Рішення від 12.02.2019 по справі 906/905/18

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області

10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, веб-сайт: http://zt.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"12" лютого 2019 р. м. Житомир Справа № 906/905/18

Господарський суд Житомирської області у складі:

судді Кудряшової Ю.В.

секретар судового засідання: Голюк Л.А.

за участю представників сторін:

від позивача: не прибув,

від відповідача: ОСОБА_1, довіреність № 88/03-10/19 від 21.01.2019,

ОСОБА_2, довіреність № 87/03-10/19 від 21.01.2019,

від третьої особи: ОСОБА_3, довіреність № 25/12/87-Д від 03.12.2018.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу

за позовом Міністерства соціальної політики України

до Управління національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської обласної державної адміністрації

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - Державної аудиторської служби України

про стягнення 23202,23 грн.

Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача на користь позивача 23202,23 грн. завданих збитків.

В обґрунтування позовних вимог, позивач зазначає, що за результатами проведення у 2017 році Державною аудиторською службою України планової ревізії фінансово-господарської діяльності Міністерства соціальної політики України, встановлено, що відповідачем безпідставно видано путівки за відсутності документів, у зв'язку із чим державі в особі Міністерства соціальної політики України завдані збитки у сумі 23202,23 грн.

Ухвалою Господарського суду Житомирської області від 22.11.2018 залучено до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - Державну аудиторську службу України.

Представник позивача в судове засідання уповноваженого представника не направив.

04.02.2019 на електронну пошту суду надійшла заява представника Міністерства соціальної політики України, відповідно до якої останній повідомляє, що не має можливості прибути до Господарського суду Житомирської області та просить розглядати справу без участі уповноваженого представника позивача.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, просив відмовити в задоволенні позовних вимог, наполягав на тому, що Управління національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської обласної державної адміністрації дотримано вимог чинного законодавства.

Також представники відповідача наполягали на тому, що форми первинної облікової документації №079/о "Медична довідка на дитину, яка від'їжджає в дитячий заклад оздоровлення та відпочинку", де описується стан здоров'я дитини та зазначається перебування під диспансерним наглядом ОСОБА_4. ОСОБА_5, ОСОБА_6. ОСОБА_7, ОСОБА_8 наявні, а тому вимоги позивача щодо стягнення шкоди є безпідставними.

Представник третьої особи в судовому засіданні пояснила, що за результатами проведення ревізії фінансово-господарської діяльності за період з 01.05.2015 по завершений місяць 2017 року, складено відповідний акт №04-22/12 від 04.08.2017.

Також в матеріалах справи міститься пояснення щодо позову та відзиву Державної аудиторської служби України, відповідно до якого остання просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Заслухавши пояснення представників сторін та дослідивши матеріали справи, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

14.02.2015 між Міністерством соціальної політики України (Міністерство/Позивач) та Управлінням сім'ї, молоді та спорту Житомирської обласної державної адміністрації (Управління) укладено договір №5/15 про організацію направлення дітей для оздоровлення та відпочинку до державного підприємства "УДЦ "Молода гвардія" (Договір №5/15 від 14.02.2015) (а.с. 18-23 том).

Цей договір набуває чинності з дня його підписання сторонами і діє до повного виконання сторонами зобов'язань за цим договором, але не пізніше ніж до 31.12.2015 (п. 7.1.).

Умовами вище вказаного договору сторони погодили, що Департамент отримує в Міністерстві путівки до ДП "УДЦ "Молода гвардія" та здійснює розподіл путівок в розрізі регіонів і міст обласного значення відповідно до співвідношення чисельності в них дітей шкільного віку до загальної чисельності таких дітей у місті Києві, згідно з Положенням про порядок направлення дітей для оздоровлення та відпочинку до ДП "УДЦ "Молода гвардія" за рахунок бюджетних коштів (п.1.2.).

Згідно з пунктом 2.1 договору №5/15 від 14.02.2015 вартість одного ліжко-дня в державному підприємстві "УДЦ "Молода гвардія" затверджено наказом Міністерства від 27.01.2015 № 71 "Про затвердження вартості одного ліжко-дня путівки до державного підприємства "Український дитячий центр "Молода гвардія" та складає 235,16 грн.

Пунктом 2.2 договору №5/15 від 14.02.2015 передбачено, що часткова оплата путівок за рахунок батьків (осіб, які їх замінюють) або з інших джерел, не заборонених законодавством, при тривалості зміни 21 день, становить:

- за путівку з частковою оплатою у розмірі 20 відсотків від вартості путівки - 987,67 грн.;

- за путівку з частковою оплатою у розмірі 30 відсотків від вартості путівки - 1481,51 грн.;

- за путівку з частковою оплатою у розмірі 50 відсотків від вартості путівки - 2469,18 грн.

Також, 13.06.2016 між Міністерством соціальної політики України (Міністерство/Позивач) та Управлінням сім'ї, молоді та спорту Житомирської обласної державної адміністрації (Управління) укладено договір № 30/16 про організацію направлення дітей для оздоровлення та відпочинку до державного підприємства "МДЦ "Артек" (Договір №30/16 від 13.06.2016) (а.с. 24-27 том 1).

Згідно п. 7.1. Договору №30/16 від 13.06.2016, останній набуває чинності з дня його підписання сторонами і діє до повного виконання сторонами зобов'язань за цим договором, але не пізніше ніж до 31.12.2016.

Предметом договору №30/16 від 13.06.2016 є організація направлення дітей для оздоровлення та відпочинку до державного підприємства "Міжнародний дитячий центр "Артек" відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №227 від 28.02.2011 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для організації оздоровлення і відпочинку дітей, які потребують особливої уваги та підтримки, в дитячих центрах "Артек" і "Молода гвардія" (зі змінами).

Відповідно до п. 2.1. договору №30/16 від 13.06.2016 вартість одного ліжко-дня в державному підприємстві "УДЦ "Молода гвардія" затверджено наказом Міністерства від 10.03.2016 №239 "Про затвердження вартості одного ліжко-дня путівки до державного підприємства України "Міжнародний дитячий центр "Артек" та складає 297,50 грн.

Пунктом 2.2 договору №30/16 від 13.06.2016 передбачено, що часткова оплата путівок за рахунок батьків (осіб, які їх замінюють) або з інших джерел, не заборонених законодавством, при тривалості зміни 21 день, становить:

- за путівку з частковою оплатою у розмірі 20 відсотків від вартості путівки - 1249,50 грн.;

- за путівку з частковою оплатою у розмірі 30 відсотків від вартості путівки - 1874,25 грн.;

- за путівку з частковою оплатою у розмірі 50 відсотків від вартості путівки - 3123,75 грн.

За змістом пункту 3.1.1 вказаних вище договорів, Управління зобов'язується відповідно до Порядку здійснювати направлення дітей на оздоровлення згідно з планом графіком розподілу путівок та наказу Міністерства.

За невиконання чи неналежне виконання своїх зобов'язань за цим договором кожна із сторін несе відповідальність відповідно до законодавства України (п. 4.1 договорів).

Як вбачається із матеріалів справи, між Міністерством соціальної політики України та Державним підприємством "Український дитячий центр "Молода гвардія" укладено договір про закупівлю послуг за державні кошти №15/01-ПП від 14.02.2015 (а.с. 55-60 том 1), за умовами якого з метою забезпечення дітей оздоровленням та відпочинком у 2015 році ДП "Український дитячий центр "Молода гвардія" у порядку та на умовах, визначених цим договором, зобов'язалося надати послуги з оздоровлення та відпочинку 10300 дітей на 21 календарний день перебування у закладі, а Міністерство, у свою чергу, оплачувати такі послуги відповідно до калькуляції вартості одного ліжко-дня путівки у Державному підприємстві "Український дитячий центр "Молода гвардія", специфікації путівок для оздоровлення дітей та переліку послуг, які входять до вартості такої путівки.

Між Міністерством соціальної політики України та Державним підприємством "Український дитячий центр "Молода гвардія" укладено договір про закупівлю послуг за державні кошти №15/17-ПП від 22.06.2015, за умовами якого з метою забезпечення дітей оздоровленням та відпочинком у 2015 році ДП "Український дитячий центр "Молода гвардія" у порядку та на умовах, визначених цим договором, зобов'язалося надати послуги з оздоровлення та відпочинку 900 дітей на 21 календарний день перебування у закладі, а Міністерство, у свою чергу, оплачувати такі послуги відповідно до калькуляції вартості одного ліжко-дня путівки у Державному підприємстві "Український дитячий центр "Молода гвардія", специфікації путівок для оздоровлення дітей та переліку послуг, які входять до вартості такої путівки.

Також, 13.06.2016 між Міністерством соціальної політики України та Державним підприємством України "Міжнародний дитячий центр "Артек" укладено договір про закупівлю послуг за державні кошти №15/05-ПП від 13.06.2016, за умовами якого з метою забезпечення дітей оздоровленням та відпочинком у 2016 році ДП України "МДЦ "Артек" у порядку та на умовах, визначених цим договором, зобов'язалося надати послуги з оздоровлення та відпочинку 4196 дітей на 21 календарний день перебування у закладі, а Міністерство, у свою чергу, оплачувати такі послуги відповідно до калькуляції вартості одного ліжко-дня путівки у Державному підприємстві України "МДЦ "Артек", специфікації путівок для оздоровлення дітей та переліку послуг, які входять до вартості такої путівки.

У відповідності до вище вказаних договорів у період 2015-2016 р.р. згідно із Положенням про порядок направлення дітей для оздоровлення та відпочинку до Державного підприємства "Український дитячий центр "Молода гвардія" за рахунок бюджетних коштів, затвердженого наказом Мінсоцполітики №220 від 26.02.2015, Положенням про порядок направлення дітей для оздоровлення та відпочинку до державного підприємства України "Міжнародний дитячий центр "Артек" за рахунок бюджетних коштів, затвердженого Мінсоцполітики № 238 від 10.03.2016, Положенням про порядок направлення дітей для оздоровлення та відпочинку до Державного підприємства України "Міжнародний дитячий центр "Артек" за рахунок бюджетних коштів, затвердженим наказом Міністерства соціальної політики України № 154 від 12.04.2012, та Положенням про порядок направлення дітей для оздоровлення та відпочинку до державного підприємства "Український дитячий центр "Молода гвардія" за рахунок бюджетних коштів, затвердженого наказом Мінсоцполітики №104 від 11.02.2016 (Положення діяли на час оздоровлення та укладення зазначених договорів) направлено на оздоровлення наступних дітей, зокрема:

- за списком дітей 2015 рік:

ОСОБА_4 сплачено з бюджету 4938,36 грн. 100 % вартість путівки;

ОСОБА_8 сплачено з бюджету 4938,36 грн. 100 % вартість путівки;

ОСОБА_5 сплачено з бюджету 3950,69 грн. 80 % вартість путівки;

- за списком дітей 2016 рік:

ОСОБА_7 сплачено з бюджету 5977,02 грн. 100 % вартість путівки;

ОСОБА_6 сплачено з бюджету 3397,80 грн. 500 % вартість путівки.

В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається, що за результатами проведення у 2017 році Державною аудиторською службою України планової ревізії фінансово-господарської діяльності Міністерства соціальної політики України, встановлено, що Управлінням сім'ї, молоді та спорту Житомирської обласної державної адміністрації у порушення Положень №220 від 26.02.2015, № 238 від 10.03.2016, №104 від 11.02.2016 безпідставно видано 5 путівок на оздоровлення за відсутності документів (форми первинної облікової документації №079/о "Медична довідка на дитину, яка від'їжджає в дитячий заклад оздоровлення та відпочинку"), у зв'язку із чим державі в особі Міністерства соціальної політики України завдані збитки у сумі 23202,23 грн.

Також суд вважає за необхідне зазначити, що на підставі розпорядження голови облдержадміністрації від 06.04.2018 №123 "Про зміну найменувань структурних підрозділів обласної державної адміністрації" змінено найменування Управління сім'ї, молоді та спорту Житомирської обласної державної адміністрації на Управління національно-патріотичного виховання, молоді та спору Житомирської обласної державної адміністрації.

Тому, при розгляді справи суд зазначав вірне найменування відповідача по справі, тобто - Управління національно-патріотичного виховання, молоді та спору Житомирської обласної державної адміністрації.

Дослідивши наявні матеріали справи, оцінюючи надані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні позовних вимог, з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Згідно зі ст. 11 ЦК України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки; підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Відповідно до ч. 1 ст. 901 Цивільного кодексу України, за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Згідно із ст. 525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно із зведеним реєстром видачі путівок направлення на оздоровлення дітей, які перебувають на диспансерному обліку, дітей із малозабезпечених сімей, обдарованих дітей та дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій було здійснено за відсутності документів, передбачених Положеннями №220 від 26.02.2015, № 238 від 10.03.2016, №104 від 11.02.2016.

У відповідності до Положень № 220, №104, №238 перед відправленням діти, яким надається путівка, повинні пройти медичний огляд у встановленому законодавством порядку та отримати форму первинної облікової документації № 079/о "Медична довідка на дитину, яка від'їжджає в дитячий заклад оздоровлення та відпочинку".

Так, форма первинної облікової документації № 079/о "Медична довідка на дитину, яка від'їжджає в дитячий заклад оздоровлення та відпочинку", затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України від 29 травня 2013 року № 435, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17 червня 2013 року за № 990/23522.

Згідно із Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 079/о "Медична довідка на дитину, яка від'їжджає в дитячий заклад оздоровлення та відпочинку", форма № 079/о є обов'язковим медичним документом для дітей, які від'їжджають в дитячий заклад оздоровлення та відпочинку.

Проте, господарський суд звертає увагу на те, що за змістом пункту 6 розділу ІІІ Положень №№220, 104, 238 відповідні підрозділи районних, районних у місті Києві державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування вносять пропозиції щодо направлення дітей до ДП „УДЦ „Молода гвардія" та ДПУ "МДЦ "Артек" за безоплатними путівками і путівками з частковою оплатою вартості та складають списки дітей за встановленою формою і направляють їх разом з документами, зазначеними в пунктах 2 - 5 розділу IV цих Положень, до структурних підрозділів, яким вони підзвітні. Документи мають зберігатися у відповідних підрозділах районних, районних у м. Києві державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування протягом трьох років.

Згідно п. 11 Порядку №227 структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської держадміністрацій подають протягом 10 днів після закінчення кожної оздоровчої зміни Мінсоцполітики інформацію про використання путівок за встановленою зазначеним Міністерством формою.

Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської держадміністрацій здійснюють контроль за цільовим використанням путівок в установленому законодавством порядку.

Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської держадміністрацій є відповідальними за своєчасний та належний розподіл путівок між районами та містами обласного значення.

У разі встановлення факту видачі путівки структурним підрозділом з питань соціального захисту населення обласної, Київської міської держадміністрації з порушенням законодавства цей підрозділ у місячний строк з дня виявлення такого факту вживає заходів до повернення коштів у розмірі повної вартості путівки або часткової вартості путівки та перераховує зазначені кошти на рахунок Мінсоцполітики.

З аналізу наведених норм, суд дійшов висновків про покладення обов'язків відбору дітей для оздоровлення, збору документів, зазначених в пунктах 2 - 5 розділу IV Положень №№220, 104, 238, та їх збереження на відповідні районні державні адміністрації та органи місцевого самоврядування.

Натомість відповідач структурний підрозділ обласної державної адміністрації здійснює контроль за цільовим використанням путівок та не зобов'язаний зберігати згадані вище документи.

Також належним чином завірені форми первинної облікової документації №079/о "Медична довідка на дитину, яка від'їжджає в дитячий заклад оздоровлення та відпочинку" було подано суду та долучено до матеріалів справи, а саме:

- форму первинної облікової документації №079/о, видану на ОСОБА_4 04.11.2015;

- форму первинної облікової документації №079/о, видану на ОСОБА_8 30.05.2015;

- форму первинної облікової документації №079/о, видану на ОСОБА_5 16.06.2015;

- форму первинної облікової документації №079/о, видану на ОСОБА_7 12.02.2016;

- форму первинної облікової документації №079/о, видану на ОСОБА_6 31.08.2016 (а.с. 186-190 том 1).

За таких обставин, суд вважає доведеним факт наявності форми первинної облікової документації №079/о "Медична довідка на дитину, яка від'їжджає в дитячий заклад оздоровлення та відпочинку" щодо ОСОБА_4. ОСОБА_5, ОСОБА_6. ОСОБА_7, ОСОБА_8 та підставність їх направлення на оздоровлення та відпочинок.

У відповідності до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання, є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Учасник господарських відносин, який порушив господарське зобов'язання або установлені вимоги щодо здійснення господарської діяльності, повинен відшкодувати завдані цим збитки суб'єкту, права або законні інтереси якого порушено (ст. 224 ГК України).

Відповідно до ст. 22 Цивільного кодексу України, збитками є: 1) втрати, яких особа зазнала у зв'язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки); 2) доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода).

Частиною 2 статті 224 Господарського кодексу України, передбачено, що під збитками розуміються витрати, зроблені управненою стороною, втрата або пошкодження її майна, а також не одержані нею доходи, які управнена сторона одержала б у разі належного виконання зобов'язання або додержання правил здійснення господарської діяльності другою стороною.

Загальні умови відповідальності за завдану майнову шкоду передбачені статтею 1166 ЦК України та полягають у повному відшкодуванні потерпілому шкоди особою, яка її завдала. Особа, яка завдала шкоди звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоду завдано не з її вини.

Відтак, для відшкодування шкоди за правилами статті 1166 ЦК України необхідно довести такі факти:

А). Неправомірність поведінки особи - неправомірною поведінкою можна вважати будь-яку поведінку, внаслідок якої завдано шкоду, якщо особа, яка завдала шкоду, не була уповноважена на такі дії;

Б). Наявність шкоди, під якою необхідно розуміти втрату або пошкодження майна потерпілого та (або) позбавлення його особистого нематеріального права (життя, здоров'я тощо). У відносинах, що розглядаються, шкода - це не тільки обов'язкова умова, але і міра відповідальності, оскільки за загальним правилом завдана шкода відшкодовується в повному обсязі.

В). Наявність причинного зв'язку між протиправною поведінкою та шкодою є обов'язковою умовою відповідальності та виражається в тому, що шкода має виступати об'єктивним наслідком поведінки заподіювача шкоди.

Г). Вину заподіювача шкоди, за винятком випадків, коли в силу прямої вказівки закону обов'язок відшкодування завданої шкоди покладається на відповідальну особу незалежно від вини.

Враховуючи зазначені норми, суд вважає, що в даному випадку відсутні складові, необхідні для відшкодування збитків, а саме: наявність вини та причинного зв'язку між протиправною поведінкою та шкодою.

Беручи до уваги, що за результатом аналізу Положень №№220, 104, 238, з'ясовано відсутність обов'язку відповідача зберігати документи, які підтверджують підставність направлення дітей до дитячих центрів "Артек" та "Молода гвардія" та враховуючи фактичну наявність форми первинної облікової документації №079/о «Медична довідка на дитину, яка від'їжджає в дитячий заклад оздоровлення та відпочинку», де описується стан здоров'я дитини та зазначається перебування під диспансерним наглядом ОСОБА_4. ОСОБА_5, ОСОБА_6. ОСОБА_7, ОСОБА_8, суд визнає доводи позивача про порушення відповідачем умов вищезгаданих договорів та нормативно-правових актів, які регулюють механізм та спеціальний порядок направлення дітей для оздоровлення та відпочинку, необґрунтованими.

Відповідно до ч. 1 ст. 73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

За приписами ч. 1 ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Статтею 76 ГПК України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

За приписами ч. 1 ст. 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Зважаючи на необґрунтованість заявлених позовних вимог, суд прийшов до висновку, що в задоволенні позову слід відмовити.

Керуючись статтями 123, 129, 233, 236 - 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову відмовити.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складено: 22.02.19

Суддя Кудряшова Ю.В.

Віддрукувати:

1 - в справу;

2,3 - сторонам (рек. з повід.)

4 - третій особі (рек. з повід.)