вул. Д.Ростовського, 35, смт. Макарів, Київська область, 08000, тел/факс (04578)5-13-39, e-mail inbox@mk.ko.court.gov.ua
Справа № 370/3502/18
"24" січня 2019 р. року суддя Макарівського районного суду Київської області Косенко А.В., розглянувши матеріали, які надійшли від УПП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючий за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2
за ч.4 ст.121 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 1077286, 16 листопада 2018 року близько 01 години 40 хвилин на 155 кілометрі автодороги М-07 Київ - Ковель, водій ОСОБА_1, керував транспортним засобом DAF XF95.480 державний номерний знак НОМЕР_1 з причепом Kaiser державний номерний знак НОМЕР_2 у якого було порушено режим роботи зовнішніх світлових приладів у темну пору доби, а саме: не горіли лампи правих задніх габаритних ліхтарів, при цьому керував транспортним засобом що не пройшли обов'язковий технічний контроль, вчинено повторно протягом року від 28.12.2017, чим порушив вимоги п.31.4.3.а, 31.3.б Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч.4 ст.121 КУпАП.
У суді ОСОБА_1 вказав, що керував технічно справним автомобілем DAF XF95.480, 16 листопада 2018 року близько 01 години 40 хвилин його зупинили працівники поліції які повідомили, що в автомобілі не горить правий габарит, після чого відразу на місці замінив лампочку габарита на нову. Проте на нього все рівно склали даний протокол. Просив суворо не карати адже працює водієм та отримує дохід лише від керування автомобілем.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд вважає, що в діях ОСОБА_1М відсутній склад адміністративного правопорушення.
Відповідно до диспозиції ч.4 ст.121 КУпАП, відповідальність за вказаною статтею наступає за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частинами першою - третьою цієї статті.
Згідно зі ст.129 Конституції України розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в надані ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
Виходячи зі змісту ст.7, 254, 279 КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є єдиною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності.
У відповідності статті 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення, який в порядку ст.251 КУпАП є одним з доказів в справі про адміністративне правопорушення, та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка має право складати відповідний протокол та не може бути перекладено на суд.
Дослідивши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 суд встановив, що відомості які вказані у протоколі не підкріплені належними та допустимими доказами, а саме: відсутні пояснення свідків які могли б підтвердити обставини які містяться у протоколі, відсутнє відео з нагрудної камери чи відеореєстратора працівників поліції, відсутня копія постанови якою на ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення за частинами першою - третьою ст.121 КУпАП.
Вищевказані обставини виключають можливість притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за зазначеним протоколом.
Відповідно до вимог ст. 247 п. 1 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи викладене, суд, тлумачачи всі сумніви на користь особи, яка притягується до відповідальності, вважає вину ОСОБА_1 у вчинені правопорушення, передбаченого ч.4 ст.121 КУпАП не доведеною належними і допустимими доказами.
На підставі викладеного та керуючись статтями 247, 251, 256, 278 КУпАП,
Провадження у адміністративній справі відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.121 КУпАП - закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя А.В.Косенко