Ухвала від 21.02.2019 по справі 127/5171/19

Справа №127/5171/19

Провадження №1-кс/127/3083/19

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 лютого 2019 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області

в складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого СВ Лівобережного відділення поліції Вінницького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області ОСОБА_3 про арешт майна, -

ВСТАНОВИВ:

20.02.2019 року до Вінницького міського суду звернувся старший слідчий СВ Лівобережного відділення поліції Вінницького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області ОСОБА_3 з клопотанням про накладення арешту на речовину рослинного походження зеленого кольору у подрібненому стані, у паперовому згортку, яку вилучено 19.02.2019 р. у гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою АДРЕСА_1 .

Клопотання мотивовано тим, що слідчим здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12019020020000421 від 19 лютого 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України.

Згідно клопотання, 19.02.2019 року приблизно о 13:30 год. по Немирівське шоссе, 11 м. Вінниці, у чоловіка на ім'я ОСОБА_4 , 1998 р.н., виявлено та вилучено паперовий згорток з речовиною рослинного походження у подрібненому стані зеленого кольору, який останній зберігав без мети збуту.

Відомості про скоєне кримінальне правопорушення 19 лютого 2019 року внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019020020000421 з визначеною кваліфікацією ч.1 ст.309 КК України.

Проведеним досудовим розслідуванням було встановлено, що 19.02.2019 року о 13:30 год. співробітниками БУПП, під час патрулювання по вул. Немирівське шосе м. Вінниці, помічено невідомого чоловіка, який проходив біля будівлі №11, та помітно нервував. Побачивши патрульний автомобіль вказаний громадянин змінив напрямок руху.

В подальшому вказаного громадянина було зупинено та встановлено його особу, ним виявився ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 прож. АДРЕСА_2 . На запитання до ОСОБА_4 чи є при ньому заборонені речовини, останній повідомив, що у нього є наркотична речовина. Після чого було викликано слідчо-оперативну групу.

При виїзді слідчо-оперативної групи на місце виклику проведено огляд місця події.

Під час огляду місця події, навпроти будівлі №11, по вул. Немирівське шосе м. Вінниці, громадянин ОСОБА_4 , дістав правою рукою з-під поясу спортивних штанів паперовий згорток.

При розгортанні вказаного згортку було встановлено, що у ньому знаходиться речовина рослинного походження зеленого кольору у подрібненому стані. Крім цього ОСОБА_4 повідомив, що зберігав вказану речовину для власного вживання.

За результатами проведеного огляду вказаний згорток з речовиною, вилучено для проведення судової експертизи

Вказане майно має істотне значення для кримінального провадження, оскільки безпосередньо являється предметом злочину, містить сліди злочину, та буде використане під час проведення судових експертиз, інших слідчих дій, тому слідчий просить накласти арешт.

Слідчий в судове засідання не зявився, подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність.

Власник майна в судове засідання не з'явився.

Дослідивши матеріали клопотання слідчого, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов'язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Враховуючи те, що учасники процесуальної дії не з'явились в судове засідання, слідчий суддя вважає за можливим розглянути дане клопотання без застосування технічних засобів фіксування.

Згідно ч.1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Згідно ч.2 ст. 170 КПК України слідчий суддя або суд під час судового провадження накладає арешт на майно у вигляді речей, якщо є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним у частині другій статті 167 цього Кодексу. Крім того, у випадку задоволення цивільного позову суд за клопотанням прокурора, цивільного позивача може вирішити питання про накладення арешту на майно для забезпечення цивільного позову до набрання судовим рішенням законної сили, якщо таких заходів не було вжито раніше.

Згідно п.1 ч.2 ст. 167 КПК України тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди.

Так як, зазначене у клопотанні майно, а саме речовина рослинного походження зеленого кольору у подрібненому стані, у паперовому згортку, яку вилучено 19.02.2019 р. у гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою АДРЕСА_1 , відповідно до ст. 98 КПК України мають значення речових доказів у кримінальному провадженні, оскільки містять відомості, які можуть бути використані, як доказ факту та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, слідчий суддя вважає за необхідне накласти арешт на вказане майно.

Таким чином, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню.

Згідно ст.. 175 КПК України, ухвала про арешт майна негайно виконується слідчим, прокурором.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 100, 131, 132, 170-172 КПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого СВ Лівобережного відділення поліції Вінницького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області ОСОБА_3 про арешт майна - задовольнити.

Накласти арешт на речовину рослинного походження зеленого кольору у подрібненому стані, у паперовому згортку, яку вилучено 19.02.2019 р. у гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою АДРЕСА_1 .

Ухвала слідчого судді про арешт майна підлягає негайному виконанню слідчим, прокурором.

На ухвалу судді може бути подана апеляція протягом п'яти діб з дня її винесення до апеляційного суду Вінницької області.

Слідчий суддя/підпис/

Копія вірна.

Суддя / ОСОБА_1 /

Секретар / ОСОБА_2 /

Попередній документ
80053540
Наступний документ
80053542
Інформація про рішення:
№ рішення: 80053541
№ справи: 127/5171/19
Дата рішення: 21.02.2019
Дата публікації: 15.02.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Вінницький міський суд Вінницької області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; арешт майна