01 березня 2019 року
м. Дніпро
справа № 0440/6760/18
Третій апеляційний адміністративний суд
у складі колегії суддів: головуючого - судді Малиш Н.І. (доповідач),
суддів: Білак С.В., Шальєвої В.А.,
перевіривши на відповідність вимогам Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Дніпропетровській області на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29.11.2018 року в адміністративній справі № 0440/6760/18 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробниче підприємство «Дебора-Електро» до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, Державної фіскальної служби України про визначення нечинним, зобов'язання вчинити певні дії,-
Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29.11.2018 року позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробниче підприємство «Дебора-Електро» до головного управління ДФС у Дніпропетровській області, Державної фіскальної служби України про визначення нечинним, зобов'язання вчинити певні дії - задоволено повністю.
01.02.2019 року Головним управління ДФС у Дніпропетровській області на зазначене рішення суду першої інстанції подана апеляційна скарга.
Ухвалою Третього апеляційного адміністративного суду від 11.02.2019 року апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Дніпропетровській області на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29.11.2018 року в адміністративній справі №0440/6760/18 залишено без руху, встановлено строк для усунення виявлених недоліків апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії цієї ухвали.
Копія ухвали Третього апеляційного адміністративного суду від 11.02.2019 року про залишення без руху апеляційної скарги Головного управління ДФС у Дніпропетровській області отримано 15.02.2019 року уповноваженим представником відповідача, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
На виконання вищенаведеної ухвали до Третього апеляційного адміністративного суду надійшло клопотання Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про відстрочення сплати судового збору.
В обґрунтування клопотання зазначено, що ГУ ДФС у Дніпропетровській області є бюджетною установою, а тому можуть виділятися бюджетні кошти тільки за наявності затверджених кошторисів, планів асигнувань загального фонду бюджету, у зв'язку з чим відповідач на даний час не може здійснити оплату необхідної суми судового збору.
Розглянувши клопотання про відстрочення сплати судового збору, суд не знаходить підстав для його задоволення виходячи з наступного.
Згідно з частиною першою статті 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
У статті 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади.
Рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом передбачає єдиний правовий режим, який забезпечує реалізацію їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов'язків.
Сплата судового збору за подання апеляційної скарги є процесуальним обов'язком сторони, що звертається до суду з апеляційною скаргою.
У зв'язку із цим обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися достатньою підставою для звільнення суб'єкта владних повноважень від такої сплати.
Отже, доводи Головного управління ДФС у Дніпропетровській області не є підставою для відстрочення.
Станом на 01.03.2019 року недоліки апеляційної скарги усунуто не було.
Відповідно до ч. 2 ст. 298 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
Нормами п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України встановлено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Зважаючи на викладене, суд вважає за необхідне апеляційну скаргу повернути заявнику.
Згідно з ч. 8 ст. 169 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Керуючись 169, ч. 2, 6, 7 ст. 298, КАС України, суд, -
Клопотання Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги - залишити без задоволення.
Апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Дніпропетровській області на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29.11.2018 року в адміністративній справі № 0440/6760/18 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробниче підприємство «Дебора-Електро» до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, Державної фіскальної служби України про визначення нечинним, зобов'язання вчинити певні дії - повернути.
Повернення апеляційної скарги не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання відповідно до ч. 2 ст. 325 КАС України та може бути оскаржена у касаційному порядку в строк, визначений ст. 329 КАС України.
Головуючий - суддя Н.І. Малиш
суддя С.В. Білак
суддя В.А. Шальєва