Дата документу 20.02.2019 Справа № 554/10501/18
Провадження № 3/554/108/2019
Іменем України
20 лютого 2019 року суддя Октябрського районного суду м. Полтави Савченко А.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Полтаві у залі суду протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП і матеріали справи додані до нього щодо
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3, громадянина України, не працюючого, ідентифікаційний код невідомий, інші відомості ініціатором складення протоколу не встановлені
Відповідно до протоколу Серія ГП №371833 від 17 грудня 2018 року, складеного ДОП Полтавського ВП ГУ НП в Полтавській області лейтенантом поліції ОСОБА_2 «ОСОБА_1, перебуваючи під адміністративним наглядом у Полтавському ВП відповідно до ухвали Крюківського районного суду м. Кременчука №537/2414/18 від 8 червня 2018 року, порушив правила адміністративного нагляду, а саме: 14 жовтня 2018 року не з'явився на обов'язкову відмітку до Полтавського ВП», що, на думку ініціатора складення протоколу, є вчиненням адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП.
В судове засідання порушник, будучи належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, не з'явився, заяви про відкладення розгляду справи не подав, працівниками поліції на виконання постанови про його примусовий привід до суду доставлений не був, в зв'язку з чим суд розглядає справу за його відсутності та приходить до висновку про відсутність доказів вчинення ОСОБА_1 інкримінованого йому правопорушення та необхідності закриття справи за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення, виходячи з наступного.
У відповідності до чинного законодавства відповідальність за ч. 1 ст. 187 КУпАП наступає за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції.
Як видно із змісту протоколу, він складений з грубими порушеннями вимог ст. 256 КУпАП, яка встановлює, що в протоколі про адміністративне правопорушення, зокрема, повинні бути зазначені: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи. ОСОБА_3 підписується особою, яка його склала, і особою, яка вчинила адміністративне правопорушення. У разі відмовлення особи, яка вчинила правопорушення, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це.
При складенні протоколу порушникові роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені ст. 268 КУпАП, про що робиться відмітка у протоколі.
Ці вимоги закону ініціатором складення протоколу були грубо порушені.
Так, в ОСОБА_3 про вчинення адміністративного правопорушення (далі - ОСОБА_3) фабула правопорушення викладена без зазначення того, що відносно порушника встановлено адміністративний нагляд і якщо так, то коли, які обмеження щодо нього встановлені та які із них він порушив, тобто не розкрита суть правопорушення.
ОСОБА_3 має суттєві недоліки - у ньому, зокрема, суть адміністративного правопорушення не відповідає ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у частині 1 статті 187 КУпАП, оскільки не розкрито суть порушення відповідно до вимог закону, а лише констатовано факт його вчинення, що є недопустимим, так як порушує право на захист особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Крім того, до ОСОБА_3 не додано належним чином завіреної постанови суду, відповідно до якої щодо нього встановлено адміністративний нагляд, що ставить під сумнів наявність підстав для притягнення порушника до адміністративної відповідальності та, на думку суду, свідчить про відсутність доказів вчинення ним інкримінованого йому правопорушення.
ОСОБА_3 оформлений брутально неохайно, нерозбірливим почерком, який практично не прочитується, всупереч Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом МВС України 6 листопада 2015 року № 1376 та без додержання вимог, які зазначені в статті 256 КУпАП, що позбавляє суд можливості приймати його до уваги як доказ по справі.
В протоколі зазначені неповні відомості про особу, ІНФОРМАЦІЯ_4, сімейний стан та місце проживання (населений пункт) правопорушника, чи притягувався він раніше до відповідальності (адміністративної, кримінальної), документ, що посвідчує особу порушника, а також не зазначено РНОКПП порушника, що свідчить про не встановлення його особи, а отже і можливості перевірки причетності його до скоєного та можливості виклику і явки до суду для розгляду справи.
Отже, на підставі наведеного суд приходить до висновку про те, що обвинувачення порушника ініціатором складення протоколу ґрунтується на припущеннях.
Відповідно до ч. 3 ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Отже, на підставі наведеного суд приходить до висновку про відсутність в діяннях ОСОБА_1 складу інкримінованого йому правопорушення та необхідності закриття справи з цих підстав.
Керуючись статтями 247, 283 та 284 КУпАП,
Закрити справу щодо ОСОБА_1 на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена через місцевий суд, який виніс постанову, протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Суддя А. Г. Савченко