20 лютого 2019 р.м. ХерсонСправа № 540/2346/18
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Ковбій О.В.,
при секретарі: Васильєвій В.В.,
за участі: представника позивача - ОСОБА_1, представника відповідача - ОСОБА_2, розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Голови Олешківської районної ради Херсонської області ОСОБА_3 до Голови Олешківської районної державної адміністрації Херсонської області ОСОБА_4, третя особа - Олешківська районна рада Херсонської області про визнання протиправним та розпорядження від 13.08.2018 р. № 435 "Про проведення конкурсу на посаду директора комунального закладу "Олешківський центр культури та дозвілля ім. Т. Г. Шевченка" Олешківської районної ради,
встановив:
Голова Олешківської районної ради Херсонської області ОСОБА_3 (далі - голова районної ради, позивач) звернувся до суду з вказаним позовом, у якому просить визнати протиправним та нечинним розпорядження голови Олешківської районної державної адміністрації Херсонської області ОСОБА_4 від 13.08.2018 року №435 "Про проведення конкурсу на посаду директора комунального закладу "Олешківський центр культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченко" Олешківської районної ради" (далі - КЗ "Олешківський ЦКД").
В обґрунтування позовних вимог, позивач зазначив, що 13.08.2018 року головою Олешківської районної державної адміністрації Херсонської області (далі - відповідач, голова райдержадміністрації) видано розпорядження №435 "Про проведення конкурсу на посаду директора комунального закладу "Олешківський центр культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченко" Олешківської районної ради. Позивач вважає зазначене розпорядження протиправним, оскільки воно, на його думку, суперечить нормам чинного законодавства, рішенню Олешківської районної ради Херсонської області №350 та обмежує його право, як голови Олешківської районної ради, на призначення керівника закладу культури, оскільки єдиною підставою для укладення контракту з переможцем конкурсу є рішення комісії, а не наказ начальника управління Олешківської РДА про визначення переможця конкурсу.
Також позивач спираючись на норми Закону України "Про місцеве самоврядування" зазначає, що голова райдержадміністрації, реалізовуючи делеговані Олешківською районною радою повноваження щодо організації та проведення конкурсного добору на посаду директора комунального закладу "Олешківський центр культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченко" Олешківської районної ради, повинна була своїм розпорядженням оголосити конкурс на зазначену посаду, а не уповноважувати на такі дії управління освіти, культури, молоді та спорту Олешківської РДА.
Отже, позивач вважає оскаржене розпорядження таким, що видано з порушенням ч.11 ст.21-5 Закону України "Про культуру"; п.20 ч.1 ст.43, ч. 1 ст. 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"; п.5 р.1, п.1 р.2 та п.5 р.4 Положення затвердженого рішенням ХІХ сесії сьомого скликання Олешківської районної ради від 23.05.2017 року №350, обмежує право голови Олешківської районної ради на призначення керівника закладу культури, тому має бути визнано судом протиправним та скасовано.
Ухвалою суду від 20.11.2018 року вказана заява була залишена без руху, 17.12.2018 року позивачу продовжено строк на усунення недоліків.
21.12.2018 року недоліки позовної заяви були усунуті позивачем, до суду подано копію рішення Олешківської районної ради від 06.12.2018 року №677 (а.с.31), яким голові Олешківської районної ради Херсонської області ОСОБА_3 надано право звертатись до суду з позовами про визнання незаконними актів місцевих органів виконавчої влади.
У зв'язку з чим, ухвалою суду від 26.12.2018 року провадження у справі відкрито, визначено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін. Судове засідання призначено на 24.01.2019 року.
23.01.2019 року Головою Олешківської райдержадміністрації подано відзив на позов, згідно якого відповідач проти задоволення позовних вимог заперечує з огляду на наступне.
Так, відповідач вказує, що діяв відповідно вимог ст.ст. 21-1 - 21-5 Закону України "Про культуру", згідно яких Олешківська районна державна адміністрації, як орган управління, видала оскаржене розпорядження та провела конкурс на вакантну посаду директора комунального закладу "Олешківський центр культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченко" Олешківської районної ради.
Відповідач вважає, що п. 5.2 статуту КЗ "Олешківський центр культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченко" Олешківської районної ради позивач уповноважив структурний підрозділ Олешківської районної державної адміністрації у галузі культури бути органом управління.
Також відповідач вказує, що положення №350 від 23.05.2017 року, затверджене Олешківською районною радою, суперечить Закону України "Про культуру" в частині визначення складу конкурсної комісії, оскільки районна рада частково затвердила персональний склад конкурсної комісії ще до оголошення про проведення конкурсного відбору.
Окрім зазначеного, відповідач, покликаючись на те, що саме структурний підрозділ Олешківської районної державної адміністрації у галузі культури є органом управління КЗ "Олешківський центр культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченко" Олешківської районної ради стверджує, що обов'язок призначити переможця конкурсу керівником державного чи комунального закладу (підписати контракт та видати наказ про призначення) покладений саме на управління освіти, культури, молоді та спорту Олешківської райдержадміністрації.
На підставі викладеного, відповідач просить відмовити в задоволенні позову.
В судове засідання, призначене на 24.01.2019 року відповідач не з'явився, 23.01.2019 року подав клопотання про відкладення розгляду справи, у зв'язку з відрядженням.
Протокольною ухвалою суду від 24.01.2019 року клопотання відповідача задоволено, розгляд справи відкладено на 12.02.2019 року.
07.02.2019 року позивачем подано до суду відповідь на відзив у якому він, посилаючись на положення статуту КЗ "Олешківський центр культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченко" Олешківської районної ради зазначає, що призначення на посаду директора комунального закладу та його звільнення є виключними повноваженнями Олешківської районної ради.
В судове засідання призначене на 12.02.2019 року сторони з'явились.
У зв'язку з необхідністю з'ясування додаткових обставин у справі, розгляд справи відкладено. Наступне судове засідання призначено на 20.02.2019 року.
В судове засідання призначене на 20.02.2019 року представники сторін з'явились.
Представник позивача та третьої особи на задоволенні позову наполягали з підстав, зазначених ним в позові та відповіді на відзив.
Відповідач проти задоволення позовних вимог заперечувала, посилаючись на доводи, викладені в відзиві на позов.
Суд, вивчивши доводи позову, відзиву на нього та відповіді на відзив, заслухавши пояснення учасників процесу, які прибули до суду, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які регулюють спірні правовідносини, виходить з наступних підстав та мотивів.
Так, судом встановлено, що 23.05.2017 року рішенням Олешківської районної ради №350 від 23.05.2017 року затверджено Положення про формування складу та організацію роботи конкурсної комісії з проведення конкурсного добору на посаду керівника закладу культури, що належить до спільної власності територіальних громад Олешківського району. Делеговано районній державній адміністрації повноваження щодо формування складу та організації роботи конкурсної комісії з проведення конкурсного добору на посаду керівника закладу культури, що належить до спільної власності територіальних громад Олешківського району, відповідно до Положення. Доручено голові районної ради призначити на посаду керівника закладу культури переможця конкурсу шляхом укладення з ним контракту.
13.08.2018 року Головою райдержадміністрації прийнято розпорядження №435 про проведення конкурсу на посаду директора комунального закладу "Олешківський районний центр культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченка" Олешківської районної ради, згідно якого управлінню освіти, культури, молоді та спорту районної державної адміністрації - оголосити (в термін з 13.08 2018 року по 17.08.2018 року) та провести конкурс на посаду директора комунального закладу "Олешківський районний центр культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченка" Олешківської районної ради у відповідності до вимог статей 21-1 - 21-5 Закону України "Про культуру"; Начальнику управління укласти та підписати контракт з переможцем конкурсу на посаду директора комунального закладу "Олешківський районний центр культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченка" Олешківської районної ради в терміни визначенні статтею 21 Закону України "Про культуру". Відділу організаційної роботи та з питань внутрішньої політики районної державної адміністрації - забезпечити висвітлення на офіційному сайті Олешківської районної державної адміністрації матеріалів необхідних для проведення конкурсу, проведення конкурсу та інших необхідних матеріалів.
Позивач вважає зазначене рішення протиправним, просить його скасувати з раніше зазначених підстав.
Дослідивши матеріали справи та проаналізувавши відповідні норми чинного законодавства суд дійшов наступного.
Так, в даній справі позивачем виступає суб'єкт владних повноважень.
Частиною 4 ст. 5 КАС України встановлено, що суб'єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду виключно у випадках, визначених Конституцією та законами України.
Тобто, позивач, як суб'єкт владних повноважень, має обмежену законом адміністративну процесуальну правоздатність, зокрема, в частині звернення до суду.
Обсяг повноважень голови районної, обласної, районної у місті ради встановлений ч. 6 ст. 55 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".
Зокрема п.16 ч.6 ст. 55 зазначеного Закону передбачено, що голова районної, обласної, районної у місті ради за рішенням ради звертається до суду щодо визнання незаконними актів місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які обмежують права територіальних громад у сфері їх спільних інтересів, а також повноваження районних, обласних рад та їх органів.
Звернувшись з даним позовом, голова районної ради вказує на те, що оскарженим рішенням обмежено його повноваження, зокрема, щодо призначення на посаду керівника закладу культури переможця конкурсу шляхом укладення з ним контракту. Також, при відкритті провадження у справі, судом встановлено наявність рішення Олешківської районної ради №677 від 06.12.2018 року, яким голові Олешківської районної ради Херсонської області ОСОБА_3 надано право звертатись до суду з позовами про визнання незаконними актів місцевих органів виконавчої влади.
Таким чином, обсяг адміністративної процесуальної правоздатності позивача підтверджено.
Частиною 2 ст.19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України".
Згідно ст. 118 Конституції України, яка частково кореспондується з положеннями ст. 1 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" (далі - Закон № 586-XIV) - виконавчу владу в областях і районах, містах Києві та Севастополі здійснюють місцеві державні адміністрації. ...Склад місцевих державних адміністрацій формують голови місцевих державних адміністрацій.
Місцева державна адміністрація є місцевим органом виконавчої влади і входить до системи органів виконавчої влади.
Місцева державна адміністрація в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, а також реалізує повноваження, делеговані їй відповідною радою. (ч.3 ст.1 Закону № 586-XIV).
До основних завдань місцевих державних адміністрацій віднесено серед іншого - реалізацію інших наданих державою, а також делегованих відповідними радами повноважень.(п.7 ч.1 ст.2 Закону № 586-XIV).
Відповідно до ч.1 статті 6 Закону № 586-XIV - на виконання Конституції України, законів України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, які відповідно до закону забезпечують нормативно-правове регулювання, власних і делегованих повноважень голова місцевої державної адміністрації в межах своїх повноважень видає розпорядження, а керівники структурних підрозділів - накази.
Голови місцевих державних адміністрацій, зокрема, очолюють відповідні місцеві державні адміністрації, здійснюють керівництво їх діяльністю, несуть відповідальність за виконання покладених на місцеві державні адміністрації завдань і за здійснення ними своїх повноважень. (п.1 ч. 1 ст.39 Закону № 586-XIV)
З викладеного слідує, що Олешківська районна державна адміністрація Херсонської області є місцевим органом виконавчої влади, вповноважена, серед іншого, на здійснення делегованих відповідними радами повноважень. Керівництво діяльністю державної адміністрації здійснюється її головою шляхом видання розпоряджень.
Судом встановлено, що 26.06.2017 року проведена державна реєстрація Комунального закладу "Олешківський районний центр культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченка" Олешківської районної ради Херсонської області.
Відповідач в судовому засіданні та в відзиві на позов пояснює прийняття ним розпорядження №435 від 13.08.2018 року в порушення Рішення Олешківської районної ради №350 від 23.05.2017 року тим, що, на його думку, в спірних правовідносинах він, в першу чергу, має керуватись законом, а вже потім підзаконними нормативно-правовими актами. Вказує, що Законом України "Про культуру" повноваження щодо оголошення конкурсу на посаду керівника державного чи комунального закладу культури, організація та проведення конкурсного добору, призначення керівника державного чи комунального закладу культури надано органу управління, яким районна державна адміністрація вважає себе.
Надати оцінку вказаним доводам слід шляхом аналізу норм Закону України "Про культуру".
Так, ст.ст.21-2, 21-5 Закону України "Про культуру" передбачено, конкурсний добір керівника державного чи комунального закладу культури складається з таких етапів:
оголошення органом управління конкурсу на посаду керівника державного чи комунального закладу культури;
формування складу конкурсної комісії;
подання документів кандидатами на посаду керівника державного чи комунального закладу культури;
добір кандидатів на посаду керівника державного чи комунального закладу культури;
призначення органом управління керівника державного чи комунального закладу культури.
Організацію та проведення конкурсного добору, а також роботу конкурсної комісії забезпечує орган управління.
Орган управління оголошує конкурс на посаду керівника державного чи комунального закладу культури не пізніш як за два місяці до завершення строку повноважень керівника державного чи комунального закладу культури відповідно до контракту або впродовж семи днів з дня дострокового припинення його повноважень.
Керівник органу управління зобов'язаний призначити переможця конкурсу керівником державного чи комунального закладу культури не пізніше двох місяців з дня оголошення конкурсу. Підставою для видання наказу про призначення керівника державного чи комунального закладу культури є підписання контракту. Істотні умови контракту публікуються на офіційному веб-сайті органу управління не пізніше наступного дня після його підписання.
З наведеного слідує, що оголошення конкурсу на посаду керівника державного чи комунального закладу культури, організація та проведення конкурсного добору, призначення керівника державного чи комунального закладу культури здійснюється органом управління. Призначити переможця конкурсу керівником (видання наказу, підписання з ним контракту) віднесено до повноважень керівника органу управління.
Отже, спірні правовідносини врегульовані Законом України "Про культуру", в якому зазначено, що всі дії щодо організації та проведення конкурсу, а також щодо призначення керівника закладу культури є повноваженнями органу управління цього закладу.
Тобто, вирішення даного спору залежить безпосередньо від того, хто із сторін є органом управління КЗ "Олешківський районний центр культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченка" Олешківської районної ради Херсонської області".
Відповідач вважаючи, що саме структурний підрозділ Олешківської районної державної адміністрації у галузі культури є органом управління КЗ "Олешківський районний центр культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченка" Олешківської районної ради Херсонської області, посилається на відомості Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, згідно яких органом управління закладу є відділ культури Олешківської районної державної адміністрації, однак зазначений висновок відповідача є помилковим в силу наступного.
Так, КЗ "Олешківський районний центр культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченка" Олешківської районної ради Херсонської області є комунальним закладом - комунальним унітарним підприємством в розумінні Господарського кодексу України.
Статтею 78 ГК України встановлено, що комунальне унітарне підприємство утворюється компетентним органом місцевого самоврядування в розпорядчому порядку на базі відокремленої частини комунальної власності і входить до сфери його управління. Орган, до сфери управління якого входить комунальне унітарне підприємство, є представником власника - відповідної територіальної громади і виконує його функції у межах, визначених цим Кодексом та іншими законодавчими актами.
Частиною 5 зазначеної статті Кодексу передбачено, що найменування комунального унітарного підприємства повинно містити слова "комунальне підприємство" та вказівку на орган місцевого самоврядування, до сфери управління якого входить дане підприємство.
З назви дослідженого закладу вбачається, що воно входить до сфери управління Олешківської районної ради Херсонської області.
Найменування суб'єкта господарювання, мета і предмет господарської діяльності, склад і компетенція його органів управління, порядок прийняття ними рішень, порядок формування майна, розподілу прибутків та збитків, умови його реорганізації та ліквідації, якщо інше не передбачено законом, зазначається в установчих документах суб'єкта господарювання. (ч.2 ст. 57 ГК України).
Частинами 1,4,5 ст. 57 ГК України також передбачено, що установчими документами суб'єкта господарювання є рішення про його утворення або засновницький договір, а у випадках, передбачених законом, статут (положення) суб'єкта господарювання.
Статут суб'єкта господарювання повинен містити відомості про його найменування, мету і предмет діяльності, розмір і порядок утворення статутного капіталу та інших фондів, порядок розподілу прибутків і збитків, про органи управління і контролю, їх компетенцію, про умови реорганізації та ліквідації суб'єкта господарювання, а також інші відомості, пов'язані з особливостями організаційної форми суб'єкта господарювання, передбачені законодавством. Статут може містити й інші відомості, що не суперечать законодавству.
Положенням визначається господарська компетенція органів державної влади, органів місцевого самоврядування чи інших суб'єктів у випадках, визначених законом.
Статут (положення) затверджується власником майна (засновником) суб'єкта господарювання чи його представниками, органами або іншими суб'єктами відповідно до закону.
Таким чином, затверджений статут суб'єкта господарювання є установчим документом, що містить відомості про його найменування, мету і предмет діяльності, розмір і порядок утворення статутного капіталу та інших фондів, порядок розподілу прибутків і збитків, про органи управління і контролю, їх компетенцію, про умови реорганізації та ліквідації суб'єкта господарювання, а також інші відомості, пов'язані з особливостями організаційної форми суб'єкта господарювання, передбачені законодавством.
З наявних у справі матеріалів вбачається, що установчими документами КЗ "Олешківський ЦКД" є його статут, затверджений рішенням Олешківської районної ради №551 від 16.02.2018 року.
Згідно Розділу 5 зазначеного статуту заклад має два органи управління з розмежованою між ними компетенцією: структурний підрозділ Олешківської районної державної адміністрації у галузі культури та Олешківська районна рада.
Пунктом 5.1 статуту передбачено, що управління закладом здійснюється Олешківською районною радою як засновником. Пунктом 5.3 передбачено, що призначення на посаду за результатами конкурсу на контрактній основі та звільнення з посади директора закладу належить до компетенції Олешківської районної ради.
В свою чергу повноваження структурного підрозділу Олешківської районної державної адміністрації у галузі культури викладені п.5.4 Статуту. Повноваження щодо призначення на посаду директора закладу, підписання з ним контракту відповідним пунктом не передбачені.
З викладеного слідує, що згідно чинного статуту комунального закладу повноваження щодо призначення на посаду за результатами конкурсу на контрактній основі та звільнення з посади директора закладу належить до виключної компетенції Олешківської районної ради.
Щодо наявної в Єдиному державному реєстрі інформації стосовно того, що органом управління КЗ "Олешківський ЦКД" є відділ культури Олешківської районної державної адміністрації, суд зазначає наступне.
Так, ст. 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" передбачено, що відомості про юридичну особу, громадське формування, що не має статусу юридичної особи, та фізичну особу - підприємця вносяться до Єдиного державного реєстру на підставі:
1) відповідних заяв про державну реєстрацію;
2) документів, що подаються для проведення інших реєстраційних дій;
3) відомостей, отриманих у результаті інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром та інформаційними системами державних органів.
Тобто, державна реєстрація відомостей про юридичну особу має декларативний характер, джерелом зазначених відомостей є документи та інформація подана до реєстрації. Отже, при визначенні органу управління КЗ "Олешківський ЦКД" мають враховуватись відомості, зазначені в установчих документах - Статуту закладу, а не відомості з Єдиного державного реєстру, які в даному конкретному випадку зазначені в неповному вигляді, а саме, в відомостях про органи управління юридичної особи зазначений лише відділ культури Олешківської райдержадміністрації, тоді як Статут закладу містить повний перелік органів управління та розмежовує їх компетенцію.
Згідно ч. 2, 3 ст. 10 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" - якщо відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, є недостовірними і були внесені до нього, третя особа може посилатися на них у спорі як на достовірні. Третя особа не може посилатися на них у спорі у разі, якщо вона знала або могла знати про те, що такі відомості є недостовірними.
Якщо відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, не внесені до нього, вони не можуть бути використані у спорі з третьою особою, крім випадків, коли третя особа знала або могла знати ці відомості.
В даному конкретному випадку відомості щодо органу управління КЗ "Олешківський ЦКД" були відомі відповідачу, про що свідчить його неодноразове посилання на Статут закладу як в відзиві на позов, так і в судовому засіданні по справі.
Отже, Голова Олешківської районної ради знала про те, що органом управління КЗ "Олешківський ЦКД" в об'ємі повноважень щодо призначення на посаду за результатами конкурсу на контрактній основі та звільнення з посади директора закладу є Олешківська районна рада. Тому, не зважаючи на відсутність відповідної інформації в Єдиному державному реєстрі мала діяти з урахуванням викладеного.
В судовому засіданні 12.02.2019 року судом від Голови Олешківської райдержадміністрації витребувано рішення, яким відповідачу делегувались повноваженні районної ради у сфері культури.
В наступне судове засідання представником відповідача таких рішень не надано, зазначено, що єдиним таким рішенням є рішення Олешківської районної ради №37 від 24.12.2015 року, надане представником позивача.
Ознайомившись зі змістом наданого позивачем рішення, судом встановлено, що ним повноважень щодо призначення на посаду за результатами конкурсу на контрактній основі та звільнення з посади директора КЗ "Олешківський ЦКД" відповідачу не делегувалось.
Аналізуючи викладене, суд дійшов висновку, що призначення на посаду за результатами конкурсу на контрактній основі та звільнення з посади директора КЗ "Олешківський ЦКД" не входить ані до безпосередніх, ані до делегованих повноважень Голови Олешківської районної державної адміністрації, отже й розпорядження відповідача №435 від 13.08.2018 року "Про проведення конкурсу на посаду директора комунального закладу "Олешківський районний центр культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченка" Олешківської районної ради" є таким, що обмежує право позивача стосовно призначення на посаду керівника закладу культури - переможця конкурсу шляхом укладення з ним контракту, надане йому рішенням районної ради №350 від 23.05.2017 року.
Відповідно до частин 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
З огляду на викладене, суд вважає обґрунтованими позовні вимоги Голови районної ради та, як наслідок, визнає протиправним та нечинним розпорядження голови Олешківської районної державної адміністрації Херсонської області ОСОБА_4 від 13.08.2018 року №435 "Про проведення конкурсу на посаду директора комунального закладу "Олешківський центр культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченко" Олешківської районної ради".
Керуючись ст.ст. 2, 6-9, 242-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
вирішив:
Позов задовольнити.
Визнати протиправним та нечинним розпорядження голови Олешківської районної державної адміністрації Херсонської області ОСОБА_4 від 13.08.2018 року №435 "Про проведення конкурсу на посаду директора комунального закладу "Олешківський центр культури та дозвілля ім. Т. Г. Шевченка" Олешківської районної ради..
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції,який ухвалив відповідне рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст рішення виготовлений та підписаний 25 лютого 2019 р.
Суддя Ковбій О.В.
кат. 106000000