Дунаєвецький районний суд Хмельницької області
Справа № 674/2034/18
Провадження № 3/674/94/19
19 лютого 2019 року
Суддя Дунаєвецького районного суду Хмельницької області Артемчук В.М. розглянувши матеріали, які надійшли з Дунаєвецького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_1,
громадянина України, мешканця
с.Маків вул.Гулеватого, 35/2
Дунаєвецького району Хмельницької області
не працюючого,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.183-1 КУпАП,
До Дунаєвецького районного суду Хмельницької області надійшов адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 за ст.183-1 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_2 не з'явився, однак подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутності.
Постановою судді від 11.12.2018 року адміністративний протокол про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 було направлено на доопрацювання до Дунаєвецького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області, для доопрацювання, оскільки в протоколі не конкретизовано об'єктивну сторону складу вказаного адміністративного правопорушення, а саме у формулюванні обвинувачення у вчиненні правопорушення не зазначено відомостей щодо потерпілого, тобто не вказано на чию користь не сплачував аліменти ОСОБА_1
Крім того, при складанні протоколу державним виконавцем не було враховано пояснення ОСОБА_1 про те, що дитина знаходиться на його утриманні, а стягувачка не бере участі у її виховані ніяким чином, в тому числі не забезпечує фінансово.
06.02.2019 року вказаний адміністративний протокол надійшов на адресу суду після доопрацювання, вимоги викладені в постанові суду від 11.12.2017 року були виконанні виконані шляхом дописування відомостей у протокол про адміністративне правопорушення №43 від 21.11.2018 року, в матеріалах протоколу про адміністративне правопорушення відсутні відомості, щодо ознайомлення ОСОБА_3 з внесеними змінами.
Даний протокол про адміністративне правопорушення слід повторно повернути до Дунаєвецького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області, для доопрацювання з наступних підстав.
Згідно з ч.2 ст.7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (ст. 19 Конституції України).
Відповідно до ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП) завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно зі ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Протокол про адміністративне правопорушення має відповідати вимогам ст.256 КУпАП, в якому має бути зазначено: дата і місце його складення, посада, прізвище, імя, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до п.12 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» від 17 жовтня 2014 року №11, норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Відповідно до п.7 Інструкції оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції №1376, затвердженої наказом МВС України 06 листопада 2015 року про те, що не допускається закреслення чи виправлення відомостей. Що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовної якої його складено.
Суд наголошує, що при доопрцювання, необхідно врахувати наступні вимоги, згідно яких не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу, а також унесення додаткових записів після того, як протокол підписано особою, стосовно якої його складено.
За таких обставин вказаний протокол про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, необхідно повернути до Дунаєвецького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області, для доопрацювання, з метою усунення зазначених недоліків.
Керуючись ст.ст.183-1, 252, 254, 255, 256, 284, 290, 294 КУпАП, суддя, -
Адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 з вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.183-1 КУпАП повторно повернути до Дунаєвецького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області, для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя:/підпис/
Згідно з оригіналом:
Суддя Дунаєвецького районного суду В. М. Артемчук