Постанова від 28.02.2019 по справі 279/793/19

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Справа № 279/793/19

Провадження № 3/279/367/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"28" лютого 2019 р.

Суддя Коростенського міськрайонного суду Житомирської області Шульга О.М., розглянувши справу, яка надійшла з Управління Служби безпеки України в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_4 і Ванцетті, 3, кв.2, працюючого провідним спеціалістом з мобілізаційної та режимно-секторної роботи апарату Коростенської районної державної адміністрації, паспорт серії ВМ № 426723 виданий Коростенським МВ УМВС України в Житомирській області 15.09.1997 року, РНОКПП НОМЕР_1, -

за ст. 212-2 ч.1 п.6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, будучи провідним спеціалістом з мобілізаційної та режимно-секретної роботи апарату Коростенської районної державної адміністрації, будучи відповідальною особою за організацію і здійснення необхідних заходів по охороні державної таємниці в установі, в порушення вимог ст.37 Закону України "Про державну таємницю" та вимог «Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування на підприємствах, в установах і організаціях», який затверджений постановою КМУ № 939 від 18.12.2013 року, вчинив порушення законодавства у сфері охорони державної таємниці, передбачене ст.212-2 ч.1 п.6, а саме:

Порушення вимог п.п.32, 40 Порядку 939: начальник РСО ОСОБА_1 не погодив встановленим порядком з Управлінням СБ України в Житомирській області створення РСО та призначення начальника РСО;

Порушення вимог п.п.41-45 Порядку 939: «Положення про режимно-секретний орган» та посадова інструкція не визначають характер виконуваної працівником РСО роботи, з урахуванням положень ЗВДТ та потребують негайного переопрацювання";

Порушення вимог п.117 Порядку 939: навчання працівників, які мають допуск до державної таємниці не проводиться, довідки за результатами складання заліків не складаються;

Порушення вимог п.211 Порядку 939: начальник РСО ОСОБА_1 не відпрацював акт про придатність режимного приміщення та перелік режимних приміщень;

Порушення вимог п.219 Порядку 939: ОСОБА_1 не здає під охорону режимне приміщення РСО №5 (де цілодобово зберігаються МНСІ);

Порушення вимог п.п.233, 234 Порядку 939: правила пропускного режиму не містять конкретних заходів щодо запровадження пропускного режиму в установі та не передбачають введення перепусток, спеціального порядку пропуску іноземців та інших конкретних заходів щодо охорони установи;

Порушення вимог п.п.239, 240 Порядку 939: правили внутрішньооб'єктового режиму не передбачають забезпечення встановленого порядку користування матеріальними носіями секретної інформації, установленого порядку пересування територією установи, здійснення контролю за доступом до режимного приміщення, вжиття заходів для недопущення витоку секретної інформації під час нарад, конференцій, виставок, а також відвідування установи іноземцями та потребують негайного пере опрацювання;

Порушення вимог п.п.155, 157, 158, 159 Порядку 939: грифи секретності деяких МНСІ, які зберігаються в РСО Коростенської РДА не відповідають ЗВДТ та потребують термінового перегляду. Експертна комісія РДА не працює;

Порушення вимог п.п.160-161 Порядку 939: план з перегляду відсутній, перелік МНСІ, грифи секретності яких підлягають перегляду у РДА не розроблено;

Порушення вимог п.349 Порядку 939: в номенклатурі секретних справ відсутні таємні справи;

Порушення вимог п.п.440-444, 666 Порядку 939: начальник РСО не розробив документи з ТЗІ, а саме: розпорядження про призначення відповідальної особи за ТЗІ, розпорядження про заборону циркуляції мовної таємної інформації, моделі загроз, план-схема контрольованої зони, плат з ТЗІ на 2019 рік, перелік відомостей, що підлягають ТЗІ та інші;

Порушення вимог п.228 Порядку 939: інструкція на випадок надзвичайних ситуацій відсутня;

Порушення вимог п.734-740 Порядку 939:план заходів на особливий період не відпрацьовувався, додатки до нього не складені;

Порушення вимог п.418 Порядку 939: розпорядженням голови РДА не визначено місця для знищення МНСІ;

Порушення вимог п.п.758, 760 Порядку 939: порушення, які вказувалися в попередньому Акті на даний час не усунуто в повному обсязі;

Порушення вимог п.п.713-714 Порядку 939: відповідальним за прийом іноземців у РДА не визначено нікого;

Порушення вимог п.п.211, 233 Порядку 939: на момент перевірки в режимному приміщенні знаходився підключений не облікований ПЕОМ до мережі Інтернет, працюючий Wi-Fi розтер TP-Link s/n 3181167000715, не облікований принтер, не облікований радіоприймач та не облікований папероподрібнювач;

Порушення вимог п.50 Порядку 939: начальник РСО ОСОБА_1 не оформив заступнику голови РДА ОСОБА_2 (розпорядження про призначення на посаду від 16.11.2015р. №70-к) допуску до державної таємниці.

За результатами перевірки про виявлені порушення було складено акт №28/69дск від 28.01.2019 року та складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст.212 ч.1 п.6 КУпАП.

При розгляді справи ОСОБА_1 пояснив, що дійсно зазначений у протоколі факт мав місце. У вчиненому розкаявся, просив врахувати, що перебуває на посаді нетривалий час, тому належного досвіду не має.

Вина ОСОБА_1 доводиться протоколом про вчинення адміністративного правопорушення №16/397-24, обліковою карткою ОСОБА_1, копією наказу про переведення працівника апарату РДА, копією посадової інструкції провідного спеціаліста з мобілізаційної та режимно-секретної роботи апарату Коростенської РДА,, витягом з акту комплексної перевірки охорони державної таємниці в Коростенській РДА, а також особистими поясненнями порушника.

Пом'якшуючою відповідальність обставиною є щире розкаяння.

Обтяжуючих відповідальність обставин не встановлено.

Дані про те, що порушник раніше притягувався до адміністративної відповідальності в справі відсутні.

Оцінивши обставини вчиненого правопорушення, враховуючи його характер та наслідки, особу порушника, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, на займані посаді працює не тривалий час, а також, що період за який перевірялась діяльність та були виявлені порушення знаходиться поза часом перебування ОСОБА_1 на посаді, суддя вважає за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності на підставі ст.22 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.

Керуючись ст.ст. 22, 212-2 ч.1 п.6, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ПОСТАНОВИВ:

Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст.212-2 ч.1 п.6 КУпАП, оголосивши усне зауваження.

Провадження у справі закрити.

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Коростенський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя: О.М.Шульга