Ухвала від 25.02.2019 по справі 0740/849/18

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про зупинення апеляційного провадження

25 лютого 2019 рокуЛьвів№ 857/3256/18

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів :

головуючого судді: Запотічного І.І.,

суддів: Довгої О.І., Сапіги В.П.,

при секретарі судового засідання: Луців І.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про зупинення провадження у справі за апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області на рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 18 жовтня 2018 року у справі № 0740/849/18 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

В серпні 2018 року Мартинов К. Г. звернувся в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області в якому з врахуванням уточнених позовних вимог просив: визнати протиправними дії відповідача по перерахунку пенсії за вислугу років починаючи з 01.01.2018 року в розмірі 70% відповідних сум грошового забезпечення та виплати перерахованої пенсії не в повному обсязі, зобов'язати відповідача здійснити з 01.01.2018 року перерахунок призначеної згідно Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" пенсії за вислугу років з урахуванням 77% розміру окладу за посадою, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років, визначених довідкою Адміністрації ДПС України про розмір грошового забезпечення від 31.03.2018 року №11/3668 та виплатити починаючи з 01.01.2018 року 100% суми перерахованої пенсії без обмежень, встановлених п. 2 постанови КМ України від 21.02.2018 року за №103 "Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб".

Рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду від 18 жовтня 2018 року позов задоволено.

Не погодившись із зазначеним рішенням, його оскаржило ГУ ПФУ в Закарпатській області, яке просить скасувати рішення суду першої інстанції і прийняти нове рішення, яким у задоволенні позову відмовити повністю.

В подальшому від ГУ ПФУ в Закарпатській області до суду надійшло клопотання про зупинення провадження у справі за апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області на рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 18 жовтня 2018 року у справі № 0740/849/18 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії до набрання законної сили рішенням Верховного Суду у зразковій справі № 240/5401/18 (провадження №Пз/9901/58/18).

4 лютого 2019 року Верховними Судом у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду прийнято рішення у зразковій справі № 240/5401/18 (Пз/9901/58/18) за позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання дій протиправними, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії.

Предметом спору у зазначеній справі є: визнання протиправними дії Головного УПФ щодо зменшення основного розміру призначеної пенсії з 83% до 70% сум грошового забезпечення починаючи з 1 січня 2018 року та зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату призначеної пенсії в основному розмірі 83% сум грошового забезпечення починаючи з 1 січня 2018 року відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб від 9 квітня 1992 року №2262-ХІІ (далі Закон №2262-ХІІ), постанови Кабінету Міністрів України Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб від 30 серпня 2017 року №704 (далі Постанова КМУ №704), з урахуванням проведених виплат.

Відповідно до п. 21 ч. 1 ст. 4 КАС України, типові адміністративні справи - адміністративні справи, відповідачем у яких є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір у яких виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, та у яких позивачами заявлено аналогічні вимоги.

Таким чином, дослідивши матеріали справи, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що справа № 0740/849/18, відноситься до типових, оскільки спір виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, а позивачами заявлено позовні вимоги аналогічні вимогам, які вирішуються Верховним Судом у зразковій справі.

Згідно з п. 9 ч. 2 ст. 236 КАС України, суд має право зупинити провадження у справі в разі розгляду типової справи і оприлюднення повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі - до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі.

Відповідно до ст. 291 КАС України, суд, який розглядає типову справу, має право зупинити провадження за клопотанням учасника справи або за власною ініціативою у випадку, якщо Верховним Судом відкрито провадження у відповідній зразковій справі. Провадження у типовій справі підлягає відновленню з дня набрання законної сили рішенням Верховного Суду у відповідній зразковій справі.

Так, рішення Верховного Суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду може бути подана до Великої Палати Верховного Суду протягом тридцяти днів.

Таким чином, враховуючи те, що рішення Верховного Суду у зразковій справі не набрало законної сили, колегія суддів дійшла висновку про зупинення апеляційного провадження у зазначеній справі до набрання законної сили рішення Верховного Суду у зразковій справі № 240/5401/18 (Пз/9901/58/18).

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 4, 236, 291, 325, 328, 329 КАС України,

УХВАЛИВ:

Клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області задовольнити.

Зупинити провадження у справі за апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області на рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 18 жовтня 2018 року у справі № 0740/849/18 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії до набрання законної сили рішенням Верховного Суду у зразковій справі №240/5401/18 (Пз/9901/58/18).

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.

На ухвалу протягом тридцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до суду касаційної інстанції.

У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Головуючий суддя І. І. Запотічний

судді О. І. Довга

Повний текст ухвали складено 26.02.2019р. В. П. Сапіга