановлення тимчасового обмеження боржнику у праві полювання.
Відповідно до автоматизованої системи документообігу скаргу було розподілено судді Царапорі О.П.
Суддя ознайомившись із матеріалами скарги ОСОБА_1 зазначає наступне.
Відповідно до розділу VII діючого ЦПК України передбачений судовий контроль за виконанням судових рішень.
За положеннями ст. 447 ЦПК України, сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи.
Аналогічне положення міститься у ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження»: рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом. Рішення та дії виконавця, посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені протягом 10 робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи законних інтересів.
Дослідивши скаргу та додані до неї документи, вважаю її такою, що підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Дана скарга подана без додержання вимог, передбачених ст. 175 ЦПК України, а саме: скаржником не зазначено в чому полягає неправомірність дій державного виконавця і які дії слід визнати неправомірними, не викладено свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування, не конкретизовано вимоги прохальної частини, що суперечить формі і змісту скарги, яка подається на дії державного виконавця, не додано доказів на підтвердження зазначених ним обставин, зокрема не додано звернення скаржника до державної виконавчої служби відповідно до якого було направлено відповідь за № 1630 від 04 лютого 2019 року, не обґрунтовано, які саме права скаржника порушено діями державного виконавця.
Згідно п. 13 Постанови Пленуму Вищого Спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №6 від 07.02.2014 року «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судових рішень у цивільних справах» скарга має відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положеннями ЦПК, та містити відомості, зазначені в пунктах 3 - 5 частини сьомої статті 82 Закону про виконавче провадження, зокрема зміст оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби та норму закону, яку порушено, а також обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.
У п. 17 вищевказаної Постанови роз'яснено, що сторона виконавчого провадження, яка звернулася до суду зі скаргою, бере участь в її розгляді як заявник, а інші учасники цього провадження, прав і обов'язків яких безпосередньо стосується розгляд і вирішення цієї скарги, - як заінтересовані особи. До участі у справі як заінтересованої особи залучається інша сторона виконавчого провадження, оскільки судовим рішенням може бути вирішено питання про її права чи інтереси.
Крім того, вимоги до скарги у виконавчому провадженні зазначені в статті 74 ЗУ «Про виконавче провадження», яка повинна містити: 1) найменування органу державної виконавчої служби, до якого вона подається; 2) повне найменування (прізвище, ім'я та по батькові) стягувача та боржника, їхні місця проживання чи перебування (для фізичних осіб) або місцезнаходження (для юридичних осіб), а також найменування (прізвище, ім'я та по батькові) представника сторони виконавчого провадження, якщо скарга подається представником; 3) реквізити виконавчого документа (вид документа, найменування органу, що його видав, день видачі та номер документа, його резолютивна частина); 4) зміст оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності та посилання на порушену норму закону; 5) викладення обставин, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги; 6) підпис скаржника або його представника із зазначенням дня подання скарги.
Скаржником не зазначено стягувача та його правовий статус, його місце проживання, його відомі номери засобів зв'язку, а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості скаржнику відомі); не зазначено ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти учасників; підтвердження скаржником про те, що ним не подано іншої скарги (скарг) на бездіяльність цього ж державного виконавця з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Крім того, згідно ч. 8 ст. 43 ЦПК України якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника), вказані вимоги ОСОБА_1 також не виконані.
Згідно ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заявлені вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). В даному випадку скаржник повинен додати до своєї скарги усі наявні у нього докази.
В порушення вимог ч.1 ст. 177 ЦПК України до скарги не додано її копії та копій всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості зацікавлених осіб.
Окрім того, скаржнику необхідно обґрунтувати коли він дізнався про порушення його прав чи свобод та надати про це відповідні докази, що передбачено ст.449 ЦПК України .
Враховуючи те, що заявник не позбавлений можливості усунути викладені зауваження, суддя відповідно до ст.185 ЦПК України, вважає вірним залишити подану скаргу без руху і надати ОСОБА_1 строк для виправлення зазначених недоліків.
На виконання ухвали про залишення скарги без руху надається скарга в новій редакції з її копією та копіями всіх документів, що додаються до неї, відповідно для всіх учасників процессу а також виконавши усі перераховані недоліки.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 43, 175, 177, 185, 258, 259, 260, 353, 354, 447 ЦПК України, суддя -
Скаргу ОСОБА_1 на бездіяльність дії заступника начальника Немирівського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального Управління юстиції у Вінницькій області ОСОБА_2, - залишити без руху.
Надати скаржнику термін для усунення недоліків, викладених в описовій частині ухвали протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали про залишення скарги без руху.
Роз'яснити скаржєнику, що у випадку не виконання ухвали суду, скарга на підставі ст. 185 ЦПК України буде вважатись неподаною та йому повернута.
Ухвала оскарженю не підлягає.
Суддя: Царапора О.П.