Постанова від 21.02.2019 по справі 131/1822/18

Справа № 131/1822/18

Провадження № 3/131/37/2019

2019 р.

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21.02.2019м. Іллінці

Іллінецький районний суд Вінницької області в складі судді Олексієнка О.Ю., за участю прокурора Струся О.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Іллінецького районного суду Вінницької області матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Управління захисту економіки у Вінницькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки та жительки смт. Дашів, Іллінецького району, Вінницької області, вул. Зелена, 19, українки, громадянки України, директора КП «Іллінціфарм» Іллінецької районної ради,

за вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КпАП України, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, згідно рішення 40 сесії 6 скликання Іллінецької районної ради № 744 від 16 жовтня 2015 року та контракту, укладеного між Іллінецькою районною радою та ОСОБА_1 від 16.10.2015 року призначено на посаду директора комунального підприємства «Іллінціфарм», засновником якого являється Іллінецька районна рада.

Перебуваючи на вказаній посаді, та будучи суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» в порушення вимог ч. 1 ст. 45 вказаного Закону, без поважних причин несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Прокурор в судовому засіданні підтримав обвинувачення ОСОБА_1 у вчиненні нею адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, зокрема, зазначив, що матеріалами справи про адміністративне правопорушення підтверджується несвоєчасність подання декларації за 2016 рік до Єдиного державного реєстру декларацій осіб.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні інкримінованого їй правопорушення не визнала, пояснила, що інформація щодо необхідності подання декларації в 2017 році Іллінецькою районною радою їй не до відома не доводилась.

Представник ОСОБА_1 адвокат ОСОБА_2 в судовому засіданні просив провадження у справі про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП закрити за відсутності в її діях складу адміністративного правопорушення, оскільки на його думку ОСОБА_1 не є суб'єктом на якого поширюються вимоги ЗУ «Про запобігання корупції».

Заслухавши доводи прокурора, пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності та її представника, дослідивши та оцінивши в сукупності матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Так, судом встановлено, що згідно рішення 40 сесії 6 скликання Іллінецької районної ради № 744 від 16 жовтня 2015 року та контракту, укладеного між Іллінецькою районною радою та ОСОБА_1 від 16.10.2015 року ОСОБА_1 призначено на посаду директора комунального підприємства «Іллінціфарм», засновником якого являється Іллінецька районна рада.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами декларування є особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларації відповідно до цього Закону.

Відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 вказаного Закону такими суб'єктами є посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті.

Таким чином, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 є суб'єктом декларування та зобов'язана подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Рішенням № 3 Національного агентства з питань запобігання корупції від 11 серпня 2016 року надано роз'яснення щодо типів існування декларацій, коли слід їх подавати та, який звітний період вони охоплюють. Так, щорічна декларація подається у період з 00 год. 00 хв. 01 січня до 00 год. 00 хв. 01 квітня наступного за звітним року. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Відповідно до вимог ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновками експерта, речовими доказами, а також іншими документами.

У відповідності до вимог ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Оцінивши всі представлені суду докази по справі, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 встановлено та належним чином зафіксовано склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Однак, відповідно до пункту 7 частини 1 статті 247 КпАП України провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставини закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.

Так, згідно матеріалів справи про адміністративне правопорушення, а саме листа заступника начальника відділу БКОЗ Управління СБУ у Вінницькій області від 31.08.2018 встановлено, що останнім вивчено матеріали та направлено їх до УЗЕ у Вінницькій області для прийняття рішення згідно чинного законодавства. Вказаний лист, отримано УЗЕ у Вінницькій області 06.09.2018 року, таким чином, фактичні обставини справи про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ст.172-6 ч.1 КпАП України відносно ОСОБА_1, свідчать про те, що виявлено вказане правопорушення фактично 06.09.2018.

Згідно ч. 3 ст. 38 КпАП України встановлено, що адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Таким чином, беручи до уваги те, що з дня виявлення правопорушення, пов'язаного з корупцією минуло більше трьох місяців, впродовж яких можливе накладення адміністративного стягнення за вчинене правопорушення, в силу п.7 ч. 1 ст.247 КпАП України приходжу до висновку про доцільність закриття провадження в справі відносно ОСОБА_3.

На підставі викладеного та керуючись ст. 38, 247, 280, 283, 284 КпАП України, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП .

Провадження в справі про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1ст.172-6 КпАП України, відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, закрити, у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення за вчинене правопорушення.

Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено до Вінницького апеляційного суду через Іллінецький районний суд Вінницької області протягом десяти днів з дня отримання її копії.

У разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк може бути поновлено органом, правомочним розглядати дану справу.

Суддя: