Постанова від 19.02.2019 по справі 295/15924/18

Справа №295/15924/18

Категорія 251

3/295/4460/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.02.2019 року м. Житомир

Богунський районний суд м. Житомира

в складі:

головуючого-судді Болейко А.П.

секретаря судового

засідання ОСОБА_1

з участю прокурора Толкачової Г.В.

особи, яка притягається до

адміністративної відповідальності ОСОБА_2А

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Житомирі справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки: ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючої головним спеціалістом УПСЗН Боунського району Департаменту соціальної політики,

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_2, обіймаючи у період з 01.10.2016 року по 01.06.2018 року посаду головного спеціаліста відділу з питань обслуговування інвалідів ветеранів війни та праці управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира та, будучи відповідно де підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобіганш корупції» суб'єктом відповідальності за адміністративн правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог частини 1 статт 45 Закону несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, як? уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий (2017) рік, чим порушила вимоги, передбачені чинним законодавством України.

Згідно даних з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, ОСОБА_2 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік тільки 03.04.2018 року, тобто несвоєчасно.

Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_2винною у вчиненні корупційного правопорушення та призначити стягнення в межах санкції ст. 172-6 ч.1 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_2 пояснила, що не мала умислу на не подачу декларації за 2017 рік. Вину не визнає. Зазначила, що в березні 2018 року заповнювала декларацію за 2017 рік, проте сайт НАЗК погано працював та були технічні збої в його роботі. Були якісь неполадки в інтернеті. Нажала позначку на сайті "Подати декларацію". З'явилось вікно "Вітаю, Ви подали декларацію". Я зрозуміла, що її подано. На початку квітня 2018 року її начальник сказав, їй що вона не подала декларацію. Я відповіла, що подала. Бо була впевнена в цьому. Повторно відкрила сайт та побачила, що чернетка є, а поданої декларації не має. Тому повторно одразу подала її 03.04.2018.

Заслухавши пояснення ОСОБА_3, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Встановлено, що на підставі розпорядження голови Богунської районної ради м. Житомира від 30.09.2016 №168 ОСОБА_4 призначено на посаду головного спеціаліста відділу з питань обслуговування інвалідів ветеранів війни та праці управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира.

ОСОБА_4 є суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані із корупцією, у тому числі за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

ОСОБА_2 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік 03.04.2018 року, згідно даних з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування,

Відповідно до вимог ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Частиною першою ст. 172-6 КУпАП визначено, що несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, є адміністративним правопорушенням, пов”язаним з корупцією.

Відповідно до положень частини другої ст. 45 Закону України « Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, п.п. «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої ст. 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

В частині першій вищезазначеної статті Закону визначено кінцевий термін (часові межі), коли уповноважені на те особи зобов'язані подати декларацію, зокрема вміщено формулювання «щорічно до 1 квітня». Разом з тим у випадках, передбачених ч.2 ст.45 Закону, тобто в разі припинення здійснення діяльності, цей термін не визначено взагалі. Відсутність законодавчо визначеного терміну подання декларації в разі припинення діяльності унеможливлює безумовну констатацію несвоєчасності такого подання.

Конструктивною ознакою цього правопорушення є несвоєчасне подання декларації без поважних на те причин. Тобто за наявності останніх відповідальність за аналізованою частиною статті виключається. Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені,пожежі,землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агента з питань запобігання корупції, витребування відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.

При цьому, суб'єктивна сторона правопорушення характеризується наявністю вини у формі прямого чи непрямого умислу. Разом із цим, вчинення такого діяння через необережність виключає притягнення особи до адміністративної відповідальності.

Відповідно наданої суду ОСОБА_2 відповіді на її запит з НАЗК про послідовність її дій як користувача ІТС Реєстр, які вона вчинила з 01.01.2018 по 26.12.2018 р. вбачається, що ОСОБА_2 починаючи з 13.03.2018 року створила нову декларацію, яку заповнювала кожного дня по 16.03.18. Потім 19.03.18 продовжила її заповнювати і натисла кнопку "Подати документ". 03.04.18 знову натиснено кнопку "Подати документ" і через 25 сек. зазначено, що декларація успішно подано.

Враховуючи те, що ОСОБА_2 у судовому засіданні були надані докази, які підтверджують відсутність умислу на не подання декларації, суд приходить до висновку, що її дії, які виразилися у несвоєчасному поданні декларації, не є умисними.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про відсутність в діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, пов'язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, у зв'язку з чим провадження у справі підлягає закриттю.

Керуючись ст. ст. 247, 283, 284, 285 КУпАП, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі відносно ОСОБА_2, закрити у звязку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Богунський районний суд м. Житомира протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя

Постанова підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення.