Ухвала від 27.02.2019 по справі 921/117/19

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

про повернення позовної заяви

27 лютого 2019 року м. ТернопільCправа № 921/117/19

Суддя Стопник С.Г., ознайомившись із матеріалами позовної заяви (вх. №144 від 25.02.2019)

за позовом ОСОБА_1 автомобільних доріг у Тернопільській області, вул. О.Кульчицької, 8, м. Тернопіль

до Дочірнього підприємства "Тернопільський Облавтодор" ПАТ ДАК "Автомобільні дороги України", вул. О.Кульчицької, 8, м. Тернопіль

про стягнення 34432,00 грн попередньої оплати по договору №296М від 14.06.2018,

Встановив:

Відповідно до ч.2 ст.162 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Частиною 3 ст.56 ГПК України передбачено, що юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Відповідно до абзацу 4 п.3.5 Постанови пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" (чинної на даний час) наявність на позовній заяві факсимільного підпису означає, що вона не підписана особою, яка має право її підписувати, і підлягає поверненню. Такі ж наслідки настають, коли в позовній заяві відсутні відомості про прізвище та посаду керівника юридичної особи або до позовної заяви не додано належні документи на підтвердження повноважень особи, що підписала цю заяву як представник позивача в господарському суді, і на ці документи немає посилання в заяві.

В даному випадку, позовна заява, що надійшла від ОСОБА_1 автомобільних доріг у Тернопільській області містить факсимільний підпис, проставлений від імені начальника ОСОБА_1Юлика.

Наведене, в силу вищеперелічених норм законодавства та з урахуванням роз'яснень Постанови пленуму ВГСУ №18 від 26.12.2011, не може підтверджувати того, що позовну заяву підписано саме уповноваженою особою ОСОБА_1 автомобільних доріг у Тернопільській області.

Водночас, слід зазначити, що вказана обставина не може бути усунута шляхом залишення даної позовної заяви без руху.

Згідно п.1 ч.5 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, у разі, якщо заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи.

За таких обставин, вказана позовна заява підлягає поверненню на підставі п.1 ч.5 ст.174 ГПК України.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.56, 162, 164, 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву (вх. №144 від 25.02.2019) та додані до неї документи, всього на 22 аркушах, в тому числі оригінал платіжного доручення №201 від 21.02.2019 року про сплату 1921 грн судового збору, повернути ОСОБА_1 автомобільних доріг у Тернопільській області, вул. О.Кульчицької, 8, м. Тернопіль.

Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання (27.02.2018) та може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду в порядку, визначеному ст.ст.255, 256 ГПК України.

Суддя С.Г. Стопник

Попередній документ
80149607
Наступний документ
80149609
Інформація про рішення:
№ рішення: 80149608
№ справи: 921/117/19
Дата рішення: 27.02.2019
Дата публікації: 28.02.2019
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Тернопільської області
Категорія справи: