Справа № 283/342/19
Провадження №3/283/176/2019
21 лютого 2019 року м. Малин
Суддя Малинського районного суду Житомирської області Тимошенко А.О., за участю помічника судді Черновської Д.А., прокурора Кучера Ю.В., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від управління захисту економіки в Житомирській області ДЗЕ Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, рнокпп НОМЕР_1, паспорт серії ВН № 141191 виданий Малинським РВ УМВС України в Житомирській області 20.07.2002 року, проживаючу ІНФОРМАЦІЯ_2, пенсіонерку, працюючу в соціальному забезпеченні, депутата Ворсівської сільської ради Малинського району Житомирської області
- за ч. 1 статті 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 будучи депутатом Ворсівської сільської ради Малинського району з 06.11.2015 року по теперішній час, допустила порушення вимог фінансового контролю, а саме: подала щорічну декларацію особи, яка здійснює діяльність, пов'язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік тільки 23.04.2018 року, тобто несвоєчасно без поважних причин, чим допустила порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції».
ОСОБА_1 в суді вину свою визнала та пояснила, що вона дійсно подала електронну щорічну декларацію за 2017 рік тільки 23.04.2018 року, оскільки вона проживає у сільській місцевості, у неї немає комп'ютера, навичок користування ним, а також відсутній доступ до Інтернету, а до міста їздить рідко. Кається.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону, особи, зазначені у підпункті "б" пункту 1 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції. Проте в порушення вимог статті 45 Закону ОСОБА_1 несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, а саме за 2017 рік, чим порушила вимоги, передбачені чинним законодавством України, при наступних обставинах.
Відповідно до підпункту "б" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" (надалі - Закону), суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Отже, ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані із корупцією, у тому числі за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Пунктом 5 ч. 1 ст. 12 Закону, передбачено, що Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти. Частиною 5 вказаної статті передбачено, що нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів.
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи:
1) перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування:
щорічні декларації за 2016 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;
декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище.
2) другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
У відповідності до статті 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Згідно даних з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подано щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2017 рік 23.04.2018 року, тобто несвоєчасно.
Прокурор Коростишівської місцевої прокуратури Житомирської області ОСОБА_2 просить визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та застосувати адміністративне стягнення в межах санкції даної статті у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян - 850 грн.
Винність ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення підтверджується зібраними доказами, що містяться в матеріалах справи.
З отриманої інформації з Єдиного державного реєстру декларацій про подання щорічної електронної декларації за 2017 рік встановлено, що ОСОБА_1 оприлюднила декларацію 23 квітня 2018 року (а. с. 17).
Копією рішення Ворсівської сільської ради Малинського району Житомирської області від 06.11.2015 року про визнання повноважень та реєстрацію депутатів Ворсівської сільської ради із переліком та списком депутатів ( а. с. 21-23)
Таким чином по справі зібрано достатньо доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, та які підтверджують вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченогоч.1 ст.172-6 КУпАП.
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією ОСОБА_1 за ознаками ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, слід вважати 01.04.2018 року, тобто наступний день після закінчення терміну подання електронної декларації відповідно до вимог ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції".
Відповідно до статті 38 КУпАП, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді).
Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій і четвертій цієї статті.
Адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Як встановлено з матеріалів справи листом заступника начальника Управління спецпідрозділу СБУ в Житомирській області повідомлено Управління захисту економіки в Житомирській області Департаменту захисту економіки НП України про несвоєчасне без поважних причин подання ОСОБА_1 електронної декларації. Даний лист отримано агентством 01.10.2018 року.( а. с. 16 ).
Протокол надійшов до суду 07.02.2019 року.
Таким чином суддя вважає, що на момент розгляду справи закінчились строки передбачені ст. 38 КУпАП для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, оскільки з моменту виявлення правопорушення та на час розгляду справи пройшов термін три місяці.
Керуючись ч. 1 ст. 1726, статтями 280, 292 та 293 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
постановив:
визнати винним визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 статті 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Закрити справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 статті 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення у зв'язку з тим, що на момент розгляду справи закінчився трьохмісячний строк накладення адміністративного стягнення.
На постанову суду може бути подана скарга до Житомирської апеляційного суду через Малинський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: ОСОБА_3