справа №1.380.2019.000907
04 березня 2019 року м. Львів
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Гавдик З.В. перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправним і скасування рішення, зобов'язання вчинити дії, -
ОСОБА_1 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із вищевказаним адміністративним позовом в якому просить:
- поновити строк звернення до суду про зобов'язання ГУ ПФУ у Львівській області здійснити перерахунок пенсії з грошового забезпечення начальника Ягоднинського пожежно-рятувального загону УВС Магаданського облвиконкому з 16 січня 2012 року по 30 червня 2014 року та з 1 квітня 2014 року по 25 серпня 2018 року, а також поновити строк з 1 жовтня 2015 року по 30 квітня 2018 року та з 1 вересня 2018 року по 25 вересня 2018 року, що стосується визнання недійсними та скасування розпоряджень, що наявні в пенсійній справі № 9111255 - МВС, про перерахунок пенсії з грошового забезпечення інспектора Ягоднинського пожежно-рятувального загону УВС Магаданського облвиконкому, які здійснені з 1 жовтня 2015 року, з 1 травня 2016 року, з 1 грудня 2016 року, з 1 травня 2017 року, з 1 листопада 2017 року та з 1 вересня 2018 року;
- Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років в розмірі 59 % від грошового забезпечення на відповідній посаді начальника Ягоднинського пожежно-рятувального загону УВС Магаданського облвиконкому з 1 лютого 2012 року по 31 липня 2013 року та 1 вересня 2014 року і довічно;
- Визнати незаконними та скасувати наявні в пенсійній справі № 9111255 - МВС розпорядження про перерахунок пенсії за вислугу років з грошового забезпечення інспектора Ягоднинського пожежно-рятувального загону УВС Магаданського облвиконкому, який здійснено з 1 жовтня 2015 року, з 1 травня 2016 року, з 1 грудня 2016 року, з 1 травня 2017 року, з грошового забезпечення 1601,50 грн. та з 1 вересня 2018 року з грошового забезпечення - 7210 грн.
Відповідно до вимог статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви у тому числі з'ясовує, чи:
- відповідає позовна заява вимогам, встановленими ст. ст. 160, 161, 172 цього Кодексу;
- позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);
- немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно ч. 2 ст. 122 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
В позовній заяві позивач просить поновити строк звернення до суду про зобов'язання ГУ ПФУ у Львівській області здійснити перерахунок пенсії з грошового забезпечення начальника Ягоднинського пожежно-рятувального загону УВС Магаданського облвиконкому з 16 січня 2012 року по 30 червня 2014 року та з 1 квітня 2014 року по 25 серпня 2018 року, однак постановою ВАСУ від 23.06.2015 року у справі К/800/17783/15 встановлено що з серпня 2012 року позивачу було відомо про порушення його права на перерахунок зазначеної пенсії, проте з адміністративним позовом позивач звернувся до суду лише 26.02.2019 року, тобто з пропуском шестимісячного строку звернення до суду.
Щодо поновлення строку з 1 жовтня 2015 року по 30 квітня 2018 року та з 1 вересня 2018 року по 25 вересня 2018 року, що стосується визнання недійсними та скасування розпоряджень, судом не враховуються обґрунтування позивача про поновлення вказаного строку, оскільки позивачем не подано жодних допустимих доказів поважності причин його пропуску.
Крім цього, позивач просить зменшити сплату судового збору до сплачених 300 грн.
В обґрунтування зазначає, що так єдиним джерелом доходу є пенсія.
Згідно ч.1 ст.133 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Згідно ч. 3 ст. 8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Відповідно до п. 1 ч.1 ст. 5 цього ж Закону, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі, звільнити від сплати судового збору за таких умов: розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік.
Згідно ч. 2 ст. 8 цього ж Закону, суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
За приписами зазначених норм відстрочення або розстрочення сплати судового збору чи звільнення від сплати судового збору є правом суду, а відповідна заява сторони розглядається виходячи із визначених стороною обставин, що унеможливлюють сплату судового збору.
Позивачем жодних доказів (довідки ГУ ПФУ у львівський області) про річний розмір доходів (пенсії) за 2018 рік суду не надано, відтак суд не вважає можливим зменшити розмір сплати судового збору до 300 грн.
Згідно ч.3 ст.161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання адміністративного позову фізичною особою, ставка судового збору позовних вимог немайнового характеру становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
З позовної заяви вбачається, що така містить дві позовні вимоги немайнового характеру, за які позивач має сплатити судовий збір в сумі 1536,80 грн.
Позивачем до позовної заяви додано квитанцію № 0.0.1276530012.1 від 22.02.2019 року про сплату судового збору в розмірі 300,00 грн.
Згідно ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення.
Таким чином, позовну заяву належить залишити без руху, а позивачу надати строк для усунення недоліків останньої, у відповідності до ч.1 ст.169 КАС України.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 248, 256, 294 КАС України, суддя -
В задоволенні клопотання позивача про поновлення строків звернення до суду із даним адміністративним позовом - відмовити. В задоволенні клопотання позивача про зменшення сплати судового збору - відмовити. Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправним і скасування рішення, зобов'язання вчинити дії залишити без руху.
Особі, що звернулася із позовною заявою встановити в десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали усунути недоліки, у спосіб: подання до позову заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду та доказів поважності причин його пропуску, а також оригіналу документа про сплату судового збору 1236,80 грн., або документів, які підтверджують підстави зменшення розміру судового збору або звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала в апеляційному порядку окремо не оскаржується.
Суддя Гавдик З.В.