П О С Т А Н О В А№ 127/5433/19
25 лютого 2019 р.м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Медяна Ю.В.,
розглянувши адміністративну справу, яка надійшла із Вінницького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Національної поліції України, відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2,
за ч. 1 ст. 212-14 КУпАП,
22.02.2019 р. до Вінницького міського суду Вінницької області надійшла адміністративна справа із Вінницького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Національної поліції України відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 212-14 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суддя вважає, що адміністративний матеріал підлягає поверненню до Вінницького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Національної поліції України для доопрацювання з наступних підстав.
Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Згідно з ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП 210780 від 22.02.2019 р. при складані даного протоколу не виконані вимоги ч. 1 ст. 256 КУпАП.
Стаття 212-14 КУпАП складається з двох частин. Частина перша ст. 214-14 КУпАП передбачає відповідальність за порушення встановленого законом порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях громадянином. В даному випадку службовою особою, яка складала протокол не конкретизовано, яку норму, якого закону своїми діями порушив ОСОБА_1, оскільки ст. 212-14 КУпАП є бланкетною, тобто відсилочною нормою закону.
Також в даному протоколі про адміністративне правопорушення не конкретизовано суть адміністративного правопорушення, вчиненого ОСОБА_1, оскільки в графі «склад адміністративного правопорушення» зазначено, що ОСОБА_1 розміщував агітаційні матеріали чи політичну рекламу, тому не зрозуміло, що саме розміщував ОСОБА_1 агітаційні матеріали чи політичну рекламу.
З огляду на викладене, суд вважає за необхідне адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 повернути до Вінницького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Національної поліції України для доопрацювання.
Керуючись ст. ст. 212-14, 256, 278 КУпАП,
Адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 212-14 КУпАП повернути до Вінницького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Національної поліції України для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.В. Медяна