Справа №760/20593/18
Провадження №3/760/727/19
04 січня 2019 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Кушнір С.І., за участю секретаря Гаєвської С.В., представника Київської міської митниці ДФС Грабчака П.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності керівника ТОВ «КІЙ ТОРГ» ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1, за ч.1 ст. 483 МК України, -
Відповідно до протоколу №0385/10000/18 про порушення митних правил від 05.07.2018 року, вбачається, що 09.08.2016 через митний кордон України в зоні діяльності Одеської митниці ДФС, у контейнері № CCLU9925826 на морському судні «CMA CGM ARKANSAS» (Ліберія), з Туреччини на митну територію України ввезено товари «тканина», загальною вагою брутто 12 050 кг, у кількості 567 пак-х місць.
Переміщення вказаного вантажу через митний кордон України здійснено за попередньою митною декларацією від 08.08.2016 № 100000000/2016/846582 на підставі товаросупровідних документів: Коносамент (Bill of Lading) від 31.07.2016 № SEA.EXP.F.16.08-3862-1, інвойс від 31.07.2016 № UTK-TUR/KT-12.
Згідно з вказаними товаросупровідними документами відправником товарів виступає компанія «UNVER TEKSTIL KONFEKSIYON IMALAT SAN.VE TIC.LTD.STI» (Туреччина), одержувачем - ТОВ «КІЙ ТОРГ» (Україна).
11.08.2016, після прибуття у зону діяльності Київської міської митниці ДФС, зазначені товари, а саме: «Синтетичні сітчасті полотна.: арт.K48613-2-вага нетто-11146кг.Торговельна марка - немає даних. Країна виробництва - TR, Туреччина. Виробник - UNVER TEKSTIL KONFEKSIYON IMALA T SAN.VE TIC.LTD.STI», заявлені до митного оформлення декларантом ТОВ «КІЙ ТОРГ» ОСОБА_2 (гр. 54) за електронною митною декларацією № 100270001/2016/265855.
Разом із вказаними митним деклараціями та товаросупровідними документами до митниці були надані наступні документи: контракт від 25.07.2016 № UTK/KT-0725, укладений між продавцем - компанією «UNVER TEKSTIL KONFEKSIYON IMALAT SAN.VE TIC.LTD.STI» (Туреччина) та покупцем - ТОВ «КІЙ ТОРГ» (Україна) в особі директора ОСОБА_2, інвойс від 11.08.2016 № UTK-TUR/KT-12/1, CMR від 09.08.2016 № 502, митна декларація країни відправлення від 31.07.2016 № 16411600ЕХ011529, а також інші, необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення, документи, які зазначені в гр. 44 МД.
Відповідно до інвойсу від 11.08.2016 № UTK-TUR/KT-12/1, відомості про який занесені декларантом ТОВ «КІЙ ТОРГ» до електронної митної декларації, вартість переміщених через митний кордон України товарів, на умовах поставки CIF Одесса, становить - 24 521, 20 доларів США.
13.05.2017 листом за вих. № 7926/5/99-99-19-02-02-16, з метою перевірки автентичності документів, на підставі яких було здійснено митне оформлення товарів, ввезених на митну територію України на адресу ТОВ «КІЙ ТОРГ», Державною фіскальною службою України направлено відповідний запит до митних органів Республіки Туреччини.
Листом Департаменту адміністрування митних платежів Державної фіскальної служби України від 23.05.2018 № 15489/7/99-99-19-02-02-17 до Київської міської митниці ДФС надійшла відповідь митних органів Республіки Туреччини на зазначений запит з доданими завіреними копіями наступних документів: експортна митна декларація форми EX 3 від 28.07.2016 № 16343100ЕХ151949, фактура від 27.07.2016 № 070781, пакувальний лист до інвойсу від 27.07.2016 № 070781.
Згідно з даними, зазначеними в копії експортної декларації № 16343100ЕХ151949 з території Республіки Туреччина у контейнері № CCLU9925826 в Україну на адресу LLC «MAXIMUS LUX» (08300, KIEVSKIY REGION, BORISPOL CITY, POLEVAYA STR. X26, OFFICE 8) відправлено товари «тканина» загальною вагою брутто - 12 050 кг (65% бавовна, 35% поліестер вагою брутто 5 823, 76 кг, 65% поліестер, 30% бавовна, 5% елестан вагою брутто 6 226, 24 кг), в кількості - 567 пакувальних місця. При цьому, в гр.22 «валюта та фактурна вартість» вказаної митної декларації зазначено фактурну вартість даних товарів, яка становить - 56 625, 60 доларів США.
Товари експортовано із території Республіки Туреччини на умовах поставки
FOB ISTAMBUL. Зазначена декларація складена на підставі фактури від 27.07.2016
№ 070781, відомості про яку занесені до графи 44.
Відповідно до отриманої копії фактури від 27.07.2016 № 070781, виставленої компанією «UNVER TEKSTIL KONFEKSIYON IMALAT SAN.VE TIC.LTD.STI» (Туреччина) для LLC «MAXIMUS LUX» (Україна) вартість проданих товарів «тканина», загальною вагою брутто - 12050 кг, становить - 56625,60 доларів США.
В результаті співставленням відомостей, що містяться у документах, отриманих від митних органів Туреччини, та документах митного контролю та митного оформлення, наданих до Київської міської митниці ДФС, встановлено, що співпадають: відомості щодо номера контейнеру, в якому товари переміщувались через митний кордон України (№ CCLU9925826), відомості щодо відправника, найменування товарів, їх кількості (кількість пакувальних місць - 567, вага брутто - 12050 кг), але не співпадають відомості щодо одержувача та вартості товарів.
Постановою Солом'янського районного суду міста Києва від 05.10.2018 р. матеріали справи, які надійшли від Київської міської митниці ДФС України про притягнення до адміністративної відповідальності керівника ТОВ «КІЙ ТОРГ» ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ч. 1 ст. 483 МК України, повернуто до Київської міської митниці ДФС України для проведення додаткової перевірки, а саме для надання перекладу відповіді, отриманої від Республіки Туреччини на українську мову.
Під час провадження, в рамках додаткової перевірки, з метою виконання постанови суду встановлено, що згідно службової записки управління фінансування, бухгалтерського обліку та звітності від 13.08.2018 № 594/26-70-05-03-24 в кошторисі митниці не передбачено видатки на переклад документів з іноземних мов на 2018 році, у зв'язку з чим здійснити переклад документів не має можливості.
На підставі викладено, митним органом зроблено висновок про те, що в результаті вивчення і співставлення всіх вищевказаних документів встановлено, що товари «тканина», загальною вагою брутто 12 050 кг та загальною вартістю 56625, 60 доларів США, що згідно курсу НБУ на дату переміщення через митний кордон України (09.08.2016) (1 USD - 24,819639) складає 1405426,95 грн., були переміщені через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання органу доходів і зборів, як підстави для переміщення товарів, документів, що містять неправдиві відомості щодо одержувача товарів та відомості, необхідні для визначення їх митної вартості.
Таким чином, Київська міська митниця ДФС вважає, що в діях громадянина України ОСОБА_2 наявні ознаки порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України у зв'язку з чим відносно останнього складено протокол про порушення митних правил №0385/10000/18.
Представник Київської міської митниці ДФС у судовому засіданні пояснив, що керівник ТОВ «КІЙ ТОРГ» ОСОБА_2 порушив митні правила, у зв'язку з чим відносно останнього складено протокол про порушення митних правил №0385/10000/18 за ч. 1 ст. 483 МК України. Протокол підтримав в повному обсязі та просив керівника ТОВ «КІЙ ТОРГ» ОСОБА_2 визнати винним за порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України та застосувати стягнення у виді накладення штрафу в розмірі 100% вартості товарів з конфіскацією цих товарів.
Представник особи, яка притягується до адміністративної відповідальності в судове засідання не з'явилась, про розгляд справи повідомлялась належним чином. Подала письмові заперечення, просила закрити провадження у справі про притягнення керівника ТОВ «КІЙ ТОРГ» ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, оскільки директор ТОВ «КІЙ ТОРГ» ОСОБА_2 не вчиняв дій, спрямованих на порушення порядку переміщення товарів через митний кордон України та не приховував їх (товари) від митного контролю.
Суд, заслухавши представника Київської міської митниці ДФС, дослідивши матеріали справи, вважає, що провадження у справі підлягає закриттю з наступних підстав.
Відповідно до статті 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи МК чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
За диспозицією ч. 1 ст. 483 МУ України переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві дані.
Таким чином, основним безпосереднім об'єктом є встановлений порядок переміщення товарів та ТЗ через митний кордон України.
Об'єктивною стороною правопорушення є дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України, тобто, розуміється активна поведінка (вчинок) особи.
Переміщення предметів із приховуванням від митного контролю - це їх переміщення через митний кордон різними шляхами, зокрема, шляхом подання до митного органу України підроблених документів, які містять неправдиві дані.
Необхідно враховувати, що підставою для переміщення предметів через митний кордон є визначені нормативними актами документи, без яких неможливо одержати дозвіл митниці на пропуск предметів через митний кордон. Законодавчими актами встановлено, зокрема, що це можуть бути митна декларація, контракт, коносамент, товарно-супровідні документи, дозвіл відповідних державних органів тощо.
Документами, що містять неправдиві дані, є такі, в яких відомості щодо суті угоди, найменування, асортименту, ваги, кількості чи вартості предметів, щодо їх відправника чи одержувача, щодо держави, з якої вони вивезені чи в яку переміщуються, тощо не відповідають дійсності: недійсні документи, тобто документи, що втратили юридичну силу.
Суб'єктивна сторона передбачає наявність прямого умислу, тобто винний чітко розуміє та усвідомлює обставини і характер незаконного переміщення товарів, предметів і речовин через митну територію України і прагне їх ввезти на територію України з порушенням встановленого порядку чи вивезти з України.
Як вбачається з матеріалів справи, 09.08.2016 через митний кордон України в зоні діяльності Одеської митниці ДФС, у контейнері № CCLU9925826 на морському судні «CMA CGM ARKANSAS» (Ліберія), з Туреччини на митну територію України ввезено товари «тканина», загальною вагою брутто 12 050 кг, у кількості 567 пак-х місць.
Переміщення вказаного вантажу через митний кордон України здійснено за попередньою митною декларацією від 08.08.2016 № 100000000/2016/846582 на підставі товаросупровідних документів: Коносамент (Bill of Lading) від 31.07.2016 № SEA.EXP.F.16.08-3862-1, інвойс від 31.07.2016 № UTK-TUR/KT-12.
Згідно з вказаними товаросупровідними документами відправником товарів виступає компанія «UNVER TEKSTIL KONFEKSIYON IMALAT SAN.VE TIC.LTD.STI» (Туреччина), одержувачем - ТОВ «КІЙ ТОРГ» (Україна).
11.08.2016, після прибуття у зону діяльності Київської міської митниці ДФС, зазначені товари, а саме: «Синтетичні сітчасті полотна.: арт.K48613-2-вага нетто-11146кг.Торговельна марка - немає даних. Країна виробництва - TR, Туреччина. Виробник - UNVER TEKSTIL KONFEKSIYON IMALA T SAN.VE TIC.LTD.STI», заявлені до митного оформлення декларантом ТОВ «КІЙ ТОРГ» ОСОБА_2 (гр. 54) за електронною митною декларацією № 100270001/2016/265855.
Разом із вказаними митним деклараціями та товаросупровідними документами до митниці були надані наступні документи: контракт від 25.07.2016 № UTK/KT-0725, укладений між продавцем - компанією «UNVER TEKSTIL KONFEKSIYON IMALAT SAN.VE TIC.LTD.STI» (Туреччина) та покупцем - ТОВ «КІЙ ТОРГ» (Україна) в особі директора ОСОБА_2, інвойс від 11.08.2016 № UTK-TUR/KT-12/1, CMR від 09.08.2016 № 502, митна декларація країни відправлення від 31.07.2016 № 16411600ЕХ011529, а також інші, необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення, документи, які зазначені в гр. 44 МД.
Відповідно до інвойсу від 11.08.2016 № UTK-TUR/KT-12/1, відомості про який занесені декларантом ТОВ «КІЙ ТОРГ» до електронної митної декларації, вартість переміщених через митний кордон України товарів, на умовах поставки CIF Одесса, становить - 24 521, 20 доларів США.
13.05.2017 листом за вих. № 7926/5/99-99-19-02-02-16, з метою перевірки автентичності документів, на підставі яких було здійснено митне оформлення товарів, ввезених на митну територію України на адресу ТОВ «КІЙ ТОРГ», Державною фіскальною службою України направлено відповідний запит до митних органів Республіки Туреччини.
Листом Департаменту адміністрування митних платежів Державної фіскальної служби України від 23.05.2018 № 15489/7/99-99-19-02-02-17 до Київської міської митниці ДФС надійшла відповідь митних органів Республіки Туреччини на зазначений запит з доданими завіреними копіями наступних документів: експортна митна декларація форми EX 3 від 28.07.2016 № 16343100ЕХ151949, фактура від 27.07.2016 № 070781, пакувальний лист до інвойсу від 27.07.2016 № 070781.
Згідно з даними, зазначеними в копії експортної декларації № 16343100ЕХ151949 з території Республіки Туреччина у контейнері № CCLU9925826 в Україну на адресу LLC «MAXIMUS LUX» (08300, KIEVSKIY REGION, BORISPOL CITY, POLEVAYA STR. X26, OFFICE 8) відправлено товари «тканина» загальною вагою брутто - 12 050 кг (65% бавовна, 35% поліестер вагою брутто 5 823, 76 кг, 65% поліестер, 30% бавовна, 5% елестан вагою брутто 6 226, 24 кг), в кількості - 567 пакувальних місця. При цьому, в гр.22 «валюта та фактурна вартість» вказаної митної декларації зазначено фактурну вартість даних товарів, яка становить - 56 625, 60 доларів США.
Товари експортовано із території Республіки Туреччини на умовах поставки
FOB ISTAMBUL. Зазначена декларація складена на підставі фактури від 27.07.2016
№ 070781, відомості про яку занесені до графи 44.
Відповідно до отриманої копії фактури від 27.07.2016 № 070781, виставленої компанією «UNVER TEKSTIL KONFEKSIYON IMALAT SAN.VE TIC.LTD.STI» (Туреччина) для LLC «MAXIMUS LUX» (Україна) вартість проданих товарів «тканина», загальною вагою брутто - 12 050 кг, становить - 56 625, 60 доларів США.
Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України №8 від 03 червня 2005 року «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил» документами, що містять неправдиві дані, є такі, в яких відомості щодо суті угоди, найменування, асортименту, ваги, кількості чи вартості предметів, щодо їх відправника чи одержувача, щодо держави, з якої вони вивезені чи в яку переміщуються, тощо не відповідають дійсності.
Суб'єктивна сторона передбачає наявність прямого умислу, тобто винний у скоєнні злочину чітко розуміє та усвідомлює обставини і характер незаконного переміщення товарів, предметів і речовин через митну територію України і прагне їх ввезти на територію України з порушенням встановленого порядку чи вивезти з України.
Між тим, Митний кодекс України нормою ст. 257 вичерпно формулює поняття «декларування», яке здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Заявлення таких відомостей здійснюється за встановленою законом формою в ході процедури декларування, повноваженнями щодо якого відповідно до положень ст. 265 МК України наділений декларант. Виходячи з аналізу цих положень, особа може брати участь у митних відносинах як декларант у двох випадках: коли вона особисто здійснює декларування товарів або як його власник або як уповноважений власником. Декларант може здійснювати декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення самостійно або уповноважувати інших осіб на здійснення декларування від свого імені.
Таким чином, представник власника товару підлягає відповідальності лише у тому випадку, коли він здійснював декларування товару або з метою приховування від митного контролю особисто вчиняв будь-які дії, що складають об'єктивну сторону такого порушення. При цьому таке діяння за суб'єктивною стороною характеризується прямим умислом на подання митному органу документів, що містять неправдиві дані.
За відсутності зазначених умов само по собі зайняття особою керівної посади на підприємстві - власника товару, переміщеного з приховуванням від митного контролю, не утворює в її діях складу правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України.
Окрім того, в протоколі йдеться про подання документів, що містять неправдиві відомості, необхідні для визначення митної вартості товару.
Разом з тим, як вбачається з матеріалів справи, при митному оформленні товару були подані всі документи, передбачені як обов'язкові, які були оформлені у встановленому чинним законодавством порядку та містили всі реквізити, необхідні для ідентифікації товару.
Відповідно до ст.ст. 49, 58 ч. 2 МК України митною вартістю товарів, що переміщуються через митний кордон України, є вартість товарів, що використовується для митних цілей, яка базується на ціні, що фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.
Як свідчать наявні матеріали даної справи, при митному оформленні товару декларантом були подані всі документи, які передбачені як обов'язкові, що були оформлені у встановленому чинним законодавством порядку та містили всі реквізити, необхідні для ідентифікації товару.
Відповідно до положень ст. 49 МК України, митною вартістю товарів, що переміщуються через митний кордон України, є вартість товарів, що використовується для митних цілей, яка базується на ціні, що фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари, яку заявляють декларант або уповноважена ним особа на підставі ч. 2 ст. 52 МК України.
Як передбачено ст. 51 МК України, митна вартість товарів визначається декларантом відповідно до гл. 9 МК України, якою встановлені основні та другорядні методи визначення митної вартості товарів. Зокрема, у випадку застосування методу визначення митної вартості товару за ціною договору, який і був застосований у даному випадку, для підтвердження заявлених відомостей про митну вартість товару згідно зі ст. 58 МК України подаються лише: - декларація митної вартості; - зовнішньоекономічний договір (контракт) і додатки до нього; - рахунок-фактура (інвойс) або рахунок-проформа; - банківські платіжні документи (якщо рахунок сплачено), а також інші платіжні та/або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість товару та містять реквізити, необхідні для ідентифікації ввезеного товару; - документи для підтвердження витрат на ввезення та страхування, якщо за умовами поставки такі витрати не включено у вартість товару.
Ці вимоги закону були виконані у повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 54 МК України, контроль правильності визначення митної вартості товарів здійснюється органом доходів і зборів під час проведення митного контролю і митного оформлення шляхом перевірки числового значення заявленої митної вартості.
Таким чином, в протоколі не зазначено, яким відомостям або договірним домовленостям щодо ціни товару митні органи вважали невідповідними заявлені відомості про митну вартість товару.
Висновки митного органу про переміщення вказаних товарів через митний кордон України керівником ТОВ «КІЙ ТОРГ» ОСОБА_2 з приховуванням від митного контролю базуються лише на співставленні відомостей, що містяться у документах, отриманих від митних органів Туреччини, та документах митного контролю та митного оформлення, наданих до Київської міської митниці ДФС.
Тому, розбіжність чи відповідність відомостей в даних документах жодним чином не може свідчити про недостовірність чи неправдивість відомостей, що внесені декларантом до митної декларації, пред'явленої до митного оформлення.
Як вбачається з матеріалів справи, 25.07.2016 р. між TOB «КІЙ ТОРГ» (Покупець) та Компанією «UNVER TEKSTIL KONFEKSIYON IMALAT SAN.VE TIC.LTD.STI» (Продавець) було укладено зовнішньоекономічний контракт № UTK/KT-0725 на підставі якого Продавець зобов'язувався поставляти, а Покупець приймати та оплачувати товари згідно інвойсів.
На підставі вказаного зовнішньоекономічного контракту TOB «КІЙ ТОРГ» виступало одержувачем товару «тканина», що переміщувався у контейнері CCLU9925826, та з метою митного оформлення товару подало до Київської міської митниці ДФС відповідні товаросупровідні документи, та документи, що підтверджували митну вартість імпортованого товару, зокрема: зовнішньоекономічний договір (контракт) від 25.07.2016 р. № UTK/KT-0725, коносамент (Bill of lading) № SEA.EXP.F. 16.08-3862-1 від 31.07.2016 р., рахунок-фактура (інвойс) від 31.07.2016 № UTK-TUR/KT-12, рахунок- фактура (інвойс) від 11.08.2016 № UTK-TUR/KT-12/1.
Отже, згідно виставленого Компанією «UNVER TEKSTIL KONFEKSIYON IMALAT SAN.VE TIC.LTD.STI» інвойсу від 11.08.2016 № UTK-TUR/KT-12/1, TOB «КІЙ ТОРГ» задекларувало митну вартість імпортованого товару за першим методом визначення митної вартості - за ціною договору на рівні 24521,20 дол.США.
Відповідно до коносаменту № SEA.EXP.F.16.08-3862-1 від 31.07.2016 р. встановлено, що товар «тканина» вагою брутто 12050,00 кг, 567 рулонів належить TOB «КІЙ TOPГ».
Крім того, митна декларація від 12.08.2016 № 100270001/2016/265855 (графа 8 МД) за якою посадовими особами органу доходів і зборів, було здійснено митний контроль та митне оформлення товару також підтверджує той факт, що одержувачем товару, який надійшов у контейнері № CCLU9925826, є саме TOB «КІЙ ТОРГ».
TOB «КІЙ ТОРГ» здійснювало митне оформлення товарів за МД від 12.08.2016 р. № 100270001/2016/265855 на підставі наявних у нього документів, що виникли з правовідносин між ним і компанією «UNVER TEKSTIL KONFEKSIYON IMALAT SAN.VE TIC.LTD.STI» та заявлена декларантом митна вартість товару є дійсною вартістю в рамках контракту, про яку сторони домовились.
Також наявними матеріалами справи підтверджується, що вартість за товар, виставлений згідно інвойсу від 11.08.2016 № UTK-TUR/KT-12/1 становить 24521,20 дол. США, що підтверджується платіжним дорученням від 12.09.2018 р. №165 на суму 688 938,17 (еквівалент 24 521,20 дол. США, на день проведення розрахунків курс НБУ становив 28,095614 грн. з 1 дол.США), сплачених TOB «КІЙ ТОРГ» до Компанії TOB «Свротек Трейдінг», у зв'язку з переуступленням їй боргу від Компанії «UNVER TEKSTIL KONFEKSIYON IMALAT SAN.VE TIC.LTD.STI», що підтверджується листом компанії TEKSTIL KONFEKSIYON IMALAT SAN.VE TIC.LTD.STI» від 23.05.2018 р.
Таким чином, в протоколі не зазначено, яким відомостям або договірним домовленостям щодо ціни товару митні органи вважали невідповідними заявлені відомості про митну вартість товару.
Натомість, в інвойсі від 11.08.2016 р. № UTK-TUR/KT-12/1 TOB «КІЙ ТОРГ» в сумі 24521,20 дол.США, митні органи вважають що містяться посилання на недостовірні відомості.
Отже, в протоколі не зазначено, яким відомостям або договірним домовленостям щодо ціни товару митні органи вважали невідповідними заявлені відомості про митну вартість товару.
Таким чином, відсутні підстави вважати, що вартістю товарів при ввезенні їх в Україну є вартість, зазначена в інвойсі від 11.08.2016 № UTK-TUR/KT-12/1, що становить 56 625,60 доларів США.
Разом з тим, письмове рішення про коригування митної вартості товару згідно з ч.5 ст. 54 МК України не приймалось.
Також згідно зі ст.ст. 345-355 МК України митні органи мають право здійснювати митний контроль правильності заповнення митних декларацій, декларації митної вартості та достовірності зазначених у них даних, законності ввезення товарів на митну територію України тощо, результати якої оформлюються актом (довідкою), в яких за наявності зазначаються такі факти.
Також, згідно ст. 494 МК України про кожний випадок виявлення порушення митних правил уповноважена посадова особа органу доходів і зборів, яка виявила таке порушення, невідкладно складає протокол за формою, установленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. При цьому, в протоколі, зокрема, повинні міститися необхідні для розгляду справи відомості про особу, яка притягується до відповідальності за порушення митних правил, якщо її встановлено, місце, час вчинення та суть порушення митних правил, посилання на статтю МК України, що передбачає відповідальність за таке порушення, та інші дані щодо події і обставин вчинення правопорушення.
Якщо особа, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, відмовляється підписати протокол, до протоколу вноситься відповідний запис. Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, має право дати пояснення та висловити зауваження щодо змісту протоколу, а також письмово викласти мотиви своєї відмови від підписання протоколу. Власноручно викладені цією особою пояснення додаються до протоколу, про що до протоколу вноситься відповідний запис із зазначенням кількості аркушів, на яких подано такі пояснення.
У разі складення протоколу особі, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, роз'яснюються її права, передбачені статтею 498 цього Кодексу, та повідомляється про можливість припинення провадження у справі про порушення митних правил шляхом компромісу, про що до протоколу вноситься відмітка, яка підписується цією особою.
Також, матеріали справи не містять доказів, тобто фактичних даних, на основі яких у визначеному законом порядку було б можливо стверджувати про вчинення керівником ТОВ «КІЙ ТОРГ» ОСОБА_2 дій, спрямованих на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом поданням митному органу як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві дані.
Відтак наведене свідчить про відсутність в діях керівника ТОВ «КІЙ ТОРГ» ОСОБА_2 ознак порушення митних правил.
Згідно з ч.1 ст. 247 КпАП України провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Тому у відповідності до вимог ст.ст. 245, 247, 252, 280, 283 КупАП всебічно, повно та об'єктивно дослідивши обставини справи, що мають значення для правильного її вирішення, суд приходить до висновку про відсутність складу правопорушення у діях керівника ТОВ «КІЙ ТОРГ» ОСОБА_2
Керуючись ч.1 ст. 483, ст. 527 МК України, ст.ст. 245, 247, 252, 280, 283, 287, 288, 289, 294 КУпАП України, суддя, -
Закрити провадження відносно керівника ТОВ «КІЙ ТОРГ» ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 у справі про порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України, за відсутності складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її проголошення.
Суддя: С.І. Кушнір