22 лютого 2019 року м. Житомир справа № 240/5323/18
категорія 8.1
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
судді Панкеєвої В.А.,
розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Сіті Торг" до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Житомирській області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії,
встановив:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Фортуна Сіті Торг" звернулось до Державної фіскальної служби України із позовом, в якому просить:
- визнати протиправними та скасувати рішення Державної фіскальної служби України від 15.08.2018 №882641/41481350, від 01.08.2018 №866542/41481350, від 01.08.2018 №866509/41481350 та від 01.08.2018 № 866566/41481350 про відмову у реєстрації податкових накладних.
- зобов'язати відповідача зареєструвати податкові накладні товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Сіті Торг" від 29.11.2017 №29024, від 28.11.2017 №28005, від 24.11.2017 №24009, від 28.11.2017 №28001 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що податкові накладні було направлено до ДФС на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних. Документи було прийнято, але їх реєстрацію зупинено. Комісією ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, були прийняті рішення від 15.08.2018 №882641/41481350, від 01.08.2018 №866542/41481350, №866509/41481350 та № 866566/41481350, якими відмовлено товариству з обмеженою відповідальністю "Фортуна Сіті Торг" у реєстрації податкових накладних. Вважаючи рішення комісії ДФС України протиправними, суб'єкт господарювання звернувся до суду з позовом.
Ухвалою суду від 20.11.2018 відкрито провадження у справі і призначено до розгляду за правилами загального провадження.
Позивач 21 грудня 2018 року подав до суду клопотання про розгляд справи без участі представника позивача (а.с.40).
Представник Державної фіскальної служби України в судове засідання не прибув, про дату час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином та вчасно, причину неявки суду не повідомив.
Головне управління ДФС у Житомирській області 04.02.2019 подало до суду відзив на позовну заяву, по суті просило відмовити у задоволенні заяви.
Керуючись приписами ч.9 ст.205, ч.4 ст.229 КАС України, суд вважає за можливе провести розгляд справи у порядку письмового провадження.
Протоколом судового засідання від 21.12.2018 відбувся перехід до розгляду справи в письмову провадженні.
23 січня 2019 року представником відповідача подано клопотання про залучення в якості співвідповідача ГУ ДФС у Житомирській області. Клопотання обґрунтовано тим, що рішення щодо реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування прийнято ГУ ДФС у Житомирській області.
Ухвалою суду від 25.01.2019 залучено ГУ ДФС у Житомирській області до участі у справі №240/5323/18 як співвідповідача, у зв'язку з тим, що рішення щодо реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування було прийнято ГУ ДФС у Житомирській області.
У відповідності до частини четвертої статті 243 КАС України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Згідно з частиною п'ятою статті 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.
Як видно з матеріалів справи, товариством з обмеженою відповідальністю "Фортуна Сіті Торг" направлено:
- 07 грудня 2017 року податкову накладну від 29.11.2017 №29024 (а.с.20-21);
- 06 грудня 2017 року податкову накладну від 28.11.2017 №28005 (а.с.41-42);
- 06 грудня 2017 року податкову накладну від 24.11.2017 №24009 (а.с.61-62);
- 06 грудня 2017 року податкову накладну від 28.11.2017 №28001 (а.с.80-81)
В результаті опрацювання податкових накладних отримано повідомлення про реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування кількісних та і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідно до змісту яких, документи доставлено, документи прийнято, реєстрацію зупинено.
В квитанціях про реєстрацію накладних зазначено, що виявлено помилки у відповідності з п.201.16. ст.201 ПКУ реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідають критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 № 567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД. Суб'єкту господарювання запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної (а.с.20,41,61,80).
За результатами розгляду поданих документів комісією Державної Фіскальної служби України рішенням від 15.08.2018 №882641/41481350, відмовлено в реєстрації вищезгаданої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних. Відмова у реєстрації податкової накладної вмотивована ненаданням платником податку копій документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, у тому числі рахунки-фактури/ інвойси, акти приймання-передачі товарів з урахування наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні. Вказано, що документи, які не надано необхідно підкреслити (а.с.18).
Рішеннями від 01.08.2018 №866542/41481350, від 01.08.2018 №866509/41481350 та від 01.08.2018 № 866566/41481350 відмовлено у реєстрації на підставі відсутності договорів, довіреностей, актів керівного органу платника податку, яким оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; копій документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів, у тому числі рахунки-фактури/ інвойси, акти приймання-передачі товарів з урахування наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних; документів щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності, наявність яких передбачена договором або законодавством (документи, які не надано підкреслити (а.с.39, 58, 78).
Не погоджуючись з рішеннями комісії про відмову в реєстрації податкових накладних, вважаючи їх неправомірними, позивач звернувся із вказаним позовом до суду.
Спірні правовідносини регулюються Податковим кодексом України від 02.12.2010 року № 2755-VI (далі - ПК України), постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних" № 1246 від 29.12.2010 (далі - Порядок № 1246).
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Приписами ч.2 ст.19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Так, п.201.10. ст.201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.
Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Відповідно до п.2 Порядку № 1246 податкова накладна - це електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - Платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Згідно з п.12 Порядку № 1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригуванні; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Відповідно до пункту 13 Порядку № 1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, Формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Приписами п.74.2. ст.74 ПК України встановлено, що в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунку коригувань критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунку коригувань в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідно до підпункту 201.16.1. пункту 201.16. статті 201 ПК України у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
Приписами підпункту 201.16.2. пункту 201.16. статті 201 ПК України встановлено, що письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті "в" підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2. цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику (п.п.201.16.3. п.201.16. ст.201 ПК України).
Зазначена комісія приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Порядок роботи комісії визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2. ПК України.
Згідно з п.п.201.16.1. ст.201 ПК України для "розблокування" реєстрації податкових накладних платник податків може подати письмові пояснення та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатні для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Приписами п.1 Наказу Міністерства фінансів України "Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних" від 13.06.2017 № 567 (далі - Наказ № 567), визначено, що оцінка ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр) здійснюється ДФС шляхом проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних / розрахунків коригування цим Критеріям (далі - Моніторинг).
Пунктом 2 Наказу № 567 визначено, що моніторинг здійснюється ДФС на підставі аналізу даних звітних показників платника податку, наявної податкової інформації, а також інформації, поданої платником податку за формою згідно з додатком до цих Критеріїв, яка відображає специфіку господарської діяльності платника податку окремо за кожним видом економічної діяльності, якщо така інформація врахована комісією Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі - Комісія ДФС).
Згідно з копією витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, що сформований 01.08.2017, товариство з обмеженою відповідальністю "Фортуна Сіті Торг" зареєстроване з 26.07.2017. Видом діяльності товариства є роздрібна торгівля пальним (а.с.15).
На підтвердження реальності операцій з продажу пального по податковій накладній від 29.11.2017 №29024 на суму 222800,00 грн позивачем надано договір поставки від 20.11.2017 №116. Зі змісту договору встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю "Фортуна Сіті Торг" взяло на себе зобов'язання перед ТОВ "Дітрейд ЛТД" щодо продажу пального з АЗС (а.с.29).
Видатковими накладними №0044/0002221 від 30.11.2017 та Б-00000314 від 30.11.2017 виписано пального на загальну суму 222800,00 грн з ПДВ (а.с.24, 26). Зі змісту специфікацій можна встановити вид реалізованого пального, вид талонів, купюри, кількість талонів та кількість літрів (а.с.25, 27).
Позивачем 29.11.2017 було виставлено рахунок ТОВ "Дітрейд ЛТД" на суму 222800,00 грн (а.с.23).
Довіреністю від 30.11.2017 №000104 ОСОБА_1 ТОВ "Дітрейд ЛТД" довірено отримання пального у товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Сіті Торг" (а.с.30).
Зі змісту виписки по рахунку товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Сіті Торг" встановлено надходження платежу за паливо 29.11.2017 від ТОВ "Дітрейд ЛТД" в сумі 222800 грн (а.с.34-35).
Щодо операції з продажу пального за податковою накладною від 28.11.2017 №28005 на суму 25700,00 грн позивачем надано договір поставки №С 267, який укладено між позивачем та приватно-орендним-сільськогосподарським підприємством "Зірка" (а.с.44).
Довіреністю від 28.11.2017 №59 покупець доручає ОСОБА_2 отримання 800 літрів бензину А-92 та 200 літрів дизельного пального (а.с.48).
27 листопада 2017 року позивачем було виставлено рахунок покупцю на суму 25700 грн з ПДВ (а.с.45).
Продаж вказаного пального підтверджується видатковими накладними №0044/0002202 від 28.11.2017 та Б-00000258 від 28.11.2017, якими виписано пального на загальну суму 25700,00 грн з ПДВ. (а.с.46, 50). Зі змісту специфікацій можна встановити вид реалізованого пального, вид талонів, купюри, кількість талонів та кількість літрів (а.с.47, 51).
Зі змісту виписки по рахунку товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Сіті Торг" встановлено надходження платежу за паливо 28.11.2017 від ПОСП "Зірка" в сумі 25700 грн (а.с.54-55).
На підтвердження реальності операцій з продажу пального по податковій накладній від 24.11.2017 №24009 на суму 31900,00 грн позивачем надано договір поставки №С211 від 24.11.2017 на підставі якого, позивач має зобов'язання з продажу пального перед ТОВ "Діва-Агролан" (а.с.65).
Довіреністю від 24.11.2017 №225 покупець доручає ОСОБА_3 отримати від товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Сіті Торг" 500 літрів бензину А-95, 300 літрів А-92 та 900 літрів газу (а.с.68).
24 листопада 2017 року позивачем ТОВ "Діва-Агролан" виставлено рахунок за вказане паливо у кількості, що відповідає переданому покупцю пальному на суму 31 900 грн (а.с.64).
Згідно з видатковими накладними №Б-00000180 від 24.11.2017 та 0044/0002184 від 24.11.2017 товар на суму 31 900,00 грн було передано покупцю (а.с.66, 71). Специфікаціями від 24.11.2017 визначено вид реалізованого пального, вид талонів, купюри, кількість талонів та кількість літрів (а.с.67, 72).
Зі змісту виписки по рахунку позивача за 24.11.2017 встановлено надходження від ТОВ "Діва-Агролан" 31900,00 грн, призначення платежу: оплата за газ та бензин (а.с.74-75).
Договором поставки від 28.11.2017 №С 250 встановлено зобов'язання товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Сіті Торг" перед ФОП ОСОБА_4 щодо реалізації пального (а.с.83).
На підтвердження реалізації пального за податковою накладною від 28.11.2017 №28001 на суму 12 250,00 грн позивачем надано рахунок від 27.11.2017 №0044/0002358, яким ФОП ОСОБА_4 виставлено суму до сплати 12 250,00 грн за дизельне пальне у кількості 500 літрів (а.с.84).
Зі змісту довіреності від 28.11.2018 встановлено, що пальне було отримано ОСОБА_4 (а.с.87).
Згідно з видатковими накладними №Б-00000251 від 28.11.2017 та 0044/0002198 від 28.11.2017 товар на суму 12 250,00 грн передано покупцю (а.с.85, 90). Специфікаціями від 28.11.2017 визначено вид реалізованого пального, вид талонів, купюри, кількість талонів та кількість літрів (а.с.86, 91).
Зі змісту виписки по рахунку позивача за 28.11.2017 встановлено надходження від ФОП ОСОБА_4 у сумі 12250 грн двома платежами (а.с.94-95).
На підтвердження реальності провадження підприємством діяльності надано оборотно-сальдові відомості по рахункам за закупку та за продаж товару у листопаді 2017 року (а.с.96-101).
Договором від 20.11.2017 №44-0369 підтверджується факт купівлі позивачем у ТОВ "Альянс Еволюшн" пального (а.с.32). Згідно довіреності товариство з обмеженою відповідальністю "Фортуна Сіті Торг" довірило ОСОБА_5 отримання у постачальника 75000 літрів бензину А-92, 20000 літрів бензину А-95, 125000 літрів ДП та 65 літрів ГАЗ (а.с.33).
Відповідно до квитанцій № 1, отриманих 09.08.2018, документи доставлено, документи збережено на центральному рівні (а.с.38, 57, 77зворот).
10.08.2018, 27.07.2018 позивачем подано повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/ розрахунків корегування, реєстрацію яких зупинено (а.с.19, 40, 59, 79).
До кожної податкової накладної позивачем надано пояснення з приводу заключених договорів та виконання умов, визначених у них (а.с.22, 43, 63, 82).
За результатами розгляду поданих документів комісією прийнято рішення від 15.08.2018 №882641/41481350, від 01.08.2018 №866542/41481350, від 01.08.2018 №866509/41481350 та від 01.08.2018 № 866566/41481350, якими відмовлено в реєстрації вищезгаданих податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відмова у реєстрації податкових накладних вмотивована відсутністю договорів, довіреностей, актів керівного органу платника податку, яким оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; копій документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів, у тому числі рахунки-фактури/ інвойси, акти приймання-передачі товарів з урахування наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних; документів щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності, наявність яких передбачена договором або законодавством (документи, які не надано підкреслити).
Положеннями постанови Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 року № 190 "Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації" передбачається, що підставами для прийняття комісією ДФС рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, до якої/якого застосовано процедуру зупинення реєстрації згідно з п.201.16. ст.201 ПК України; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту "в" пп.201.16.1. ст.201 Кодексу; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття рішення комісією ДФС про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.
Аналіз норм чинного законодавства, дозволяє зробити висновок, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та додання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення Фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків. Однак з поданих матеріалів видно, що відповідачем не вказано конкретний критерій оцінки ступеня ризику.
Таким чином, під час розгляду справи та прийняття рішення комісія повинна була вказати платнику податку документи, які не надано.
Зі змісту рішень контролюючого органу від 15.08.2018 №882641/41481350, від 01.08.2018 №866542/41481350, від 01.08.2018 №866509/41481350 та від 01.08.2018 № 866566/41481350 не може бути встановлено, яких саме документів товариством з обмеженою відповідальністю "Фортуна Сіті Торг" не надано для підтвердження реалізації пального контрагентам за податковими накладними від 29.11.2017 №29024, від 28.11.2017 №28005, від 24.11.2017 №24009, від 28.11.2017 №28001.
Отже, суд дійшов висновку про наявність підстав для визнання протиправними та скасування вищевказаних рішень Головного управління ДФС у Житомирській області про відмову у реєстрації податкових накладних.
Положеннями статті 90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Суд зауважує, що позовна вимога про зобов'язання відповідача зареєструвати податкові накладні товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Сіті Торг" є похідною від позовної вимоги про визнання протиправним та скасування рішень Державної фіскальної служби України.
Верховний суд України у своїй постанові від 16.05.2015 по справі №21-1465а15 зазначив, що у випадках задоволення позову, рішення суду має бути таким, яке б гарантувало дотримання і захист прав, свобод, інтересів позивача від порушень з боку відповідача, забезпечувало його виконання та унеможливлювало необхідність наступних звернень до суду.
З огляду на викладене, з метою відновлення порушеного права позивача, суд дійшов висновку про необхідність зобов'язати відповідача зареєструвати податкові накладні товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Сіті Торг" від 29.11.2017№29024, від 28.11.2017 №28005, від 24.11.2017 №24009, від 28.11.2017 №28001 в Єдиному реєстрі податкових накладних, днем їх фактичного подання.
Щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.
Встановлено, що позивачем при подачі до суду позовної заяви було сплачено судовий збір у розмірі 8810,00 грн, про, що свідчить платіжне доручення №5221 від 13.11.2018 (а.с.4).
Відповідно до ч.1 ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
З урахуванням повного задоволення позовних вимог, суд приходить до висновку про необхідність стягнення з Головного управління ДФС у Житомирській області сплаченого позивачем судового збору у сумі 7048,00 грн.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.7 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року N 3674-VI, із змінами і доповненнями, сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом.
Враховуючи, що позивачем при подачі до суду позовної заяви було переплачено судовий збір у розмірі 1762,00 грн, про що свідчить платіжне доручення №5221 від 13.11.2018, суд приходить до висновку про необхідність роз'яснити позивачу право на звернення з клопотанням до суду про повернення суми надмірно сплаченого судового збору.
На підставі викладеного, керуючись статтями 242-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
Позов задовольнити в повному обсязі.
Визнати протиправними та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Житомирській області від 15.08.2018 №882641/41481350, від 01.08.2018 №866542/41481350, від 01.08.2018 №866509/41481350 та від 01.08.2018 № 866566/41481350 про відмову у реєстрації податкових накладних.
Зобов'язати Головне управління ДФС у Житомирській області (вул. Юрка Тютюнника, 7, Житомир, 10003, ЄДРПОУ 39459195) зареєструвати податкові накладні товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Сіті Торг" (проспект Незалежності, 104, Житомир, 10029, ЄДРПОУ 41481350) від 29.11.2017№29024, від 28.11.2017 №28005, від 24.11.2017 №24009, від 28.11.2017 №28001 в Єдиному реєстрі податкових накладних, днем їх фактичного подання.
Стягнути з Головного управління ДФС у Житомирській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Сіті Торг" понесені судові витрати в сумі 7048,00 грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя В.А. Панкеєва