Святошинський районний суд міста Києва
ун. № 759/3366/19
пр. № 3/759/1762/19
25 лютого 2019 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Жмудь Вікторія Олексіївна, розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Скадовськ Херсонської обл., українця, громадянина України, номер картки фізичної особи - платника податків НОМЕР_1, який здобув вищу освіту, працює - ФОП, одружений, має на утриманні одну малолітню дитину, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2, проживає за адресою: АДРЕСА_3
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст. 1224; ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_2 01.04.2017 приблизно о 14 год. 40 хв., керуючи автомобілем «Renault Trafic», номерний знак НОМЕР_2, який належить на праві власності ОСОБА_3, та рухаючись по вул. Садова, 1 у м. Києві, під час випередження автомобіля «ЗАЗ 11022», номерний знак НОМЕР_3, під керуванням водія ОСОБА_4, не дотримався безпечного бокового інтервалу, внаслідок чого допустив з ним зіткнення, що призвело до механічних пошкоджень обох транспортних засобів. Своїми діями ОСОБА_2 порушив п. 2.3 «б», 13.1 Правил дорожнього руху.
Крім цього, ОСОБА_2, перебуваючи у тому ж місці і той же час, керуючи автомобілем «Renault Trafic», номерний знак НОМЕР_2, який належить на праві власності ОСОБА_3, після здійснення дорожньо-транспортної пригоди, не дочекався прибуття працівників поліції та залишив місце дорожньо-транспортної пригоди. Своїми діями ОСОБА_2 порушив п. 2.10 «а» Правил дорожнього руху.
У судовому засіданні ОСОБА_2 свою вину визнав та підтвердив обставини вчинення ним дорожньо-транспортної пригоди.
Ретельно дослідивши матеріали справи про адміністративні правопорушення, а саме: протоколи про адміністративні правопорушення серії БД № 211966 та серії БД № 211967 від 12.02.2019, які складені стосовно ОСОБА_2; копію схеми місця дорожньо-транспортної пригоди від 01.04.2017; письмові пояснення ОСОБА_4 від 01.04.2017 та ОСОБА_2 від 12.02.2019; рапорт поліцейського роти № 8 батальйону № 3 УПП в м. Києві капрала поліції ОСОБА_5, витяг з бази «Армор» від 12.04.2017, суддя дійшов такого висновку.
Згідно з ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Положеннями ст. 124 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
А положеннями ст. 1224 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за залишення водіями транспортних засобів на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.
Відповідно до п. 2.3 «б» Правил дорожнього руху України водій для забезпечення безпеки дорожнього руху зобов'язаний бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, не відволікатися від керування цим засобом у дорозі.
Згідно з п. 13.1 вказаних Правил водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримуватися безпечної дистанції та безпечного інтервалу.
Підпунктом «а» п. 2.10 згаданих Правил водій у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди зобов'язаний негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди.
Відповідно до п. 26 постанови Пленуму ВСУ України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» від 23.12.2005 № 14, суб'єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, може бути будь-яка особа, яка бере безпосередню участь у процесі руху на дорозі як пішохід, водій, пасажир, погонич тварин. При цьому пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна має бути наслідком порушення Правил дорожнього руху.
Таким чином, враховуючи, що по справі зібрано достатньо доказів, які у сукупності не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, та які підтверджують вчинення ОСОБА_2 адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124, 1224 КУпАП, є всі підстави для притягнення його до адміністративної відповідальності.
Разом з тим, згідно з п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, якщо на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення закінчилися строки, передбачені статтею 38 цього Кодексу.
Відповідно до положень ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення.
Як вбачається з матеріалів справи, адміністративні правопорушення були вчинені ОСОБА_2 01.04.2017 та лише 12.02.2019 стосовно нього складено протоколи про адміністративні правопорушення.
З огляду на вищенаведене, строки накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_2 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124 та 1224 КУпАП, закінчилися, а відтак, провадження у справі стосовно нього підлягає закриттю.
Керуючись ст. 38, п. 7 ст. 247, ст. 252, 283-285, 294 КУпАП,
ОСОБА_2 визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124 та 1224 КУпАП.
Провадження в справі про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 124 та 1224 КУпАП, стосовно ОСОБА_2 закрити на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП - у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 Кодексу.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд міста Києва.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Святошинського
районного суду міста Києва В.О. Жмудь