Справа № 461/1132/19
Провадження № 1-кс/461/1496/19
про надання дозволу на арешт майна
18.02.2019 року слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , секретар ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого ВРЗуСТ СУ ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 про надання дозволу на арешт,-
старший слідчий ВРЗуСТ СУ ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням у кримінальному провадженні №12019140000000157 від 15.02.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.286 КК України, погодженим прокурором відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Львівської області ОСОБА_4 про накладення арешту на автомобіль «CITROEN BERLINGO» реєстраційний номер НОМЕР_1 його агрегати та комплектуючі, який на праві приватної власності належить ОСОБА_5 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
Подане клопотання мотивує тим, що зазначений автомобіль являється речовим доказом, оскільки на ньому могли залишитись сліди скоєного злочину, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження; з метою запобігання їх відчуження, знищення чи втрати до закінчення експертиз, які призначені в ході досудового розслідування.
Слідчий ОСОБА_3 в судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, наслідки неявки, однак, його неявка не перешкоджає розгляду клопотання відповідно до вимог ч.3 ст. 244 КПК України. Одночасно із поданим клопотанням, слідчий звернувся до суду про слухання справи без його участі та без власника транспортного засобу; клопотання підтримав просив задовольнити.
Враховуючи положення ч.2 ст.172 КПК України, з метою забезпечення арешту майна, слідчий суддя вважає за можливим провести судовий розгляд без повідомлення власника вказаного майна.
Дослідивши та перевіривши клопотання та долучені до нього матеріали, слідчий суддя прийшов до наступних висновків.
Слідчим суддею встановлено, що 15.02.2019 приблизно о 12 годині 30 хвилин на автодорозі Львів-Рогатин-Івано-Франківськ, відбулось зіткнення автомобіля «MERSEDES BENZ» реєстраційний номер НОМЕР_2 , під керуванням водія ОСОБА_6 та автомобіля «CITROEN BERLINGO» реєстраційний номер НОМЕР_1 , під керуванням водія ОСОБА_5 . Внаслідок даної дорожньо-транспортної пригоди водій автомобіля «CITROEN BERLINGO» реєстраційний номер НОМЕР_1 ОСОБА_7 від отриманих тілесних ушкоджень загинув на місці події, а водій ОСОБА_6 з тілесними ушкодженнями доставлений у 8-МКЛ м. Львова.
15.02.2019 року зареєстровано кримінальне провадження №12019140000000157, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.286 КК України та розпочато досудове розслідування.
15.02.2019 року під час огляду місця пригоди проведено огляд автомобіля «CITROEN BERLINGO» реєстраційний номер НОМЕР_1 , на якому виявлено технічні пошкодження (сліди, пов'язані із настанням ДТП).
Власником цього транспортного засобу є ОСОБА_5 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
Оскільки на автомобілі «CITROEN BERLINGO» реєстраційний номер НОМЕР_1 є наявні сліди злочину та сам автомобіль є речовим доказом і в подальшому буде залучений для проведення автотехнічних та транспортно-трасологічних експертиз, необхідно забезпечити зберігання даного речового доказу, шляхом накладання арешту на нього.
Без надання експертам автомобіля «CITROEN BERLINGO» реєстраційний номер НОМЕР_1 . останні будуть позбавлені можливості встановити його технічний стан та трасологічні особливості зіткнення, що у свою чергу не дасть можливості встановити причину та механізм ДТП.
Відповідно до ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існують достатні підстави вважати, що воно є предметом, засобом чи знаряддям вчинення злочину, доказом злочину, набуте злочинним шляхом, доходом від вчиненого злочину, отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину або може бути конфісковане у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого чи юридичної особи, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру, або може підлягати спеціальній конфіскації щодо третіх осіб, юридичної особи або для забезпечення цивільного позову. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди. У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу. Арешт може бути накладений і на майно, на яке раніше накладено арешт відповідно до інших актів законодавства. У такому разі виконанню підлягає ухвала слідчого судді, суду про накладення арешту на майно відповідно до правил цього Кодексу.
Дослідивши матеріали клопотання, враховуючи, що накладення арешту на автомобіль проводиться з метою забезпечення завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду, правову підставу для арешту майна, наслідки арешту, розумність та співрозмірність обмеження права власності, а також те, що вказаний вище автомобіль має важливе доказове значення для кримінального провадження, оскільки міг зберегти на собі сліди кримінального правопорушення, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 167, 170, 172, 173 КПК України, слідчий суддя ,-
клопотання задовольнити.
Накласти арешт на автомобіль «CITROEN BERLINGO» реєстраційний номер НОМЕР_1 його агрегати та комплектуючі, який на праві приватної власності належить ОСОБА_5 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
Заборонити користування, розпоряджання та проведення обліково-реєстраційних операцій із автомобілем «CITROEN BERLINGO» реєстраційний номер НОМЕР_1 .
Контроль за виконанням ухвали покласти на старшого слідчого в ВРЗуСТ СУ ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 ..
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п?яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1 .