Рішення від 01.03.2019 по справі 560/4101/18

Справа № 560/4101/18

РІШЕННЯ

іменем України

01 березня 2019 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Ковальчук О.К. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру , Кваліфікаційної комісії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру про визнання протиправними та скасування рішення та наказу, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, кваліфікаційної комісії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, в якому просить визнати протиправними та скасувати рішення кваліфікаційної комісії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, оформлене протоколом, в частині звернення з поданням до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру щодо анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника ОСОБА_1 (кваліфікаційний сертифікат від 06.02.2015 №012523), наказ Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 17.08.2018 №125 "Про анулювання кваліфікаційних сертифікатів" в частині анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника ОСОБА_1, та зобов'язати Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру внести до Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників відомості про скасування наказу Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 17.08.2018 №125 "Про анулювання кваліфікаційних сертифікатів" в частині анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника ОСОБА_1.

В обґрунтування позовних вимог вказує, що 06.02.2015 року отримав кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника №012523. Листом від 27.08.2018р. Держгеокадастр повідомив, що відповідно до наказу Держгеокадастру від 17.08.2018р. №125 "Про анулювання кваліфікаційних сертифікатів" кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника від 06.02.2015 року №012523 анульований на підставі подання Кваліфікаційної комісії від 03.07.2018 року №18/355, відповідно до частини 19 статті 66 та частини 3 статті 68 закону України "Про землеустрій". Вказує, що підставою для анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника слугував негативний висновок державної експертизи складений Управління державної експертизи Держгеокадастру від 01.03.2018 № 277-18 щодо проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок водного фонду на умовах оренди СВК «Лабунський» для рибогосподарських потреб за межами населених пунктів на території Новолабунської сільської ради, згідно з яким проект землеустрою розроблений з порушенням вимог статті 134 Земельного кодексу України (передача земельної ділянки державної чи комунальної власності в оренду для зазначених потреб без правовстановлюючих документів на об'єкти). Вказує, що згідно з положеннями статей 60, 61-1, 68 закону України "Про землеустрій" державний контроль за проведенням землеустрою, виконанням запроектованих заходів із землеустрою і дотриманням вимог, встановлених цим Законом, законами України та іншими нормативно-правовими актами при розробці документації із землеустрою, здійснюється центральним органом виконавчої влади, за наявності підстав для анулювання чи зупинення дії кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника акт перевірки є обов'язковим для розгляду на засіданні Кваліфікаційної комісії. За результатами розгляду акта Кваліфікаційна комісія направляє подання центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, про анулювання чи зупинення дії кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника. На підставі подання Кваліфікаційної комісії про анулювання чи зупинення дії кваліфікаційного сертифіката центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, приймає рішення про анулювання чи зупинення дії кваліфікаційного сертифіката. Крім того, Кваліфікаційна комісія за результатами розгляду письмових звернень заінтересованих осіб, замовників документації із землеустрою, органів державної влади та місцевого самоврядування, саморегулівних організацій у сфері землеустрою робить подання центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, про позбавлення сертифікованого інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифіката (його анулювання) з підстав, зокрема, грубого порушення сертифікованим інженером-землевпорядником вимог положень нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою. Позивач зазначає, що будь якого грубого порушення вимог положень нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою не вчиняв, а чинне законодавством не передбачає, що негативний висновок державної експертизи землевпорядної документації може свідчити про грубе порушення сертифікованим інженером-землевпорядником стандартів, норм і правил у сфері землеустрою. На підтвердження дотримання вимог земельного законодавства під час виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок водного фонду на умовах оренди СВК «Лабунський» для рибогосподарських потреб за межами населених пунктів на території Новолабунської сільської ради Полонського району Хмельницької області надав висновок державної експертизи від 4.05.2018 №618-18. Тому, рішення Кваліфікаційної комісії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, наказ Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 17.08.2018 року №125 "Про анулювання кваліфікаційних сертифікатів", в частині анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника ОСОБА_1 є протиправними, та підлягають скасуванню.

Позивач надіслав до суду клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін.

Вирішуючи вказане клопотання, суд враховує, що згідно з частинами 5, 6, 7 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін: 1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу; 2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.

Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву.

Згідно з частиною 2 статті 204 Кодексу адміністративного судочинства України суд залишає без розгляду заяви та клопотання, які без поважних причин не були заявлені в підготовчому провадженні або в інший строк, визначений судом.

Позивач подав клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін з пропуском строку встановленого частиною 7 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України, тому суд залишає його без розгляду.

У відзиві на позов відповідач зазначив, що підставою для прийняття рішення Кваліфікаційною комісією та видання оскаржуваного наказу, слугував лист Держгеокадастру від 15.06.2018 № 21-28-0.23-6748/2-18, в якому поінформовано про порушення сертифікованими інженерами-землевпорядниками, у тому числі ОСОБА_1, кваліфікаційних вимог положень нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою. Згідно з пунктом 1 додатку до листа Управлінням державної експертизи Держгеокадастру за результатами проведення державної експертизи проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок водного фонду на умовах оренди сільськогосподарському виробничому кооперативу (далі - СВК) «Лабунський» для рибогосподарських потреб за межами населених пунктів на території Новолабунської сільської ради Полонського району Хмельницької області, розробником якої був позивач, наданий негативний висновок державної експертизи від 01.03.2018 № 277-18. Проект землеустрою був розроблений з порушенням вимог статті 134 Земельного кодексу України (далі - ЗК України) та абзацу сьомого статті 9 закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» відповідно до якого, проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок особливо цінних земель, земель лісогосподарського призначення, а також земель водного фонду, природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення, підлягають обов'язковій державній експертизі. Повноваженнями вирішувати питання щодо видачі та анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника та інженера-геодезиста наділена Кваліфікаційна комісія Держгеокадастру, що діє згідно з Порядком роботи кваліфікаційної комісії, видачі та анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника та інженера-геодезиста, затвердженим наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 28.07.2017 № 392 (далі - Порядок). Відповідно до частини другої статті 68 закону України «Про землеустрій» Кваліфікаційна комісія за результатами розгляду письмових звернень заінтересованих осіб, замовників документації із землеустрою, органів державної влади та місцевого самоврядування, саморегулівних організацій у сфері землеустрою робить подання центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, про позбавлення сертифікованого інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифіката (його анулювання), зокрема, за грубе порушення сертифікованим інженером-землевпорядником вимог положень нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою. За результатами розгляду листа Держгеокадастру від 15.06.2018 №21-28-0.23-6748/2-18, щодо порушення сертифікованими інженерами-землевпорядниками, у тому числі ОСОБА_1, кваліфікаційних вимог положень нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою, Кваліфікаційна комісія 21.06.2018 ухвалила рішення про звернення з поданням до Держгеокадастру щодо анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника ОСОБА_1 (кваліфікаційний сертифікат від 06.02.2015 № 012523), відповідно до якого звернулась до Держгеокадастру із поданням від 03.07.2018 № 18/355 щодо анулювання кваліфікаційних сертифікатів інженерів-землевпорядників, у тому числі, ОСОБА_1 (кваліфікаційний сертифікат від 06.02.2015 № 012523). Наказом Держгеокадастру від 17.08.2018 №125 «Про анулювання кваліфікаційних сертифікатів» кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника ОСОБА_1 (кваліфікаційний сертифікат від 06.02.2015 №012523) анульований. Таким чином, Держгеокадастром та Кваліфікаційною комісією дотриманий встановлений законом порядок та процедура позбавлення (анулювання) ОСОБА_1 кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника від 06.02.2015 № 012523, а тому в задоволені позовних вимог слід відмовити.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному зв'язку та сукупності, суд встановив таке.

На замовлення сільськогосподарського виробничого кооперативу «Лабунський» позивач розробив проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок водного фонду на умовах оренди сільськогосподарському виробничому кооперативу (далі - СВК) «Лабунський» для рибогосподарських потреб за межами населених пунктів на території Новолабунської сільської ради Полонського району Хмельницької області, та надав для державної експертизи.

Відповідно до висновку державної експертизи від 01.03.2018 № 277-18 проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок водного фонду на умовах оренди СВК «Лабунський» для рибогосподарських потреб за межами населених пунктів на території Новолабунської сільської ради Полонського району Хмельницької області розроблений з порушенням вимог статті 134 Земельного кодексу України, оскільки передача земельної ділянки державної чи комунальної власності в оренду для зазначених потреб без правовстановлюючих документів на об'єкти нерухомого майна та без дозволу на спецводокористування має здійснюватись на конкурентних засадах (земельних торгах).

Листом від 15.06.2018 №21-28-0.23-6748/2-18 Держгеокадастр звернувся до Кваліфікаційної комісії щодо порушення сертифікованим інженером-землевпорядником ФОП ОСОБА_1 вимог положень нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою з розроблення документації із землеустрою у зв'язку з тим, що проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок водного фонду на умовах оренди СВК «Лабунський» для рибогосподарських потреб за межами населених пунктів на території Новолабунської сільської ради Полонського району Хмельницької області не відповідає вимогам статті 134 Земельного кодексу України, що підтверджується висновком державної експертизи землевпорядної документації Дергеокадастру від 01.03.2018 №277-18.

Кваліфікаційна комісія, розглянувши лист Держгеокадастру від 15.06.2018 №21-28-0.23-6748/2-18, прийняла рішення про звернення до Держгеокадастру з поданням про анулювання кваліфікаційних сертифікатів інженерів-землевпорядників, зокрема, ОСОБА_1 (протокол від 21.06.2018 №6).

Наказом від 17.08.2018р. №125 "Про анулювання кваліфікаційних сертифікатів" Держгеокадастр скасував кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника ОСОБА_1 (кваліфікаційний сертифікат від 06.02.2015 №012523).

Позивач, вважаючи рішення Кваліфікаційної комісії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру та наказ Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 17.08 2018 року №125 «Про анулювання кваліфікаційних сертифікатів», в частині анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника ОСОБА_1 протиправними, звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує таке.

Правовідносини щодо видачі та анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника та інженера-геодезиста регулюються, зокрема, Земельним кодексом України, законами України «Про землеустрій», «Про державну експертизу землевпорядної документації», наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про питання сертифікації інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів» від 28 липня 2017 року № 392, яким затверджений Порядок роботи Кваліфікаційної комісії, видачі та анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника та інженера-геодезиста, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 22 серпня 2017 р. за N 1044/30912 (далі - Порядок № 392).

Відповідно до пункту "ж" частини 1 статті 184 Земельного кодексу України землеустрій передбачає, що складання проекту землеустрою, повинне забезпечувати еколого-економічне обґрунтування сівозмін, упорядкування угідь, а також розроблення заходів щодо охорони земель.

Частиною третьою статті 66 закону України «Про землеустрій» встановлено, що відповідальними особами за якість робіт із землеустрою можуть бути лише сертифіковані інженери-землевпорядники.

Відповідно до частин 19-21 статті 66 закону України «Про землеустрій» кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника анулюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин: а) за зверненням сертифікованого інженера-землевпорядника; б) у разі набрання законної сили рішенням суду про обмеження дієздатності особи (інженера-землевпорядника), визнання її недієздатною, безвісно відсутньою; в) за поданням Кваліфікаційної комісії в разі встановлення факту порушення інженером-землевпорядником законодавства у сфері землеустрою відповідно до статті 68 цього Закону; г) на підставі свідоцтва про смерть.

Фактичною підставою для анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника ОСОБА_1 слугувало подання Кваліфікаційної комісії, зареєстроване 16.08.2018 року № 0-28393/01/1, про анулювання кваліфікаційних сертифікатів інженерів-землевпорядників, зокрема, ОСОБА_1

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Пунктом 19 Розділу III Порядку №392 встановлено, що Кваліфікаційна комісія за результатами розгляду письмових звернень заінтересованих осіб, замовників документації із землеустрою, органів державної влади та місцевого самоврядування, саморегулівних організацій у сфері землеустрою робить подання до Держгеокадастру про позбавлення сертифікованого інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифіката (його анулювання) з таких підстав: грубе порушення сертифікованим інженером-землевпорядником вимог положень нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою; рішення суду за фактами неякісного проведення землеустрою сертифікованим інженером-землевпорядником; наявність у сертифікованого інженера-землевпорядника непогашеної судимості за корисливі злочини; з'ясування факту неправомірної видачі кваліфікаційного сертифіката.

На підставі подання Кваліфікаційної комісії про позбавлення сертифікованого інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифіката Держгеокадастр приймає відповідне рішення та повідомляє його письмово у двотижневий строк після надходження відповідного протоколу засідання Кваліфікаційної комісії.

Суд встановив, що підставою для розгляду питання про анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника ОСОБА_1 слугував лист Держгеокадастру від 15.06.2018 № 21-28-0.23-6748/2-18 яким поінформовано про порушення сертифікованими інженерами-землевпорядниками, зокрема позивачем, кваліфікаційних вимог положень нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою.

Повноваження Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру щодо контролю за дотриманням земельного законодавства визначає закон України " Про землеустрій".

Відповідно до статті 61-1 закону України «Про землеустрій» державний нагляд у сфері землеустрою здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, шляхом проведення планових та позапланових перевірок відповідно до підстав, визначених Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Під час здійснення заходів державного нагляду виконавців робіт із землеустрою центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, перевіряє дотримання сертифікованим інженером-землевпорядником вимог положень законів, інших нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою.

За наявності підстав для анулювання чи зупинення дії кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника акт перевірки є обов'язковим для розгляду на засіданні Кваліфікаційної комісії. За результатами розгляду акта Кваліфікаційна комісія направляє подання центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, про анулювання чи зупинення дії кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника.

Центральний орган виконавчої влади може бути ініціатором анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника лише за результатами державного нагляду.

Абзацом 9 статті 61-1 закону України «Про землеустрій» передбачено, що на підставі подання Кваліфікаційної комісії про анулювання чи зупинення дії кваліфікаційного сертифіката центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, приймає рішення про анулювання чи зупинення дії кваліфікаційного сертифіката та повідомляє інженера-землевпорядника письмово у двотижневий строк після надходження відповідного протоколу засідання Кваліфікаційної комісії.

Статтею 68 закону України "Про землеустрій" передбачено, що Кваліфікаційна комісія за результатами розгляду письмових звернень заінтересованих осіб, замовників документації із землеустрою, органів державної влади та місцевого самоврядування, саморегулівних організацій у сфері землеустрою робить подання центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, про позбавлення сертифікованого інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифіката (його анулювання) з таких підстав: грубе порушення сертифікованим інженером-землевпорядником вимог положень нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою; рішення суду за фактами неякісного проведення землеустрою сертифікованим інженером-землевпорядником; наявність у сертифікованого інженера-землевпорядника непогашеної судимості за корисливі злочини; з'ясування факту неправомірної видачі кваліфікаційного сертифіката.

На підставі подання Кваліфікаційної комісії про позбавлення сертифікованого інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифіката центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, приймає відповідне рішення та повідомляє його письмово у двотижневий строк після надходження відповідного протоколу засідання Кваліфікаційної комісії.

Отже, анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника здійснюється Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру за поданням Кваліфікаційної комісії за наявності однієї із підстав, визначених у статті 68 закону України «Про землеустрій». Кваліфікаційна комісія проводить засідання, на якому обов'язково розглядає акт перевірки та інші матеріали, та приймає відповідне рішення, яке оформлюється протоколом. У разі прийняття рішення про внесення подання до Держгеокадастру України стосовно анулювання сертифіката інженера-землевпорядника, Кваліфікаційна комісія вносить відповідне подання.

Згідно з пунктом 1 Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2015 № 15, Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства і який реалізує державну політику у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності, земельних відносин, землеустрою, у сфері Державного земельного кадастру, державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів.

Відповідачем не надані докази проведення Держгеокадастром перевірки з питань дотримання сертифікованим інженером-землевпорядником вимог положень законів, інших нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою, та складення за його результатами акта.

Акт перевірки порушення сертифікованим інженером-землевпорядником ОСОБА_1Д кваліфікаційних вимог положень нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою Держгеокадастром до суду не наданий.

Таким чином, вимоги статті 61-1 закону України «Про землеустрій», щодо складання та розгляду акта перевірки, Кваліфікаційною комісією Держгеокадастру та Держгеокадастром не дотриманні.

Разом з тим, суд враховує, що відповідно до пункту "а" частини другої статті 28 закону України «Про землеустрій» розробники документації із землеустрою зобов'язані дотримуватися законодавства України, що регулює земельні відносини, а також державних стандартів, норм і правил при здійсненні землеустрою.

Встановлення факту грубого порушення позивачем вимог нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою, можливе під час здійснення заходів державного нагляду.

При цьому, наявність негативного висновку державної експертизи землевпорядної документації від 01.03.2018 №277-18 не може свідчити про грубе порушення сертифікованим інженером-землевпорядником вимог положень нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою, оскільки факт порушення встановлюється під час відповідної перевірки в порядку, визначеному законом України "Про землеустрій". Наданий позивачем висновок державної експертизи проектної документації від 04.05.2018 р., не спростовує факт порушення ним земельного законодавства, оскільки ним передбачено, що порушення усуненні не в повному обсязі.

Згідно до статті 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах та відповідно до законів України.

У пункті 169 Рішення у справі "ОСОБА_2 проти України" Європейський суд з прав людини констатував, зазначив, що вислів "згідно із законом вимагає, по-перше, щоб оскаржуваний захід мав певне підґрунтя у національному законодавстві; він також стосується якості закону, про який йдеться, вимагаючи, щоб він був доступний для зацікавленої особи, яка, окрім того, повинна мати можливість передбачити наслідки його дії щодо себе, та відповідав принципові верховенства права .

Вчинення органом державної влади дії (прийняття рішень) з порушенням приписів Конституції України та Закону, який регулює відповідні правовідносини, призводить до визнання таких дій (рішень) незаконними та відсутності правових наслідків таких дій (рішень).

Аналогічну правову позицію висловив Верховний Суд України у постанові від 27 січна 2016 року по справі №21-425а14.

Таким чином, дії відповідача щодо анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника ОСОБА_1 (кваліфікаційний сертифікат від 06.02.2015 № 012523), вчинені з порушенням закону України «Про землеустрій» та Порядку роботи кваліфікаційної комісії, видачі та анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника та інженера-геодезиста, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 28.07.2017 №392, та не можуть мати правових наслідків. Прийнятий в результаті цих дій наказ Держгеокадастру від 17.08.2018 року №125 «Про анулювання кваліфікаційних сертифікатів» в частині анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника ОСОБА_1 (кваліфікаційний сертифікат від 06.022015 № 012523) є протиправним.

Згідно з частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

В процесі судового розгляду відповідачі не довели правомірність прийнятих Кваліфікаційною комісією Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру рішення, оформленого протоколом від 21.06.2018 року №6, в частині звернення з поданням щодо анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника ОСОБА_1, та наказу Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 17.08 2018 року №125 "Про анулювання кваліфікаційних сертифікатів", в частині анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника ОСОБА_1, а тому адміністративний позов необхідно задовольнити.

У зв'язку із задоволенням позовних вимог відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України сплачений позивачем судовий збір слід стягнути з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Кваліфікаційною комісією Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, оформлене протоколом від 21.06.2018 року №6, в частині звернення з поданням щодо анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника ОСОБА_1 (кваліфікаційний сертифікат від 06.02.2015 № 012523).

Визнати протиправним та скасувати наказ Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 17.08 2018 року №125 "Про анулювання кваліфікаційних сертифікатів", в частині анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника ОСОБА_1 (кваліфікаційний сертифікат від 06.02.2015 № 012523).

Зобов'язати Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру внести до Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників відомості про скасування наказу Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 17.08.2018 №125 "Про анулювання кваліфікаційних сертифікатів" в частині анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника ОСОБА_1 (кваліфікаційний сертифікат від 06.02.2015 № 012523).

Стягнути на користь ОСОБА_1 2114,40 грн. судового збору за рахунок бюджетних асигнувань Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач:ОСОБА_1 (АДРЕСА_1,Хмельницький,Хмельницька область,29017 , код ЄДРПОУ - НОМЕР_1)

Відповідач:Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (вул. Народного Ополчення, 3,Мсп 680,Південна Частина Києва, Київ,03680 , код ЄДРПОУ - 39411771) Кваліфікаційна комісія Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (вул. Народного Ополчення, 3,Мсп 680,Південна Частина Києва, Київ,03680 , код ЄДРПОУ - 39411771)

Головуючий суддя ОСОБА_3