Справа № 146/1772/18
"06" березня 2019 р. Томашпільський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Скаковської І.В.,
за участю секретаря судового засідання Сідак Н.П.,
представника позивача ОСОБА_1,
відповідача ОСОБА_2,
представника відповідача ОСОБА_3,
розглянувши в підготовчому судовому засіданні в смт. Томашпіль цивільну справу за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_5, ОСОБА_2 в інтересах неповнолітньої доньки ОСОБА_6, третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору: орган опіки і піклування Стінянської сільської ради Томашпільського району Вінницької області про визначення додаткового строку достатнього для прийняття спадщини, -
В провадженні Томашпільського районного суду Вінницької області перебуває вищезазначена цивільна справа.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_4 - адвокат ОСОБА_1 заявив клопотання про витребування з Томашпільської державної нотаріальної контори належним чином завірені копії усієї спадкової справи, заведеної після смерті ОСОБА_7, який помер 10 листопада 2015 року в с. Стіна Томашпільського району Вінницької області.
Клопотання мотивував тим, що при розгляді іншої цивільної справи № 146/509/17 за позовом ОСОБА_2 в інтересах неповнолітньої ОСОБА_6 до ОСОБА_5, третя особа: ОСОБА_4 на вимогу суду було надано державним нотаріусом копії документів, зокрема: повідомлення нотаріуса адресоване на ім'я ОСОБА_4В від 15 липня 2016 рокупро відкриття спадщини та про необхідність з'явитися до нотаріальної контори для вирішення питання по спадщині, повідомлення нотаріуса адресоване на ім'я ОСОБА_4 від 11 квітня 2018 року про неможливість прийняття заяви щодо оформлення свідоцтва про право на спадщину за заповітом у зв'язку з розглядом справи в суді.
Однак, на ухвалу суду про витребування доказів у матеріалах наданих нотаріусом відсутні вищевказані повідомлення, що свідчить про неповноту надання нотаріусом матеріалів спадкової справи, заведеної після смерті ОСОБА_7
Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні не заперечувала проти задоволення клопотання про витребування доказів.
В судовому засіданні представник відповідача ОСОБА_6 - адвокат ОСОБА_3 не заперечував проти задоволення клопотання.
Представник органу опіки і піклування Стінянської сільської ради Томашпільського району Вінницької області в судове засідання не з'явився, однак голова опікунської ради ОСОБА_8 надав до суду заяву, в якій просив розгляд справи провесту у відсутності представника опікунської ради.
Представник відповідача ОСОБА_5 - адвокат ОСОБА_9 в судове засідання не з'явився, надіслав на адресу суду заяву, в якій просив розгляд підготовчого судового засідання провесті у його відсутності та відсутності відповідача.
Заслухваши пояснення учасників процесу, дослідивши матерілали справи, суд приходить до наступного висновку.
Згідно ст. 84 ч.6 ЦПК України, будь-яка особа, у якій знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Враховуючи, що позивачу неможливо одержати самостійно необхідну інформацію у нотаріуса, а для з'ясування обставин, що входять до предмета доказування, існує необхідність у витребуванні у нотаріуса копії спадкової справи щодо майна померлого спадкодавця, тому, керуючись ст.ст. 84, 189 ЦПК України, суд-
Клопотання задовольнити.
Витребувати з Томашпільської державної нотаріальної контори (24200, Вінницька область Томашпільський район смт Томашпіль пл. Т.Шевченка, 2) належним чином завірені копії усієї спадкової справи, заведеної після смерті ОСОБА_7, який помер 10 листопада 2015 року в с. Стіна Томашпільського району Вінницької області.
Копію ухвали направити державному нотаріусу Томашпільської державної нотаріальної контори, для виконання.
Витребувані докази слід надати до канцелярії Томашпільського районного суду Вінницької області до 26 березня 2019 року.
У разі неможливості подати доказ, який вимагає суд, взагалі або у встановлений судом строк, у відповідності до положень ст. 84 ЦПК України, необхідно повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня отримання ухвали.
За неповідомлення суду про неможливість подати докази, а також за неподання доказів, у тому числі і з причин, визнаних судом неповажними, винні особи несуть відповідальність, встановлену законом.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_10