Ухвала від 14.02.2019 по справі 759/2875/19

пр. № 1-кс/759/1061/19

ун. № 759/2875/19

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 лютого 2019 року Святошинський районний суд м. Києва у складі:

Слідчого - судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря ОСОБА_2

розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів у досудовому розслідуванні внесеного до ЄРДР за № 12019110000000064, від 07.02.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий ОСОБА_3 за погодженням прокурора відділу прокуратури Київської області ОСОБА_4 звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до документації, яка перебуває у володінні КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Дніпропетровської обласної ради, що за адресою: АДРЕСА_1 .

Клопотання обґрунтовано тим, що службові особи КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та його дочірніх підприємств, зловживаючи своїм службовим становищем, шляхом включення до розрахунків на теплову енергію додаткових (фіктивних) витрат, з метою завищення тарифу та проведення фіктивних операцій, заволодівають бюджетними коштами міста Дніпра та Дніпропетровської області.

Зокрема, КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та його дочірні підприємства, подають до ІНФОРМАЦІЯ_2 розрахунки витрат, які понесенні підприємствами для вироблення теплової енергії, куди в структуру тарифу включаються витрати на електроенергію, оплату праці, амортизацію основних засобів, а також закупівлю послуг та товарів, які реально не здійснювались, у підприємств які мають ознаки фіктивності, чим свідомо завищують тарифи на теплову енергію.

Так, Держенергоефективністю України, на 2018 рік, затверджено середньозважений тариф для бюджетних установ Дніпропетровської області на рівні 1 905 грн. (для потреб установ та організацій, що фінансуються з державного місцевого бюджету грн./Гкал (без пдв)). Однак, службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_2 та КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з його дочірніми підприємствами отримується в якості оплати за теплову енергію з бюджетних установ в м. Дніпро та Дніпропетровській області тариф на рівні більше 3 200 грн. за 1 Гкал. Реально, на виробництво теплової енергії витрачаються кошти, які мають відшкодуватися на рівні тарифу у розмірі 1 905 грн. Різниця коштів яка лишається від перерахувань підприємствами, установами та організаціями, службовими особами КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » і його дочірніми структурами - перераховується за неіснуючі послуги та товари на рахунки фіктивних суб'єктів господарювання, після чого незаконно переводиться у готівку та привласнюється учасниками злочинної групи, а саме: службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_2 і КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». Таким чином, КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » свідомо формує фіктивні витрати в тарифах за теплову енергію, з метою привласнення та розкрадання бюджетних коштів.

Розслідуванням встановлено, що КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », тільки у 2018 році здійснено закупку газу у двох компанія - НАК « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (92% від загальної суми на газопостачання) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (8% від загальної суми на газопостачання). В той же час, у 2018 році підприємством закуплено природнього газу в кількості 9 463,1416 тис. м3, а через ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » було розподілено лише 8 119,3417 тис. м. куб. газу, що вказує на те, що закуплений газ у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » в кількості 1 343,7999 тис. м3 не розподілявся КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а тому відносини із зазначеним товариством мають ознаки фіктивності і здійсненні з метою заволодіння бюджетними коштами.

У судове засідання слідчий не з'явився, просив розглянути клопотання у його відсутність вимоги якого підтримав.

Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку про його задоволення виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Клопотання слідчого, яке надійшло до суду відповідає вимогам ст. 160 КПК України.

Враховуючи те, що в судовому засіданні доведено наявність у досудового слідства підстав вважати, що речі або документи перебувають або можуть перебувати в КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Дніпропетровської обласної ради, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, суд приходить до висновку про обґрунтованість та законність клопотання, у зв'язку з чим воно підлягає задоволенню.

Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 159-166, 309 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів у досудовому розслідуванні внесеного до ЄРДР за № 12019110000000064, від 07.02.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України - задовольнити;

Надати слідчому СУ ГУНП в Київській області ОСОБА_3 , слідчим слідчої групи та прокурорам, що входять до групи прокурорів, тимчасовий доступ до документації та надати дозвіл на здійснення їх копій та вилучення цих копій. а саме документів КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Дніпропетровської обласної ради, що за адресою: АДРЕСА_1 , з метою вилучення та долучення до матеріалів кримінального провадження № 12019110000000064, від 07.02.2019, а саме: документів про розрахунки витрат за теплову енергію, документи на підставі яких затверджується тариф на теплову енергію і документів на підставі яких сформовано суми тарифів за теплову енергію, а також документів про взаємовідносини КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Дніпропетровської обласної ради (ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) із: ДП « ІНФОРМАЦІЯ_6 »; ДП « ІНФОРМАЦІЯ_7 »; ДП « ІНФОРМАЦІЯ_8 »; ДП « ІНФОРМАЦІЯ_8 »; ДП « ІНФОРМАЦІЯ_9 »; ДП « ІНФОРМАЦІЯ_10 »; ДП « ІНФОРМАЦІЯ_11 »; ДП « ІНФОРМАЦІЯ_12 »; ДП « ІНФОРМАЦІЯ_13 »; ДП « ІНФОРМАЦІЯ_14 »; ДП « ІНФОРМАЦІЯ_15 »; ДП « ІНФОРМАЦІЯ_16 »; ДП « ІНФОРМАЦІЯ_17 ». А також документів зазначених дочірніх підприємств із: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » (ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 » (ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (ЄДРПОУ НОМЕР_7 ).

Строк дії ухвали становить один місяць з дня її постановлення;

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку, з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів, відповідно до положень ст. 166 КПК України;

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.

Cлідчий суддя

Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1