Справа №127/2941/19
Провадження №1-кс/127/1806/19
20 лютого 2019 року м. Вінниця
Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого Вінницького відділу поліції Головного управління Національної поліціїу Вінницькій області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, -
Слідчий ОСОБА_3 звернулась до суду з вказаним клопотанням, яке погоджено з прокурором ОСОБА_4 , вказавши, що у нєї в провадженні знаходяться матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018020010004662 від 29.11.2018 року, розпочатого за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України.
В ході ведення досудового розслідування по кримінальному проваджені встановлено, що до СВ Вінницького ВП ГУНП у Вінницькій області надійшла заява в.о. директора Державної реабілітаційної установи « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_5 щодо неправомірних дій бувшого директора Державної реабілітаційної установи « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_6 , а сама порушення фінансового характеру які були виявлені співробітниками ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Так, в ході досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018020010004662 від 29.11.2018 року, розпочатого за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України, встановлено, що відповідно до довідки від 02.11.2018 №04-30/77-з про збір інформації в Державній реабілітаційній установі « ІНФОРМАЦІЯ_1 комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Промінь» з метою вивчення питання використання коштів державного бюджету за бюджетною програмою по КПКВК 2507030 «Заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації інвалідів» за період з 01.01.2015 по 01.09.2018 року проводився на підставі направлень №555 та №554 від 12.10.2018 року виданих начальником ІНФОРМАЦІЯ_2 (Далі - Управління) ОСОБА_7 , головним державним аудитором ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_8 та державним аудитором цього ж відділу ОСОБА_9 проведено збір інформації в Державній реабілітаційній установі « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (далі - Центр) з метою вивчення питання використання коштів державного бюджету за бюджетною програмою по КГІКВК 2507030 «Заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації інвалідів» за період з 01.01.2015 по 01.09.2018 року.
Збір інформації проведено в ході державного фінансового аудиту ефективності виконання ІНФОРМАЦІЯ_4 (далі - Міністерство), що проводиться відповідно до пункту п.2.2.1 Плану проведення заходів державного фінансового контролю ІНФОРМАЦІЯ_5 на III квартал 2018 року.Збір інформації проведено в термін з 12.10.2018 по 02.11.2018, з відома директора Центру ОСОБА_6 та в присутності головного бухгалтера ОСОБА_10 .
В ході проведеного аудиту було встановлено, що відповідно до вимог п. 5.11 Наказу ІНФОРМАЦІЯ_6 та ІНФОРМАЦІЯ_7 «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення» від 05.10.2005р. № 308/519 преміювання працівників проводиться у межах фонду заробітної плати.
Керівники закладів та установ за погодженням з профспілковими комітетами в затверджують положення про преміювання працівників.
Розмір премії працівника залежить від особистого внеску в загальні результати роботи підрозділу, закладу і граничними розмірами не обмежується.
Преміювання керівників закладів, установ здійснюється за рішенням органу вищого рівня.
Також пунктом 4.4. Положення «Про преміювання працівників Центру» від 22.01.2016 року визначено, що преміювання директора здійснюється за умови погодження Міністерства у межах наявних коштів на оплату праці.
Протягом жовтня 2016 року, травня - грудня 2017 року та січня-серпня 2018 року і згідно особових рахунків директора Центру ОСОБА_6 , останньому нарахована та виплачена премія, в загальній сумі 245 217,28 грн., проте протягом зазначених періодів листи погодження Міністерства, щодо виплати премії директору ОСОБА_6 , в період здійснення перевірки виявленні не були.
Вищевикладене встановлено та підтверджено Довідкою про збір інформації Державній реабілітаційній установі « ІНФОРМАЦІЯ_1 комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Промінь» від 02.11.2018 року № 04-30/77-3 складеної, рамках перевірки вивчення питання використання коштів державного бюджету за бюджетною програмою по КПКВК 2507030 «Заходи із соціальної трудової та професійної реабілітації інвалідів» за період з 01.01.2015 року по 01.09.2018 року, ІНФОРМАЦІЯ_8 .
Також, вищезазначеною Довідкою ІНФОРМАЦІЯ_8 встановлено, що всупереч наказу ІНФОРМАЦІЯ_6 та ІНФОРМАЦІЯ_7 від 05.10.2005 № 308/519 «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я установ соціального захисту населення», який зокрема визначає, що керівникам закладі; охорони здоров'я і установ соціального захисту населення - лікарям та їх заступникам лікарям дозволяється вести в закладах, установах, у штаті яких вони є, роботу за спеціальністю у межах робочого часу за основною посадою з виплатою їм до 25 відсотків посадового окладу лікаря відповідної спеціальності (пункт 3.1.3.) директором центру ОСОБА_6 , відповідно до наказу № 42-К від 01 жовтня 2012 року призначено себе за сумісництвом на посаду лікаря-фізіотерапевта (0,5 ставки) з виплатою надбавки у 30% розмірі від посадового окладу.
В особовій справі ОСОБА_6 , значиться, що за фахом він лікар акушер- гінеколог, будь-яких інших документів про отримання кваліфікації лікаря-фізіотерапевта - немає.
Також на підставі табелів обліку робочого часу встановлено одночасне відображення виконання обов'язків як за основною професією - директора, так і за сумісництвом лікаря- фізіотерапевта.
Таким чином відповідно до розрахункових листів із заробітної плати за посадою лікаря-фізіотерапевта протягом 2014 - жовтня 2018 року директору центру ОСОБА_6 , неправомірно нараховано та виплачено за сумісництво 0,5 ставки посади лікаря- фізіотерапевта у розмірі 120 110 грн., з урахуванням надбавок, доплат та премій.
Також у розділі 1.3. Правомірність здійснення відряджень керівником Державної реабілітаційної установи « ІНФОРМАЦІЯ_9 з інвалідністю «Промінь», сторінка 9, Довідки встановлено необґрунтованість відряджень за 2017 рік - серпень 2018 року у зв'язку відсутності викликів або запрошень, що призвело до фінансових втрат у сумі 23 116,86 грн., використання службового автомобілю під час таких відряджень засвідчило про безпідставне списання бензину щонайменше як на 5 500,00 грн.
Окрім того, згідно наказу ІНФОРМАЦІЯ_4 від 21.11.2018 року № 1749, робочою групою працівників міністерства, проведено перевірку інформації, викладеної в моєму зверненні від 16.11.2018 року № 256, щодо неправомірних дій ОСОБА_6 , за наслідками якої складено Довідку від 23 листопада 2018 року.
Відповідною перевіркою ІНФОРМАЦІЯ_4 , як уповноважений орган, підтвердило висновки викладенні у Довідці №1, в т.ч. порушення вимог абз. 5 п.4 постанови Кабінету Міністрів України № 1239 від 30.08.2002 року «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери».
1п.1.6. глави 1 наказу ІНФОРМАЦІЯ_6 та ІНФОРМАЦІЯ_7 від 05.10.2005 № 308/519 «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення» .
Зокрема, протягом 2017 року незаконно була нарахована та виплачена премія ОСОБА_6 в сумі 138 615 грн. (ст.ст.2-3 Довідки № 2), в т.ч.:
1)за січень-травень 2017 року понад встановлені Мінсоцполітики розміри, що призвело до незаконного використання бюджетних коштів в сумі 5 141 грн.;
2)за червень-грудень 2017 року без погодження з Мінсоцполітики в сумі 81 356 грн.;
3)протягом 2017 року без погодження з Мінсоцполітики квартальна премія в сумі 12519 грн. (грудень), річна - в сумі 19 700 грн., та одноразова премія в сумі 19900, що призвело до незаконного використання бюджетних коштів в сумі 52 119 грн.
Також, протягом січня-жовтня 2018 року незаконно, без погодження з Мінсоцполітики була нарахована та виплачена місячна, квартальна та річна премії ОСОБА_6 в сумі 133 136 грн.
Всього протягом 2017-2018 років ОСОБА_6 було виплачено неправомірно премії на загальну суму 271 751,00 грн.
В судове засідання слідчий не з'явилася, натомість подла заяву про те, що повністю підтримує подане нею клопотання, просить розглянути справу у її відсутності.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_2 до судового засідання не з'явився, про причини неприбуття суд не повідомив, хоча був повідомлений про дату і час судового розгляду завчасно та належним чином, тому відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України клопотання розглядається у його відсутність.
Дослідивши матеріали клопотання, оглянувши матеріали кримінального провадження, вважаю, що клопотання є обґрунтованим та підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.
Згідно ч.1 ст. 159 КПК України Тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно ч. 5, 6 ст. 163 КПК України Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
6. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Матеріалами кримінального провадження та клопотанням слідчого підтверджено факт того, що документи про доступ до яких клопоче останній перебувають в ІНФОРМАЦІЯ_10 , що за адреою: АДРЕСА_1 тамають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, також слідчий довів, що неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, тому клопотання підлягає до часткового задоволення.
Разом з тим, клопотання в частині вилучення вказаних документів задоволенню не підлягає, оскільки стороною кримінального провадження не доведено наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення документів, слідчим належним чином не обґрунтовано необхідність вилучення речей для досягнення цілей кримінального провадження.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 107, 159, 162, 163, 164, 165, 309 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання задоволити частково.
Надати слідчому Вінницького відділу поліції ГУ Національної поліції у Вінницькій області ОСОБА_3 тимчасовий доступ до оригіналів документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 (адреса: АДРЕСА_1 ) з можливістю отримати належним чином завіреної копії: «Довідки про збір інформації в Державній реабілітаційній установі « ІНФОРМАЦІЯ_1 комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Промінь»», від 02.11.2018 №04-30/77-з, яка складена ІНФОРМАЦІЯ_2 та в подальшому листом від 05.11.2018 №2602-04-11/5645 направлено до ІНФОРМАЦІЯ_5 , що за адреою: АДРЕСА_1 .
В іншій частині вимог клопотання відмовити.
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: