Ухвала від 21.02.2019 по справі 127/1-54/2008

Справа №127/1-54/2008

Провадження №1-в/127/130/19

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 лютого 2019 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області

у складі головуючого - судді ОСОБА_1 ,

секретар судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань подання начальника Київського відділення поліції Вінницького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області про збільшення обсягу обмежень адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого:

28.03.2008 року Замостянським районним судом м. Вінниці за ч. 3 ст. 307 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк 8 років з конфіскацією майна, -

за участю учасників судового провадження:

представника Київського відділення поліції

Вінницького відділу поліції ГУНП

у Вінницькій області ОСОБА_4 ,

особи, щодо якої внесено подання, ОСОБА_3 ,

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького міського суду Вінницької області надійшло подання начальника Київського відділення поліції Вінницького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області про збільшення обсягу обмежень адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 .

Подання мотивоване тим, що відносно ОСОБА_3 постановою Вінницького міського суду Вінницької області від 26.04.2018 року встановлено адміністративний нагляд терміном на один рік. Оскільки ОСОБА_3 , перебуваючи під адміністративним наглядом на шлях виправлення не став, шість разів притягувався до адміністративної відповідальності за порушення громадського порядку, тому начальник Київського відділення поліції Вінницького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області вважає за доцільне збільшити обсяг обмежень адміністративного нагляду в частині встановлення годин заборони виходу з будинку та в частині реєстрації у відповідному органі поліції.

Згідно положень ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» у судове засідання викликається особа, щодо якої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду, а за її клопотанням - і захисник, а також представник органу, начальник якого вніс подання.

В судовому засіданні представник органу, начальник якого вніс подання, дільничний офіцер поліції СП Київського відділення поліції Вінницького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області ОСОБА_4 подання підтримав та пояснив, що відносно ОСОБА_3 постановою Вінницького міського суду Вінницької області від 26.04.2018 року встановлено адміністративний нагляд терміном на один рік. ОСОБА_3 , перебуваючи під адміністративним наглядом на шлях виправлення не став, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за порушення громадського порядку, тому начальник Київського відділення поліції Вінницького відділу поліції звернувся з даним поданням про збільшення обсягу обмежень адміністративного нагляду.

В судовому засіданні особа, щодо якої внесено подання, ОСОБА_3 пояснив, що 26.04.2018 року щодо нього було встановлено адміністративний нагляд строком на один рік. Він є інвалідом 3 групи, отримує пенсію. Адміністративні правопорушення вчиняв, однак в подальшому буде себе вести належним чином.

Суд, дослідивши матеріали подання, заслухавши думку учасників судового розгляду, дійшов висновку, що в задоволенні подання слід відмовити з таких підстав.

Статтею 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Частиною 2 ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» встановлено, що під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.

З матеріалів подання вбачається, що постановою Вінницького міського суду Вінницької області від 26.04.2018 року щодо ОСОБА_3 встановлено адміністративний нагляд терміном на один рік.

Суд зазначає, що відповідно до п. «в» ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів внутрішніх справ щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону.

Що стосується обмежень, які застосовуються згідно ч. 1 ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» суд зазначає, що до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста); в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.

Таким чином, суд вправі встановити заборону виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу і періодичність реєстрації в поліції.

Дослідивши матеріали подання, суд не вбачає підстав для задоволення подання, оскільки заборона виходу з будинку (квартири) відповідно до п. "а" ч. 1 ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» не може перевищувати восьми годин на добу, натомість в поданні ставиться питання про збільшення обсягу обмежень в частині заборони виходу з будинку (квартири) з 21 год. по 06 год., що буде складати 9 год.

Що стосується зазначеного в поданні обмеження з'явдятися для реєстрації саме до Київського відділення поліції Вінницького відділу поліції, суд зазначає, що відповідно до ч. 8 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» постанова судді надсилається для виконання начальнику органу Національної поліції за місцем проживання особи, щодо якої встановлено нагляд.

Суд зазначає, що вирішення даного питання не відноситься до збільшення обсягу обмежень в розумінні ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», та може бути вирішено органами поліції відповідно до їх повноважень.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що в задоволенні подання слід відмовити.

Крім того, суд зазначає, що згідно ст. 1 КПК України порядок кримінального провадження на території України визначається лише кримінальним процесуальним законодавством України. Кримінальне процесуальне законодавство України складається з відповідних положень Конституції України, міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, цього Кодексу та інших законів України.

Процесуальна дія проводиться, а процесуальне рішення приймається згідно з положеннями цього Кодексу, чинними на момент початку виконання такої дії або прийняття такого рішення. (ст. 5 КПК України).

Статтею 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що адміністративний нагляд встановлюється шляхом ухвалення постанови, яка може бути оскаржена в установленому законом порядку.

Разом з тим, відповідно до ч.1 ст. 539 КПК України питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.

Частиною 2 статті 369 КПК України визначено, що судове рішення, у якому суд вирішує інші питання, викладається у формі ухвали.

Згідно ч. 6 ст. 9 КПК України у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першою статті 7 цього Кодексу.

Враховуючи зазначене вище, суд вважає за необхідне постановити судове рішення у формі ухвали.

Керуючись ст. ст. 8, 129 Конституції України, ст. ст. 7, 9, 369-372, 376, 392, 393, 395, 532, 537, 539 КПК України, ст. ст. 1-6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі",-

УХВАЛИВ:

В задоволенні подання начальника Київського відділення поліції Вінницького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області про збільшення обсягу обмежень адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Вінницький міський суд Вінницької області протягом семи днів з дня її оголошення.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Суддя