Постанова від 18.02.2019 по справі 813/2966/18

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 лютого 2019 рокуЛьвів№ 857/3404/18

Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі:

судді-доповідача Шинкар Т.І.,

суддів Пліша М.А.,

Большакової О.О.,

секретаря судового засідання Дідик Н.С.,

розглянувши у судовому засіданні в м.Львові апеляційні скарги Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області та ІНФОРМАЦІЯ_1 на рішення Львівського окружного адміністративного суду (головуючий суддя - Крутько О.В.), ухвалене у відкритому судовому засіданні в м.Львові о 11 год 37 хв. 25 вересня 2018 року, повне судове рішення складено 05 жовтня 2018 року, у справі №813/2966/18 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, Військової прокуратури Західного регіону України про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання до вчинення дій,

ВСТАНОВИВ:

10.07.2018 ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, Львівського обласного військового комісаріату, Військової прокуратури Західного регіону України, просив:

- визнати протиправною бездіяльність Військової прокуратури Західного регіону України щодо надання довідки про грошове забезпечення генерал-майора юстиції ОСОБА_1 з урахуванням основних і додаткових виплат та зобов'язати Військову прокуратуру Західного регіону України надати до ІНФОРМАЦІЯ_1 довідку про грошове забезпечення генерал-майора юстиції ОСОБА_1 із зазначенням основних і додаткових виплат за посадою військового прокурора регіону станом на 01 березня 2018 року;

- визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо надання до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області довідки-розрахунку про грошове забезпечення генерал-майора юстиції ОСОБА_1 та зобов'язати Львівський обласний військовий комісаріат надати до Головного управління Пенсійного фонду України довідку-розрахунок грошового забезпечення генерал-майора юстиції ОСОБА_1 із зазначенням основних і додаткових виплат за посадою військового прокурора Західного регіону України станом на 01.03.2018 року для перерахунку і виплати пенсії;

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо перерахунку пенсії генерал-майору юстиції ОСОБА_1 та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити перерахунок розміру пенсії генерал-майора юстиції ОСОБА_1 за пенсійною справою та на підставі довідки про грошове забезпечення із зазначенням основних і додаткових виплат за посадою військового прокурора Західного регіону України станом на 01.03.2018 року, здійснивши виплату перерахованої пенсії без обмеження граничного розміру.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 25 вересня 2018 року позов задоволено.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що позивач був звільнений у запас з посади військового прокурора Західного регіону України і пенсія за вислугу років йому призначена з врахуванням посади, яку він обіймав на дату звільнення, а тому безпідставним є проведення перерахунку пенсії виходячи з іншої посади - командира мотострілецького взводу. Суд першої інстанції зазначив, що довідка про розмір грошового забезпечення видається тим органом з якого особу звільнено із служби у ув'язку з виходом на пенсію, а згодом довідка надсилається до державного органу у якому особа проходила службу до відрядження для виконання службових обов'язків, а останні надсилають її до органів Пенсійного фонду. Судом першої інстанції встановлено, що Львівський обласний військовий комісаріат не є уповноваженим органом на видачу довідки про розмір грошового забезпечення позивача, відповідну довідку слід було підготувати Військовій прокуратурі Західного регіону України. З метою повного захисту прав позивача, суд першої інстанції зазначив, що до неї мають бути включені основні і додаткові виплати за посадою військового прокурора, а позовна заява підлягає задоволенню в повному обсязі.

Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області та ІНФОРМАЦІЯ_2 подали апеляційну скаргу.

Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області просить скасувати рішення Львівського окружного адміністративного суду від 25 вересня 2018 року та прийняти нове, яким в задоволені позову відмовити в повному обсязі. Апеляційну скаргу мотивовано тим, що Головним управління Пенсійного фонду України у Львівській області перерахунок пенсії позивача проведено відповідно до наданої довідки від 31.03.2018 №ХВ 63000. Скаржник вказує, що судом не враховано, що з 01.01.2018 встановлено обмеження максимального розміру пенсії, а тому відсутні підстави здійснення перерахунку та виплати пенсії позивачу без обмеження її максимального розміру. Також зазначає, що питання виплати пенсії позивачу без обмеження максимальним розміром вже було предметом розгляду в суді (справа №463/925/17). Окрім того, звертає увагу, що на момент розгляду справи в суді першої інстанції довідка про грошове забезпечення із зазначенням основних і додаткових виплат за посадою військового прокурора Західного регіону України станом на 01.03.2018 не надходила, рішення Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області не приймало.

Львівський обласний військовий комісаріат просить скасувати рішення Львівського окружного адміністративного суду від 25 вересня 2018 року в частині задоволення позовних вимог до ІНФОРМАЦІЯ_1 та ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог до ІНФОРМАЦІЯ_1 . Апеляційну скаргу мотивовано тим, що Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області направлено у Львівський обласний військовий комісаріат списки осіб, на яких необхідно видати довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, серед яких зазначено ОСОБА_1 у зв'язку з чим і підготовлено довідку в яку включено посадовий оклад, оклад за військовим званням та надбавка за вислугу років, як це передбачено Порядком №45. Скаржник вказує, що суд першої інстанції залишив поза увагою лист Міністерства соціальної політики від 30.03.2018 №6087/0/2-18/21 згідно з яким при складенні довідок про розмір грошового забезпечення, особам, які були відрядженні до інших структур необхідно враховувати військове (спеціальне) звання та розмір відсоткової надбавки за вислугу років на дату звільнення, а посаду - на дату відрядження, що і було зроблено Львівським обласним військовим комісаріатом. За таких обставин, вважає помилковим висновок суду першої інстанції щодо наявності підстав для задоволення позовних вимог до Львівського обласного військового комісаріату.

ОСОБА_1 подав відзиви на апеляційні скарги, в яких зазначено, що Головному управлінню Пенсійного фонду України у Львівській області відомо з якої посади звільнився позивач, а також про те, що постановами Уряду визначено конкретні розміри посадового окладу військового прокурора Західного регіону України, окладу за військове звання, яке має позивач, тоді як обмеження розміру пенсійних виплат суперечить вимогам Конституції України щодо звуження обсягу встановлених прав і свобод громадян. Позивач зазначає, що публічно-правовий спір щодо перерахунку розміру пенсії виник та існує з часу невжиття Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області заходів щодо перерахунку розміру пенсії, а тому позовні вимоги до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області не є передчасними.

Відзив ОСОБА_1 на апеляційну скаргу ІНФОРМАЦІЯ_1 мотивовано тим, що саме Львівський обласний військовий комісаріат мав направити довідку про грошове забезпечення позивача до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області після отримання відповідних відомостей з військової прокуратури Західного регіону України, де позивач проходив військову службу і був звільнений у запас. Позивач вказує, що Львівський обласний військовий комісаріат не бажаючи вчиняти дії, які визначені нормами законодавства, щодо надання до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області достовірної та повної довідки про грошове забезпечення позивача, самостійно повідомив у довідці інформацію, що не відповідає дійсності.

В судовому засіданні представник Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області та представник Львівського обласного військового комісаріату подані апеляційні скарги підтримали, позивач щодо апеляційних скарг заперечив, просив залишити в силі рішення суду першої інстанції.

Представник ІНФОРМАЦІЯ_1 в судове засідання не з'явився, належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи, що відповідно до ч.2 ст.313 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) не перешкоджає розгляду справи.

Згідно з ст.242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Суд апеляційної інстанції, переглядаючи справу за наявними у ній доказами та перевіряючи законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції, в межах доводів та вимог апеляційної скарги, дослідивши докази, що стосуються фактів, на які посилаються учасники справи, приходить до переконання, що оскаржуване рішення суду першої інстанції вимогам ст.242 КАС України відповідає частково.

Як встановлено судом першої інстанції з матеріалів справи, ОСОБА_1 проходив військову службу з 08.07.1985. З 29.01.1986 лейтенант ОСОБА_1 звільнений з займаної посади командира мотострілецького взводу та зарахований у розпорядження Головного військового прокурора. З 21.02.1986 по 11.07.2012 ОСОБА_1 проходив службу в органах військової прокуратури.

Наказом Міністерства оборони України від 10.07.2012 №547 генерал-майор юстиції ОСОБА_1 звільнений з військової служби у запас за п. «г» ст.26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» (т.1 а.с.102).

Наказом генерального прокурора України від 12.07.2012 №899к ОСОБА_1 виключено із списків особового складу військової прокуратури Західного регіону України.

У вересні 2012 року позивачу на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» призначено пенсію за вислугу років.

Відповідно до повідомлення Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про призначення пенсії за пенсійною справою №1301008670 з 17.07.2012 ОСОБА_1 призначена пенсія за вислугу років, при обчисленні пенсії враховано грошове забезпечення: посадовий оклад - 3150 грн.; окладу за військове звання - 140 грн.; процентна надбавка за вислугу років 40% - 1316 грн.; середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці, у т.ч науковий ступінь кандидат наук - 5%, робота з таємними носіями, документами - 15%, надбавки за особливо важливі завдання - 100%, премії - 80%. Розмір пенсії склав 77% грошового забезпечення за наявності вислугу років (т.1 а.с.20).

13.06.2018 на запит ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 повідомлено, що згідно з вимогами Постанови Кабінету міністрів України від 21.02.2018 №103 перераховувались пенсії, призначені до 01.03.2018, з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення зі служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704. На виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області надано довідку про розмір грошового забезпечення, у якій зазначено: посадовий оклад командира мотострілецького взводу (посаду, яку позивач обіймав у 1986 році, до відрядження до військової прокуратури) - 3444 грн., оклад за військовим званням - 1550 грн., надбавку за вислугу років 50% - 2495 грн.(т.1 а.с.17).

На підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 31.03.2018 №ХВ 63000 Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018, та з 01.05.2018 розмір пенсії становив 13730 грн.

Вважаючи, що пенсійні складові, за якими проведено перерахунок пенсії, не відповідають фактичним обставинам, чим порушено право на соціальний захист, ОСОБА_1 звернувся із позовом до суду.

Перевіряючи законність та обґрунтованість оскаржуваного рішення суду першої інстанції, суд апеляційної інстанції виходить з наступного.

Враховуючи вимоги частини 2 статті 19 Конституції України та частини 2 статті 2 КАС України, законодавцем визначено критерії для оцінювання рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які одночасно є принципами адміністративної процедури, що вироблені у практиці європейських країн.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі визначено Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-XII, в редакції чинній на час виникнення спірних відносин, (далі - Закон № 2262-XII) відповідно до преамбули якого держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Статтею 63 Закону № 2262-XII встановлено, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Таким чином, право на перерахунок пенсії виникає у військовослужбовців, у тому випадку, коли за рішенням суб'єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців, змінюється розмір хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень).

Відповідно до п.1 Постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 21 лютого 2018 року № 103, перерахунок пенсій, призначених згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

Постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» затвердженні тарифні сітки та схеми тарифних розрядів військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу.

Право позивача на проведення перерахунку пенсії, призначеної згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», відповідно до зазначених постанов Кабінету Міністрів України відповідачами у справі не заперечується.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Порядок №45), яким закріплено такий алгоритм перерахунку пенсій у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом № 2262-XII:

- Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи);

- Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії;

- на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Відповідно до п.3 Порядку №45 довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком. Особам, що відряджалися для виконання службових обов'язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв'язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, перерахунок пенсій провадиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, виданих зазначеними органами, установами, організаціями і підприємствами.

Таким чином, довідка про розмір грошового забезпечення видається тим органом з якого особу звільнено із служби у ув'язку з виходом на пенсію, в подальшому довідка надсилається до державного органу у якому особа проходила службу до відрядження для виконання службових обов'язків, які надсилають таку до органів Пенсійного фонду.

З матеріалів справи встановлено, що Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області до Львівського обласного військового комісаріату направлено список осіб, на яких необхідно видати довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, у який включений і ОСОБА_1 .

Львівським обласним військовим комісаріатом надано довідку від 31.03.2018 №ХВ 63000, у якій зазначено посадовий оклад командира мотострілецького взводу, тобто посаду яку позивач обіймав у 1986 році до відрядження до військової прокуратури, а не посаду військового прокурора регіону, з якої був звільнений у запас у зв'язку із виходом на пенсію.

Вказане, на переконання суду апеляційної інстанції не відповідає вимогам Порядку №45, оскільки позивач звільнений із служби у зв'язку з виходом на пенсію безпосередньо з посади військового прокурора Західного регіону України, у званні - генерал-майор юстиції, і пенсія за вислугу років призначена з врахуванням посади, яку позивач обіймав на дату звільнення, а тому, суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що в даному випадку Львівський обласний військовий комісаріат не є уповноваженим органом на видачу довідки про розмір грошового забезпечення позивача, відповідну довідку слід було підготувати Військовій прокуратурі Західного регіону України.

При цьому, щодо покликань Львівського обласного військового комісаріату на лист Міністерства соціальної політики від 30.03.2018 №6087/0/2-18/21, відповідно до якого, як вказує скаржник, є можливим при складенні довідок про розмір грошового забезпечення, особам, які були відрядженні до інших структур, враховувати військове (спеціальне) звання та розмір відсоткової надбавки за вислугу років на дату звільнення, а посаду - на дату відрядження, то суд апеляційної інстанції звертає увагу, що скаржник допускає вибіркове (довільне) трактування зазначеного роз'яснення.

В свою чергу системний аналіз листа Міністерства соціальної політики від 30.03.2018 №6087/0/2-18/21, який не є нормативним документом, дозволяє суду апеляційної інстанції дійти висновку, що зазначене скаржником стосується випадків ліквідації без визначення правонаступника органів, установ, організацій чи підприємств, у які була відряджена особа для виконання службових обов'язків, та звільнена із служби у зв'язку з виходом на пенсію безпосередньо з посади, на якій особа перебувала, або перейменування (відсутності) такої посади та не може бути застосовано до спірних правовідносин.

У відзиві на позовну заяву Військова прокуратура Західного регіону України покликається на відсутність запиту щодо надання довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 від Львівського обласного військового комісаріату, Головного управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області або інших уповноважених органів, однак суд апеляційної інстанції зауважує, що як вбачається з листа-відповіді №18/2-149-вих18 від 17.07.2018 позивач безпосередньо звертався до Військової прокуратури Західного регіону України про направлення такої довідки.

За таких обставин, суд апеляційної інстанції погоджується з висновками суду першої інстанції щодо протиправності Військової прокурори Західного регіону України в не наданні довідки про грошове забезпечення генерал-майора юстиції ОСОБА_1 з урахуванням основних і додаткових виплат за посадою військового прокурора Західного регіону України станом на 01.03.2018 для перерахунку і виплати пенсії, та відсутності правових підстав скерування довідки від 31.03.2018 №ХВ 63000 для перерахунку пенсії позивача, виданої Львівським обласним військовим комісаріатом.

Водночас, щодо позовних вимог заявлених до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, то суд апеляційної інстанції вважає за необхідне зазначити наступне.

За приписами чинного законодавства, вирішуючи спір, суд повинен надати об'єктивну оцінку наявності порушеного права чи інтересу на момент звернення до суду, а також визначити, чи відповідає обраний позивачем спосіб захисту порушеного права тим, що передбачені законодавством, та чи забезпечить такий спосіб захисту відновлення порушеного права. При цьому, рішення суду не може містити приписів, щодо прогнозів порушень з боку відповідача та зобов'язання його до вчинення чи утримання від вчинення дій на майбутнє.

Суд апеляційної інстанції звертає увагу, що відповідно до зазначених вище законодавчих положень органи Пенсійного фонду України не наділені повноваженнями самостійно визначати розмір грошового забезпечення та проводити нарахування пенсії без подання документів про розмір грошового забезпечення.

Як це вірно встановив суд першої інстанції, на дату розгляду справи належна довідка про розмір грошового забезпечення відсутня, тому суд першої інстанції зазначив, що він не оцінює які види грошового забезпечення мають бути до неї включені, оскільки відсутній спір з даного питання. Також, суд першої інстанції вірно дійшов висновку, що до довідки мають бути включені основні та додаткові види виплати за посадою військового прокурора.

З огляду на вказане, враховуючи, що судовому захисту підлягає порушене, а не ілюзорне право, суд апеляційної інстанції вважає передчасним висновок суду першої інстанції щодо зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити перерахунок розміру пенсії генерал-майора юстиції ОСОБА_1 за пенсійною справою та на підставі довідки про грошове забезпечення із зазначенням основних і додаткових виплат за посадою військового прокурора Західного регіону України станом на 01.03.2018, здійснивши виплату перерахованої пенсії без обмеження граничного розміру.

Відповідно до ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно з ч.1 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Згідно з ч.2 ст.6 КАС України та ст.17 Закону України «Про виконання рішень і застосування практики Європейського Суду з прав людини» передбачено застосування судами Конвенції та практики ЄСПЛ як джерела права.

У п.58 Рішення Європейського суду з прав людини у справі «Серявін та інші проти України» від 10 лютого 2010 Суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення. Хоча національний суд має певну свободу розсуду щодо вибору аргументів у тій чи іншій справі та прийняття доказів на підтвердження позицій сторін, орган влади зобов'язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень.

З огляду на викладене, враховуючи положення ст.317 КАС України, прецедентної практики ЄСПЛ, суд апеляційної інстанції приходить переконання, що висновки суду першої інстанції частково не відповідають обставинам справи в частині позовних вимог до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, а тому рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню.

Щодо судових витрат, то відповідно до вимог ст.139 КАС України та часткового задоволення позовних вимог, слід стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Військової прокуратури Західного регіону України на користь ОСОБА_1 704,80 грн. судового збору, сплаченого за подання позовної заяви відповідно до квитанції №42 від 02.07.2018, та за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь ОСОБА_1 704,80 грн. судового збору, сплаченого за подання позовної заяви відповідно до квитанції №42 від 02.07.2018.

Керуючись статтями 229, 241, 243, 250, 308, 310, 317, 321, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області задовольнити.

Апеляційну скаргу ІНФОРМАЦІЯ_1 задовольнити частково.

Рішення Львівського окружного адміністративного суду від 25 вересня 2018 року у справі №813/2966/18 скасувати та ухвалити нове рішення, яким позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, Військової прокуратури Західного регіону України про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання до вчинення дій задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Військової прокуратури Західного регіону України щодо не надання довідки про грошове забезпечення генерал-майора юстиції ОСОБА_1 з урахуванням основних і додаткових виплат та зобов'язати Військову прокуратуру Західного регіону України надати до ІНФОРМАЦІЯ_1 довідку про грошове забезпечення генерал-майора юстиції ОСОБА_1 із зазначенням основних і додаткових виплат за посадою військового прокурора регіону станом на 01 березня 2018 року.

Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо видачі довідки «Про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, у порядку, визначеному рішенням Кабінету Міністрів України» від 31.03.2018 №ХВ 63000.

Зобов'язати Львівський обласний військовий комісаріат направити у Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області довідку-розрахунок грошового забезпечення генерал-майора юстиції ОСОБА_1 із зазначенням основних і додаткових виплат за посадою військового прокурора Західного регіону України станом на 01.03.2018, надану Військовою прокуратурою Західного регіону, для перерахунку і виплати пенсії.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Військової прокуратури Західного регіону України (вул.Клепарківська, 20, м.Львів. 79007, код ЄДРПОУ 38326057) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) 704,80 грн. (сімсот чотири гривні вісімдесят копійок) судового збору, сплаченого за подання позовної заяви відповідно до квитанції №42 від 02.07.2018.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) 704,80. грн (сімсот чотири гривні вісімдесят копійок) судового збору, сплаченого за подання позовної заяви відповідно до квитанції №42 від 02.07.2018.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків встановлених ч.5 ст.328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя-доповідач Т. І. Шинкар

судді М. А. Пліш

О. О. Большакова

Повне судове рішення складено 25.02.2019