Справа № 822/1699/18
іменем України
22 лютого 2019 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Гнап Д.Д.
за участю:секретаря судового засідання Горбатюк І.С. представника відповідача - Столаби Ю.М.
розглянув адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Регіональні автобусні маршрути" до Управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області про визнання протиправними та скасування постанов.
І. СТИСЛИЙ ВИКЛАД ПОЗИЦІЙ СТОРІН
1. Товариство з обмеженою відповідальністю "Регіональні автобусні маршрути" звернулось в суд з позовом до Управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області, в якому просить:
- визнати протиправними та скасувати постанови Управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області про застосування адміністративно-господарського штрафу №033262 від 19.10.2017, №033263 від 19.10.2017, №033265 від 20.10.2017, №033266 від 20.10.2017, №033267 від 23.10.2017, №033268 від 25.10.2017, №033269 від 26.10.2017, №033296 від 03.11.2017;
- стягнути з відповідача на користь позивача кошти, сплачені по винесеній постанові №033267 від 23.10.2017 про застосування адміністративно-господарського штрафу на загальну суму 17000 грн.
2. В обґрунтування позовних вимог зазначив, що оскаржені постанови винесені з порушенням вимог законодавства України. Вважає, хибним твердження відповідача щодо здійснення перевезень товариством з обмеженою відповідальністю "Регіональні автобусні маршрути" та визначення його суб'єктом відповідальності в даних правовідносинах.
3. Зазначив, що у позивача, на підставі договорів лізингу наявні у тимчасовому володінні та користуванні транспортні засоби, зареєстровані, відповідно до Правил реєстрації автомототранспортних засобів і причепів до них в Державній інспекції безпеки дорожнього руху Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації від 24.11.2008 №1001. При цьому, товариством з обмеженою відповідальністю "Регіональні автобусні маршрути" - лізингоодержувачем передано їх за згодою лізингодавця третій особі - ТОВ "Сіріус" у володіння і користування на підставі договорів оренди транспортних засобів без екіпажу, що оформлені відповідно до вимог статей 642-649 Цивільного кодексу РФ. Відповідно до статті 645 Цивільного кодексу РФ орендар своїми силами здійснює управління орендованими транспортними засобами і їх експлуатацію, як комерційну, так і технічну.
4. Вказав, що ТОВ "Сіріус" здійснює міжнародні регулярні перевезення пасажирів між Україною та РФ по маршруту Чернівці-Москва спільно з паритетним українським перевізником ТДВ "Чемеровецьке АТП 16847" на підставі дозволу Міністерства інфраструктури України №04940, виданого 02.03.2016. Для перевезення пасажирів на зазначеному маршруті, ТОВ "Сіріус" використовує транспортні засоби, що передані йому позивачем.
5. Під час виконання ТОВ "Сіріус" у жовтні-листопаді 2017 року перевезень за вказаним вище дозволом на території України, при проведенні рейдових перевірок працівниками Управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області здійснювалися також перевірки транспортних засобів позивача, на яких в той час здійснювалося перевезення пасажирів ТОВ "Сіріус" по маршруту Чернівці-Москва. Такі перевірки проходили 19.10.2017, 20.10.2017, 23.10.2017, 25.10.2017, 26.10.2017, 03.11.2017. За результатами кожної перевірки повідомлялося водію ТОВ "Сіріус" про виявлення порушень та застосування адміністративно-господарських штрафів. Проте акти їм не вручалися.
6. Звернув увагу на те, що всупереч вимог пункту 29 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 №1567, на адресу позивача оскаржені постанови не були видані чи надіслані. Вказані постанови були отримані представником ТОВ "Сіріус" за його зверненням до Управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області.
7. Крім того, порушуючи вимоги пункту 25 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 №1567, на адресу позивача не надходили повідомлення про розгляд справи про порушення.
8. З врахуванням вимог пункту 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 №1567, позивачем згідно з квитанцією від 24.10.2017 сплачено 17000,00 грн відповідно до винесеної постанови №033267 від 23.10.2017.
9. 04.12.2018 до суду надійшов відзив, в якому відповідач просив відмовити в задоволенні позову. Зазначив, що відповідно до законодавства про автомобільний транспорт позивач є автомобільним перевізником, рейдову перевірку транспортного засобу, що належить позивачу, проведено та її результати оформлено належним чином. Висновки посадових осіб Управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області про виявлені порушення відповідають дійсним обставинам, оскільки водії здійснювали міжнародні пасажирські перевезення на належних позивачу транспортних засобах, при яких у пасажирів були відсутні квитки, а також дозвіл України виданий Міністерством інфраструктури України.
10. Вказав, що спірні постанови виносилися в присутності водіїв позивача, після чого кожен з них отримав винесені постанови наручно, про що свідчать відмітки та їх підписи, які містяться на оригіналах постанов, що зберігаються в Управлінні Укртрансбезпеки у Хмельницькій області.
11. Водіями представників ТОВ "Сіріус" було надано водійські посвідчення, свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів, дозвіл, білетно-облікову документацію та списки пасажирів. Відповідно до свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів власником даних автобусів є позивач.
12. Зауважив, що дозволу Міністерства інфраструктури України на міжнародні регулярні перевезення пасажирів між Україною та Російською Федерацією за маршрутом Чернівці-Москва при проведенні рейдової перевірки надано не було, оскільки останнього не існує. Так, позивач у позові зазначає, що ТОВ "Сіріус" здійснює міжнародні регулярні перевезення пасажирів на підставі дозволу Міністерства інфраструктури України №04940 від 02.03.2018, проте згідно з пунктом 11 вказаного дозволу, передача дозволу іншому перевізнику забороняється.
13. Зазначив, що транспортні засоби, які, як стверджує позивач, використовувало ТОВ "Сіріус" при здійсненні пасажирських перевезень, передані йому 09.11.2017 вже після отримання дозволу на міжнародні перевезення. Однак, враховуючи пункти 3.3.1, 3.1.1 Порядку організації регулярних, нерегулярних і маятникових перевезень пасажирів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні, затвердженого наказом Міністерства транспорті і зв'язку №75 від 09.02.2004, ТОВ "Сіріус" не вніс змін, зокрема, щодо списку автобусів, що будуть використовуватись, у т.ч. резервних та щодо підтвердження відповідності автобуса умовам перевезень (на кожний автобус за списком).
14. 05.02.2019 до суду надійшла відповідь на відзив, в якій позивач просив задоволити позов. Зазначив, що перевезення виконувалися ТОВ "Сіріус", а не товариством з обмеженою відповідальністю "Регіональні автобусні маршрути". Так, зміст наказів про прийом працівників на роботу, реєстр даних про доходи фізичних осіб за 2017 рік, що подавався до податкового органу податковим агентом ТОВ "Сіріус" 21.02.2018 стверджує здійснення перевезення пасажирів у період, в який здійснювалася рейдова перевірка, водіями, які були працівниками ТОВ "Сіріус".
15. Вказує, що водіями ТОВ "Сіріус" здійснювалися міжнародні пасажирські перевезення на транспортних засобах, що перебували у користуванні ТОВ "Сіріус" на підставі права оренди згідно з договорами оренди транспортних засобів без екіпажів, по маршруту Чернівці-Москва що обслуговую ТОВ "Сіріус" згідно з дозволом Міністерства інфраструктури України №04948 від 02.03.2016.
16. Звернув увагу на те, що постанова про застосування адміністративно-господарського штрафу №033265 від 20.10.2017 винесена на підставі висновків щодо порушення товариством з обмеженою відповідальністю "Регіональні автобусні маршрути" 20.10.2017 о 13 год 20 хв в м. Кам'янець-Подільський, просп. Грушевського в р-ні буд. 7 вимог статті 57 Закону України "Про автомобільний транспорт", відповідальність за яке передбачена абзацом 6 статті 60 вказаного закону. Проте, абзацом 6 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" взагалі не передбачено відповідальність за порушення вимог статті 57 Закону України "Про автомобільний транспорт".
17. Вважає хибним посилання відповідача на пункти 3.3.1, 3.1.1 Порядку організації регулярних, нерегулярних і маятникових перевезень пасажирів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні, затвердженого наказом Міністерства транспорті і зв'язку №75 від 09.02.2004, оскільки вони регулюють розгляд заяв перевізників-резидентів про відкриття міжнародного маршруту. Водночас, зазначені норми не встановлюють обов'язкових норм для перевізників-нерезидентів, якими є товариство з обмеженою відповідальністю "Регіональні автобусні маршрути" та ТОВ "Сіріус", щодо подання до Мінінфраструктури України змін щодо функціонування маршруту.
18. Вказує, що відповідач у відзиві зазначає, що транспортні засоби, які використовував ТОВ "Сіріус" при здійсненні пасажирських перевезень, передані йому 09.11.2017. Проте, відповідно до актів приймання-передачі вказаних вище автобусів, такі транспортні засоби були передані у серпні 2017 року, тобто, до проведення відповідачем перевірок щодо даних автобусів.
19. Представник позивача в судове засідання не з'явився, хоча повідомлявся про дату, час та місце судового розгляду. 21.02.2019 до суду надійшла заява, в якій він просить розглянути справу без його участі.
20. Представник відповідача в судовому засіданні просив відмовити в задоволенні позову. Додатково зазначив, що перелік документів, які посадова особа Управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області має право і повинна перевірити на місці здійснення рейдової перевірки визначено статтею 53 Закону України "Про автомобільний транспорт". Так, у перевізника були виявлені: дозвіл №04940 від 02.03.2016, що належить автомобільному перевізнику ТДВ "Чемеровецьке АТП"; свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів, де власником зазначено ТОВ "Регіональні автобусні маршрути"; список пасажирів, де міститься печатка товариства з обмеженою відповідальністю "Регіональні автобусні маршрути" та ТОВ "Сіріус"; білетно-облікова документація, де міститься печатка ТОВ "Регіональні автобусні маршрути".
21. Вказала, що оскаржені постанови винесені одразу на місці проведення перевірки. Проте, не змогла навести законодавчі підстави для таких дій.
22. Звернула увагу на те, що Управлінням Укртрансбезпеки у Хмельницькій області отримано лист від 02.11.2017 №408, у якому ТДВ "Чемеровецьке АТП-16847" повідомило про викрадення дозвільних документів на здійснення міжнародних перевезень. Також звернула увагу на те, що ТДВ "Чемеровецьке АТП 16847" повідомило ТОВ "Сіріус" листом про розірвання договору №1/2015 від 09.08.2015 про спільну діяльність щодо перевезення пасажирів на міжнародному маршруті "Чернівці (Україна) - Москва (Російська Федерація)" з подальшим зверненням в Міністерство інфраструктури України щодо ліквідації дозвільних документів на обслуговування вказаного автобусного маршруту ТОВ "Сіріус".
ІІ. ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ У СПРАВІ
23. Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 08.11.2018 відкрито провадження в даній справі та вирішено її розглянути за правилами загального позовного провадження. Призначено підготовче засідання на 05.12.2018.
24. 05.12.2018 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 16.01.2019.
25. Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 16.01.2019 розгляд справи відкладено на 06.02.2019.
26. 06.02.2019 розгляд справи відкладено на 19.02.2019.
27. 19.02.2019 розгляд справи відкладено на 22.02.2019.
ІІІ. ОБСТАВИНИ, ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ
28. Згідно з свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи форми №Р51001 серії 77 №015515221 товариство з обмеженою відповідальністю "Регіональні автобусні маршрути" 03.09.2012 зареєстроване юридичною особою за основним державним реєстраційним номером 1127746701830.
29. На підставі договорів лізингу у позивача у тимчасовому володінні та користуванні зареєстровані у встановленому законодавством Російської Федерації порядку транспортні засоби:
- автобус Сканія (SCANIA) К400ІВ4Х2NB(А80), шасі №YS2K4Х20001890517, паспорт ТС серія 78 УУ №368965, реєстраційний знак В697КУ777, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу 3249 №079500;
- автобус Сканія (SCANIA) К400ІВ4Х2NB (А80), шасі №YS2K4X20001890544, паспорт ТС серія 78 УУ №368975, реєстраційний знак У870НТ777, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу 3249 №079156;
- автобус Сканія (SCANIA) К400ІВ4Х2NB(А80Т), шасі № YS2K4X20001897041, паспорт ТС серія 78 УХ №257890, реєстраційний знак Н346КУ32, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу 3251 №676987;
- автобус Сканія (SCANIA) К400ІВ4Х2NB(А80Т), шасі № YS2K4X20001890541, паспорт ТС серія 78 УУ №368974, реєстраційний знак М233МХ777, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу 3249 №077850.
30. Товариство з обмеженою відповідальністю "Регіональні автобусні маршрути" (орендодавець) передав зазначені транспортні засоби ТОВ "Сіріус" (орендар) на підставі договорів оренди транспортного засобу без екіпажу, а саме:
- №10-08/2017 від 09.08.2017 - сканія К400ІВ4Х2NB(А80) реєстраційний знак М233МХ777;
- №11-08/2017 від 09.08.2017 - сканія К400ІВ4Х2NB(А80) реєстраційний знак В697КУ777;
- №09-08/2017 від 01.08.2017 - сканія К400ІВ4Х2NB(А80) реєстраційний знак У870НТ777;
- №29-08/2017 від 29.08.2017 - сканія К400ІВ4Х2NB(А80) реєстраційний знак Н346КУ32.
31. До кожного з зазначених договорів складено додаток 1, якими є акти прийому-передачі транспортного засобу від 09.08.2017 та від 29.08.2017.
32. Згідно з посвідченням допуску російських перевізників до здійснення міжнародних автомобільних перевезень №МКП-77-088068 від 29.03.2016, виданого Федеральною службою по нагляду в сфері транспорту Міністерства транспорту Російської Федерації, терміном дії з 29.03.2016 по 28.03.2021, підтверджено допуск ТОВ "Сіріус" до здійснення комерційних міжнародних перевезень пасажирів.
33. Відповідно до дозволу Міністерства інфраструктури України на міжнародні регулярні перевезення пасажирів між Україною та Російською Федерацією по маршруту "Чернівці-Москва" №04940, виданого 02.03.2016 з терміном дії до 01.03.2019, перевізником зазначено ТДВ "Чемеровецьке АТП-16847", а щодо договору перевезень - ТОВ "Сіріус".
34. У дозволі Міністерства інфраструктури України на міжнародні регулярні перевезення пасажирів між Україною та Російською Федерацією по маршруту "Чернівці-Москва" №04948, виданого 02.03.2016 з терміном дії до 01.03.2019, перевізником зазначено ТОВ "Сіріус", а щодо договору перевезень - ТДВ "Чемеровецьке АТП-16847". Зазначений дозвіл представники відповідача бачили під час проведення перевірки, що не заперечується в судовому засіданні їх представником, та доданий ним до відзиву.
35. Згідно з графіком проведення рейдових перевірок, які здійснюються територіальними органами Державної служби України з безпеки на транспорті у період з 16.10.2017 по 22.10.2017, затвердженого наказом від 12.10.2017 №992, та направлення на перевірку №008087 від 17.10.2017 працівниками відповідача 19.10.2017 проведена рейдову перевірку автотранспортних засобів автомобільних перевізників на території: площина на території радіусом 25 км з центром на вул. Проскрівська 14, площина на території радіусом 25 км з центром на вул. Хмельницька 16 у смт. Ярмолинці, А/ДН-03, 169 км+210 м, 192 км+210 м, А/ДН-12 218 км+210 м, 252 км+210 м, щодо додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, за результатами якої складено акт №024436.
36. Перевірка проведена відносно транспортного засобу марки SCANIA, номерний знак Н346КУ32, серія і номер свідоцтва про реєстрацію 3251 №676987. Водій - ОСОБА_4.
37. Згідно з вказаним актом, перевіркою встановлено, що водій здійснював міжнародні перевезення пасажирів з м. Чернівці до Москви. На час перевірки виявлено, що в салоні автобуса знаходилось 13 пасажирів, з яких 9 без квитків, а також відсутня білетно-облікова документація та дозвіл України. Порушено вимоги статей 53, 57 Закону України "Про автомобільний транспорт". Водій з актом ознайомлений, від пояснення та підпису відмовився, про що посадовими особами, що провели перевірку, зроблено запис в акті перевірки.
38. На підставі висновків акту перевірки, начальником Управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області розглянуто справу та винесено 19.10.2017 постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу:
- №033262, відповідно до якої до товариства з обмеженою відповідальністю "Регіональні автобусні маршрути" застосовано адміністративно-господарський штраф у сумі 1700,00 грн за порушення вимог статі 53 Закону України "Про автомобільний транспорт", відповідальність за яке передбачена абзацом 6 статті 60 вказаного закону.
- №033263, відповідно до якої до товариства з обмеженою відповідальністю "Регіональні автобусні маршрути" застосовано адміністративно-господарський штраф у сумі 17000,00 грн за порушення вимог статі 57 Закону України "Про автомобільний транспорт", відповідальність за яке передбачена абзацом 7 статті 60 вказаного закону.
39. Під час перевірки, зокрема, було надано список пасажирів, який містив відбитки печаток ТОВ "Сіріус" та товариства з обмеженою відповідальністю "Регіональні автобусні маршрути".
40. Згідно з графіком проведення рейдових перевірок, які здійснюються територіальними органами Державної служби України з безпеки на транспорті у період з 16.10.2017 по 22.10.2017, затвердженого наказом від 12.10.2017 №992, та направлення на перевірку №008086 від 17.10.2017 працівниками відповідача 20.10.2017 проведена рейдова перевірка автотранспортних засобів автомобільних перевізників на території: площина на території радіусом 25 км з центром на просп. Грушевського 16 у м. Кам'янець-Подільський, площина на території радіусом 25 км з центром на вул. Проскурівська 64 у м. Хмельницький, А/Д Н-03, 288 км +210 м, 192 км +210 м, щодо додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, за результатами якої складено акт №024431.
41. Перевірка проведена відносно транспортного засобу марки SCANIA, номерний знак У870НТ777, серія і номер свідоцтва про реєстрацію 3249 №079156. Водій - ОСОБА_5.
42. Згідно з вказаним актом, водій здійснював міжнародні автомобільні перевезення пасажирів по регулярних пасажирських перевезеннях по маршруту Чернівці-Москва при цьому, в салоні автобуса знаходилось 9 пасажирів, з яких 6 необілечені, також встановлено, що не було документів, перелік яких визначено статтею 53 Закону України "Про автомобільний транспорт" та зафіксовано порушення нерезидентами вимог статті 57 Закону України "Про автомобільний транспорт". Водій з актом ознайомлений, від пояснення та підпису відмовився, про що посадовими особами, що провели перевірку, зроблено запис в акті перевірки.
43. На підставі висновків акту перевірки, начальником Управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області розглянуто справу та винесено 20.10.2017 постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу:
- №033266, відповідно до якої до товариства з обмеженою відповідальністю "Регіональні автобусні маршрути" застосовано адміністративно-господарський штраф у сумі 17000,00 грн за порушення вимог статі 57 Закону України "Про автомобільний транспорт", відповідальність за яке передбачена абзацом 7 статті 60 вказаного закону.
- №033265, відповідно до якої до товариства з обмеженою відповідальністю "Регіональні автобусні маршрути" застосовано адміністративно-господарський штраф у сумі 1700,00 грн за порушення вимог статі 57 Закону України "Про автомобільний транспорт", відповідальність за яке передбачена абзацом 6 статті 60 вказаного закону.
44. Згідно з графіком проведення рейдових перевірок, які здійснюються територіальними органами Державної служби України з безпеки на транспорті у період з 23.10.2017 по 29.10.2017, затвердженого наказом від 19.10.2017 №1007, та направлення на перевірку №008090 від 23.10.2017 працівниками відповідача 23.10.2017 проведена рейдову перевірку автотранспортних засобів автомобільних перевізників на території: площина на території радіусом 25 км з центром по вул. Проскурівська 66 у м. Хмельницький, А/ДН-03, 169 км+215 м, А/ДН-12, 252 км+215 м, щодо додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, за результатами якої складено акт №024411.
45. Перевірка проведена відносно транспортного засобу марки SCANIA, номерний знак Н346КУ32, серія і номер свідоцтва про реєстрацію 3251 №676987. Водій - ОСОБА_6.
46. Згідно з вказаним актом, перевіркою встановлено, що водій здійснював міжнародні автомобільні перевезення пасажирів по маршруту Чернівці-Москва. На час перевірки виявлено що у водія відсутній дозвіл на міжнародні перевезення, чим порушив вимоги статті 57 Закону України "Про автомобільний транспорт". Водій з актом ознайомлений та підписав його, пояснення про причини порушення не надав.
47. На підставі висновків акту перевірки, начальником Управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області розглянуто справу та винесено 23.10.2017 постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №033267, відповідно до якої до товариства з обмеженою відповідальністю "Регіональні автобусні маршрути" застосовано адміністративно-господарський штраф у сумі 17000,00 грн за порушення вимог статі 57 Закону України "Про автомобільний транспорт", відповідальність за яке передбачена абзацом 7 статті 60 вказаного закону.
48. Згідно з графіком проведення рейдових перевірок, які здійснюються територіальними органами Державної служби України з безпеки на транспорті у період з 23.10.2017 по 29.10.2017, затвердженого наказом від 19.10.2017 №1007, та направлення на перевірку №008089 від 23.10.2017 працівниками відповідача 25.10.2017 проведена рейдову перевірку автотранспортних засобів автомобільних перевізників на території: площина на території радіусом 25 км з центром на просп. Грушевського 17 у м. Кам'янець-Подільський, А/Д Н-03, 288 км +215 м щодо додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, за результатами якої складено акт №024426.
49. Перевірка проведена відносно транспортного засобу марки SCANIA, номерний знак М233МХ777, серія і номер свідоцтва про реєстрацію 3249 №077850. Водій - ОСОБА_7.
50. Згідно з вказаним актом, перевіркою встановлено, що водій здійснював міжнародні автомобільні перевезення пасажирів по маршруту Чернівці-Москва без відповідно дозволу центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, чим порушив вимоги статті 57 Закону України "Про автомобільний транспорт". Водій з актом ознайомлений та підписав його.
51. На підставі висновків акту перевірки, начальником Управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області розглянуто справу та винесено 25.10.2017 постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №033268, відповідно до якої до товариства з обмеженою відповідальністю "Регіональні автобусні маршрути" застосовано адміністративно-господарський штраф у сумі 17000,00 грн за порушення вимог статі 57 Закону України "Про автомобільний транспорт", відповідальність за яке передбачена абзацом 7 статті 60 вказаного закону.
52. Згідно з графіком проведення рейдових перевірок, які здійснюються територіальними органами Державної служби України з безпеки на транспорті у період з 23.10.2017 по 29.10.2017, затвердженого наказом від 19.10.2017 №1007, та направлення на перевірку №008089 від 23.10.2017 працівниками відповідача 26.10.2017 проведена рейдову перевірку автотранспортних засобів автомобільних перевізників на території: площина на території радіусом 25 км з центром на просп. Грушевського 17 у м. Кам'янець-Подільський, А/Д Н-03, 288 км +215 м щодо додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, за результатами якої складено акт №024462.
53. Перевірка проведена відносно транспортного засобу марки SCANIA, номерний знак Н346КУ32, серія і номер свідоцтва про реєстрацію 3251 №676987. Водій - ОСОБА_8.
54. Згідно з вказаним актом, перевіркою встановлено, що водій здійснював міжнародні автомобільні перевезення пасажирів по маршруту Чернівці-Москва без відповідно дозволу центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, чим порушив вимоги статті 57 Закону України "Про автомобільний транспорт". Водій від пояснення та підпису відмовився, про що посадовими особами, що провели перевірку, зроблено запис в акті перевірки.
55. На підставі висновків акту перевірки, начальником Управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області розглянуто справу та винесено 26.10.2017 постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №033269, відповідно до якої до товариства з обмеженою відповідальністю "Регіональні автобусні маршрути" застосовано адміністративно-господарський штраф у сумі 17000,00 грн за порушення вимог статі 57 Закону України "Про автомобільний транспорт", відповідальність за яке передбачена абзацом 7 статті 60 вказаного закону.
56. Згідно з графіком проведення рейдових перевірок, які здійснюються територіальними органами Державної служби України з безпеки на транспорті у період з 30.10.2017 по 05.11.2017, затвердженого наказом від 26.10.2017 №1039, та направлення на перевірку №008093 від 30.10.2017 працівниками відповідача 03.11.2017 проведена рейдову перевірку автотранспортних засобів автомобільних перевізників на території: площина на території радіусом 23 км з центром на вул. Проскурівська 67 у м. Хмельницький, А/ДН-03, 169 км+220 м, 192 км+220 м, А/ДН-12, 252 км+220 м, А/ДМ-12, 277 км щодо додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, за результатами якої складено акт №024494.
57. Перевірка проведена відносно транспортного засобу марки Скания, номерний знак У870НТ777, серія і номер свідоцтва про реєстрацію 3249 №079153. Водій - ОСОБА_9.
58. Згідно з вказаним актом, перевіркою встановлено, що водій здійснював міжнародні автомобільні перевезення пасажирів по регулярних пасажирських перевезеннях по маршруту Чернівці-Москва без дозволу, визначеного статтею 57 Закону України "Про автомобільний транспорт". Водій з актом ознайомлений, від пояснення та підпису відмовився, копію постанови отримав, про що посадовими особами, що провели перевірку, зроблено запис в акті перевірки.
59. На підставі висновків акту перевірки, начальником Управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області розглянуто справу та винесено 03.11.2017 постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №033296, відповідно до якої до товариства з обмеженою відповідальністю "Регіональні автобусні маршрути" застосовано адміністративно-господарський штраф у сумі 17000,00 грн за порушення вимог статі 57 Закону України "Про автомобільний транспорт", відповідальність за яке передбачена абзацом 7 статті 60 вказаного закону.
60. Товариство з обмеженою відповідальністю "Регіональні автобусні маршрути", вважаючи, що оскаржені рішення є протиправними та такими, що порушують його права, звернувся з позовом до суду.
IV. ОЦІНКА СУДУ
61. Засади організації та діяльності автомобільного транспорту визначає Закон України "Про автомобільний транспорт".
62. Статтею 3 Закону України "Про автомобільний транспорт" визначено, що цей Закон регулює відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень.
63. Відповідно до статті 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" реалізація державної політики у сфері автомобільного транспорту здійснюється через центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.
64. Пункт 1 Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 №103 (далі - Положення №103), визначив, що Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті.
65. За змістом пункту 8 Положення №103 Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи.
66. Пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2015 №592 "Деякі питання забезпечення діяльності Державної служби з безпеки на транспорті" утворені територіальні органи Державної служби з безпеки на транспорті як структурні підрозділи апарату Служби за переліком згідно з додатком 3, зокрема, Управління Укртрансінспекції у Хмельницькій області.
67. Процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб'єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, виконанням умов перевезень, визначених дозволом на перевезення на міжобласних автобусних маршрутах, вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення, дотриманням габаритно-вагових параметрів, наявністю дозвільних документів на виконання перевезень та відповідністю виду перевезень, відповідних ліцензій, внесенням перевізниками-нерезидентами платежів за проїзд автомобільними дорогами визначає Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 №1567 (далі - Порядок №1567).
68. Відповідно до пункту 2 Порядку №1567 державному контролю підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних суб'єктів господарювання (далі - транспортні засоби), що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.
69. Згідно з пунктом 15 Порядку №1567 під час проведення рейдової перевірки перевіряється, зокрема, додержання вимог статей 53, 56, 57 і 59 Закону.
70. Відповідно до статті 53 Закону України "Про автомобільний транспорт" при виконанні міжнародних перевезень пасажирів нерезиденти повинні мати: дозвіл України; свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу; список пасажирів (для нерегулярних та маятникових перевезень); білетно-облікову документацію.
71. Статтею 57 Закону України "Про автомобільний транспорт" визначено, що перевезення пасажирів і вантажів між пунктами, розташованими на території України, транспортними засобами, що належать іноземним перевізникам, забороняється, якщо на це не було отримано дозволу центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті.
72. Перевезення пасажирів та вантажів з третьої країни та/або в третю країну через територію України нерезидентами забороняється без відповідного дозволу центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті.
73. При цьому, статтею 1 Закону України "Про автомобільний транспорт" визначено поняття як автомобільного перевізника так і водія.
74. Так, "автомобільний перевізник" - це фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.
75. "Водій" - це особа, яка керує транспортним засобом і має відповідне посвідчення встановленого зразка.
76. Відповідно до положень абзаців 6, 7 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи за: виконання нерезидентами України міжнародних перевезень пасажирів чи вантажів без документів, перелік яких визначений статтею 53 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; порушення нерезидентами вимог статті 57 цього Закону - штраф у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
77. Тобто, визначальними ознаками такої відповідальності є те, що автомобільним перевізником не дотримано зазначених вище вимог законодавства.
78. З наведених норм чинного законодавства, на підставі яких позивача притягнуто до відповідальності, слідує, що адміністративно-господарські штрафи застосовуються до автомобільних перевізників.
79. Суд встановив, що автомобілі, які перевірялися, перебували у користуванні іншої особи - ТОВ "Сіріус".
80. Водії, які керували транспортними засобами, були працівниками ТОВ "Сіріус", що підтверджується наказами:
- №СИ000000015 від 01.11.2014 щодо прийняття на роботи ОСОБА_5, посада - водій;
- №СИ000000011 від 01.10.2015 щодо прийняття на роботу ОСОБА_9, посада - водій;
- №СИ000000008 від 22.03.2017 щодо прийняття на роботу ОСОБА_6, посада - водій;
- №СИ000000010 від 01.06.2017 щодо прийняття на роботу ОСОБА_11, посада - водій;
- №СИ000000002 від 02.03.2015 щодо прийняття на роботу ОСОБА_7, посада - водій.
81. Зазначена обставина також підтверджується реєстром Реєстр даних про доходи фізичних осіб за 2017 рік, що подавався до податкового органу податковим агентом ТОВ "Сіріус" 21.02.2018. Так, до податкового органу було подано дані щодо 50 працівників, у тому числі щодо ОСОБА_11 (пункт 16), ОСОБА_7 (пункт 38), ОСОБА_9 (пункт 42), ОСОБА_6 (пункт 47), ОСОБА_5 (пункт 48). Згідно з протоколом №7126 від 26.02.2018 вказаний файл прийнятий, а довідки записані в базу даних (податкової) інспекції.
82. Таким чином, позивач в спірних правовідносинах не є автомобільним перевізником у розумінні положень Закону України "Про автомобільний транспорт" і не може нести відповідальність, передбачену абзацами 6, 7 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт".
83. Суд критично оцінює твердження відповідача щодо передачі позивачем транспортних засобів, які перевірялися під час рейдової перевірки, ТОВ "Сіріус" 09.11.2017, оскільки згідно з додатками 1 до договорів оренди транспортного засобу без екіпажу №10-08/2017 від 09.08.2017, №11-08/2017 від 09.08.2017, №09-08/2017 від 01.08.2017 та №29-08/2017 від 29.08.2017, транспортні засоби були передані ТОВ "Сіріус" 09.08.2017 та 29.08.2017.
84. Разом з тим, доказів оскарження договорів оренди транспортного засобу без екіпажу №10-08/2017 від 09.08.2017, №11-08/2017 від 09.08.2017, №09-08/2017 від 01.08.2017 та №29-08/2017 від 29.08.2017 відповідачем не надано. Не здобуто таких доказів і судом.
85. Щодо судження відповідача про не здійснення ТОВ "Сіріус" перевезень, дотримання вимог законодавства під час здійснення яких були предметом рейдової перевірки, за результатами якої винесено оскаржені постанови, внаслідок не внесення ТОВ "Сіріус" змін, зокрема, щодо списку автобусів, що будуть використовуватись, у т.ч. резервних та щодо підтвердження відповідності автобуса умовам перевезень (на кожний автобус за списком) відповідно до вимог пунктів 3.3.1, 3.1.1 Порядку організації регулярних, нерегулярних і маятникових перевезень пасажирів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні, затвердженого наказом Міністерства транспорті і зв'язку №75 від 09.02.2004; повідомлення ТДВ "Чемеровецьке АТП-16847" про викрадення дозвільних документів на здійснення міжнародних перевезень, а також про розірвання договору №1/2015 від 09.08.2015 про спільну діяльність щодо перевезення пасажирів на міжнародному маршруті "Чернівці (Україна) - Москва (Російська Федерація)" з ТОВ "Сіріус", а також відсутності в останнього дозволу Міністерства інфраструктури України на міжнародні регулярні перевезення пасажирів між Україною та Російською Федерацією за маршрутом Чернівці-Москва, суд зазначає, що предметом розгляду в даній справі не є правомірність здійснення міжнародних регулярних перевезень пасажирів ТОВ "Сіріус".
86. Крім того, оформлення результатів перевірки та застосування адміністративно-господарських штрафів визначено положеннями Порядку №1567.
87. Відповідно до пункту 20 Порядку №20 виявлені під час перевірки порушення вимог законодавства та норм і стандартів щодо організації перевезень автомобільним транспортом зазначаються в акті з посиланням на порушену норму.
88. Всупереч наведеного, в постанові про застосування адміністративно-господарського штрафу №033265 від 20.10.2017 до товариства з обмеженою відповідальністю "Регіональні автобусні маршрути" застосовано адміністративно-господарський штраф у сумі 1700,00 грн за порушення вимог статі 57 Закону України "Про автомобільний транспорт", відповідальність за яке передбачена абзацом 6 статті 60 вказаного закону. Проте, абзац 6 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" не передбачає відповідальності за порушення вимог статті 57 вказаного закону, а встановлює відповідальність за виконання нерезидентами України міжнародних перевезень пасажирів чи вантажів без документів, перелік яких визначений статтею 53 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
89. Відповідно до пункту 21 Порядку №1567 у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3.
90. Про результати перевірки транспортного засобу (відсутність порушення або зазначення номера складеного акта) посадова особа робить запис у дорожньому листі (за наявності такого) із зазначенням дати, часу, місця перевірки, свого прізвища, місця роботи і посади, номера службового посвідчення та ставить свій підпис, а у разі проведення перевірки виконання Європейської угоди ставить відповідний відбиток печатки на реєстраційному листку режиму праці та відпочинку водіїв (у разі наявності).
91. У разі відмови уповноваженої особи суб'єкта господарювання або водія від підписання акта перевірки суб'єкта господарювання або акта перевірки транспортного засобу посадові особи, що провели перевірку, роблять про це запис (пункт 22 Порядку №1567).
92. Згідно з приписами пункту 24 Порядку №1567, акти зазначені у пунктах 20, 21 цього Порядку, реєструються в журналі обліку.
93. Відповідно до пункту 25 Порядку №1567 справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.
94. У разі виявлення вчиненого іноземним перевізником порушення посадова особа складає відповідний акт та приймає постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу, а інформацію про виявлені порушення та адміністративно-господарський штраф надсилає центральному органові виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері державної митної справи.
95. Пункт 26 Порядку №1567 визначив, що справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання.
96. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням.
97. При цьому, згідно з пунктом 27 Порядку №1567 у разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі.
98. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування адміністративно-господарських штрафів, яка оформляється згідно з додатком 5.
99. Відповідно до пункту 29 Порядку №1567 копія постанови видається не пізніше ніж протягом трьох днів після її винесення уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням.
100. Зі змісту наведених положень слідує, що нормами законодавства не передбачено особливостей винесення постанов про застосування адміністративно-господарського штрафу під час проведення рейдових перевірок, зокрема, щодо їх винесення безпосередньо після складення акту проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
101. Тому, суд вважає помилковим твердження відповідача щодо наявності законодавчо визначених підстав для винесення оскаржених постанов безпосередньо після проведення рейдової перевірки. Крім того, суд звертає увагу на те, що оскаржені постанови винесені начальником Управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області. Проте, зі змісту направлень на перевірку та актів проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, відсутні відомості щодо присутності начальника Управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області під час проведення рейдових перевірок, за результатами яких винесені оскаржені постанови.
102. Також суд враховує, що в постановах Управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області про застосування адміністративно-господарського штрафу №033262 від 19.10.2017, №033263 від 19.10.2017, №033265 від 20.10.2017, №033266 від 20.10.2017, №033267 від 23.10.2017, №033268 від 25.10.2017, №033269 від 26.10.2017, №033296 від 03.11.2017 зазначено, що вони винесені за результатами розгляду справ про порушення законодавства про автомобільний транспорт. Разом з тим, всупереч вимог пункту 26 Порядку №1567, позивача не було повідомлено про дату, час та місце розгляду справи належним чином. Отже, відповідач не надав змогу позивачу надати пояснення щодо встановлених ним порушень.
103. Разом з тим, суд зазначає, що застосовуючи до товариства з обмеженою відповідальністю "Регіональні автобусні маршрути" адміністративно-господарський штраф, визначений статтею 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", відповідачу слід було з'ясувати хто є перевізником.
104. Щодо твердження відповідача про те, що під час проведення рейдових перевірок в межах спірних правовідносин перевіряючі мали враховувати лише документи, визначені статтею 53 Закону України "Про автомобільний транспорт", суд зазначає наступне.
105. Як стверджено представником відповідача в судових засіданнях, під час проведення рейдових перевірок в межах спірних правовідносин, перевіряючим, зокрема, було надано список пасажирів, де міститься печатка товариства з обмеженою відповідальністю "Регіональні автобусні маршрути" та ТОВ "Сіріус", а також дозвіл Міністерства інфраструктури України на міжнародні регулярні перевезення пасажирів між Україною та Російською Федерацією по маршруту "Чернівці-Москва", в якому перевізником було зазначено ТОВ "Сіріус". При цьому, перевіряючими не було надано оцінки вказаному, зокрема, не перевірено наявності фактичних обставин на підтвердження чи спростування наявності в позивача статусу перевізника. Не було цього досліджено і під час розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт.
106. Тому, суд вважає оціночним судженням відповідача з помилковим висновком щодо відсутності необхідності з'ясування наявності статусу перевізника в товариства з обмеженою відповідальністю "Регіональні автобусні маршрути".
107. Враховуючи наведене вище, суд вважає, що відповідачем, як суб'єктом владних повноважень, не доведено правомірності винесення оскаржених постанов. З урахуванням встановлених обставин, постанови Управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області про застосування адміністративно-господарського штрафу №033262 від 19.10.2017, №033263 від 19.10.2017, №033265 від 20.10.2017, №033266 від 20.10.2017, №033267 від 23.10.2017, №033268 від 25.10.2017, №033269 від 26.10.2017, №033296 від 03.11.2017 є протиправними та наявні правові підстави для їх скасування.
108. Щодо позовної вимоги про стягнення з відповідача на користь позивача коштів, сплачених по винесеній постанові №033267 від 23.10.2017 про застосування адміністративно-господарського штрафу на загальну суму 17000 грн, суд зазначає наступне.
109. Повернення сплачених коштів за постановою Управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області про застосування адміністративно-господарського штрафу, які за наслідками судового оскарження скасовуються, здійснюється відповідно до Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2013 №787, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.09.2013 за №1650/24182, який визначає процедури повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, а саме: податків, зборів, пені, платежів та інших доходів бюджету, коштів від повернення до бюджетів бюджетних позичок, фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, та кредитів, у тому числі залучених державою (місцевими бюджетами) або під державні (місцеві) гарантії (далі - платежі).
110. Крім того, суд враховує, що на час розгляду даної справи позивач не звертався до відповідача з заявою про повернення коштів і відповідач не відмовляв в їх поверненні, тому відсутній спір з приводу повернення сплачених товариством з обмеженою відповідальністю "Регіональні автобусні маршрути" коштів в сумі 17000,00 грн згідно з постановою №033267 від 23.10.2017.
111. Таким чином, позовні вимоги щодо стягнення з відповідача на користь позивача коштів, сплачених по винесеній постанові №033267 від 23.10.2017 про застосування адміністративно-господарського штрафу на загальну суму 17000 грн є передчасними і в їх задоволенні слід.
112. Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
113. Згідно з частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. Частиною 2 вказаної статті визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
114. Враховуючи наведене вище, наявні правові підстави для часткового задоволення позову.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
позов товариства з обмеженою відповідальністю "Регіональні автобусні маршрути" задовольнити частково.
Визнати протиправними та скасувати постанови Управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області про застосування адміністративно-господарського штрафу №033262 від 19.10.2017, №033263 від 19.10.2017, №033265 від 20.10.2017, №033266 від 20.10.2017, №033267 від 23.10.2017, №033268 від 25.10.2017, №033269 від 26.10.2017, №033296 від 03.11.2017.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складене 01 березня 2019 року
Позивач:Товариство з обмеженою відповідальністю "Регіональні автобусні маршрути" (вул. Велика Очаківська 47-А буд.1, м. Москва, 119361 , державний реєстраційний номер - 1127746701830)
Відповідач:Управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області (вул. Соборна 75, м. Хмельницький, Хмельницька область, 29000 , код ЄДРПОУ - 39816845)
Головуючий суддя Д.Д. Гнап