Справа № 141/42/19
20.02.2019р. Погребищенський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого - судді ОСОБА_1 ,
з участю секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Погребище подання начальника Оратівського ВП Гайсинського ВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Мизяків Калинівського району Вінницької області, жителя АДРЕСА_1 , раніше судимого, а саме: 12.10.1995 Калинівським районним судом Вінницької області за ч.1 ст.86 КК України до 2 років 6 місяців позбавлення волі; 17.06.1998 Калинівським районним судом Вінницької області за ч.3 ст.81, ч.2 ст.141 КК України до 4 років позбавлення волі; 20.02.2003 Калинівським районним судом за ч.3 ст.185 КК України до 3 років позбавлення волі; 19.10.2007 Вінницьким районним судом Вінницької області за ч.2 ст.186 КК України до 5 років позбавлення волі з відстрочкою виконання вироку на 3 роки; 24.03.2011 Калинівським районним судом Вінницької області за ч.3 ст.185, ст.304 КК України до 5 років 3 місяців позбавлення волі; 02.12.2014 Оратівським районним судом Вінницької області за ст.297 КК України до 4 років позбавлення волі, на підставі ст.75 КК України від відбування покарання звільнений з іспитовим строком 2 роки,-
Встановив:
30.01.2019 до Погребищенського районного суду Вінницької області надійшло подання начальника Оратівського ВП Гайсинського ВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 про продовження адміністративного нагляду ОСОБА_4 . Подання мотивовано тим, що 01.01.2013 із Стрижавської ВК у Вінницькій області (№81) звільнився ОСОБА_4 , який після звільнення прибув у с. Мизяків Калинівського району Вінницької області, а згодом переїхав в с. Скоморошки Оратівського району Вінницької області.19.01.2018 Оратівським районним судом Вінницької області стосовно ОСОБА_4 було встановлено адміністративний нагляд терміном на 1 рік, на підставі п. «в» ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими із місць позбавлення волі», із встановленням обмежень передбачених Законом. Перебуваючи під адміністративним наглядом ОСОБА_4 систематично допускав порушення громадського порядку, за що притягувався до адміністративної відповідальності: 04.04.2018 за ч.1 ст.187 КУпАП - призначено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 грн., 14.03.2018 за ст.180 КУпАП - призначено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 102 грн, 07.12.2018 за ч.2 ст.187 КУпАП - призначено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 грн.
Представник Оратівського ВП Гайсинського ВП ГУНП у Вінницькій області в судове засідання не з'явився, направив листа у якому подання підтримав та просив розглянути його у відсутності представника ВП.
ОСОБА_4 в судове засідання не з'явився також, направив заяву у якій визнав необхідність встановити відносно нього адміністративний нагляд.
З'ясувавши позицію учасників процесу та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що подання слід задовольнити з наступних підстав.
Відповідно до п. «в» ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно ч. ч. 1, 2 ст.6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_4 раніше неодноразово судимий за тяжкі злочини (а. с. 7-17), 01.01.2013 звільнився із Стрижавської ВК у Вінницькій області (№81) (а. с. 6). Постановою Оратівського районного суду Вінницької області від 19.01.2018 відносно нього було встановлено адміністративний нагляд строком на один рік (а. с. 4-6). ОСОБА_4 систематично порушує громадський порядок, неодноразово попереджався про можливість продовження відносно нього адміннагляду в разі продовження ведення антигромадського способу життя, однак незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, веде антигромадський спосіб життя на шлях виправлення не став і схильний до вчинення подальших правопорушень.
Оцінюючи наведені обставини в їх сукупності, суд приходить до висновку, що ОСОБА_4 залишається небезпечним для суспільства, а тому адміністративний нагляд слід продовжити ще на 6 місяців.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 2, 3, 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільнених з місць позбавлення волі», суд,-
Постановив :
Продовжити відносно ОСОБА_4 адміністративний нагляд терміном на 6 (шість) місяців.
Встановити ОСОБА_4 наступні обмеження:
- знаходитися щоденно за місцем проживання ( АДРЕСА_1 ) з 21.00 год. вечора до 05.00 год. ранку наступного дня;
- з'являтись в 1-у та 3-у середу кожного місяця на реєстрацію в Оратівський ВП Гайсинського ВП ГУНП у Вінницькій області;
- заборонити виїзд в особистих справах за межі Оратівського району Вінницької області без дозволу керівництва Оратівського ВП Гайсинського ВП ГУНП у Вінницькій області;
- заборонити відвідувати бари, кафе, магазини, торгові точки, де реалізуються на розлив спиртні напої.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом семи діб з дня проголошення, через Погребищенський районний суд.
Суддя