06 березня 2019 р.м. ХерсонСправа № 540/2574/18
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Варняка С.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,
встановив:
Звернувшись до суду, позивач посилається на те, що за відповідачем обліковується податковий борг на загальну суму 26738,68 грн., який виник за рахунок несплати узгоджених грошових зобов'язань. До боржника застосовувалися заходи стягнення визначені Податковим кодексом України від 02.12.2010 № 2755-VI.
Проте ці заходи не призвели до погашення податкового боргу відповідачем. У зв'язку з цим позивач просить стягнути податковий борг по податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування у сумі 20738,68 грн. та по військовому збору у сумі 6170,62 грн.
Ухвалою Херсонського окружного адміністративного суду від 09.01.2019 року відкрито спрощене провадження в адміністративній справі. Призначено судове засідання на 25.01.2019 року.
25.01.2019 року розгляд справи відкладено на 18.02.2019 року за клопотання представника позивача.
18.02.2019 року розгляд справи відкладено на 06.03.2019 року за клопотання представника позивача.
Представником позивача надано до суду заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач відзиву на позовну заяву не надав, в судове засідання не прибув, про причини неявки суд не повідомив.
Згідно з приписами п. 1 ч. 3 ст. 205 КАС України якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.
Відповідно до ч. 9 ст. 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Відповідно до положень частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Виходячи з викладеного, суд вважає за можливе розглянути адміністративну справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши докази, суд встановив такі обставини.
На підставі підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20, підпункту 78.1.2 пункту 78.1 статті 78 та статті 79 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI та наказу Херсонське ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області № 811 від 11.10.2016 року про проведення документальне позапланової невиїзної перевірки головним державним ревізор - інспектором відділу контрольно-перевірочної роботи управління податків і зборів з фізичних осіб Херсонської ОДПІ ГУ ДФС Херсонській області проведена документальна позапланова невиїзна перевірка діяльності ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1) за період з 01.01.2015 по 31.12.2015 відповідно до затвердженого плану перевірки, за результатами якої складено акт від 02.11.2016 року № 813/21-03/13-05/НОМЕР_1.
Документальною позаплановою невиїзною перевіркою встановлені порушення платником податків фізичною особою ОСОБА_1:
підпункту 164.2.4 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України, платником податку у 2015 році не включена до загального річного оподатковуваного доходу і не задекларована сума доходу від продажу рухомого майна (ознака доходу 105) у розмірі 298329,00 грн., що призвело до донарахування податку на доходи фізичних осіб у сумі 14916,45 грн.;
пункту 49.1, пункту 49.2 статті 49. підпункту 49.18.4 пункту 49.18. статті 49, пункту 179.1 статті 179 - неподання до ДПІ у м. Херсоні податкової декларацій про майновий стан і доходи за 2015 р.;
пп. 1.4 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX Податкового кодексу України, що призвело до не нарахування та несплати військового збору за 2015 р. у сумі 4474,94 грн.
На підставі акту перевірки від 02.11.2016 року № 813/21-03/13-05/НОМЕР_1 контролюючим органом 30.01.2017 року винесено податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_2 на суму грошового зобов'язання за платежем податок на доходи фізичних осіб, що сплачуються фізичними особами за результатами річного декларування 18645,56 грн.
На підставі акту перевірки від 02.11.2016 року № 813/21-03/13-05/НОМЕР_1 контролюючим органом 30.01.2017 року винесено податкове повідомлення - рішення № НОМЕР_3 на суму штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) за платежем податок на доходи фізичних осіб, що сплачуються фізичними особами за результатами річного декларування 170,00 грн.
Згідно п. 129.1.2 ст.129 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ нарахована пеня в сумі 1923,12 грн.
На підставі акту перевірки від 02.11.2016 року № 813/21-03/13-05/НОМЕР_1 контролюючим органом 30.01.2017 року винесено податкове повідомлення - рішення № НОМЕР_4 на суму грошового зобов'язання за платежем військовий збір 5593,68 грн.
Згідно п. 129.1.2 ст.129 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ нарахована пеня в сумі 576,94 грн.
У зв'язку з виникненням заборгованості відповідачу була виставлена податкова вимога від 26.06.2017 року № 779-17, відповідно до якої загальна сума податкового боргу платника податків за узгодженими грошовими зобов'язаннями станом на 25.06.2017 року становить 26909,30 грн., у тому числі: основні платежі - 19391,39 грн., штрафні (фінансові) санкції (штрафи) - 5017,85 грн., пеня - 2500,06 грн.
04.07.2017 року заступником начальника ГУ ДФС у Херсонській області прийнято рішення № 227 про опис майна у податкову заставу.
Відповідно до витягу з інтегрованої картки платника податків та розрахунку виникнення податкового боргу заборгованість ОСОБА_1 по податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування становить 20738,68 грн.
Відповідно до витягу з інтегрованої картки платника податків та розрахунку виникнення податкового боргу заборгованість ОСОБА_1 по військовому збору становить 6170,62 грн.
Вирішуючи спір, суд застосовує такі норми права.
Відповідно до п. 41.1. ст. 41 Податкового кодексу України (далі - ПК України), контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи.
Згідно пп. 14.1.175. п.14.1 ст. 14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно п.179.1. ст. 179 ПК України платник податку зобов'язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) відповідно до цього Кодексу.
Відповідно до п. 173.2 ст. 173 ПК України як виняток із положень пункту 173.1 цієї статті, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню.
Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року двох та більше об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною пунктом 167.2 статті 167 цього Кодексу.
Відповідно до пп. 164.2.4 п. 164.2 ст. 164 ПК України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються частина доходів від операцій з майном, розмір якої визначається згідно з положеннями статей 172 - 173 цього Кодексу.
Також, відповідно до п.16-1 Підрозділу 10 Інших перехідних положень Податкового кодексу України від 02.12.2010 р., № 2755-VI, тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір:
1.1. Платниками збору є особи, визначені пунктом 162.1 статті 162 цього Кодексу.
1.2. Об'єктом оподаткування збором є доходи, визначені статтею 163 цього Кодексу.
1.3. Ставка збору становить 1,5 відсотка від об'єкта оподаткування, визначеного підпунктом 1.2 цього пункту.
1.4. Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 цього Кодексу, за ставкою, визначеною підпунктом 1.3 цього пункту.
1.5. Відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) збору до бюджету є особи, визначені у статті 171 цього Кодексу.
У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.1 ст. 59 ПК України).
Оскільки відповідачем не сплачено суму узгоджених грошових зобов'язань в добровільному порядку, тому позивачем обґрунтовано заявлено дані позовні вимоги до суду.
Приймаючи до уваги викладені обставини, а також враховуючи, що відповідачем заборгованість не сплачена, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 242 - 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з платника податків ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1, вул. Тютюнова, 13, м. Херсон, 73003 ) податковий борг по податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування у сумі 20738 (двадцять тисяч сімсот тридцять вісім) грн. 68 коп. (отримувач УК у м. Херсоні/ м. Херсон/ 1101000, код отримувача - 37959779, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), МФО банку - 899998, номер рахунку - 33117341021002, код бюджету - 11010500 (зведений бюджет) та по військовому збору у сумі 6170 (шість тисяч сто сімдесят) грн. 62 коп. (отримувач УК у м. Херсоні/ м. Херсон/ 11011000, код отримувача - 37959779, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), МФО банку - 899998, номер рахунку - 31118063021002, код бюджету - 11011000 (державний бюджет).
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Варняк С.О.
кат. 111020300