Постанова від 28.02.2019 по справі 0440/6790/18

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 лютого 2019 року м. Дніпросправа № 0440/6790/18

Третій апеляційний адміністративний суд

у складі колегії суддів: головуючого - судді Ясенової Т.І. (доповідач),

суддів: Головко О.В., Суховарова А.В.,

розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1.) в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якому просив:

- визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови у проведенні перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням пункту 4-3, пункту 4-7 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з її обчислення із заробітної плати отриманої за період роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в зоні відчуження, за червень 1987 року, на підставі довідки № 14/684 від 21.10.2005, виданої Криворізьким турбінним заводом «Констар», з 01.10.2017;

- зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з її обчислення із заробітної плати отриманої за період роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в зоні відчуження, за червень 1987 року, на підставі довідки № 14/684 від 21.10.2005, виданої Криворізьким турбінним заводом «Констар», з 01.10.2017.

В обґрунутвання заявлених позовних вимог посилається на те, що станом на липень 2018 року відповідач не здійснив передбаченого законодавством автоматичного перерахунку пенсії з 01.10.2017. При цьому, надаючи відповідь позивачу управлінням лише роз'яснено обчислення позивачу пенсії відповідно до частини 2 статті 27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Стверджує, що у відповідача відсутні підстави для застосування вказаної норми, оскільки частина розміру пенсії за період страхового стажу до 01.01.2004 може обчислюватися лише за особистим бажанням позивача, а отже дії відповідача щодо відмови здійснити перерахунок пенсії позивачу є неправомірними

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22 жовтня 2018 року відмовлено у задоволенні адміністративного позову.

В апеляційній скарзі позивач, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, неповне з'ясування обставин, що мають значення для справи, недоведеність обставин, які суд першої інстанції вважає встановленими, невідповідність висновків суду обставинам справи, що призвело до неправильного вирішення справи, просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

В обґрунтування посилається на те, що предметом спору є перерахунок пенсії позивача відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%. При цьому, таикй розрахунок необхідно здійснити із особистої заробітної плати позивача, отриманої за пероід роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЄС, обмеживши цю заробітну платуц 5.6 розміром середньої заробітної плати в Україні на день одержання таких сум, за матеріалами пенсійної справи.

Позивач наполягає на тому, щоб перерахунок пенсії був здійснений за матеріалами пенсійної справи на піставі довідки № 14/684 від 21.10.2005, виданої Криворізьким турбінним заводом «Констар».

У відзиві на апеляційну скаргу відповідач вказує на законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції, яке є таким, що не підлягає скасуванню та просить відмовити у задоволенні апеляційної скарги позивача.

В обґрунтування посилається на те, що оскільки розмір пенсії позивача, який обчислено за нормами Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» є меншим (3702,60грн.), ніж розмір пенсії, яку позивач отримує за приписами Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (7079,80грн.), підстави для здійснення автоматичного переведення на пенсію за віком та її перерахунок у такому випадку відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» відсутні.

Також, до суду апеляційної інстанції надійшов лист від ОСОБА_1 відповдіно до змісту якого, заявник апеляційної скрги вказує, що апеляційну скаргу підтримує у повному обсязі та просить її задовольнити.

Стверджує, що стаття 43 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» має до нього безпосереднє відношення та наполягає на тому, що перерахунок його пенсії повинен бути здійснений з урахуванням вищевказаної статті із заробітної плати позивача, отриманої за період роботи по ліківідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, за листопад 1987 року на підставі довідки № 14/684 від 21.10.2005, виданої Криворізьким турбінним заводом «Констар».

У відповідності до вимог статті 311 КАС України справа розглянута в порядку письмового провадження.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги та відзиву на неї, правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, дослідивши матеріали справи, колегія суддів дійшла наступних висновків.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, є інвалідом 2 групи і має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - інвалідів війни, що підтверджено посвідченням серії НОМЕР_1 від 07.07.2017.

Позивач є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, що вбачається з посвідчення Серії НОМЕР_2.

Згідно вкладки № НОМЕР_3 до посвідчення громадянина, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи серія НОМЕР_4 ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії.

Акціонерним товариством Криворізький турбінний заводом «Констар» надано подання № 110 від 09.02.1998 в комісію по призначенню пенсій при виконавчому комітеті Центрально-Міської ради народних депутатів Дніпропетровської області про призначення пенсії ОСОБА_1.

Заява про призначення пенсії та документи були отримані комісією 09.02.1998 та зареєстровані під № 27.

З 15.02.1998 позивачу призначена пенсія по інвалідності у розмірі фактичних збитків, шифр пенсії 335.

У 2004 році здійснено перерахунок пенсії через зміну надбавки.

Відповідно до розпорядження № 142611 від 24.10.2005 позивачу здійснено перерахунок пенсії з більшого заробітку, дата перерахунку 10.05.2005.

Розпорядженням № 142611 від 19.01.2007 здійснено перерахунок пенсії, а саме: вид перерахунку - перерахунок через зміну даних по інвалідності, дата перерахунку 01.01.2007 попереднього 10.05.2005, шифр пенсії - 335.

Розпорядженням № 142611 від 16.01.2009 здійснено перерахунок пенсії, а саме: вид перерахунку - перерахунок через зміну даних по інвалідності, дата перерахунку 15.01.2009 попереднього 10.05.2005.

Розпорядженням № 142611 від 22.12.2009 здійснено перерахунок пенсії, а саме: вид перерахунку - перерахунок зміна стажу, дата перерахунку 10.12.2009 попереднього 10.05.2005.

10.12.2009 позивачем подано заяву до Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі Дніпропетровської області про перерахунок пенсії з доданням стажу, на підставі якої, згідно розпорядження № 142611 від 17.12.2009 здійснено перерахунок пенсії, а саме: вид перерахунку - перерахунок через зміну надбавки, дата перерахунку 10.12.2009 попереднього 10.05.2005, заявник не працює з 10.12.2009.

Згідно розпорядження № 142611 від 08.12.2010 здійснено перерахунок пенсії через зміну надбавки, дані про призначення - за рішенням суду, дата перерахунку 01.12.2010 попереднього 10.05.2005.

Розпорядженням № 142611 від 19.05.2011 здійснено перерахунок пенсії, а саме: вид перерахунку - перерахунок через зміну надбавки, дані про призначення - за рішенням суду, дата перерахунку 17.05.2011 попереднього 10.05.2005.

Розпорядженням № 142611 від 15.11.2011 здійснено перерахунок пенсії, а саме: вид перерахунку - перерахунок через зміну надбавки, дані про призначення - за рішенням суду, дата перерахунку 01.10.2011 попереднього 10.05.2005.

Розпорядженням № 142611 від 23.08.2017 здійснено перерахунок пенсії, а саме: вид перерахунку - перерахунок через зміну даних по інвалідності, дані про призначення - за рішенням суду, дата перерахунку 23.08.2017 попереднього 10.05.2005, шифр пенсії - 325.

У січні 2018 року позивач звернувся до Криворізького центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області із заявою про перерахунок пенсії.

Розпорядженням № 142611 від 25.01.2018 здійснено перерахунок пенсії через зміну стажу, дані про призначення - за рішенням суду, дата перерахунку 17.01.2018 попереднього 10.05.2005, шифр пенсії - 326.

Згідно роздруківки з ІКІС ПФУ: Підсистема призначення та виплати пенсії: рішення 912110142611, шифр пенсії - 325 пенсія по інвалідності у розмірі фактичних збитків, вид перерахунку - зміна параметрів існуючого стажу, 01.02.2018 - 01.12.2019 розмір пенсії з надбавками 7 079,80 грн., 02.12.2019 - довічно: розмір пенсії з надбавками 7 079,80 грн.

30.07.2018 позивач звернувся до Центрально-Міського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області з заявами:

- вхідний № Н 12326-18 30.07.2018, в якій просив перерахувати пенсію з 01.10.2017 відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням пункту 4-3, пункту 4-7 Прикінцевих положень та статті 45 за матеріалами пенсійної справи, а саме: при розрахунку пенсії застосувати середньомісячний заробіток, розрахований відповідно до постанови Кабінету міністрів України № 1210 від 23.11.2011 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на підставі довідки, яка знаходиться в матеріалах пенсійної справи;

- вхідний № Н 12330-18, в якій просив надати роз'яснення яким чином розрахований розмір пенсії, який при цьому взятий середньомісячний заробіток для призначення пенсії та на підставі якої довідки.

Листом № Н 12326-18, Н 12330-18 від 08.08.2018 Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області надало відповідь на звернення позивача від 30.07.2018, в якій зокрема зазначило:

- розмір пенсії по інвалідності II групи внаслідок захворювання, пов'язаного з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, в розмірі відшкодування фактичних збитків на теперішній час становитиме 3 702,60 грн. (1 452,00 грн. х 255%);

- за даними електронної пенсійної справи, розмір пенсії обчислено, виходячи із загального стажу, зарахованого по 20.12.2009, що складає 34 роки 1 місяць 25 днів, в тому числі період роботи в зоні відчуження з 01.06.1987 по 30.06.1987 зараховано в потрійному розмірі;

- заробіток обчислено за червень 1987 року, на підставі довідки № 14/684 від 21.10.2005, виданої Криворізьким турбінним заводом «Констар» за рішенням суду, який склав 8 670,57 грн. (928,81 грн. - середня заробітна плата (дохід) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за 2006 рік х 9,33514 - індивідуальний коефіцієнт);

- станом на 01.08.2018 загальний розмір пенсії по інвалідності розрахований відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» складає 7 079,80 грн.;

- проводити перерахунок пенсії відповідно до частини 2 статті 27 Закону № 1058 недоцільно, оскільки це веде до зменшення розміру пенсійної виплати. (а.с. 13)

Положеннями статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Положенням статті 1 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-XII (далі - Закон № 1788-XII) встановлено, що громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.

Положеннями частини першої статті 9 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.11.2003 №1058-IV (далі - Закон № 1058-ІV) встановлено, що відповідно до цього Закону за рахунок коштів Пенсійного фонду в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов'язаного з роботою, інвалідності з дитинства); 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.

Згідно частини першої статті 10 Закону №1058-IV особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.

Закон України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.11.1991 № 796-XII (далі - Закон № 796-XII) спрямований на захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та розв'язання пов'язаних з нею проблем медичного і соціального характеру, що виникли внаслідок радіоактивного забруднення території; громадян, які постраждали внаслідок інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, та розв'язання пов'язаних з цим проблем медичного і соціального характеру.

Судом встановлено, що позивач є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1), отже відповідно до статті 54 Закону № 796-XII пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством.

Відповідно до статті 49 Закону № 796-XII пенсії особам, віднесеним до категорій 1, встановлюються у вигляді:

а) державної пенсії;

б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.

Відповідно до статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.11.2003 № 1058-IV (далі - Закон № 1058-ІV):

- пенсія призначається довічно або на період, протягом якого пенсіонер має право на виплату пенсії відповідно до цього Закону;

- переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

Механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до статей 54, 57 і 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі - пенсії).

Пенсії за бажанням осіб можуть призначатися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків врегульований Порядком обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210.

Відповідно до пункту 4-7 Прикінцевих положень Закону № 1058-ІV особам, пенсії/щомісячне довічне грошове утримання яким призначені відповідно до законів України «Про Кабінет Міністрів України», «Про державну службу», «Про Національний банк України», «Про дипломатичну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про судоустрій і статус суддів», «Про судову експертизу», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», Митного кодексу України, Податкового кодексу України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України, розмір яких з урахуванням перерахунку, передбаченого пунктом 4-3 цього розділу, розрахований за нормами цього Закону, буде більший, проводиться автоматичне, без їхнього звернення, переведення пенсії на умовах, передбачених цим Законом, за матеріалами пенсійних справ.

Пенсії, призначені відповідно до цього Закону до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», з 1 жовтня 2017 року перераховуються із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1 %.

При здійсненні перерахунку пенсій відповідно до абзацу першого цього пункту використовується розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, установлений на 1 грудня 2017 року Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», збільшений на 79 гривень (пункт 4-3 Прикінцевих положень Закону № 1058-ІV).

Порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії визначений у статті 40 Закону № 1058-ІV, відповідно до якої для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою:

Зп = Зс х (Ск : К), де: Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях; Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної фінансової політики, державної політики у сферах економічного розвитку, статистики. Тимчасово, з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року, заробітна плата (дохід) для призначення пенсії визначається із середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2016 та 2017 роки; Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз1 + Кз2 + Кз3 + ... + Кзn ); К - страховий стаж за місяці, які враховано для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) застрахованої особи.

Частиною 3 статті 45 Закону № 1058-ІV встановлено, що переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.

Пунктом 2.8 Розділу ІІ «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.2005 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України № 13-1 07.07.2014) (далі - Порядок № 22-1) встановлено, що поновлення виплати пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший здійснюються за документами, що є в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло на дату призначення пенсії.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що позивач отримує пенсію, призначену згідно протоколу 1/27 від 11.03.1998 відповідно до статті 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Положеннями пункту 4-7 передбачено, що особам, пенсії/щомісячне довічне грошове утримання яким призначені відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», розмір яких з урахуванням перерахунку, передбаченого пунктом 4-3 цього розділу, розрахований за нормами цього Закону, буде більший, проводиться автоматичне, без їхнього звернення, переведення пенсії на умовах, передбачених цим Законом, за матеріалами пенсійних справ.

Так, не здійснивши переведення на пенсію відповідно до Закону №1058-IV відповідач виходив із того, що при здійснені перерахунку з 01.10.2017 загальний розмір пенсії за віком (рішення 912110142611) позивача буде становити 3 702,60 грн., в той час як пенсія по інвалідності в розмірі відшкодування фактичних збитків відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», що виплачується (шифр 335), становить 7 079,80 грн. (а.с. 27)

Отже, відповідачем правомірно не було переведено позивача з одного виду пенсії на інший, із врахуванням вимог пункту 4 розділу ХV Прикінцевих положень Закону №1058-IV, яким встановлено, що у разі якщо внаслідок перерахунку пенсії за нормами цього Закону її розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Вказане спростовує доводи позивача щодло протиправності дій Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області які виразились у автоматичному непереведенні та неперерахунку пенсії позивача з 01.10.2017.

Враховуючи встановлені обставини справи, оцінивши докази у справі в їх сукупності та норми чинного законодавства, що регулюють спірні правовідносини, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про відстуність підстав для задоволення позовних вимог.

На підставі викладеного, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції вірно встановлено обставини справи та правильно застосовано до спірних правовідносин норми матеріального та процесуального права. Доводи апеляційної скарги, з наведених вище підстав, висновків суду не спростовують. Підстави для скасування рішення суду першої інстанції відсутні.

Керуючись статтями 241-245, 250, 315, 316, 321,322, 327, 329 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення.

Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22 жовтня 2018 року - залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з 28.02.2019 є остаточною та касаційному оскарженню не підлягає, крім випадків передбачених пунктом 2 частини 5 статті 328 КАС України.

Головуючий - суддя Т.І. Ясенова

суддя О.В. Головко

суддя А.В. Суховаров