Ухвала від 28.02.2019 по справі 1140/2238/18

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

28 лютого 2019 року Справа № 1140/2238/18

Кіровоградський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого-судді Ю.П. Пасічник

за участю секретаря судового засідання Побочій О.В.

представника відповідача Корнет В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву представника відповідача про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню у справі за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області про визнання протиправним та скасування рішення і зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 04 грудня 2018 року рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від18 вересня 2018 року скасовано та прийнято нове рішення відповідно до якого:

- визнано протиправною та скасувати відмову Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області у наданні ОСОБА_2 дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для ведення фермерського господарства, в розмірі земельної частки (паю), за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_1, розташованої на території Кіровоградської області, Компаніївського району, Виноградівської сільської ради, викладену у листі від 26.07.2018 року за № Б-9244/0-5098/0/17-18.

- зобов'язано Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області, повторно розглянути заяву ОСОБА_2 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для ведення фермерського господарства, в розмірі земельної частки (паю), за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_1, розташованої на території Кіровоградської області, Компаніївського району, Виноградівської сільської ради.

20.02.2019 р. представник відповідача звернувся до суду із заявою про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню.

В обґрунтування заяви, відповідач, з посилання на норми п. 21 Перехідних положень Земельного кодексу України (в редакції Закону України від 10.07.2018 р. № 2498-VIII) зазначив, що відповідно до плану зовнішніх меж земель, переданих у колективну власність, відповідно до Державного акту на право колективної власності (серія КР-0000020 від 14.01.1997), земельна ділянка знаходиться в межах колективної власності, а тому з цих підстав право розпорядження земельною ділянкою з кадастровим номером НОМЕР_1 перейшло до органу місцевого самоврядування - Виноградівської сільської ради, і з цих підстав відповідач позбавлений можливості виконати рішення суду (а.с.89-91).

Згідно з ч.ч. 2, 3 статті 374 КАС України суд визнає виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню повністю або частково, якщо його було видано помилково або якщо обов'язок боржника відсутній повністю чи частково у зв'язку з його припиненням, добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин. Суд розглядає заяву в десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви. До розгляду заяви суд має право своєю ухвалою зупинити виконання за виконавчим документом або заборонити приймати виконавчий документ до виконання.

Розглянувши заяву відповідача суд вважає, що вона не підлягає задоволенню враховуючи наступне.

Відповідно до ст.20 Закону України "Про державний земельний кадастр" відомості Державного земельного кадастру є офіційними. Внесення до Державного земельного кадастру передбачених цим Законом відомостей про об'єкти Державного земельного кадастру є обов'язковим.

Судом встановлено, що відповідно до відомостей Публічної кадастрової карти України земельна ділянка з кадастровим номером НОМЕР_1 є "Тип власності: Державна власність. Цільове призначення: Для ведення товарного сільськогосподарського виробництва".

Частиною 4 ст. 122 ЗК України передбачено, що центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою вказаної статті, у власність або у користування для всіх потреб.

Зважаючи на викладене, право розпорядження земельною ділянкою з кадастровим номером НОМЕР_1 належить відповідачеві - ГУ Держгеокадастру в Кіровоградській області, а тому виконання рішення суду в даній справі має здійснюватися саме цим органом.

Таким чином, суд не знаходить підстав для задоволення заяви про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.243, 294374 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

В задоволенні заяви про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню у справі за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області про визнання протиправним та скасування рішення і зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Копію ухвали надіслати учасникам справи.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги у строки, встановлені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Кіровоградський окружний адміністративний суд.

Повний текст ухвали виготовлено 28.02.2019 року.

овний текстП

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду Ю.П. Пасічник