Ухвала від 27.02.2019 по справі 640/18686/18

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

27 лютого 2019 року м. Київ№ 640/18686/18

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючої судді - Добрівської Н.А.,

за участю секретаря судового засідання - Шаповалової К.В.,

представника відповідача - Морозової В.В.,

розглянувши у підготовчому засіданні адміністративну справу

за позовом Управління капітального будівництва Южненської міської ради

до Антимонопольного комітету України в особі постійно діючої адміністративної колегії у сфері державних закупівель

третя особа:Товариство з обмеженою відповідальністю "Южфасад"

про визнання протиправними та скасування рішень, -

ВСТАНОВИВ:

Управління капітального будівництва Южненської міської ради (65481, Одеська обл., м. Южне, просп. Григорівського десанту, 18) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Антимонопольного комітету України в особі постійно діючої адміністративної колегії у сфері державних закупівель (03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 45), Товариство з обмеженою відповідальністю "Южфасад" (65481, Одеська обл., місто Южне, проспект Миру, 25, кв.148-а) про:

- визнання протиправним та скасування рішення постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель від 12.10.2018 року №10527-р/пк-пз, яким зобов'язано Управління капітального будівництва Южненської міської ради скасувати рішення про визначення товариства з обмеженою відповідальністю "Южфасад" переможцем процедури закупівлі - "ДК 021:2015:45000000-7 - Будівельні роботи та поточний ремонт, оголошення про проведення якої оприлюднено на веб-порталі Уповноваженого органу за №UA-2018-08-01-001962-b;

- визнання протиправним та скасування рішення постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель від 12.10.2018 року №10538-р/пк-пз, яким зобов'язано Управління капітального будівництва Южненської міської ради скасувати рішення про визначення товариства з обмеженою відповідальністю "Южфасад" переможцем процедури закупівлі - "ДК 021:2015:45000000-7 - Будівельні роботи та поточний ремонт, оголошення про проведення якої оприлюднено на веб-порталі Уповноваженого органу за №UA-2018-08-01-001870-b.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 15.11.2018 року відкрито провадження у адміністративній справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.

10.12.2018 року через канцелярію суду надійшло клопотання відповідача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

За наслідками розгляду вказаного клопотання, суд ухвалою від 24.01.2019 року призначив справу до розгляду за правилами загального провадження та призначив підготовче засідання у справі.

19.02.2019 року через загальний відділ документального обігу до суду надійшло клопотання від позивача про закриття провадження у справі у зв'язку з відмовою від позову відповідно до ст.189 КАС України.

У підготовчому засіданні 27.02.2018 року представник відповідача не заперечував проти задоволення клопотання позивача про відмову від позову.

Позивач та третя особа явку повноважних представників у підготовче засідання не забезпечили.

Заслухавши думку представника відповідача, що з'явився у судове засідання, ознайомившись із викладеними позивачем доводами, викладеними в обґрунтування заявленого клопотання щодо наявності підстав для звернення до суду із заявою про відмову від позову та для закриття провадження у справі, дослідивши матеріали справи, що мають значення для правильного вирішення даного питання, суд визнає клопотання таким, що підлягає задоволенню.

Так, відповідності до положень, закріплених в ч.1 ст.47 КАС України позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову.

Згідно ч.ч.1-3 ст.189 КАС України, позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.

Загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання визначаються в частині 1 статті 167 КАС України, частиною 2 якої встановлюється, що якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.

Відповідно до частини 2 статті 189 КАС України, до ухвалення судового рішення у зв'язку з відмовою позивача від позову або визнанням позову відповідачем суд роз'яснює сторонам наслідки відповідних процесуальних дій, перевіряє, чи не обмежений представник відповідної сторони у повноваженнях на їх вчинення.

Суд звертає увагу на те, що клопотання про відмову від адміністративного позову, підписано начальником Управління капітального будівництва Южненської міської ради Губкою О.Ю.

Згідно частини 3 статті 189 КАС України про прийняття відмови від позову суд постановляє ухвалу, якою закриває провадження у справі.

Суд не приймає відмови від позову, визнання позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси (ч.5 ст.189 КАС України).

Суд не приймає відмову позивача від позову, визнання позову відповідачем у справі, в якій особу представляє її законний представник, якщо його дії суперечать інтересам особи, яку він представляє (ч.6 ст.189 КАС України).

Надаючи оцінку клопотанню позивача на предмет дотримання вимог ч.1 ст.167 КАС України, а також щодо наявності обставин, передбачених частинами 5 і 6 статті 189 КАС України, суд приходить до висновку про відсутність підстав для залишення заяви позивача без розгляду або для відмови у прийнятті такої заяви.

Пунктом 2 частини 1 статті 238 КАС України передбачено, що суд закриває провадження у справі якщо позивач відмовився від позову і відмову прийнято судом.

Суд, вивчивши обставини справи встановив, що дії позивача щодо відмови від адміністративного позову не суперечать нормам закону та не порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси, а отже, є підстави для прийняття відмови позивача від позову.

Враховуючи зазначене, суд дійшов до висновку про наявність підстав для закриття провадження у справі №826/18686/18 відповідно до пункту 2 частини 1 статті 238 КАС України.

Керуючись ст.ст.3, 19, 47, 140, 189, п.2 ч.1 ст.238, ч.2 ст.239, ст.ст.241-243, 248, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

Клопотання позивача задовольнити.

Прийняти відмову Управління капітального будівництва Южненської міської ради від позову.

Закрити провадження у справі №826/18686/18 за позовом Управління капітального будівництва Южненської міської ради до Антимонопольного комітету України в особі постійно діючої адміністративної колегії у сфері державних закупівель, третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю "Южфасад" про визнання протиправними та скасування рішень.

Попередити позивача, що повторне звернення з тими самими вимогами до адміністративного суду не допускається.

Ухвала набирає законної сили відповідно до ч.1 ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки, встановлені ст.ст.293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням підпункту 15.5 пункту 15 частини першої Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції згідно з Законом України від 3 жовтня 2017 року № 2147-VIII

Суддя: Н.А. Добрівська