Справа № 589/342/19
Провадження № 3/589/246/19
25 лютого 2019 року
Шосткинський міськрайонний суд Сумської області у складі:
головуючого - судді Лєвші С.Л.,
за участю: секретаря судового засідання Товпига А.С.,
прокурора Військової прокуратури Сумського гарнізона Віслова А.О.,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Шостка матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Управління захисту економіки в Сумській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України у відношенні громадянина України
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Глухів Сумської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , звільненого з в/ч НОМЕР_1 з посади начальника групи бойової та спеціальної підготовки 22 березня 2017 року, ідентифікаційний номер - НОМЕР_2 ,
- про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),-
Майора ОСОБА_1 (С- 486513), начальника групи бойової та спеціальної підготовки, звільнено відповідно до п.1 ч.8 «Б» ст. 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», з військової служби наказом командувача Національної гвардії України від 17.01.2017 року №4 о/с у запас Збройних сил України за станом здоров'я, з правом носіння військової форми одягу. 22.03.2017 ОСОБА_1 , виключено зі списків особового складу частини та всіх видів забезпечення. Будучи суб'єктом декларування відповідно до вимог ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року за №1700-VII (далі - Закон №1700-VII), вимог ч. 1 ст. 45 Закону №1700-VII, а саме, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, згідно п.п. «г» п. 1. ч. 1 ст. 3 Закону №1700-VII, ОСОБА_1 зобов'язаний щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону №1700-VII, особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Згідно публічної частини Реєстру, декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік ОСОБА_1 подана 03 квітня 2018 року о 18 годині 45 хвилин, що виходить за межі термінів, які визначені у ч.1 ст. 12 Закону №1700-VII.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав та зазначив, що Декларацію подав із запізненням на три дні.
Прокурор Віслов Артем Олегович в судовому засіданні підтримав обставини, викладені у протоколі, просив визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки він несвоєчасно подав у 2018 році без поважних причин щорічну Декларацію за 2017 рік, що є вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією.
Крім повного визнання, вина ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому адміністративному правопорушенні підтверджується даними, які містяться у протоколі про адміністративне правопорушення пов'язаного з корупцією №28/2019 від 10 січня 2019 року про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП (а.с.2-8); поясненнями ОСОБА_1 від 10.01.2019 (а.с. 9); витягом з наказу командира військової частини НОМЕР_1 №64 від 22.03.2017, з якого вбачається, що майор ОСОБА_1 виключений із списків особового складу частини та всіх видів забезпечення 22 березня 2017 року. (а.с.15)
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону №1700-VII, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону №1700-VII, особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону №1700-VII зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, дослідивши та оцінивши вищезазначені докази, суд вважає повністю доведеним той факт, що ОСОБА_1 винний у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме, несвоєчасне подання декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Водночас, вирішуючи питання щодо можливості накладення стягнення на ОСОБА_1 за вчинення даного адміністративного правопорушення, суд виходить з такого.
Статтею 23 КУпАП передбачено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових порушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст. 22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Усне зауваження такий метод виховного впливу, що не пов'язаний ні із адміністративним стягненням, ні із заходом громадського впливу.
Оскільки положення КУпАП не містять переліку або вказівок на ознаки, які саме адміністративні правопорушення можуть бути визнані малозначними, суд, оцінивши обставини вчинення правопорушення та особу правопорушника, приходить до висновку, що адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, вчинене ОСОБА_1 , не становить великої суспільної шкідливості та не завдало значних збитків державним чи суспільним інтересам або безпосередньо громадянам.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.34 КУпАП обставиною, що пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, є щире розкаяння винного.
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, визначених ст.35 КУпАП, судом не встановлено.
Суд також враховує, що ОСОБА_1 є особою раніше не судимою та такою, що раніше не притягувалася до адміністративної відповідальності, даних про негативну характеристику немає, на час розгляду протоколу про адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією є звільненим з військової служби.
Враховуючи вищевикладене суд вважає за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення і обмежитись щодо нього усним зауваженням.
Відповідно до ст. 284 КУпАП при оголошенні усного зауваження, органом (посадовою особою), який уповноважений розглядати справу, виноситься постанова про закриття справи.
Керуючись ст. 22, 33, 34, ч. 1 ст. 172-6, ст. 221, 252, 283, 284, 285, 287-289 КУпАП, суд,-
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за вчинене адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, у зв'язку з малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення.
Оголосити ОСОБА_1 усне зауваження.
Провадження по справі про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.172-6 КУпАП закрити на підставі п. 3 ст. 284 КУпАП.
Копію постанови для відому направити до Управління захисту економіки в Сумській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України та до Військової прокуратури Сумського гарнізону.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Шосткинський міськрайонний суд Сумської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Шосткинського міськрайонного суду
Сумської області С.Л.Лєвша