Справа № 352/2451/18
Провадження № 3/352/26/19
25.02.2019м. Івано-Франківськ
Суддя Тисменицького районного суду Івано-Франківської області Струтинський Р.Р., з участю прокурора Тисменицької місцевої прокуратури ОСОБА_1, секретаря Бардюк-Кавецької Л.В., розглянувши матеріали, що надійшли від Управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, який працює методистом-валеологом ФОП «ОСОБА_3О.», за ч.2 ст. 172-6 КУпАП,-
ОСОБА_2, являючись депутатом Ямницької сільської ради ОТГ Тисменицького району Івано-Франківської області, будучи відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією, 13.10.2018 року придбав рухоме майно-транспортний засіб марки «Nissan», модель Sentra Седан-В, 2012 року випуску, чорного кольору, номер кузова (шасі, рама) 3N1AB6AP3CL643367, вартістю 407180 грн., що перевищує поріг у 50 прожиткових мінімумів доходів громадян, встановлених на 1 липня 2017 року (92050 грн.), та з порушенням десятиденного строку з моменту придбання майна, передбаченого ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни в майновому стані. Таким чином вчинив адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.172-6 КпАП України.
ОСОБА_2 в судовому засіданні свою вину визнав.
Прокурор в судовому засіданні підтримав обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_2 ознак правопорушення передбачених ч.2 ст.172-6 КпАП України.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора та дослідивши матеріали адміністративної справи, слід винести постанову про наступне.
Згідно з протоколом від 29.11.2018 року № 247 про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст.172-6 КпАП України, складеного оперуповноваженим Управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції ОСОБА_4, ОСОБА_2, являючись депутатом Ямницької сільської ради ОТГ Тисменицького району Івано-Франківської області та будучи відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією, 13.10.2018 року придбав транспортний засіб марки «Nissan», модель Sentra Седан-В, 2012 року випуску, чорного кольору, номер кузова (шасі, рама) 3N1AB6AP3CL643367, вартістю 407180 грн., що перевищує поріг у 50 прожиткових мінімумів доходів громадян, встановлених на 1 липня 2017 року (92050 грн.), та з порушенням десятиденного строку з моменту придбання майна, передбаченого ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни в майновому стані.
Згідно пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є депутати сільських рад, державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.
Згідно з рішенням першої сесії сьомого демократичного скликання Ямницької сільської ради ОТГ від 23.11.2017 р. ОСОБА_2 визнано депутатом Ямницької сільської ради ОТГ.
Таким чином, у відповідності до підпункту "б" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_2, будучи депутатом Ямницької сільської ради ОТГ Тисменицького району Івано-Франківської області є суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного закону, у тому числі щодо виконання вимог фінансового контролю.
Частиною 2 ст. 172-6 КУпАП передбачено відповідальність за адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані.
Закон України «Про запобігання корупції» визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень, деталізує відповідні положення нормативно-правових актів, що наповнюють норму ч.2 ст.172-6 КпАП України більш конкретним змістом для встановлення саме тих ознак, які мають значення для правової кваліфікації зазначеного діяння.
Зокрема ч. 2 ст. 52 Закону вказує, що у разі суттєвої зміни в майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції.
У відповідності до ч. 3 ст. 52 Закону порядок інформування Національного агентства про суттєві зміни у майновому стані визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, затверджено форму повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування.
Встановлено, що 13.10.2018 року ОСОБА_2 згідно договору купівлі-продажу № 2040 придбав транспортний засіб марки «Nissan», модель Sentra Седан-В, 2012 року випуску, чорного кольору, номер кузова (шасі, рама) 3N1AB6AP3CL643367, вартістю 407180 грн., та відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії СХІ 319574 ОСОБА_2 з 25.10.2018 р. є власником даного легкового автомобіля.
Однак, у встановлений законом строк ОСОБА_2, повідомлення про зміни у своєму майновому стані у встановлений спосіб до Національного агентства з питань запобігання корупції не подав.
Як вбачається з роздруківки із Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, повідомлення про зміни в майновому стані, а саме купівлю вищевказаного транспортного засобу, ОСОБА_2 станом на 24.10.2018 р. не подав у НАЗК.
З врахуванням наведеного, а також того, що ОСОБА_2 не наведено поважних причин неподання повдіомлення про зміни в майновому стані, слід дійти до переконливого висновку про наявність в діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Враховуючи вищенаведене, характер вчиненого правопорушення та ступінь вини порушника, його особу, матеріальний стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, а тому до нього слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції ч.2 ст. 172-6 КпАП України у виді штрафу.
Окрім цього, у відповідності до положень ст.40-1 КпАП України, слід також стягнути з правопорушника судовий збір.
Керуючись ст. ст. 33, 40-1, ч.2 ст.172-6 ст. ст. 283, 284 КпАП України, Законом України «Про запобігання корупції», суд, -
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КпАП України та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 (сто) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1700 (одна тисяча сімсот) грн.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в дохід державного бюджету в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп. (стягувач - ДСА України на рахунок: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Р.Р.Струтинський