19 лютого 2019 року Справа № 280/5542/18 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сацького Р.В., при секретарі Серебрянниковій О.А., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом: ОСОБА_1 АДРЕСА_1, код ДРФО НОМЕР_1)
до Правобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Запоріжжя (юридична адреса: 69076, м. Запоріжжя, вул. Запорізького козацтва, буд. 25 - А, код ЄДРПОУ 41248943),
про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -
22 грудня 2018 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач) до Правобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Запоріжжя (далі по тексту - відповідач), в якому позивач просить суд:
- скасувати рішення відповідача від 15.11.2018 № 25 про відмову позивачу у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах згідно із п. 1 ч. 2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»;
- зобов'язати відповідача зарахувати позивачу періоди його роботи з 27.10.1999 по 27.04.2000 та з 29.04.2010 по 18.08.2010 до пільгового стажу з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком №1, у зв'язку із чим призначити та виплачувати йому пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 02.12.2018.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, звязку із досягненням 50-річного віку та наявністю необхідного загального трудового стажу, а також спеціального трудового стажу, який дає право на пільгове пенсійне забезпечення , позивач 08.11.2018 звернувся до відповідача із заявою щодо призначення йому пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №1, в задоволенні якої було відмовлено. Підставою для відмови у призначенні пенсії слугувала відсутність на ПАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» атестації робочого місця та як наслідок незарахування до пільгового стажу за списком №1 періодів роботи з 27.10.1999 по 27.04.2000 та з 29.04.2010 по 18.08.2010. Просить суд позовну заяву задовольнити в повному обсязі.
Ухвалою суду від 27.12.2018 відкрито спрощене позовне провадження без виклику (повідомлення) сторін. Відповідачу запропоновано у 15-денний строк з дня отримання ухвали надати відзив на позовну заяву та пояснення відповідно.
Представник відповідача 14.01.2019 через канцелярію суду (вх. №1607) надав відзив у якому, зокрема, пояснює, що згідно з пунктом 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 № 442, атестація робочих місць за умовами праці проводиться в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років. У разі підтвердження цього права за результатами атестації, вперше проведеної до 21.08.1997 (впродовж 5 років після введення в дію Порядку проведення атестації робочих місць), до стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, зараховується весь період роботи на даному підприємстві у виробництвах, передбачених Списками, тобто період роботи із шкідливими умовами праці, до дати видання наказу на підприємстві про результати проведення атестації та період роботи впродовж наступних 5 років. Оскільки, за період з 27.10.1999 по 27.04.2000 та з 29.04.2010 по 18.08.2010 на ПАТ "Електрометалургійний завод "Дніпроспецсталь" ім. А.М. Кузьміна" атестацій робочих місць не проводилася, тому відсутні підстави для зарахування вказаних періодів до пільгового стажу позивача. Без урахування вказаного періоду пільговий стаж позивача становить лише 9 років 4 місяці 1 день, що є недостатнім для призначення пенсії за віком по Списку №1 в 50 років. Отже, рішення відповідча є законним, тому не підлягає скасуванню. Просить суд у задоволенні позову відмовити.
Суд, розглянувши матеріали та з'ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, встановив наступне.
08.11.2018 ОСОБА_1 звернувся до Правобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду м. Запоріжжя за призначенням пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», оскільки 01.12.2018 набував 50 річного віку та мав необхідний загальний стаж роботи та пільговий стаж роботи за Списком №1 більш ніж 10 років. До заяви надав наступні документи: паспорт та ідентифікаційний код; трудова книжка БТ-ІІ № 3229870; військовий квиток НО № 5246707 від 02.11.1988; довідка ПАТ "Електрометалургійний завод "Дніпроспецсталь" ім. А.М. Кузьміна" № 125-337 від 04.09.2018 про підтвердження трудового стажу для призначення пенсії за відсутністю трудової книжки або відповідних записів у ній.
Розглянувши заяву та додані документи, відповідачем 15.11.2018 прийняте рішення № 25 про відмову у призначенні пенсії за віком по Списку №1 ОСОБА_1 в 50 років у зв'язку з відсутністю необхідного пільгового стажу 10-ти років оскільки період з 27.10.1999 по 27.04.2000 та з 29.04.2010 по 18.08.2010 на ПАТ "Електрометалургійний завод "Дніпроспецсталь" ім. А.М. Кузьміна" атестація робочих місць не проводилася, тому відсутні підстави для зарахування вказаних періодів до пільгового стажу позивача.
Про прийняте рішення позивачу 20 листопада 2018 року було направлено повідомлення № 15666/05.1.
Спір між сторонами виник з приводу відмови у призначенні позивачу пенсії на пільгових умовах за Списком № 1 через непроведення атестації робочого місця, яка дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.
Вважаючи рішення відповідача про відмову у призначенні пенсії протиправним, позивач звернувся із даним позовом до суду.
Повно та всебічно дослідивши наявні матеріали справи, а також проаналізувавши зміст норм матеріального та процесуального права, що регулюють спірні правовідносини, з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, виходячи з наступного.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.81 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.91 № 1788-XII (в редакції на момент виникнення спірних відносин) призначення пенсій і оформлення документів для їх виплати здійснюється органами Пенсійного фонду України.
Згідно із абз. 1, 2 п. 1 ч. 2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсія за віком на пільгових умовах призначається працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років (з 1 квітня 2018 року по 31 березня 2019 року не менше 22 років) у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
Із змісту вищевикладених положень ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» для призначення пенсії Позивач має мати 10 років пільгового стажу за Списком № 1 та не менше 22 років загального стажу.
Відповідно до п.2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.2005, до заяви про призначення пенсії за віком додаються документи, наведені у цьому пункті, в тому числі: документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637.
Згідно із ст. 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Аналогічні положення містяться у п. 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637, згідно з яким основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.
Пунктом 20 Порядку встановлено, що у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до якого включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.
Необхідними умовами для виникнення у особи права на пенсійне забезпечення на пільгових умовах відповідно до п. "а" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" є формальна констатація факту перебування особи на посаді або виконання нею робіт, що містяться у Списку №1, а також документальне підтвердження зайнятості працівника за відповідною професією за результатами атестації умов праці, яке полягає у наявності результатів атестації відповідного робочого місця за умовами праці. Документами, які підтверджують результати атестації робочого місця за умовами праці, можуть бути: карта умов праці, наказ по підприємству про затвердження переліку робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників; трудова книжка із записом про витяг із зазначеного наказу або з додатком такого витягу.
Право особи на призначення пільгової пенсії згідно зі ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" має бути підтверджене як пенсіонером (особистими документами), так і підприємством, у якому працювала особа зі шкідливими і важкими умовами праці. Також і відповідальність за надання недостовірних пенсійних документів покладена на підприємство (організацію) та пенсіонера.
Тобто, необхідними умовами для виникнення у особи права на пенсійне забезпечення на пільгових умовах відповідно до п. "а" ч. 1 ст. 13 Закону України від 05.11.1991 № 1788-XII "Про пенсійне забезпечення" є виконання робіт, що містяться у Списку № 1, а також документальне підтвердження несприятливих умов праці за результатами атестації відповідного робочого місця.
У відповідності до п. 3 Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 № 383, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.12.2005 за № 1451/11731 (далі Порядок № 383), при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи.
За приписами п. 10 цього ж Порядку для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати трудову книжку із оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи, виписку із наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці та, у разі відсутності в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу довідку, передбачену пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637.
При цьому, під повним робочим днем слід уважати виконання робіт в умовах, передбачених Списками, не менше 80 відсотків робочого часу, установленого для працівників даного виробництва, професії чи посади, з урахуванням підготовчих, допоміжних, поточних ремонтних робіт, пов'язаних з виконанням своїх трудових обов'язків (п. 2 Порядку № 383).
Пунктом 2.13 Інструкції про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях, яка затверджена постановою Держкомпраці СРСР від 20.07.1974 №162, встановлено, що у графі 3 трудової книжки пишеться: "Прийнятий або призначений до такого-то цеху, відділу, підрозділу, на дільницю, виробництво" із зазначенням їх конкретного найменування, а також найменування роботи, професії або посади і присвоєного розряду. Записи про найменування роботи, професії або посади, на яку прийнятий працівник, виконуються для робітників - відповідно до найменувань професій, зазначених в Єдиному тарифно-кваліфікаційному довіднику робіт і професій робітників; для службовців - у відповідності з найменуваннями посад, зазначених у Єдиній номенклатурі посад службовців, або у відповідності зі штатним розкладом.
Якщо працівнику в період роботи надається новий розряд, тоді про це в установленому порядку робиться відповідний запис.
Пунктом 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 № 58, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 17 серпня 1993 року за №110, встановлено, що у графі 3 трудової книжки "Відомості про роботу" пишеться: "прийнятий або призначений до такого-то цеху, відділу, підрозділу, на дільницю, виробництво" із зазначенням його конкретного найменування, а також роботи, професії або посади і присвоєного розряду. Записи про найменування роботи, професії або посади на яку прийнятий працівник, виконуються для робітників та службовців відповідно до найменування професій і посад, зазначених у "Класифікаторі професій".
Отже, основним документом для призначення пенсії на пільгових умовах є трудова книжка.
Разом з тим, для підтвердження пільгового стажу лише на підставі трудової книжки існує певна вимога, визначена в абз.4, 5 п.2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої Наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.93 № 58, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.08.93 за № 110, згідно яких якщо працівник має право на пенсію за віком на пільгових умовах, запис у трудовій книжці робиться на підставі наказу, виданого за результатами атестації робочих місць, і має відповідати найменуванню Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення.
Позивач набув 50-річного віку 01.12.2018, що підтверджується копією його паспорту СА 768170.
Загальний стаж Позивача не є спірним та складає 31 рік 8 місяців 9 днів, що визнається Відповідачем у рішенні від 15.11.2018 №25.
Необхідний для призначення пенсії пільговий стаж позивач здобув працюючи з 27.08.1993 по 30.03.2001, з 13.04.2010 по 30.10.2012 за професією слюсаря-ремонтника, яка передбачена списком №1, розділ III, підрозділ 2 «а», 3 «а», код 1030200а-1753а, 1030300а-1753а, Постанови КМУ від 11.03.1994 №162, від 16.01.2003 №36, що підтверджується довідкою ПАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» від 04.09.2018 №125-337.
Відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 № 442, пенсії за віком на пільгових умовах призначаються за результатами атестації робочих місць, яка також надає інші пільги і компенсації, передбачені законодавством, а саме надбавка за роботу в зазначених умовах, право на скорочений робочий день, додаткову відпустку й одержання лікувально-профілактичного лікування. Атестація повинна проводитися на підприємстві не рідше одного разу на п'ять років. Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства, організації. Контроль за проведенням атестації, правильністю застосування Списків покладено на Державну експертизу умов праці.
Основна мета атестації, як випливає із зазначених нормативних актів, полягає у регулюванні відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками у галузі реалізації права на здорові й безпечні умови праці, пільгове забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.
Згідно з пунктом 4 Порядку проведення атестації та підпункту 1.5 пункту 1 Методичних рекомендацій періодичність проведення атестації робочих місць, затвердженими постановою Міністерства праці України від 1 вересня 1992 року № 41 (далі - Методичні рекомендації) визначається безпосередньо колективним договором підприємства і проводиться не рідше одного разу на 5 років.
Результати атестації використовуються при встановленні пенсій за віком на пільгових умовах, пільг і компенсацій за рахунок підприємств та організацій, обґрунтуванні пропозицій про внесення змін і доповнень до списків № 1 і 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення, а також для розробки заходів щодо поліпшення умов праці та оздоровлення працюючих.
Відповідно до пункту 3 Порядку застосування списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Мінпраці від 18.11.2005 № 383 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 01.12.2005 за № 1451/11731), при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21 серпня 1992 року та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21 серпня 1992 року.
У пункті 4.2 зазначеного Порядку застосування списків йдеться про те, що результати атестації (як вперше проведеної, так і чергової) застосовуються при обчисленні стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, впродовж 5 років після затвердження її результатів, за умови, якщо впродовж цього часу на даному підприємстві не змінювались докорінно умови і характер праці (виробництво, робота, робоче місце), що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. У разі докорінної зміни умов і характеру праці для підтвердження права на пенсію за віком на пільгових умовах має бути проведена позачергова атестація.
Аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що своєчасно проведена атестація робочих місць за умовами праці є одним із заходів соціального захисту працівників, який має сприяти реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах. Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом України у постанові від 16.09.2014 № 21-307а14.
Атестація має проводитися у передбачені пунктом 4 Порядку проведення атестації строки, а відповідальність за своєчасність та якість її проведення покладається на керівника підприємства, організації.
Разом з цим, якщо чергова атестація була проведена з порушенням передбачених пунктом 4 Порядку проведення атестації строків, а працівник до її проведення виконував роботу, яка дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, цей період його роботи має бути зарахований до пільгового стажу за результатами попередньої атестації.
Первинна атестація робочого місця Позивача за Списком № 1 була проведена згідно із наказом від 27.10.1994 №385.
Наступна атестація робочого місця Позивача була проведена згідно із наказами від 28.04.2000 №477, 29.04.2005 №186, від 19.08.2010 №162.
Листом Управління соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації від 16.02.2000 № 02-138 визнано можливим використання результатів атестації робочих місць 1994 року до закінчення роботи по наступній атестації, копія листа додається.
Тому стаж Позивача з 27.10.1999 по 27.04.2000 мав бути зарахований до пільгового стажу за Списком № 1.
Також у відповіді на запит ПАТ «Дніпроспецсталь» вказано, що дія наказу про проведення атестації робочих місць від 29.04.2005 №186 була подовжена у зв'язку із зниженням обсягів виробництва та зміною графіку роботи, що призвело до подовження строку проведення атестації, про що було прийнято наказ від 18.01.2010 № 6, який погоджено із головним управлінням праці та соціального захисту населення.
Так, Головне управління праці та соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації листом Управління соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації від 24.12.2009 № 06/1-159 визнано можливим використання результатів атестації робочих місць 2005 року до 29.10.2010.
Наступна атестація робочого місця Позивача була проведена згідно із наказом від 19.08.2010 №162, отже стаж Позивача з 29.04.2010 по 18.08.2010 також мав бути зарахований до пільгового за Списком № 1.
Довідкою ПАО «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. А.М. Кузьміна» про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів в ній від 04.09.2018 №125-337 підтверджується, зокрема, що позивач працював повний робочий день в цеху ремонту металургійного обладнання з 27.08.1993 по 30.03.2001 на посаді слюсаря ремонтника металургійного обладнання в металургійних цехах, що перебдачено Списком №1 розділ 3 підрозділ 2а,3а, код 1030200а-1753а (18559), код 1030300а-1753а (18559), за період з 13.04.2010 по 30.10.2012 працював на посаді слюсаря ремонтника на постійному ремонті металургійного обладнання безпосередньо в металургійних цехах, що передбачено Списоком №1, розділ 3, підрозділ 2а, 3а, позиції 3.2а-3, 3.3а-3б. Крім того, у даній відповіді вказано, що з моменту проведення первинної атестації по 18.08.2010 на робочому місці ОСОБА_1 умови праці не змінювались, що підтверджено атестацією робочих місць.
Позивача до чергової атестації, проведеної з порушенням передбачених пунктом 4 Порядку проведення атестації строків виконував роботу, яка дає право на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 1, а відтак період його роботи з 27 жовтня 1999 р. по 27 квітня 2000 р. та з 29 квітня 2010 р. по 18 серпня 2010 року має бути зарахований до пільгового стажу за результатами попередніх атестацій.
Згідно вимог статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Згідно частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Таким чином, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Матеріалами справи встановлено факт сплати судового збору у розмірі 704 гривні 80 копійок, що підтверджується квитанцією № 1448-6272-3160-7760 від 19.12.2018.
Керуючись статтями 139, 241, 243-246 та 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Позовну заяву ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код ДРФО НОМЕР_1) до Правобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Запоріжжя (юридична адреса: 69076, м. Запоріжжя, вул. Запорізького козацтва, буд. 25 - А, код ЄДРПОУ 41248943) про скасування рішення від 15.11.2018 №25 та зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити у повному обсязі.
Скасувати рішення Правобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Запоріжжя (юридична адреса: 69076, м. Запоріжжя, вул. Запорізького козацтва, буд. 25 - А, код ЄДРПОУ 41248943) від 15.11.2018 № 25 про відмову ОСОБА_1 АДРЕСА_1, код ДРФО НОМЕР_1) у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах згідно із п. 1 ч. 2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Зобов'язати Правобережне об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Запоріжжя (юридична адреса: 69076, м. Запоріжжя, вул. Запорізького козацтва, буд. 25 - А, код ЄДРПОУ 41248943) зарахувати ОСОБА_1 АДРЕСА_1, код ДРФО НОМЕР_1) періоди його роботи з 27.10.1999 по 27.04.2000 та з 29.04.2010 по 18.08.2010 до пільгового стажу з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком №1, у зв'язку із чим призначити та виплачувати йому пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 02.12.2018.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Правобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Запоріжжя (юридична адреса: 69076, м. Запоріжжя, вул. Запорізького козацтва, буд. 25 - А, код ЄДРПОУ 41248943) на користь ОСОБА_1 АДРЕСА_1, код ДРФО НОМЕР_1) витрати на оплату судового збору в сумі 704 (сімсот чотири) грн. 80 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 30-денний строк з дня його проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду в повному обсязі складено та підписане суддею 19.02.2019.
Суддя Р.В. Сацький