Справа № 156/119/19
Номер провадження: 3/156/50/19
Рядок статзвіту
05 березня 2019 року смт. Іваничі
Суддя Іваничівського районного суду Волинської області Нєвєров І. М., за участю прокурора Кулік Т.В., в присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Іваничі справу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацюючого, одруженого, на утриманні малолітня дитина, колишній депутат Іваничівської селищної ради,-
за ч.1 ст.172-6 КУпАП,
На розгляд до Іваничівського районного суду надійшов адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП.
З наданих матеріалів вбачається, що ОСОБА_1, будучи депутатом Іваничівської селищної ради, відповідно до п.п. «б», п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подав, без поважних причин, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після припинення депутатської діяльності за 2017 рік, а саме 11.04.2018 року.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому визнав повністю, щиро розкаявся та пояснив, що несвоєчасно подав декларацію так як закінчився термін дії цифрового ключа, а на виготовлення нового ключа поройшов значний проміжок часу.
Ознайомившись з матеріалами справи, заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, доводи прокурора, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 міститься склад правопорушення, передбачений ст. 172-6 ч. 1 КУпАП.
Відповідно до вимог, передбачених ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у ч. 1 пункті 2, 5, підпунктах «а» і «б» статті 3 цього Закону, зобов'язані наступного року після припинення діяльності, до 1 квітня, подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до вимог ст. 47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством.
Згідно рішення Іваничівської селищної ради № 1/2 від 28.12.2015 року ОСОБА_1 обрано депутатом Іваничівської селищної ради Іваничівського району Волинської області.
Рішенням Іваничівської селищної ради № 20/1 від 16.11.2017 року визнано повноваження нових депутатів Іваничівської селищної ради, через що частина депутатів Іваничівської селищної ради припинила свою діяльність, в тому числі ОСОБА_1
За таких обставин, депутат Іваничівської селищної ради ОСОБА_1 був зобов'язаний до 00 год. 00 хв. 01.04.2018 року після припинення депутатських повноважень подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.
Крім цього, перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мав реальну можливість своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у зв'язку з відсутністю будь-яких поважних причин несвоєчасності подання декларації.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією за ч.1 ст.172-6 КУпАП, стверджується, у відповідності до вимог, передбачених ст. 251 КУпАП, належними та допустимими по справі доказами, а саме: протоколом за № 33 від 05.02.2019 року, письмовими поясненнями ОСОБА_1, належним чином завіреними: рішення Іваничівської селищної ради № 20/1 від 16.11.2017 року, витягом з Єдиного Державного Реєстру Декларацій.
При накладенні стягнення обставин, які б пом'якшували відповідальність правопорушника слід рахувати щире розкаювання винного. Обтяжуючих вину обставин не вбачаю.
Вивчивши та дослідивши всі матеріали справи, беручи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу та майновий стан порушника, ступінь його вини, відсутність тяжких наслідків, а також те, що вперше притягується до адміністративної відповідальності, не працює, на утриманні має малолітню дитину, вважаю за необхідне накласти стягнення у виді мінімального розміру штрафу.
Відповідно до положень ст. 40-1 КУпАП, ст.4 Закону України «Про судовий збір» із ОСОБА_1 підлягає стягненню в дохід держави судовий збір у розмірі 384 грн. 20 коп.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 33-35, 221, 251, 252, 268, 283, 284, 172-6 ч. 1 КУпАП, ст.ст. 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції», Законом України «Про судовий збір» -
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 (п'ятдесят) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу.
У разі несплати штрафу у встановлений строк стягнути суму штрафу у порядку примусового виконання постанови у подвійному розмірі.
Строк пред'явлення постанови для виконання 3 (три) місяці згідно ЗУ «Про виконавче провадження».
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Іваничівський районний суд.
Суддя І. М. Нєвєров