Рішення від 05.03.2019 по справі 520/932/19

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м.Харків

05 березня 2019 р. № 520/932/19

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді - Панченко О.В.,

розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, АДРЕСА_1) до Пенсійного фонду України (код ЄДРПОУ 00035323, вул. Бастіонна, 9, м.Київ, 01601) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач - ОСОБА_1, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:

- визнати бездіяльність Пенсійного фонду України щодо не реалізації права ОСОБА_1 на перерахунок пенсії з дати виникнення права на нього без обмеження строком, а саме не повідомлення ОСОБА_2 управлінню Пенсійного фонду України в Харківській області про необхідність підготовки списку для перерахунку пенсії стосовно ОСОБА_1 в зв'язку з набуттям чинності наказу Міноборони від 28.07.2008 №377 та наказу Міноборони від 27.11.2013 №814 та наказу Міноборони від 14.02.2017 №94 "Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України" протиправною;

- зобов'язати Пенсійний фонд України надати повідомлення ОСОБА_2 управлінню Пенсійного фонду України в Харківській області про підстави для проведення перерахунку пенсії та про необхідність підготовки списку для перерахунку пенсії стосовно ОСОБА_1 в зв'язку з набуттям чинності наказу Міноборони від 28.07.2008 №377 та наказу Міноборони від 27.11.2013 №814 та наказу Міноборони від 14.02.2017 №94 надати повідомлення ОСОБА_2 управлінню Пенсійного фонду України в Харківській області про підстави для проведення перерахунку пенсії та про необхідність підготовки списку для перерахунку пенсії стосовно ОСОБА_1 в зв'язку з набуттям чинності наказу Міноборони від 14.02.2017 №94.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він проходив військову службу у Збройних Силах України на посаді заступника начальника кафедри Харківського університету Повітряних Сил, та був звільнений та виключений зі списків особового складу частини у 2007 р. Позивачу призначена пенсія за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб". Позивач посилається на накази Міноборони від 27.08.2008р. №377 та від 27.11.2013 №814 та №94 від 14.02.2017 р., якими затверджено схему розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів. У зв'язку із неповідомленням Пенсійним фондом України ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України про підстави для проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 12.02.2019 р. відкрито спрощене провадження по справі в порядку, передбаченому статтею 263 Кодексу адміністративного судочинства України та запропоновано відповідачу надати відзив на позов.

Копії ухвал про відкриття спрощеного провадження надіслані та вручені відповідачам, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення (а.с.31, 32).

04.03.2019 року від відповідача надійшов відзив на позов (а.с.33-37), в якому останній заперечував проти задоволення позовних вимог в повному обсязі, посилаючись на те, що листом департаменту фінансів Міністерства оборони України від 29.08.2008р. №248/6/С/1087-Д повідомлено Пенсійний фонд України про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, у зв'язку з набуттям чинності наказу №377. Також відповідач зазначив, що рішення про зміну розміру грошового забезпечення прийняте не Кабінетом Міністрів України, у Пенсійного Фонду України не виникло підстав повідомити територіальні органи. Крім того, органами Пенсійного фонду України у зв'язку з прийняттям КМУ постанови від 07.11.2007р. №1294 з 01.01.2008р. проведено перерахунок раніше призначених пенсій в Порядку, визначеному постановою КМУ від 13.02.2008р. №45. Повідомлення про підстави перерахунку пенсії відповідно до наказу №94 від 14.02.2017 на адресу Пенсійного фонду України взагалі не надходило. Отже, відповідач вважає позовні вимоги не обґрунтованими, оскільки перерахунок пенсій проведено у 2008 році, а підстави для повторного перерахунку відсутні. Крім того, відповідач зазначив, що Кабінетом Міністрів України не приймалося рішення про зміну грошового забезпечення, і повідомлення від Міністерства оборони України не надходило, підстави для повідомлення Пенсійним фондом України територіальних органів відсутні.

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 263 КАС України, справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Оцінивши повідомлені позивачем та відповідачем обставини, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Судом встановлено, що позивач - ОСОБА_1, проходив військову службу у Збройних Силах України на посаді заступника начальника кафедри Харківського університету Повітряних Сил та був звільнений з військової служби у запас, виключений із списків особового складу університету в 2007 році.

Позивач перебуває на пенсійному обліку в ОСОБА_2 управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Перевіряючи відповідність закону управлінських діянь владного суб'єкта, суд зазначає, правовідносини з приводу соціального захисту громадян у формі пенсійного забезпечення унормовані як приписами загальних норм права, до яких належать положення ст.46 Конституції України, ст.25 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, Закону України "Про пенсійне забезпечення" №1788-XII, Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-IV, так і спеціальних норм права, до яких у даному випадку відносяться положення Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-XII.

Відповідно до преамбули Закону №2262-XII, держава гарантує перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення.

Відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону №2262-XII, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

На подальший розвиток цієї норми закону постановою КМУ від 13.02.2008р. №45 було затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі за текстом - Порядок №45), згідно з п. 1 якого перерахунок раніше призначених відповідно до Закону №2262-XII пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення військовослужбовців або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення.

Підпунктом 1 п.5 постанови КМУ від 07.11.2007р. №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу" (далі - Постанова №1294) (на час виникнення спірних правовідносин) керівникам державних органів надано право у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, установлювати посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою.

Наказом Міністра оборони України №377 від 28.07.2008 року "Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України" зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18.08.2008 року за №761/15452 (далі по тексту - Наказ №377) затверджено схему розмірів посадових окладів за основними типовими посадами керівного та наукового складу офіцерів військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України.

Таким чином, оскільки Кабінет Міністрів України у вказаній вище постанові делегував право визначати розміри посадових окладів, зокрема, Міністру оборони України, то наказ останнього про встановлення таких окладів військовослужбовцям військових навчальних закладів є підставою для проведення перерахунку пенсій відповідним категоріям військовослужбовців у зв'язку з тим, що змінює розмір одної зі складових грошового забезпечення цих осіб.

Вказана правова позиція узгоджується з судовою практикою Верховного Суду України, яка неодноразово висловлена, зокрема, у постановах від 24.04.2012р. та 16.01.2013р. та 01.07.2014р. (№№ 21-84а12, 21-416а12, 21-252а14 відповідно).

Відповідно до п.2 Постанови КМУ №45, Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи). Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Відповідно до п.24 Постанови Правління Пенсійного Фонду України від 30.01.2007р. №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.

Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії.

Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Після отримання зазначених довідок органи Пенсійного фонду України здійснюють перерахунок пенсій.

За змістом положень пункту 24 Порядку органи ПФУ не наділені повноваженнями самостійно визначати розмір пенсії, а здійснюють її нарахування на підставі наданих їм іншими органами довідок про розмір грошового забезпечення, і розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення, зазначених у таких довідках.

Зазначена правова позиція відповідає висновкам Верховного Суду Украйні які висловлені в постанові віл 25.11.2014 р. по справі № 21-322а 14.

Судом встановлено, що Міноборони листом від 29.08.2008 року №248/6/С/1087-д повідомило Пенсійний фонд України про необхідність підготовки головними управліннями Пенсійного фонду списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку у зв'язку з набуттям чинності Наказу №377. (а.с.38).

Доказів повідомлення відповідачем ОСОБА_2 управління ПФУ у Харківській області про підстави для проведення перерахунку пенсії військовослужбовцям та про необхідність підготовки списків осіб, зокрема, списку щодо ОСОБА_1, пенсія якого підлягає перерахунку у зв'язку із набуттям чинності Наказу №377 від 28.07.2008р. відповідачем до матеріалів справи не надано.

Так, 30.12.2013р. набув чинності наказ Міноборони від 27.11.2013 №814 "Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України" (далі Наказ №814). Даним наказом, окрім іншого, з метою впорядкування розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) та наукових установ Збройних Сил України було також затверджено нові схеми розмірів посадових окладів.

Отже, Наказ №814 від 27.11.2013р. є підставою для перерахунку пенсії позивачу з 01.01.2014 року. Даний наказ №814 втратив чинність 21.04.2017 року.

Так, листом Департаменту фінансів МОУ від 20.11.2014р. №248/3/6/2025 повідомлено Пенсійний фонд України про підстави перерахунку пенсії військовослужбовцям відповідно до наказу Міноборони №814 від 27.11.2013р.

З матеріалів справи вбачається, що на виконання відкритого виконавчого провадження за виконавчим листом Харківського апеляційного адміністративного суду від 30.10.2014р. №640/3629/14-а листом Департаменту фінансів МОУ від 20.11.2014р. №248/3/6/2025 повідомлено Пенсійний фонд України про підстави перерахунку пенсії військовослужбовцям відповідно до наказу Міноборони №814 від 27.11.2013р. (а.с.39).

Відтак, суд зазначає, що відповідач з 20.11.2014р. був обізнаний про існування зазначеного наказу Міністерства оборони України та про необхідність подання повідомлення ОСОБА_2 управлінні ПФУ у Харківській області про підстави для проведення перерахунку пенсії військовослужбовців та про необхідність підготовки списків осіб, пенсія яких підлягає перерахунку у зв'язку з набранням чинності наказу №814 від 27.11.2013р.

Однак доказів повідомлення Пенсійним фондом України ОСОБА_2 управління ПФУ у Харківській області про підстави для проведення перерахунку пенсії військовослужбовців та про необхідність підготовки списків осіб, зокрема, списку щодо ОСОБА_1, пенсія якого підлягає перерахунку у зв'язку із набуттям чинності наказу МОУ №814 від 27.11.2013р. відповідачем до матеріалів справи не надано.

З матеріалів справи вбачається, що Департаментом фінансів Міністерства оборони України листом було повідомлено Пенсійний фонд України про підстави перерахунку пенсії пенсіонеру ОСОБА_3 відповідно до наказу Міноборони України від 14.02.2017 р. №94 на виконання постанови Харківського апеляційного адміністративного суду від 06.06.2018, через що ПФУ був обізнаний про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. (а.с.40)

Крім того, Пенсійний фонд України листом від 26.06.2018р. №21351/02-23 повідомляв Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області про підстави перерахунку пенсії відповідно до наказу Міноборони від 27.11.2013р. №814 лише окремого пенсіонера ОСОБА_3 (а.с.16).

З 21.04.2017р. набув чинності наказ Міноборони від 14.02.2017 №94 "Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України" (далі - Наказ №94).

Наказом Міноборони від 14.02.2017р. №94, окрім іншого, з метою впорядкування розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) та наукових установ Збройних Сил України було також затверджено нові схеми розмірів їхніх посадових окладів. Таким чином, Наказ Міністра оборони України від 14.02.2017 №94 є також підставою для перерахунку пенсії.

На виконання ухвали Харківського окружного адміністративного суду від 18.02.2019р. позивач повідомив суд, що листом від 22.06.2018р. №248 МОУ було повідомлено Пенсійний фонд України про підстави перерахунку пенсії військовослужбовців відповідно до наказу Міноборони України від 14.02.2017р. №94 (а.с.40).

Відтак, суд зазначає, що відповідач був обізнаний про необхідність подання повідомлення ОСОБА_2 управлінні ПФУ у Харківській області про підстави для проведення перерахунку пенсії військовослужбовців та про необхідність підготовки списків осіб, пенсія яких підлягає перерахунку у зв'язку з набранням чинності наказу від 14.02.2017р. №94.

У зв'язку з вище викладеними обставинами, вимога позивача про визнання бездіяльності Пенсійного фонду України щодо не реалізації права ОСОБА_1 на перерахунок пенсії з дати виникнення права на нього без обмеження строком, а саме не повідомлення ОСОБА_2 управлінню Пенсійного фонду України в Харківській області про необхідність підготовки списку для перерахунку пенсії стосовно ОСОБА_1, в зв'язку з набуттям чинності наказу Міноборони від 27.11.2013 №814 та наказу Міноборони від 14.02.2017р. №94, протиправною підлягає задоволенню у повному обсязі.

Щодо посилання відповідача на те, що наказ №94 та наказ №814 втратили чинність, у зв'язку з чим позивач втратив право на перерахування пенсії, виходячи із розмірів окладів, передбачених вказаним Наказом, то суд зазначає наступне.

Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належить громадяни, які відповідно до ст. 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме у Збройних Силах України (рішення Конституційного Суду України від 06.07.1999 р. № 8-рп/99 у справі щодо права на пільги та 20.03.2002 р. № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).

Виходячи із висловленого у рішеннях Конституційного Суду України розуміння сутності соціальних гарантій військовослужбовців та прирівняних до них осіб зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства.

Таким чином, втрата чинності вище перелічених наказів Міноборони України не є підставою для зменшення розміру пенсії позивачу.

Суд враховує правову позицію Верховного Суду України, яка висловлена у постанові від 06.02.2012р. (справа №21-322а11).

У відзиві відповідач посилається на те, що перерахунок пенсії позивачу було проведено у 2008 році на підставі Постанови КМУ №1294 та №45, а підстав для повторного перерахунку відсутні, однак жодних доказів такого перерахунку відповідачем не надано.

З метою захисту права позивача на здійснення перерахунку пенсії з дати виникнення права, суд зазначає, що вимога про зобов'язання Пенсійного фонду України надати повідомлення ОСОБА_2 управлінню Пенсійного фонду України в Харківській області про підстави для проведення перерахунку пенсії та про необхідність підготовки списку осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, для перерахунку пенсії ОСОБА_1 в зв'язку з набуттям чинності наказу Міноборони від 28.07.2008р. №377, наказу Міноборони від 27.11.2013 №814 та наказу Міноборони від 14.02.2017 №94 також підлягає задоволенню.

Відповідач у відзиві на позов зауважує на пропуску строку звернення до суду, та просить суд залишити позовну заяву без розгляду в частині, яка перевищує шестимісячний строк, оскільки позивачем пропущений шестимісячний строк звернення до суду для захисту своїх прав, свобод та інтересів.

Щодо вищевикладеного суд зазначає наступне.

Згідно положень ч. 1, 2 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно ч.3 ст. 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Оскільки бездіяльність відповідача об'єктивно за змістом має триваючий характер, суд визнає доводи позивача щодо пропуску строку звернення до суду.

Відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень (ч. 1). У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України (п.1, ч. 2).

У Рішенні Конституційного Суду України від "14" грудня 2011 року №19-рп/2011 зазначено, що права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави (частина друга статті 3 Конституції України). Для здійснення такої діяльності органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові і службові особи наділені публічною владою, тобто мають реальну можливість на підставі повноважень, встановлених Конституцією і законами України, приймати рішення чи вчиняти певні дії. Особа, стосовно якої суб'єкт владних повноважень прийняв рішення, вчинив дію чи допустив бездіяльність, має право на захист.

За змістом частини першої статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист у спосіб, визначений у цій статті.

Відповідно до положень, закріплених ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Статтею 90 КАС України передбачено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (ч. 1 ст.90); жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили (ч. 2 ст. 90); суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності (ч. 3 ст. 90).

З огляду на наведене, суд дійшов висновку про правомірність заявлених позовних вимог, а отже позов є таким, що підлягає задоволенню у повному обсязі.

Розподіл судових витрат здійснюється на підставі статті 139 КАС України.

Керуючись ст. ст. 14, 22, 243, 246, 250, 255, 262, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Пенсійного фонду України про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити.

Визнати бездіяльність Пенсійного фонду України щодо не реалізації права ОСОБА_1 на перерахунок пенсії з дати виникнення права на нього без обмеження строком, а саме не повідомлення ОСОБА_2 управлінню Пенсійного фонду України в Харківській області про необхідність підготовки списку для перерахунку пенсії стосовно ОСОБА_1 в зв'язку з набуттям чинності наказу Міноборони від 28.07.2008 №377 та наказу Міноборони від 27.11.2013 №814 та наказу Міноборони від 14.02.2017 №94 "Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України" протиправною;

Зобов'язати Пенсійний фонд України надати повідомлення ОСОБА_2 управлінню Пенсійного фонду України в Харківській області про підстави для проведення перерахунку пенсії та про необхідність підготовки списку для перерахунку пенсії стосовно ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, АДРЕСА_1) в зв'язку з набуттям чинності наказу Міноборони від 28.07.2008 №377 та наказу Міноборони від 27.11.2013 №814 та наказу Міноборони від 14.02.2017 №94 надати повідомлення ОСОБА_2 управлінню Пенсійного фонду України в Харківській області про підстави для проведення перерахунку пенсії та про необхідність підготовки списку для перерахунку пенсії стосовно ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, АДРЕСА_1) в зв'язку з набуттям чинності наказу Міноборони від 14.02.2017 №94.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, АДРЕСА_1) витрати зі сплати судового збору в сумі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Пенсійного фонду України (код ЄДРПОУ 00035323, вул. Бастіонна, 9, м.Київ, 01601).

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного суду апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення у відповідності до ст. 295 цього Кодексу. Або в порядку, передбаченому п.15.5 Розділу VII КАС України, а саме: до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя О.В. Панченко