154/549/19
3/154/226/19
01 березня 2019 року м. Володимир-Волинський
Суддя Володимир-Волинського міського суду Волинської області Лященко О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли з Володимир-Волинського ВП ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності гр-на ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, за ст.185 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
З протоколу про адміністративне правопорушення серії АА № 333164 від 08 лютого 2019 року, складеного поліцейським роти №2 БУПП у Волинській області ОСОБА_2, вбачається, що 08 лютого 2019 року в 01 год 55 хв гр-н ОСОБА_1, знаходячись поблизу будинку №57 по вул.. Сагайдачного в м.Володимир-Волинський з явними ознаками алкогольного сп'яніння, виражався в сторону поліцейського ОСОБА_2 нецензурними словами, шарпав за форменний одяг, на зауваження поліцейського не реагував, продовжував вести себе агресивно, чим спричинив злісну непокору поліцейському, за що передбачена адміністративна відповідальність за ст.185 КУпАП.
Як пояснив в суді ОСОБА_1, жодного правопорушення він у вказаний час не вчиняв. Проїзджав автомобіль патрульної поліції та зупинився біля нього. З даного автомобіля вийшла ОСОБА_2, яка є подругою його колишньої дружини та почала його ображати та з'ясовувати з ним відносини щодо взаємовідносин з колишньою дружиною, з приводу чого між ними виник конфлікт, який був припинений поліцейськими з застосуванням фізичної сили та спецзасобів, а він був доставлений у відділ поліції та затриманий. Жодних свідків при цьому не було, підписи свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4 у протоколі вважає фальсифікацією.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши зібрані у справі письмові докази, приходжу до висновку, що провадження у справі слід закрити у зв'язку із відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.185 КУпАП, з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст.245 КУпАП одним із завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно ст.280 КУпАП суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. При цьому, розгляд справи про адміністративне правопорушення проводиться щодо особи правопорушника і в межах, встановлених протоколом про адміністративне правопорушення.
У відповідності до вимог ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходам впливу в зв»зку з адміністративним правопорушенням не інакше як на підставі і в порядку встановленому законом, а застосування заходів адміністративного впливу проводиться в межах компетенції того органу, який його застосовує у точній відповідності із законом.
Відповідно до диспозиції ст.185 КУпАП, передбачена адміністративна відповідальність за злісну непокору законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків, а також вчинення таких же дій щодо члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця у зв'язку з їх участю в охороні громадського порядку.
У відповідності до п.7 постанови Пленум Верховного Суду України «Про застосування судами законодавства, що передбачає відповідальність за посягання на життя, здоров'я, гідність та власність суддів і працівників правоохоронних органів» №8 від 26.06.1992 року (з змінами) роз'яснено, що злісною непокорою є відмова від виконання наполегливих, неодноразово повторених законних вимог чи розпоряджень працівника міліції при виконанні ним службових обов'язків, що адміністративна відповідальність за ст.185 КУпАП настає при відсутності застосування фізичної сили з боку винної особи.
Як встановлено судом, жодних правопорушень ОСОБА_1 не вчиняв, підстав поліцейському вступати з ним в контакт також не зазначено ні в протоколі про адміністративне правопорушення, ні в матеріалах справи.
В матеріалах справи також відсутні пояснення очевидців події, а саме свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4 При цьому суд звертає увагу, що вказані свідки події вже неодноразово були зазначені як свідки правопорушень у інших справах, що розглядались судом, зокрема у справах про притягнення ОСОБА_5 до відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП (постанова Володимир-Волинського міського суду від 28 грудня 2018 року), про притягнення ОСОБА_6 за ст.185 КУпАП (постанова Володимир-Волинського міського суду від 17 жовтня 2018 року), що ставить під сумнів їх постійну присутність під час вчинення різними особами правопорушень у різні періоди часу в різних місцях та може свідчити про фальсифікацію обставин справи.
Згідно ст.62 Конституції України вина особи, яка притягається до відповідальності, має бути доведена належними доказами, а не ґрунтуватись на припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
За таких обставин справи приходжу до висновку, що оскільки ОСОБА_1 не вчиняв жодних правопорушень, тому законних підстав у працівників поліції заявляти йому будь-які вимоги, не було, а тому його дії виключають склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.185 КУпАП.
За таких обставин справи слід провадження у справі слід закрити у відповідності до ст.247 КупАП за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.247, ст.284 КУпАП, на підставі ст. 185 КУпАП,-
Провадження у справі про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.185 КУпАП, закрити в зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду протягом десяти діб з дня її винесення.
Суддя:/-/ підпис.
З оригіналом згідно.
Суддя Володимир-Волинського
міського суду ОСОБА_7